Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hypo belélegzése okozhat valami bajt? fórum

Hypo belélegzése okozhat valami bajt? (tudásbázis kérdés)


13. globus (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
2023. júl. 4. 09:57
Attól függ, milyen környezet, mekkora hely lehet. Mondjuk itt inkább egy üzemről lehet szó, oda biztosan nem vinnék. De irodai jellegűbe simán. Én is viszek kézfertőtlenítőt, monitortisztítót, ablakspricnit, papírtekercset, poharak elmosásához szivacsot, mosogatószert, ezeket én használom. Tisztíthatná takaritónő is, de inkább ne.
12. Alnisa
2023. júl. 4. 09:31

Azért az ecet belégzésével is óvatosan, mert mar az is, hisz sav!

Én tudok olyan gyerekről, akik ecetes vizet ivott és Heim Pálban között ki, mert szétmarta a nyelőcsövét....

11. papája (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 06:58

Eszedbe ne jusson a Hypót/lúg és a savat/ecet együtt használni, mert életveszélyes gőz keletkezik.

Eszedbe ne jusson otthonról ecetet bevinni, mert baleset, mérgezés esetén te leszel a felelős !


Volt munkavédelmi oktatásban részed munkába állás előtt ? Amennyiben nem, úgy minden balesetért a munkáltatód a felelős, ha meg volt és aláírtad, akkor TE !

Minden takarítószernek van Biztonságtechnikai adatlapja. Kérd el a főnöktől és olvassátok el ! Fontos információk vannak benne.

10. bozsu55 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 06:04
Te viszel munkahelyre be ecetet?
2023. júl. 3. 14:49
A hypo az már eleve higítva van, és nem, nem lesz tőle semmi bajod.
8. dfc04c70e4 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 14:17

Mindennapos tisztításhoz szuper szer az ecet. És sokkal szelídebb, mint a hypo.

De mondom, ha napi rendszerességgel „becsületesen” van tisztán tartva a WC és a mosdó, akkor elég is az ecet.

Ha ragaszkodtok a hypohoz, akkor azt hígítsátok, nem kell töményen használni. Sőt, nem is szabad.


Ügyes legyél! 😉 Meg lehet beszélni a dolgokat a régebben ott dolgozó kolléganővel. Normális hangnemben, akkor nem fog okoskodónak gondolni.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 3. 14:10

Köszönöm a segitséget.

Holnapra viszek ecetet 😅

6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 14:07

Jaj, nem mondtam egy szóval sem, hogy hülye vagy, nem is sugalltam.

A kolléganődnek kellett volna tudni, hogy nem így kellett volna takarítani.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 3. 14:05

Köszi a választ.

Remélem nem lesz gond.

Hirtelen cselekedett nem tudtam “megállitani”,és mondta hogy így kell.

Viszont nem gondolom magam hülyének,így mint írtam picit úgy hagytam és már mostam is fel a wc-t,viszont a többit már súrolószerrel sikáltam fel,és mindent felszedett. :)

4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 14:00

Úgy gondolom, hogy ha idáig nem volt komolyabb jel rosszullétre, akkor már nem lesz. Persze ez csak az én véleményem. Nem voltam még ilyen helyzetben. De legyél máskor óvatosabb!

Nagytakarítás ide vagy oda, az sem indokolja ilyen sok hyp használatát.


Egyébként szerintem a vegyszerek használatáról kapnak az intézmények leírást.


Na, most már megtörtént, ezen már nem tudsz változtatni. Sajnálom, hogy új kollégaként úgy érezted, rögtön el kell fogadnod a régebben ott dolgozó rossz tanácsát.

Lényeg, hogy nem lettél rosszul.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 3. 13:52

Mellékhelyiség-wc,mosdó.

Rendszeres takarítás van,most van nagytakarítás,kvázi ami eddig csak felmosva volt,az most felsikálva,feláztatva.

Azért utasított mert új vagyok,amig ő mást sikált,addig én azt a helyiséget.

Nem fogom többet így használni.

Bajom lehet,kell orvoshoz rohanni?

Köszönöm

2. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 13:49

Hypot nem nem használunk hígítatlanul!

Gőzöm sincs, milyen mellékhelyiségről beszélsz. A kolléganődnek sincs gőze a fertőtlenítésről. Ezek szerint neked sincs.

Egy mellékhelyiség fertőtlenítése nem igényel fél liter hypot (már ha literesről van egyáltalán szó, és nem nagyobb kiszerelésűről). A mellékhelyiséget rendszeresen kell fertőtleníteni. Ha elhanyagolt, akkor sem az a megoldás, hogy a padlót nyakon önti az ember lánya fél üveg hígítatlan hypoval.

Hiba volt. Nem csodálom, hogy még most is az orrodban érzed a szagát. A hypo kifejezetten irritáló szer. Soha ne használd hígítás nélkül! Alak nélküli helyiségben - te jó ég!


Egyébként miért utasított a kolléganőd, hogy te sikáld fel a padlót?

2023. júl. 3. 13:23

Még a reggeli órákban(8-9 között) hypot öntött kb fél üveget a földre(mellékhelyiség) kolleganőm a hogy úgy kell felsikálva nagytakaritani a padlót.

Egy kicsit állt majd felmostam.aztán át sikáltam.

Sajnos ablak nincs,nem vagyok rosszul nem köhögök(de a szag még mindig mintha az orromba lenne)bármi bajom lehet ettől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook