Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a BIO élelmiszerekhez valóban csak bio anyagokat adnak? fórum

Szerintetek a BIO élelmiszerekhez valóban csak bio anyagokat adnak? (beszélgetős fórum)

1 2
34. naomi1
2011. júl. 3. 00:20
azt vettem eszre a boltokban hogy a kicsi sargatok mindenhol Bio. igaz nalunk is a ketben no mint a gaz. Csak a Bio boltan joval dragabb mint pl. a Lidle ben. Ma pl. vettem a Lidle ben afonyat ami tui vegyszer mentes. ugyanez a Bio boltban duplaja volt. imadom az afonyat de duplajaert?!.... Meg kell nezni honnet jon a cucc. itt a lidiben sok minden bio es tok jo aron. Nem tudom nalatok is van ilyen? Ja meg meg a sargarepatol peteztem le. Biot Szoktam venni a lidiben fele annyiert elszeletelem geppel es lefagyasztom mert jo nagy a csomag. Nagyon finom wokkosan Hagyma olivaolajjal meg soval teszta + bacon es tejfol. probaljatok ki.
33. 07c4794583 (válaszként erre: 32. - Naomi1)
2011. júl. 1. 00:07
deal :)
32. naomi1 (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2011. júl. 1. 00:00
josz hozzam horgaszni en meg megyek hozzad snowboardozni:))))
31. 07c4794583 (válaszként erre: 30. - Naomi1)
2011. jún. 30. 23:57

hát nem hiszem hogy a züriseeben sok lenne :D


de tényleg jól hangzik, saját halat jó lehet enni :)

30. naomi1
2011. jún. 30. 23:51
en 4 horoggal kezdtem 8 korul amin madar tollacskak voltak. Du. 2 ora tajekan mar a tollacskakat felzabaltak a halak de meg mindig annyi kapasom volt hogy hihetetlen. Szoval abba kellett hagynom mert valahova csak tenni kelletta halat. a serultet nem dobod vissza mert ugyis megdoglik. parat felszeleteltem es menet kozben asiralyok szajaba dobaltam. marhara elfardtam 4 orara mire vegre kikotottunk. Ennyit egesz eletemben nm fogtam mint mult het penteken. Ha van ra lehetoseged probald ki. Eletre szolo elmeny. nem beszelve ogy fokat is lattam. :) par meterre a haojnktol. "Rederij Vroijk" google ozd be ..a youtubon vannak filmek is. mi az Estrella nevu hajon voltunk.
29. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - Naomi1)
2011. jún. 30. 23:43

és milyen csali kell a makréláknak? te applikálod a horogra?


tök jó lehet!!

28. naomi1
2011. jún. 30. 23:43
ha azt nezzuk Bio hal... de megsem mert a tenger is tele van minden szemettel. :)
27. naomi1 (válaszként erre: 26. - 07c4794583)
2011. jún. 30. 23:42
2 en a baratommal:). Na ne gondolj nagy huhora. Ez egy megszervezett makrela horgaszat volt. fizetsz..kivisz egy tankhajo vontato hajo a tengerre radarozza a vizet ezerrel es megall ahol hal van. :)))) SZuper nagy elmeny. Leszamitva ha nagy a szelerosseg..a hullamok miatt mert azt nem mindenki birja.
26. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - Naomi1)
2011. jún. 30. 23:30
te fogtad a makrélákat? :D
25. naomi1 (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2011. jún. 30. 23:29
latod en is igy voltam vele. eloszor nem hittem el. de sajna igy van. En is a halasnal veszek csak friss arut es meg le is fagyaszthatom. Igaz mostanaban nem kell mert kinnt voltunk a tengeren makrela horgaszaton. 80 db van lefagyasztva a melyhutoben:))))))
24. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - Naomi1)
2011. jún. 30. 23:25

utánaolvastam, ionizáló sugárzás


hát én ezért veszek a frisshalas pultból :)

23. naomi1 (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2011. jún. 30. 23:23
rontgen
22. 07c4794583 (válaszként erre: 21. - Naomi1)
2011. jún. 30. 23:19
sugárzással? milyen sugárzással?
21. naomi1
2011. jún. 30. 23:18
nalunk is marha draga. en ha tehetem veszek biot, de en sem mindig. pont az ara miatt. En inkabb kinezetre valasztok a portekabol:))) a hust persze jobb szeretem az arab hentesnel. ok kenyesek a husira es nekem pont ez kell. Halat pl. nyers heringet nem is veszek mert sugarzassal csomagoljak. Este vilagit(foszforeszkal) a sotetben :))))) Es meg azt mondjak nem karos az egeszsegre :S
20. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - 9bbc382386)
2011. jún. 30. 23:10

pedig nálunk a fél bolt bio


rengeteg gazdaság van, mindenütt tehenek, állatok, parasztok :D


az ára is szép, 40 frank kilója

2011. jún. 30. 23:04

Nem,

csak nem képzeli mindenki hogy annyi bio-ételt -italt forgalmaznak???Hol termesztenek vegyszerek nélkül ennyi zöldséget gyümölcsöt?Sehol :)

Keveset igen,háztájakon,de az kukacos és nem szép áru!

18. naomi1
2011. jún. 30. 16:09
Az en velemenyem az hogy amit lehet Bio-t (ECO) veszek. Nem mindent persze. PL. foldieper. Csak a sajat termesztesut vagy a piaci kisarustol aki szinten otthon kertben termeszti veszek. En a szabadban vegyszer nelkul termesztem tehat esoviz+nap. Boltban kaphato uveghazban no fel nap nelkul egy un. muanyag agyban UV lampaval. Hollandiaban lakok hozzateszem. Ez van a paradicsommal, uborkaval miegymas. Erzik az izen hogy nincs ize :))) emmiatt. Mu nap.:( Nalunk keveset sut tehat ertheto. Orulok hogy van kertecskem es igy termesztem magamnak. Sajna a paradicsom gaz mert azt egesz evben szeretem enni. Abbol szoktam Bio -t venni. Telen o sem lat sok napot de legalabb BIO.:) Azt is ugy szoktam ha paradicsomot veszek hagyom a csuman nem teszem hutobe sem. Igy lesz egy kis ize. Nem tudom otthon Magyarorszagon hogy termesztenek de gondolom napocskaval es foldben ?! vagy nem? Kozze tete az orszagos EU. itt, hogy melyek a legvegyzeresebb zoldsegek es melyik boltba es melyik orszagbol. Jo mert fennt van az intereten. Csodak csodaja nalunk a LIDLE a legjobbak kozt van. A lenyeg hogy minel kevesebb vegyszert vigyunk a szevezetunkbe. A hust is megesszuk. A csirkek pl. kezelve vannak antibiotikummal, amit mi megeszunk, tehat mi is kezelve vagyunk :))) Azt viszont meg nem mondom hogy a Bio csirkebe van e antibiotikum? Hust pl. jobb szeretek venni kis kereskedonel akinek megvan a sajat hentese allatai." A nagyker husokat nem szeretem ( nincs is normail hus szinuk) mint pl. TESCO es tarsai.
17. Kálbá (válaszként erre: 4. - B4c06bc553)
2011. jún. 30. 15:46
főiskolán tanultam biotermesztés. Tudom hogy a termesztőnek/tenyésztőnek fontos. De ismerve a magyar mentalitást, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, volt már rá példa hogy csakazért is a másikéra is rápermetezett egy kicsit, hogy ne lehessen bio stb. Ezért nem hiszek benne.
2011. jún. 30. 15:41

Ezt a cikket egy újságban találtam:


Bio tévhitek nyomában


Nem jelent törvény szerint szigorúan ellenőrzött minőséget, ha azt látjuk a terméken, hogy alternatív, natúr, reform, vegyszermentes.

Az „ökológiai” jelölést csak olyan termék kaphatja, amelyet élete során az első pillanattól az utolsóig megfelelő körülmények között állítottak elő. Utólag akkor alkalmazható ez a megjelölés, ha több kémiai vizsgálat igazolja a termék tisztaságát.

Az ökológiai megjelölés elnyeréséhez sok feltételt kell teljesíteni. Sokan azt gondolják, hogy a legfontosabb a vegyszermentesség, ez azonban nem pontosan így van.

A biotermékek esetében is alkalmaznak növényvédelmi, állategészségügyi eljárásokat. De csak olyan szerek használatát engedélyezik, amelyek könnyen eltávolíthatóak, vagy nem károsak az emberi szervezetre.

A segéd- és adalékanyagok közül is csak néhány engedélyezhető a feldolgozott biotermékekben.

További feltétel, hogy az alapanyag nem lehet genetikailag módosított, és besugárzással sem kezelhetik. A terület tápanyag-utánpótlását csak szerves trágyával, komposzttal biztosítják.


Legtöbbször az állatok természetes legelőkön nevelkednek, hogy tartásuk stresszmentes legyen.

Még a natúr-,bio- öko boltok választékában sem csak ilyen áruk vannak, és a hipermarket biopolcain is keverednek a szigorúan ellenőrzött, és csak a nevükben bio élelmiszerek.

Az ökológiai gazdálkodással előállított termékeket 3 kategóriába sorolják:

„ökológiai gazdálkodásból származó” min 95%-ban bio termékek.

Ha ennél kevesebb,de 70%-nál több,akkor a címkén fel kell tüntetni. Hogy hány %-ban tartalmaz ökológiai gazdálkodásból származó összetevőket.

Ha a gazda éppen átáll az ökológiai gazdálkodásra, akkor az első év után az „átállási termék” jelölés szerepelhet. 3 év vegyszermentességet követően van lehetőség az „ökológiai gazdálkodásból származó” megjelölés használatára. Hazánkban 2 szervezet adhat ki ilyen igazolást:A BIOKONTROLL HUNGÁRIA ELLENŐRZŐ ÉS TANÚSÍTÓ Kht. és a HUNGÁRIA ÖKOGARANCIA Kft.


Az igazolást kiadó szervezet nevének is szerepelnie kell a címkén.

Évente legalább egyszer alaposan ellenőrzik a biotermesztéssel foglalkozó gazdaságokat emellett szúrópróbaszerűen is, vizsgálják a terményeket, és ha eltérést találnak, akkor megvonhatják a minősítés használati jogát.

A biozöldség és -gyümölcs nem feltétlen drágább, mint a hagyományos termesztésből származó. Szintén tévhitek közé tartozik,hogy a biotermékek mind kukacosak,rágottak foltosak. Az első időkben valóban volt erre példa, de a már u.olyan szép, mint amilyen jó az áru. Az ökológiai termesztésből származó élelmiszereknek magasabb a szárazanyag tartalmuk, több bennünk a vitamin, az ásványi anyag. Egyetlen dolgot lehet ellenük felhozni: bizonyos estekben gyorsabban romlanak. Mivel nem kezelik vegyi anyagokkal, hamarabb fonnyadnak, penészednek.



Remélem ezzel tudok segíteni!

15. b4c06bc553 (válaszként erre: 12. - F303be5590)
2011. jún. 30. 15:40
Egy ilyen gazdaság környékét is ellenőrzik - kizárt, hogy a szomszéd permetezzen pld, mert akkor azzal megfizetteti a gazda az egész veszteségét!
14. f303be5590 (válaszként erre: 11. - B4c06bc553)
2011. jún. 30. 15:39
az attól is függ, hogy milyen gyógyszert kénytelen a gazda adni a csibéknek
13. b4c06bc553 (válaszként erre: 10. - F303be5590)
2011. jún. 30. 15:39
De jó neked, az enyém még nagyon picik. :(
2011. jún. 30. 15:39
arra viszont nincs garancia, hogy egyik szomszédtól sem fúj át a szél semmilyen permetszert, mert mindkét helyen tartanak szőlőt - pld
11. b4c06bc553 (válaszként erre: 7. - LauraJones)
2011. jún. 30. 15:38
Ha egy család ültet búzát, azt nem vegyszerezi, az aratás után is csak saját gazdaságában használja fel, akkor szerinted azok a csirkék nem bio húsok lesznek?
2011. jún. 30. 15:37

az én paradicsomom a kertben az bio

most érik

2011. jún. 30. 15:36
bio a kígyóméreg is
8. b4c06bc553 (válaszként erre: 7. - LauraJones)
2011. jún. 30. 15:36
Miért gondolod ezt?
2011. jún. 30. 15:32
létezhet bio hús csak annyira drága lenne előállítani, hogy a jelenlegi pénz orientált világunkban ebből nem lehetne megélni...
2011. jún. 30. 15:32
Biztosan nincs 100%osan biocucc.. legalábbis én nem hiszek benne..
2011. jún. 30. 15:32
Igen van, legalább a háromszorosa egy tacskósnak, de az íze mindent el fog árulni, ha kipróbálod!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook