Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek 3, 5 éves lányomat tiszta vagy vegyes csoportba irassam az oviba? És miért? fórum

Szerintetek 3, 5 éves lányomat tiszta vagy vegyes csoportba irassam az oviba? És miért? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. szept. 2. 19:49
Épp tegnap beszélgettem a mi óvónéninkkel, aki nagyon lelkesen várta már a nagycsoportot. Ő mondta, nem is érti, hogyan tudnak vegyes csoportok működni, amikor annyira jó egy tiszta nagycsoporttal... A kicsik szempontjából átmenetileg talán nem rossz, de a nagyoknak szenvedés. Egy 6-7 évesnek nem arra van szükségük, hogy óvónénit játszanak, hanem arra hogy a szükségleteiknek megfelelően foglalkozzanak velük...
34. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 31. - Sajert)
2013. szept. 2. 19:43
A középsőt kell kétszer járni, így együtt hagyja el az ovit a társaival.
2013. szept. 2. 19:41

Jobb a vegyes, főleg ha most kezdi, a nagyobbak hamarabb "feledtetik" velük a szülő hiányát.

Némelyikük felér egy óvónénivel, és a "saját nyelvükön" vígasztalják.

Szeretném tudni, hogy döntöttél és mi lett a tapasztalatod. Éva

2013. aug. 23. 03:51
Korcsoportba
31. sajert
2013. aug. 23. 00:32

A fiam vegyesbe jár, most lesz "nagycsoportos", a vegyesen belül. Nagyon sokat töprengtem, hogy átviszem korcsoportos oviban, mert csak hárman lesznek nagyok, a többiek középső és kiscsoportosnak számítanak. Azért hagytam mégis itt, mert szereti az ovinéniket, plusz mivel SNI-s, nem lehet vele csak úgy ugrálni.

Értelmes, okos kölyök, remélem nem lesz hátránya a "pisisek" miatt. Kap még fejlesztést, így az egyéni foglalkozás továbbra is meglesz neki.

Én a korcsoportost jobbnak látom, főleg hogy a saját korcsoportja MINDIG három fő volt a csoportban. Az is megviselte, mikor tavaly az összes barátja elballagott, idén meg az új barátai is elballagtak. Ez nem jó.

30. 5427edee11 (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2013. aug. 22. 17:54

Bár előre láttam volna ezt. Itt nálunk /kis falu/ csak egy ovi van, vegyes csoporttal, de inkább átvittem volna a mellettünk lévő kisvárosba. Jobb lett volna, főleg, hogy ott kezdi az elsőt.

Késő bánat... De azért próbáljuk kihozni amit ki lehet.

29. trapiti (válaszként erre: 27. - 5427edee11)
2013. aug. 22. 16:44
Igen, én is így látom (az én lányom az első fél évet tiszta kiscsoportba járta, aztán másfél évet vegyesbe, a harmadik évben tiszta csoportban volt nagy-középsős és most ugyanott lesz nagycsoportos. Már az előző évben is látszott, mennyivel másképp foglalkoznak velük mint a vegyes csoportban. Sógoroméknál az egy évvel idősebb unokatesó vegyes csoportba járt végig, ők is nagyon bánták az utolsó évben.
28. 5427edee11 (válaszként erre: 27. - 5427edee11)
2013. aug. 22. 16:29

Jav.:

... mert NEM jut annyi figyelem a nagyokra...

2013. aug. 22. 16:28

Én azt tapasztaltam, hogy kicsi korban 3-4 évesen sokkal jobb a vegyes csoport, mert nagy a húzóerő. Sokat tanulnak a nagyoktól, onállósodnak kicsit.

Viszont iskola előtt nagyon nagy hátrány, mert jut annyi figyelem a nagyokra a kicsik miatt mint amennyi járna.

Ezt az első gyerkőcnél tapasztaltuk.

Most a kicsi 3 éves, ő vegyes csoportban kezd, egy év itt, aztán másik oviba íratjuk és ott már életkor szerinti csoportok lesznek.

Nagyon nagyon megbántam, hogy az utolsó évben a vegyescsoportban hagytam a fiam és nem vittem át másik oviba.

26. trapiti (válaszként erre: 25. - 9d7efeb022)
2013. aug. 22. 16:18
Eleinte... aztán amikor már középsősök, nagyok, akkor állandóan ott vannak a kicsik visszahúzó erőnek...
25. 9d7efeb022 (válaszként erre: 22. - Kiscsillag07)
2013. aug. 22. 14:20

A lehető legjobb döntés,ha elölről kezdhetném,én is így döntenék,csak akkor még nem volt rálátásom a dolgokra.

Sokkal gyorsabb ütemben fejlődnek picik a vegyes csoportban.

24. 121ed3f48d (válaszként erre: 1. - Kiscsillag07)
2013. aug. 21. 12:17
Nem íratnám vegyes csoportba..
23. trapiti (válaszként erre: 22. - Kiscsillag07)
2013. aug. 21. 11:29

Ugyanígy voltunk mi is, hosszabb távon megbántam a vegyes csoportot... Az elején persze jó egy érettebb, okosabb, koránál fejlettebb gyereknek, de pl. nem tudom elképzelni mi lett volna az évvesztes, 5 éves kora óta olvasni tudó lányommal közel 7 éves koráig összezárva 3 évesekkel...


A tiszta csoport mellett szól az is szerintem, hogy nagyobb a "választék" a barátokzásra, míg vegyes csoportban ez a kör folyamatosan szűkül, nagycsoportra már alig maradnak néhányan akik parterei egymásnak...

22. kiscsillag07 (válaszként erre: 17. - B489973a29)
2013. aug. 21. 11:23

Szia. Nincs lemaradása, sőt..

Sokak szerint es szerintem is jóval fejlettebb mind testileg mind szellemileg a többi 3 évesnél. Valószínűleg a vegyes csoport mellett döntünk.

21. kiscsillag07 (válaszként erre: 19. - Szilvi7272)
2013. aug. 21. 11:16
Lehet nálatok úgy van. Nálunk hétfőn lesz szülői és ott kérdezik meg a szülőket hová szeretnénk hogy járjon. Milyen csoportba. Beirattam már rég.
2013. aug. 21. 10:58

Az én lányom járt vegyesbe és korosztályosba is (most tiszta csoportban lesz nagy csoportos, ez a 4. éve).

A vegyes csoport a kicsiknek jó, de az a tapasztalatom, hogy az óvónőnek sokkal nehezebb, így csak nagyon-nagyon jó óvónőpárossal tud normálisan működni.

A nagyobbaknak szerintem már mindenképpen a tiszta csoport jó, különösen az iskola előtti évben. Egy vegyes csoportban mindig a kicsik kapják a legtöbb figyelmet, és nagyon nehéz biztosítani hogy a nagyok is fejlődjenek.

A másik ami nálunk probléma volt, hogy a vegyes csoportból minden évben elmentek gyerekek, és mivel a lányom a nagyobbak társaságát kereste, ilyenkor elveszítette a barátait, ősszel úgy kezdtük a visszaszokást mintha teljesen új csoportba menne... Most egy éve jár tiszta csoportba és nagyon örül hogy jövőre együtt marad a csoportjuk.

2013. aug. 21. 10:53

A beíratás április -májusban volt.Annak már el kellett dőlnie,hogy hova vették fel a gyereket melyik csoportba,a kicsikhez vagy a vegyes csoportba.

2 hét múlva kezdődik az ovi és még nem tudod hova írasd?

Nem kötekedés kép csak fura,ha ezt beíratás előtt kérdezed oké.De így pár nappal kezdés előtt.

Nekem 5 éves a fiam szintén ovis és sima csoportos.Már májusba megmondták melyik csoportba vették fel.

18. Cserebogár8 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2013. aug. 21. 10:49

De humoros vagy, így kora délelőtt!


Én azoknak a táborához csatlakozom, aki azt írta, hogy mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya is, de valóban a gyermek beállítottságától is függ és persze ha ismered a dolgozókat azt is nézd, ha lehetséges.

17. b489973a29 (válaszként erre: 1. - Kiscsillag07)
2013. aug. 21. 10:49

Szia!

Ha a kislányodnak van valamiben lemaradása,pl megkésett beszédfejlődés,ezzel együtt szokott járni időnként a figyelemzavar,vagy túlmozgás,akkor mindenképpen vegyes csoport,mert nagyon sokat fejlődhet és tanulhat a "nagyoktól"

..ha nincs lemaradása,akkor végül is szerintem teljesen mindegy.

16. r-iett
2013. aug. 21. 10:43
Vegyes csoportba jár...hátrányát eddig nem láttam.Sőt büszkeséggel tölt el amikor kiscsoportosként olyan verseket és mondókákat mond hibátlanul amiket a nagycsoportosoknak tanítottak
2013. aug. 21. 10:38
Mindkét fiam most jár oviba, vegyes csoportba (de nem egybe). A nagyobbik beszédfogyatékos, felnőttek társaságát keresi inkább, a kicsi nagyon önálló, akaratos. Mindkettőjüknek jót tett a vegyes életkorú csoport, a nagyobbik nyitottabb lett, a kicsi kezd visszavenni az arcából :) Bár nyilván nagyon sok múlik az óvónőkön,meg a gyerek jellemén is, én azonos korú csoportba nem szívesen vittem volna egyiket sem. Eddig még nem bántam meg a döntésemet, sőt.
2013. aug. 21. 10:24
Én a tiszta csoportot ajánlom, mert azonos életkorú gyerekek, kb. azonos képességekkel, nem érzi magát nagyon se lemaradva, sem pedig nem unatkozik, ha esetleg a többi le van maradva. És az óvó nénik is könnyebben -és talán hatékonyabban- tudnak a készségfejlesztéssel foglalkozni
2013. aug. 21. 10:18

Az én fiam vegyesbe járt. Nálam mondjuk nem a csoport összetétele volt a döntő, hanem óvónénit választottunk és neki vegyes csoportja volt. Van előnye és hátránya is. Mikor kicsi volt, akkor látványosan sokat tanult a nagyoktól. Nagycsoportban már azért láttam a hátrányát is, akkor már egy a kicsik volt amiben hátráltatták őket, de összességében nem bántam meg a vegyes csoportot.

Megtanult alkalmazkodni a kicsikhez is a nagyokhoz is.

Viszont tényleg függ a gyerek személyiségétől, a többi gyerektől pl. a nagyok nyitottak a kicsik felé és nem éreztetik , hogy ő nagyok és több jár nekik és persze az óvónőtől.

12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kiscsillag07)
2013. aug. 21. 09:51
Én a gyerekeimet vegyesbe írattam. Nem bántam meg. Persze ez nagyon gyerek, és óvónéni függő.
11. ef7b486c67 (válaszként erre: 7. - Kiscsillag07)
2013. aug. 21. 09:50
Értem:)Nekem már elég nagyok a gyerekeim..Bár a kisebbnél volt már ilyen jellegű keveredés..Nagyon gyerekfüggő,azt hiszem..Ugyanis rendkívül meghatározó ebben a korban ,hogy milyen élmények érik közösségbe kerülés után..Ha barátkozó ,nyitott..de megtudja védeni az érdekeit..akkor simán vegyesbe is..Amennyiben nem..úgy inkább a tisztába..Már ha választási lehetőség van..:)
2013. aug. 21. 09:48

ezt csak te tudod eldönteni, neked melyik a szimpibb.. én a vegyes csoportot preferálom, viszont sok múlik az ovónőkön.. a vegyeset jól kell tudni kezelni, nem minden ovónő képes rá... én több oviba irattam, nem lehetett tudni melyikbe veszik fel... a vegyes csoportosba nem került be, nem az a körzetink, pedig örültem volna, de más szempontok miatt is, mert az egy jó ovi itt nálunk.. a körzetinkbe meg nem adom be, ott korcsoportos, de nem emiatt, hanem mert szar ovi... végül egy másik korcsoportosba irattam, mert az egy szuper jó ovi...


úgyhogy szerintem ne ez legyen az egyetlen szempont, mindkettőnek vannak előnyei meg hátrányai is... sokkal fontosabb, hogy milyenek az ovónők az adott oviban, adott csoportban!!!!

2013. aug. 21. 09:47
Szia nekem minsd a három vegyes csoportba járt/ jár én nem adtam volna őket tiszta csoportba mert a vegyesbe megtanulnak együtt élni a nagyokkal a nagyok segítiok a kicsiket szeretnek velük játszani sokat fejlődnek a kicsit sokkal jobban mint egy tiszta csoportba, a ha meg már nagy akkor úgyanez működik fordítva sokat foglalkoznak a kicsikkel megtanulnak velük bánni, sokkal jobban összehozza a gyerkőcöket a vegyes csoport.
2013. aug. 21. 09:47
Fiaim vegyesbe jártak. Élvezték. Akkor is amikor ők voltak a kicsik. És azt is amikor ők voltak már a nagyok :)
7. kiscsillag07 (válaszként erre: 4. - Ef7b486c67)
2013. aug. 21. 09:44
Igen. A tisztába csak vele egyidősek a vegyesbe kicsik-nagyok együtt vannak.
2013. aug. 21. 09:40
Nálunk nincs választás, vegyes csoportok vannak
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook