Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felháborodtam, mikor olvastam egy kutyás csoportban, hogy a... fórum

Felháborodtam, mikor olvastam egy kutyás csoportban, hogy a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
89. tien (válaszként erre: 84. - Michelle.r)
2022. júl. 11. 09:11

Te most az én Prézlimről írtál😉

Foxi keverék szuka.

Négy gyerek ,három felnőtt dőlt ki mellette félóra alatt.

Imádnivaló rosszaság.

88. Sütikee (válaszként erre: 87. - Auróra2010)
2022. júl. 10. 21:47
Ez is "személyiség" függő. Az enyém nagyon okos, és nem azért mondom mert az enyém,hanem mert tényleg okos.
2022. júl. 10. 21:06
A tacskók még ráadásul nem is túlságosan okosak. Főnökömmel járt dolgozni a tacskója, igy együtt töltöttem vele 5 évet, minden nap. A h.o. alatt teljesen elfelejtett, pedig a kezemből etettem minden munkanap. Szivem mélyén inkább macskapárti vagyok, de ezzel a kutyával kimondottam jól kijöttünk,szemmelláthatóan szeretett ragaszkodott hozzám. Amikor folytatódott a meló, mintha sosem látott volna, ennyit a kutyahűségről.
86. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 20:58
Én viszont úgy gondolom, hogy inkább keresnek neki megfelelőbb családot, esélyt adva, hogy tovább éljen egy boldogabb, gondosabb, alkalmasabb családnál. Mint, hogy elaltassák.
85. Sütikee (válaszként erre: 84. - Michelle.r)
2022. júl. 10. 20:55
És nagyon látványosan meg tudnak sértődni :)
84. michelle.r (válaszként erre: 80. - Érdekes73)
2022. júl. 10. 18:44
Az én a családomban elég sok tacsi volt mindig, egy unokatesómnak volt, hogy egyszerre négy. A húgoméknál most is van egy, ők eléggé szelidek. Én inkább azt mondanám, hogy fegyelmezhetetlenek, állandóan dolguk van, folyton elfoglaltak, és mindig valami olyannal, amitől égnek áll a hajunk 😇
83. Sütikee (válaszként erre: 80. - Érdekes73)
2022. júl. 10. 17:56

Nem vagyok radírpók :)

Elfogadom a véleményed. Amúgy nekem tacsim van, igaz nem fajtatiszta, de a legtöbb tacsi vér. Soha nem bántott senkit, kedves és imádnivaló kutyus!

82. Érdekes73 (válaszként erre: 81. - Sütikee)
2022. júl. 10. 17:34
Miért te vagy a radírpók ? :) Ez a én véleményem.
81. Sütikee (válaszként erre: 80. - Érdekes73)
2022. júl. 10. 17:28
Ne általánosíts légyszíves!!
80. Érdekes73 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 17:27
Szerintem a tacskók rohadt sunyik. Nem is értem miért jöttek úgy divatba. Udvaron tartottak ész nélkül acsarkodnak minden járókelőre és kiszabadulva bárkinek beleharapnak a bokájába csak úgy szórakozásképpen. Kisgyerek mellé nem is engednék egyet se.
79. Sütikee (válaszként erre: 78. - Michelle.r)
2022. júl. 10. 16:45

Igen, ezt írtam én is, hogy nem mindegy, hogyan nyúl az ember a kutyához, egyből le lettem hurrogva! Pedig nagyon nem mindegy.

Az a vizsla meg valószínűleg védekezésképpen harapott, el tudom képzelni, hogy nem lett volna több ilyen eset.

78. michelle.r (válaszként erre: 68. - Epresturmix)
2022. júl. 10. 16:31

Nem, mert ezt nem írtad egyértelműen. De pl. oda lehetett volna adni egy fajtamentőnek, akik biztosan jobban ismerik, mint a laikusok. Vagy elvinni egy "kutyasuttogóhoz".


Ha ez volt az első eset, nem biztos, hogy lett volna több. De ez már mindegy.


Egy barátnőmnek volt egy óriás snaucere, egyszer úgy kapta el a csuklóját, hogy meg kellett operálni. Ő azt mondta, az ő hibája, evés közben akarta arrébb tenni a tányért, és olyan szögből nyúlt érte, hogy a kutya nem láthatta. Sem előtte, sem utána soha nem támadott.

77. michelle.r (válaszként erre: 66. - Timycat)
2022. júl. 10. 16:25
Igen, erre gondoltam. Pici korában mindegyik egy édes kis gombóc, sokan leakadnak ott. A divatos fajták meg túl is vannak tenyésztve, nem csoda, hogy egyre több a probléma.
76. michelle.r (válaszként erre: 64. - 71ddaa07fa)
2022. júl. 10. 16:20
Igen, azt kellett volna.
2022. júl. 10. 15:39

Milyen tud lenni egy kutya, mennyire nem értjük a reakcióikat.

Munkám során hetente egyszer legalább elmegyünk egy gyár mellett, amit két Kaukázusi őriz.

Néhány alkalom után, mikor láttuk, hogy a két kutya nem tanúsít agresszív reakciót, odamentünk a kerítéshez, és azon átnyúlva, megsimogattuk őket.

Ez 3-4 alkalommal megismétlődött. A kutyák, mint két macska úgy dörgölőztek, azt amit a szakirodalom ír róluk egyáltalán nem tanúsították.

Ezt követően egy hét múlva ismét megálltunk a gyár előtt. Mentünk volna oda a kutyákhoz, akik hangos morgással és a foguk mutogatásával adták tudtunkra, hogy ne tovább.

Vajon egy hét alatt, mi történhetett a két kutyával, hogy a szelíd kiscicából, igazi őrző-védő kutyákká lettek?

Azóta aztán beköszöntött a nyár, gondolom a telephely tulajdonosa a kutyákat árnyékosabb helyre helyezte, nehogy hőgutát kapjanak. Így nem tudjuk, hogy az agresszív reakciójuk egyszeri volt, vagy rájöttek, mi a dolguk és hogy kell bánniuk az úgymond idegen személyekkel.

Ezek után mentünk megint, megálltunk a gyár

74. Sütikee (válaszként erre: 72. - Miss Angel)
2022. júl. 10. 15:37

Erről beszéltem én is. Nem egyezik a véleménye, egyből kiosztja a másikat bunkó stílusban, nem értem, mire jó ez, miért nem lehet normális hangnemben kommunikálni.

Én is benne voltam egy tacsis csoportban, hozzászóltam egy poszthoz, kérdés az volt, hogy csontot ehet-e a tacskó, válaszoltam, hogy nem, erre alpári, bunkó, trágár stílusban írkált nekem egy férfi. Jelentettem, letiltottam, majd én is kiléptem.

73. Miss Angel (válaszként erre: 19. - Simple)
2022. júl. 10. 15:31
egyébként abban egyetértek,ha az állat a gazdája ellen fordul,abban nagyrészt a gazda a hibás,ott valami nem úgy alakult,ahogy kellett volna....de nem is egy ilyen csoportban kérek tanacsot,ha már megtörtént a baj.
72. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 15:25

ilyen csoportokat kerülöm,ezek az emberek nem állatvédő-állatszerető emberek,hanem ott élik ki az agressziójukat.

Én egyszer voltam benne egy ilyen csoportban,ahol meg mertem kérdezni,hogy más hogy fürdeti meg a macskáját úgy,hogy az ne retttegjen a víztől-na amit kaptam,azt nem tettem a kirakatba,ilyen állatkinzó vagyok,meg olyan,hogy a macskát nem kell fürdetni,mossa az magát,meg lelki beteg lesz a macska mellettem ha ezt csinálom vele,egyesek olyan stílusban adták elő magukat,ami normalis emberre nem vall,ja ekkor küldtem el őket a francba és kiléptem a csoportbol

egyesek rámírtak,miért csináltam ,nem mindenki egyforma ott sem,megértik a problémát ,évi 1-2 x hozzám hasonlóan ők is megfürdetik a cicájukat stb ,kár volt kilépnem...megköszöntem az "együttérzést",de innentől egy hasonló csoportba se léptem be,meg nem is fogok,az ilyen elmebajos ,durva,prosztó emberek éljék ki ott magukat egymassal.....

azt nem tudom,mennyire van igaza a csaladnak,mi történt,mi valtotta ki a kutya reakcioját,és nincs is tapasztalatom abban,hogy ilyen esetben mit kell tenni,mi a helyes én csupán most ezekrol a csoportokrol irtam véleményt.

71. Epresturmix (válaszként erre: 70. - Sütikee)
2022. júl. 10. 15:25

Mi lett volna arra a garancia, hogy a vadászt nem támadja meg? Na mindegy. Unom a témát és hosszasan magyarázni egy olyan esetet, ami megtörtént-ráadásul nem is velem. 😀

Témát váltok! Szevasztok!

70. Sütikee (válaszként erre: 68. - Epresturmix)
2022. júl. 10. 15:20
Balkáni kobra írta, hogy elajándékozni egy vadásznak. Talán jobban jártak volna mindannyian.
2022. júl. 10. 15:19
*személyiségjegyeiről, vizslát...
68. Epresturmix (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2022. júl. 10. 15:18
Mich! Azt ugye tudod, hogy amikor megtörtént az eset, nem rögtön vitték altatni? Megfigyelés alatt volt. És úgy döntöttek a sorsáról! Nem a gazdi, hanem megfelelő személyek. És azt is, hogy idősek is laktak a házban, meg sok kisgyerek a szomszédban? Szerinted mi lett volna a megfelelő megoldás? Hm? Örökbe adni és elhallgatni, hogy megharapott egy kisgyereket? Vagy? Mi?
67. Sütikee (válaszként erre: 65. - Timycat)
2022. júl. 10. 15:15

Nem csak a fajta a lényeg, egyébként képzeld, van fogalmam a fajták személyiségjegyeről!

"ismertem" olyan viszlát, amelyik az én kutyámmal játszott kölyökként, majd később ok nélkül megtámadta, nem sokon múlt, hogy nem ölte meg. És olyan vizslához is volt szerencsém, ami gyerek mellett nőtt fel, hihetetlen jámbor és kedves kutya volt.

Neked sem ártana egy hidegzuhany.


Ui.: nem ismersz,így nem tudhatod, miről van fogalmam és miről nincs!

66. timycat (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
2022. júl. 10. 15:00
Az emberek hibája ott kezdődik, hogy nem ismerik a kutyákat, az egyes fajtákat. Sokszor olyan fajtát választanak, ami nem megfelelő számukra és a neveléssel (már ha tudják hogy kell nevelni az adott állatot) sok mindent el lehet nyomni, ideig-óráig, kényes szituációig.
65. timycat (válaszként erre: 61. - Sütikee)
2022. júl. 10. 14:56

Nem kötekedek, csak egyértelmű, hogy fogalmad sincs egyes kutyafajták személyiségjegyeiről. Kérdezted voltak~e jelei hogy megismétlődhet. Epres írta, hogy vizsla és több gyerek volt. Egy ilyen helyzetben nem jelek, hanem csak idő kérdése.


Egyébként meg hidegzuhany, hűtsd le magad!

64. 71ddaa07fa (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
2022. júl. 10. 14:46
Nem elaltatni kellett volna, hanem egy vadásznak elajándékozni mondjuk.
63. michelle.r (válaszként erre: 59. - Timycat)
2022. júl. 10. 14:31
Ergo, nem a kutya hibája volt, ami történt. A gazdi hibázott, a kutyát elaltatták. Szép sztori 🙄
62. michelle.r (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2022. júl. 10. 14:28
Én biztosan nem az altatással kezdeném. Akkor feltehetően nem volt, ma is nagyon sok ember úgy kezeli az állatot, hogy darab, majd lesz helyette másik. Cesar Millannak bizonyára vannak magyar "kollégái" is.
61. Sütikee (válaszként erre: 59. - Timycat)
2022. júl. 10. 14:27
Elárulnád, miért kötekedsz? Ha már olyan okos vagy? Amúgy nem téged kérdeztelek!
60. michelle.r (válaszként erre: 45. - Sütikee)
2022. júl. 10. 14:24
Az egyik legokosabb a portálon. Még akkor is, ha nagyon más a véleménye, mint a tied. Megjegyzem, én sem értek egyet vele.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook