Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beírassam a lányomat a nyolc osztályos gimnáziumba? fórum

Beírassam a lányomat a nyolc osztályos gimnáziumba? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 25. 17:07
Én gimnázium "ellenes" vagyok, Vége a 4 évnek és kap egy sima érettségit. A szakközépbe legalább valami szakirányt magára kap és onnan is tud menni főiskolára egyetemre. Csak annak ajánlom a gimit, aki nagyon eltökélt, céltudatos és tudja, hogy utána melyik felsőfoku intézetbe akar menni és fel is veszik. De hát ezt ugye melyik gyerektől várhatjuk el? Én a szakközép mellett szavazok.
2009. aug. 25. 15:37
Én 8 osztályos gimibe járok (egyháziba) és már 5.-től odajárok. Szerintem nagyon jó és érzem a színvonalat. Máshogy tanít egy ált. iskolai tanár és egy középiskolai tanár. Az egyházi iskola mellett szól egy érv hogy pl.. matek és nyelvtan közt megtalálható a hittan ami pihizős óra és így könnyebben fogom fel a köv. óra tananyagát. És én nem érzem hogy otthon több órányit kellett volna "magolnom". És nálunk a 8. oszt.-os giminél nem kell felvételizni mert automatice felveszik a gyereket 9.-től gondolom minden nyolcosztályosba így van.
25. lilura
2009. jan. 16. 11:50

Én inkább várnék még még egy kicsit, és majd hatosztályosba iratnám be.

Sokat számít az a 2-még lazulosabb-év az általánosban.

24. Raistlin Majere (válaszként erre: 23. - Bomee)
2009. jan. 16. 11:44
Egy szóval sem mondtam, hogy ne menjen. Csak az érem másik oldalát is meg kell ismerni.
23. bomee (válaszként erre: 21. - Raistlin Majere)
2009. jan. 16. 11:38

Én hatosztályosba jártam, nem mondom hogy fenékig tejföl, de egy percig sem bántam meg. Szorosabb barátságok szövődnek, picit érettebb fejjel. Az osztályunk volt a suli tanárainak a kedvence. Semmivel sem találkoztunk több nemiséggel a gimiben mint az általánosban. Ahogy emlékszem az általános 7-8-osai sokkal inkább furán viselkedtek mint a gimisek.

13-14 évesen nekem is romlott egy picit a teljesitményem, de a 11-12. évem kitűnőre sikeredett és igazából az számit, nem a kisiskolás évek.

Én szerintem ha egy kislány menni akar, akkor csak hadd menjen a gimibe. Nagyon okos kislány lehet. :-)

22. ts
2009. jan. 15. 19:17

Én is 8osztályosba jártam, de nem érzem, hogy egy sima középiskolával ne értem volna el ugyanezt, amit eddig. Igaz van diplomám és mai napig felsőoktatásban is tanulok, de szerintem ezt nem csak a speciális gimiben végzettek mondhatják el magukról.


Az osztályközösség remek volt, imádtam a suliba járni. A barátaim nagy része onnan került ki, mivel nem volt időm sulin kívüli kapcsolatokat kialakítani a rengeteg tanulnivaló miatt.


Szerintem az ottani benyomásokat alapvetően a tantestület és a diákközösség határozza meg.


Valaki említette, hogy korábban akarnak felnőni az itteni fiatalok, de a mi osztályunkra ez nem volt igaz. Mindenki visszafogott volt, de alapvetően a szüleink is ezt a típust képviselték.

2009. jan. 15. 18:03

Én egy másik szempontból közelíteném meg a kérdést. Nálunk van 6 és 8 osztályos gimi is a simán kívül. Akiknek a 8 osztályos gimibe jár a gyerekük (főként lányos szülők) arról panaszkodnak, hogy hamarabb akarnak "nagyobbak" lenni a gyerekek/lányok. Itt készen kapják, hogy a 17-18 évesek smárolnak a folyosón, dohányoznak, stb... És ha testileg éretteb a leánygyermek előferdülhet, hogy 12-13 éves lánynak 16-18 éves fiúk kezdik el csapni a szelet.

Az érem másik oldala: másfajta, mélyebb tudást szereznek meg.

Ja eszembe jutott mégegy veszély, ezt egy tanár ismerősöm mondta, hogy mivel nincs tétje az általánosból a gimibe jutásnak és a kamaszkor a 13-14 éves életkorban kezd el dühöngeni, ezért általában ebben az életszakaszban nagyon leromlik a tanulmányi eredmény.

Remélem nem voltam túl zavaros. :-)

20. Icus (válaszként erre: 18. - Cservenák Vali)
2009. jan. 15. 17:38
AZ iskolába ahova íratod, adnak tájékoztatást. Nyugodtan keresd meg Őket a lányoddal együtt. Itt Dunaújvárosban, külön tankönyvekből tanulnak, két nyelvet tanulnak... Nagyon sok versenyre mennek és jó eredményeket érnek el. De ezt iskolája is válogatja, van olyan iskola, ahol nem ez a helyzet. A környezetedben kell érdeklődni, aki odajár, neki mi a véleménye. De, ne azokra hallgass akikne a gyermekeit nem vették fel, vagy ismerősnek az ismerősétől hallotta milyen rossz. Első kézből szerezz infót. A felvételire nyugodtan menjen el a lányod, mert attól még nem muszáj neki odajárnia, hogy elment felvételizni:))
2009. jan. 15. 16:20
Én Győrbe jártam a Péterfy Sándor Ev. gimibe. Hát, nekem nem volt olyan, vagyis nem emlékszem, hogy kevés lett volna a tantárgyam. Én szerettem, az osztályközösség nagyon jó volt, az órarendünkben a nyelvórák nagy szerepet kaptak, de szerintem ez a legtöbb gimnáziumban igy van. Nálunk a 8 osztályos gimiseknek 2évente vizsgái voltak, deez inkább azért,hogy az érettségin ne legyünk feszültek, és hozzászokjunk a vizsgarendhez. Nem tudom, hogy ez igy van-e az ország más pontjain. Győrben a 8 osztályos képzést indító iskoláknál ez jól működik. :)
18. Cservenák Vali (válaszként erre: 17. - Katka88)
2009. jan. 15. 08:47
csak azt nem tudom,hogy milyen tananyagok lesznek 5-től 8-ig.Régebben elég kevés tantárgyuk volt 5-6 évben azt kellene megtudni,hogy ez mostis igy van-e. Nem tudod véletlenül.Mert szerintem az egész országba egyforma a tanrend. Köszönöm,hogy válaszolsz a kérdéseimre. Szia
2009. jan. 14. 22:12
Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan kérdezz.
2009. jan. 14. 22:09

Hello!

Én ilyen iskolába jártam,ésmeg voltam vele elégedve. Hozzáteszem, itt sokkal nagyobb az alapkövetelmény,mint egy általános suli 5-8. osztályában. Míg az öcsém otthon pihent, én már 12 évesen is tanultam este 8ig, vagy tovább. De megérte,mára már fősuli, lassan diploma. :)

15. Kedveske (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2009. jan. 14. 21:22

Nézd! Nem részletezem, hogy cirka 10 évvel ezelőtt mit kérdeztek, elég annyi, hogy köze nem volt a középiskolai tananyagok egyikéhez sem.

Ma már más biztos mások a követelmények.

Mindenki oda iratja a gyerekét ahova akarja, én személy szerint nem támogatom a nyolc/hat osztályos középiskolákat. Ennyi!

14. Icus
2009. jan. 14. 17:57
GYerek függő. Ha jó képességű és szorgalmas a gyermeked, birja a terhelést valamint akar is menni, akkor igen:)
2009. jan. 14. 14:45

Ha jó a közösség akkor a későbbikre nézve nagyon jó "kapcsolatokra" tehet szert ha 8 osztályosba megy,mrt enniy idő alatt jól össze tudnak kovácsolódni, de ha vacak akkr viszont alig fogja várni,hogy vége legyen.

Gyerkőctől függ.

12. emagdi (válaszként erre: 11. - Kedveske)
2009. jan. 14. 14:21
akkor milyen tudásra volt szükség a felvételihez, ha nem a középiskolában tanultakra?:)))
11. Kedveske (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2009. jan. 13. 21:38
Erre írtam, hogy nem ismerem a mostani rendszert. (és nem is érdekel, mert már/még nem érint) Nekem a felvételimnél sem a középiskolában megszerzett tudásomra volt szükség.
2009. jan. 13. 17:33

En hat osztalyosba jartam anno, es nem bantam meg. Es nem ereztem, hogy annyira nagyon le lettem volna terhelve.

Ha a gyerekednek kedve van hozza, szerintem vagjatok bele. Elsosorban az o dontese kell, hogy szamitson. Hiszen ha most nem hagyod, hogy dontson a sajat sorsa felol, akkor kesobb hogy varhatod el tole?

2009. jan. 13. 17:32
Szerintem vidd át, mindenképp. Én 6 osztályosba mentem át, szintén a szörnyü osztályközösség miatt és azért, hogy ne 8. után kelljen izgulni, hogy hova vesznek majd föl. Nagyon örülök, hogy annak idején anyáék átirattak gimibe, szerettem odajárni, és szerintem nem rosszabb mint más suliban. Legalábbis nálunk pl általánosban is van 8.évvégén "kisérettségi" minden tárgyból,tehát az is strapás... gimiben sem követelnek teljesíthetetlent... Ha a lányod is menni akar,akkor mindenképp menjetek!
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Kedveske)
2009. jan. 13. 17:20
nézd, az egy dolog, hogy a gyakorlati életben mit tudsz hasznosítani a középiskolában tanultakból, és az megint más, hogy mi kell a felvételihez / egyetemre bejutáshoz. ez két teljesen külön dolog:))))
7. Kedveske (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jan. 13. 16:38
Nem tudom, hogy hogyan van a mostani rendszer, de nekem semmi szükségem nem volt, és a mai napig nincs az ott megszerzett "tudásra". A legnagyobb kincs az érettési bizonyítvány volt, és az hogy megtanultam profi módon jegyzetelni, gyorsan és rondán írni.
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Kedveske)
2009. jan. 13. 16:27

dehát erre szükség van, ha normális egyetemre akar majd menni utána.

ha nem, akkor tényleg felesleges.

2009. jan. 13. 16:16

Én gimibe jártam, de még a hagyományosba. Mellette azonban voltak már "kis gimisek" is. Hát mi 14-18 évesek is rendesen le voltunk terhelve, de azok a picik...iszonyat órarendük volt, szinte minden idejük be volt táblázva.

Az meg csak az én meglátásom, hogy annyi fölösleges dolgot, amit a gimiben a fejembe/fejünkbe tömtek...minimum két évet vettek el ezért az életemből.

2009. jan. 13. 16:13
ha a lányod is szeretné, akkor írasd.
2009. jan. 13. 16:07
Nagyon nehéz eldönteni,olyan érv szól a gimnázium mellett,hogy nem jó a mostani osztályközösség.Ezért is szeretném ha átmenne,a gyereknek lenne kedve.Irjatok véleményeket legyetek szivesek,nagyon kiváncsi vagyok rájuk.Adok mindenki véleményére és ezekből elfogom tudni dönteni,hogy mit csináljak.Köszönöm előre is
2009. jan. 13. 15:57
legalább nem kellene 8. után gondolkodni, hogy most hova jelentkezzen, nem?
2009. jan. 13. 15:52
Beirassam a lányomat a nyolc osztályos gimnáziumba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook