Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted mit lehet munkaidőben? fórum

Szerinted mit lehet munkaidőben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
115. 388b941089 (válaszként erre: 113. - Moonlight13)
2016. márc. 11. 16:38
Valami olyasmi
2016. márc. 11. 15:43
Mindent. :)
113. moonlight13 (válaszként erre: 112. - 388b941089)
2016. márc. 11. 15:38
Soha nem értettem, hogy a dohányosok miért kapnak plusz időt. Már azon gondolkodtam, hogy fogok egy szál cigit, és azzal rendszeresen kiállhatok a napra és sétálhatok egy kicsit.
112. 388b941089 (válaszként erre: 93. - Syria)
2016. márc. 11. 12:41
Mielőtt eljöttem terhessegi tappenzre, a megszokott irodam mellett egy másik irodában is dolgoztam par hètig, ahonnan kinèzve láthattam h egyes kollègák hányszor jártak ki cigizni naponta es mennyi idot nem a munkával toltottek. Rengeteg kiesesuk volt, mikozben en az excel tablaimat es a kulonbozo dokumentumaimat gyartottam. Szoval igen, bizony bosszanto. Es mèg nem vettük hozzá azt a logast, ami mondjuk az idokozonkenti netezessel keletkezik. Igy az o logasuk duplaannyi vagy mèg tobb, mint annak aki nem cigizik.
2016. márc. 10. 07:29
dolgozni ez varja el amunkaltato.
2016. márc. 8. 10:30
Hát dolgozni..persze jó ha közben tudsz kivel beszélgetni, de sajnos azok a főnökök akik tízszer viszik haza a fizetésed és nem dolgoznak nem nézik ezt jó szemmel. Ez már paradox?
109. syria (válaszként erre: 96. - Zinike)
2015. márc. 30. 18:46

Na igen. Így is fel lehet fogni. De a dumálástól még nem fog egyetlen levél sem megíródni, egyetlen telefon sem felvevődni.

Ekkora magyartalanságot! Hirtelen nem tudtam jobbat. :)

108. cimpi (válaszként erre: 107. - Syria)
2015. márc. 29. 09:56
YES !!!
107. syria (válaszként erre: 101. - Kriszta773)
2015. márc. 29. 09:47

Hogy ki áll tipikusan szarul a kérdéshez? Tudnék ujjal mutogatni. :)


Nem tudom, milyen helyen vagy főnök. De biztosan nem olyanon, ahol a munkaköri leírás szerint a monitor előtt kell ülni, és kulturáltan megválaszolni (vagy ignorálni) a sztochasztikus gyakorisággal beérkező leveleket, amik közül álljon itt egy, a napokban érkezett gyöngyszem.


„Ide figyeljetek lúzerek!


Ha regisztrál valaki...

nem illene elküldeni legalább a felhasználó nevét s…fejek??


Az összes kollégát kirúgnám igazi köcsögök vagytok.


ember:


1. HA REGISZTRÁL VALAKI ÉS KÜLDESZ KI NEKI EGY B… MEG EMAILT

FA..FEJ LEGALÁBB ANNYIT ÍRJÁL MÁR NEKI, HOGY MILYEN NÉVEN KI A FA..OM REGISZTRÁLT.


2. HA VÉLETLEN ELFELEJTETTE VALAKI A REGISZTRÁLT NICKNEVET LEGALÁBB RAKJATOK BE EGY ABLAKOT AHOL KÉRHETI HOGY EMAIL CÍM MEGERŐSÍTÉSSEL LEGALÁBB A FELHASZNÁLÓ NEVÉT KIKÜLDITEK SZERENCSÉTLEN MUNKANÉLKÜLINEK.


RÉSZEMRŐL AZ INFORMATIKUSOK KIRÚGVA!!!


5 MILLIÓ FORINTÉRT ELMAGYARÁZOM, HOGYAN KELL EGY ILYEN PORTÁLT ÉSSZERŰEN LOGIKUSAN MEGCSINÁLNI.


ELMENTEK A K…A ANYÁTOKBA!!”


(A kipontozott részek a saját módosításom, mert eredeti formájában nem küldhettem volna el a hsz.-t)


Sajnos, nekem rossz főnökeim vannak, mert nem azt nézik, hogy ki mennyit teljesít, és milyen minőségben, hanem azt, hogy ki megy le cigizni, pletyózni velük óránként 10 percre. Ja, és melyik szállító csorgat vissza többet a zsebükbe. Ha nem így volna, nem születnének pocsékabbnál pocsékabb alkalmazások, amiknek következtében a fentihez hasonló levelek érkeznek... (Nem kis számban.)

106. syria (válaszként erre: 98. - Kriszta773)
2015. márc. 28. 19:58

Veszítenél, de nem hagyom, mert úriember nem fogad biztosra. :D


Tudod, az a problémám, hogy a bent töltött 8 óra alatt minimum 10-et dolgozok; s „kissé” csípi a szemem, hogy akik 6 órát vannak bent 8 helyett, abból minimum kettőt cigizéssel, teázással, kávézással, konyháskodással töltenek ugyanannyi fizetésért. A helyemben te is biztosan háborognál. Már ha nem vagy beszűkült látásmódú. :)

105. 20afede00a (válaszként erre: 104. - Cimpi)
2015. márc. 28. 12:47
Borzasztóóóóóó! ;-)
104. cimpi
2015. márc. 28. 12:38

Nálunk az a probléma , hogy a főnök is nagy cigis és persze elvárja, hogy a nem cigisek (akik nem neteznek, pletyóznak!!) elvégezzék a cigisek helyett is a melót.. különben lenne káosz. Ezt más csoportok is már észrevették ..Ez csak annak fáj , aki fél nyolctól becsületesen csinálja a dolgát, egyre több melót neki visznek, mert tudják, ő megcsinálja..

és a másik ua. bérért kevesebbet tesz..Külföldön sok helyen levonják a cigiidőt a bérből..Lenne itt felháborodás!!!

103. 6b006fc769 (válaszként erre: 96. - Zinike)
2015. márc. 28. 06:16
Ez egyébként igaz. Nem egyszer nálunk is így van, kimegyünk, megbeszéljük, közben a bagósok rágyújtanak, a nem bagósok meg nem.
102. globus (válaszként erre: 101. - Kriszta773)
2015. márc. 27. 23:21
Úgy gondolod, hogy főnök-dolgozó konfliktusáról beszélnek?
101. kriszta773 (válaszként erre: 99. - Globus)
2015. márc. 27. 22:40

mint írtam korábban, ez ilyen tipikus szar hozzáállás, köze nincsen a munkához :) nekem az számít, hogy egy ember elvégezze határidőre a rábízott munkát, méghozzá jól, olyan szinten, ahogy elvárható. azt, hogy ő ezt a munkát 3 óra alatt tökéletesen elvégzi, és közben elszív 3 doboz cigit meg 3 doboz szivart, leszarom :))) ha nem végzi el rendesen a rábízott munkát, késik, akkor ki van rúgva, ennyi


ezért mondom, az ilyen nevetséges mutogatások meg rosszallások, hogy mert cigis, lógja el a munkát, tipikusan olyan helyeken vannak, ahol a fél gárdát ki lehetne vágni, annyira nem mérvadó a munkájuk


egy jó főnök nem azt nézi, hogy az alkalmazott hányszor cigizik, pisil és mennyi idő alatt falja föl a kajáját, hanem hogy milyen munkát végez. a rossz főnök meg azt nézi, már elszívott 5 cigit, képes volt ötször vizelni is, és 2x3 percet pletyizett mariskával, miért nem ült az asztala fölött görnyedve, dolgozva :) és nem érdekli, ha mondjuk a 8 órából kettőt melózik, a többit elnetezgeti, mert ott ült

100. 13bbcfd936 (válaszként erre: 97. - 9089b602ef)
2015. márc. 27. 22:39
A kettő nem ugyanaz, tudom! :-D Nálam egyébként is tuti a lebukás, bármilyen kis apróságról is legyen szó.
99. globus (válaszként erre: 98. - Kriszta773)
2015. márc. 27. 22:34
Szerintem egy cigi kulturált elszívása kb. tíz perc. Be lehet lehelni 2 alatt is, de ez nem jellemző :) Namármost ha valaki munkadidőben elszív mondjuk 6-7 szálat, ennyi tényleg nem sok, kb. 60 percnyi munkaidő kiesés. Azt el tudom képzelni, hogy nem dolgozzák ki sok helyütt a teljes munkaidőt, de ha még a lógásból is lógással kell lefaragni, szánalmas hatékonyságú.
98. kriszta773 (válaszként erre: 93. - Syria)
2015. márc. 27. 21:33

szerintem ez meg nagyon beszűkült látásmód, és nagyon tipikus :) mert ha valaki nem görnyed az asztala vagy akármije felett egész nap, akkor az rögtön szemet szúr és megy a duma, hogy nem dolgozik, meg a szemét, pláne ha még cigizik is, akkor aztán végképp, mert szemmel láthatóan elhagyja a meló helyszínét :))))


elég ostoba az, aki úgy gondolja, a cigaretta eszköz a lógásra. szerintem senki nem szokott rá azért, hogy lóghasson :)


a legtöbb olyan ember, aki egy asztal mellett végzi a munkáját és ott van napi 8 órában egy irodában, a töredékét nem dolgozza le a 8 órának. bármiben lefogadom, hogy te sem csak pisilni hagyod abba a munkát napi 8 órában

97. 9089b602ef (válaszként erre: 95. - 13bbcfd936)
2015. márc. 27. 21:19
Hát például van, amit ugyan lehet, de nem ajánlatos...hátha rajtakapnak...;-)
96. zinike
2015. márc. 27. 21:19
Több helyen megfordultam cigisek közt szünetben és tapasztaltam hogy füstölés közben is megy a gondolkodás a melóról...
2015. márc. 27. 21:17
Mit nem? :-P
94. cimpi (válaszként erre: 93. - Syria)
2015. márc. 27. 21:15

egyetértek,több a lógós...már többen gondolkodtunk azon, hogy ahogy lejárnak az udvarra a kijelölt

dohányzóhelyre, azon mód le kéne menni a nem cigiseknek távolabb "friss levegőt szívni"...

93. syria (válaszként erre: 91. - Kriszta773)
2015. márc. 27. 21:00

Örülök, hogy más is úgy látja, ahogy magam: „általánosságban sokkal több lógós van, mint aki normálisan dolgozik”.


Az a tapasztalatom, hogy a cigizés kiváló ok a lógásra; vastagon vissza is él vele a többség. Persze, van notórius cigizős kollégám, aki mindenki másnál hatékonyabban teljesít.

A nem cigizős lógósakat kicsit nehezebb fülön csípni.

92. cimpi
2015. márc. 27. 20:53
Nálunk nem lehet: netezgetni, csevegni, mert ahol egy helyen vannak vagy 10-en,feltűnő lenne, a főnök pedig állandóan jön, nézegeti a munkádat, irataidat..és sajna aki gyorsan végzi a melót, az kap többet, a "cigis" helyett is ráosztják..
91. kriszta773 (válaszként erre: 90. - Cimpi)
2015. márc. 27. 20:42
szerintem úgy általánosságban sokkal több lógós van, mint aki normálisan dolgozik, de ez tényleg nem azon múlik, hogy valaki dohányzik-e vagy sem. a lógós, ha nem cigizik, akkor cseveg a többiekkel, neten lóg vagy bármi mással elfoglalja magát
90. cimpi
2015. márc. 27. 20:38

ez emberfüggő egyébként, mert van cigis is aki

dolgozgat...ki hogy áll a munkához...nálunk a fiatalok "nem szakadnak meg a munkától",mert nem féltik úgy a munkahelyüket, mint a korosabbak... mert könnyebben el tudnak még helyezkedni...

89. kriszta773 (válaszként erre: 84. - Unom)
2015. márc. 27. 20:36
biztos mindenki cigizés közben hoxázik :)
88. 6b006fc769 (válaszként erre: 84. - Unom)
2015. márc. 27. 20:34
hehe:)
87. kriszta773 (válaszként erre: 86. - Cimpi)
2015. márc. 27. 20:33
hát nekem így látatlanban is ilyesmi munkakör hót feleslegesnek tűnik, látod, ha egy cigis csak 5 levelet felel meg, akkor sem történik semmi :) lehet, egy nem cigis is 5 levelet felel meg, közben inkább netezik :))))
86. cimpi (válaszként erre: 85. - Kriszta773)
2015. márc. 27. 20:30

van ahol lehet mérni a munkát, mert időre kell készíteni ..pld számítógépen vagy válaszleveleket

írni stb... azért aki megír 15- 20 levelet, amihez

anyagokból kutakodni is kell, gépen továbbküld

több dolgot másik kollegának... az mérhető szemben a cigis kollega napi max.5 levelével stb...és a baj hogy aki gyorsan megcsinál mindent, azt árasztják el több melóval..van aki lelkiismeretes van aki nem annyira

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook