Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes folyósítás teljes munkaidőben? fórum

Gyes folyósítás teljes munkaidőben? (tudásbázis kérdés)

19. Sünsanyi (válaszként erre: 9. - Emesemm)
2010. jan. 5. 21:59

Szia!

Az én Kisfiam is 01.10-én lesz 2 éves:-9

Pont ma adtam be a papírokat a MÁK-nak, sajnos nagyon sokat kellett várni... de talán előbb kapok pénzt és határozatot, mintha postán adtam volna fel...

Sok sikert hozzá!!

Azután meg jó munkát!!

2010. jan. 5. 21:38
Én most megyek vissza dolgozni. A kisfiam két és fél éves, és májusig -akkor lesz három éves-, kapom a Gyest is, teljes munkaidőben dolgozom.
17. sajert (válaszként erre: 16. - Tavaszilány)
2010. jan. 5. 21:09

A gyesről a munkavállalónak kell nyilatkoznia, a munkáltatónak semmi köze hozzá!!!!!

A munkáltató nem kötelessége arról tudni, hogy a dolgozója igényelt-e gyest.

A gyes, nyugdíj stb.. összegét minden januárban (aki év közben lép be, természetesen a belépés idejében) nyilatkozni kell a MUNKAVÁLLALÓNAK a munkáltató felé.


1 éves kor fölött, napi nyolc órában lehet dolgozni gyes mellett (egy éves kor alatt csak akkor, ha a munkavégzés helye egyben az otthon is). A Magyar Államkincstár honlapjáról le lehet tölteni a nyomtatványt, és a kitöltésiben szereplő dokumentumok másolatával be lehet küldeni postán. Az ügyintézési határidő 30 nap.

2010. jan. 5. 15:17
Az adóval nagyon vigyázzatok, mert nálam a munkáltató nem számolta bele az adóalapba a GYES-t, én tök nyugodt voltam. Májusig. Amikor is közölte az APEH, hogy 210ezer a tartozásom :(
2010. jan. 5. 13:50
2010. jan. 5. 13:26
Van valakinek letöltött gyes igénylő lapja?
2010. jan. 5. 13:22
12. Emesemm (válaszként erre: 10. - 867f9adc74)
2010. jan. 5. 13:18

Ebben az országban semmi sem úgy működik, ahogy kéne:(((


De ezt számomra jó hír, hogy 8 órában vissza tudok menni dolgozni. Én nem tudom miért eddig abban a tudatban éltem, hogy 4-6 órában lehet csak visszamenni. De így nekem jó. Már keresem is a nyomtatványokat.

Nálunk olyan jó könyvelő van, hogy semmit sem tud:((

2010. jan. 5. 13:16
utána
10. 867f9adc74 (válaszként erre: 9. - Emesemm)
2010. jan. 5. 13:16

Ez a felháborító! Az hogy igényelni kell,pedig alanyi jogon jár mindenkinek, még akkor is, ha mellette teljes munkaidőben dolgozik vki.

Mondja meg valaki, hogy mi értelme??

9. Emesemm (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2010. jan. 5. 13:14
Nálam már nagyon szorul a hurok, ugyanis kisfiam jan10-én kétéves. Én elvileg 11-től dolgozom. Még nem igényeltem meg a gyest, most kapkodok és olvasok mindenhol u
2010. jan. 5. 13:11
Én is kaptam a bérem mellett a gyest is. Csak arra kell vigyázni, hogy adóbevallásnál adóalapot képezzen a gyes is. Elvileg a könyvelő tudja, de nem árt szólni, h gyest is kapsz még a béred mellé.
7. Leras (válaszként erre: 1. - Emesemm)
2010. jan. 5. 13:08

Szia!


Dolgozni viszzamenni bármikor megteheted. Ha most Gyed-en vagy akkor a gyerek 2 éves koráig otthon lehetsz és után mehet a GYES.

Igényelni az illetékes MAGYAR ÁLLAMKINCSTÁRNÁL lehet. Nyomtatvány államkincstár honlapján tudsz letölteni vagy személyesen be menni az ügyfélszolgálatra.

GYES mellett teljes munkaidőben lehet dolgozni.

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Nikice)
2010. jan. 5. 13:07
Ha jól tudod,nekem sokat segitettél!Köszönöm!:)
5. d0b7178f40 (válaszként erre: 1. - Emesemm)
2010. jan. 5. 13:07
a nyomtatványokat a mák adja.Lehet teljes munkaidőt vállalni mellette.Én is azon vagyok.Pontosabban állásidőn de 8 órában.A munkaügy ad először papírokat h letelik a gyed.És aztán a mák is küld miután jelzed nekik,hogy letelt a gyed és szeretnéd kérni a gyes folyósítását.
2010. jan. 5. 13:06
Gyest az államkincstártól kell igányelni. A bébi egyéves korától lehet akár napi 8 órában is dolgozni GYES mellett, ha jól tudom.
3. Niki1 (válaszként erre: 1. - Emesemm)
2010. jan. 5. 13:06
Az egyik ismerősöm most ment vissza dolgozni, lemondott a gyedről és gyest kért most, hogy a pici 1 éves lett. Ha jól tudom a Máknál kell intézni.
2010. jan. 5. 13:04
Vissza lehet,de hogy mikortól én is ezt nyomozom:)
2010. jan. 5. 13:03

Több kérdésem lenne a gyes-el kapcsolatban.


Teljes munkaidőben vissza lehet-e menni dolgozni gyes mellett?

Mikor kell igényelni, hogyan?

Tudja valaki a pontos helyet, honnan lehet letölteni a nyomtatványokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook