Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mennyit lóg munkaidőben? fórum

Ki mennyit lóg munkaidőben? (beszélgetős fórum)

2015. szept. 24. 07:08
Netezni tudnék, de nem akarok. Az egyetlen amit hasznàlok, az az asztalomon a teló, fülessel hallgatok zenét.
2015. szept. 24. 07:06
Az első két óràban van egy 5 perces cigiszünet, azt rendre betartom, de csak azért mert ha az első két óràban megnyomom a munkàt, akkor műszak vége előtt, egy óràval màr végzek. Két óra múlva van egy 20 perces, azt is. Nem kell több, mert tudok munka közben enni- inni- wc-re menni. Az utolsó óràban van még egy 5 perces, ami nâlam 10 perces, mert addigra màr csak papîrmunkàm van. Szóval igazàból nem lógok, csak okosan osztom be az időmet. ;)
25. ogiro
2015. szept. 24. 00:44
Én elég sokat lógok. Légtornász vagyok.
24. Virino
2015. szept. 24. 00:29
Nekem semmire nincs időm a munkahelyemen, sokszor még wc-re sem megyek el, hogy utolérjem magam (ami persze lehetetlen). Dohányzom, de a munkahelyen még rágyújtani sem szoktam, irigylem az olyan munkahelyeket, ahol el lehet csak úgy tingli-tanglizni... Persze nálunk is vannak, akik a nyelvükkel akarnak előrébb jutni, én inkább dolgozom. Egy okos főnök ezt általában jobban értékeli, mint a nyelveket a fenekében.
2014. máj. 19. 07:47
prabalnal meg itt nalunk logni!el is kuldenenek !/nem otthon elek/.
22. cybee
2013. márc. 29. 20:01
Vannak itt azért, őszínte emberek :)
21. globus
2012. ápr. 17. 07:59
Munkahelyről magánügyben netezés nincs. Wc-re, enni-inni néha adódik alkalom. Ha ezek közül valamelyik szorít, elnézést kérek az ügyféltől, és futólépésben elvégzem (addig ő ott áll), azonnal visszaülök a helyemre. Mások is így csinálják :)
2012. ápr. 17. 07:55
Mikor hogy...néha kajára alig jut idő, néha meg belefáradok a munka imitálásába. Nem egyenletes a munkamennyiség elosztása külső tényezők miatt, hullámokban jön.
19. Kamillka (válaszként erre: 14. - Alkonyat)
2012. febr. 25. 13:37
Van rá példa az én esetemben is, hogy fellépek ide-oda:)), de én inkább igyekszem kimenni egy kicsit jó cigisként:(( Viszont az iroda ház előtt is van wifi, szóval közben akár fb-n is szét tudok nézni:P Bár nem nagyon szoktam, mert bámulom a monitort eleget.
18. Kamillka (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2012. febr. 25. 13:27

A jó fizetés még nem jogosítja fel a munkáltatót arra, hogy elvegye a szünetet a dolgozóktól!

Sőt, ha valaki igazán dolgozik, muszáj szünetet tartania. Ezt tudom magamról. Nem fizikai munkát végzek, de kell néhány perc, hogy felfrissüljön az agyam. És ha úgy érzem kimegyek cigizni vagy éppen felnézek akármilyen közösségi portálra 10 perc erejéig, vagy csinálok kávét, teát stb. A lényeg, hogy legyen egy pici szünet, ami nem feltétlenül a papírjaim vagy az e-mailjeim felett töltök. És nem gondolom, hogy lógnék, vagy azért maradok bent este 7-ig délután 5 helyett mert ellébecoltam a napot, hanem szimplán nem elég 8 óra a dolgom elvégzésére. Ha lazább napom van, akkor hazamegyek a munkaidőm lejártával, ha meg nem maradok tovább. Vagy felállok időben, de otthonról folytatom. Szóval szerintem nagyon nem fair úgy tervezni a munkabeosztást, hogy a szüneted is kelljen hozzá, amihez törvény adta jogod van. Ez nem feltétlenül fizetés kérdése.

2012. febr. 25. 11:05
Nálunk az a szabály, hogy ha valaki 4 óránál kevesebbet dolgozik egy nap, akkor nincs szünete, 4 és 6 óra között 15 perc, 6 és 8 óra között fél óra, 8 óra fölött egy óra. A szünetek természetesen nem fizetettek, hisz akkor nem dolgozik az ember. Minél jobb beosztásban van az ember, annál több óraszámot dolgozhat hetente. A max óraszám heti 50 óra, napi 10. Ha valaki heti 50 órát dolgozik, napi 10-et, akkor ugye napi 1 óra szünete van, szóval heti 55 órtát van bent. Ha kiveszi egy ilyen ember a szünetét ténylegesen, akkor nem tud végezni időben a munkával, szóval csak gyors kajálásra megy ki az ember, meg wc-re. Viszont ezért a fizetésért igenis dolgozni fog az ember napi majd 11 órát, akkor is, ha csak 10 órát fizetnek ki.
2012. febr. 25. 10:58

Nálunk nincs lehetőség lógásra. Volt olyan munkám, ahol nem kellett folyamatosan dolgozni, baromi lassan telt el a nap.

A mostani munkahelyem olyan, hogy nap mint nap más óraszámot kell dolgozni. Annyit kell bemenni, amennyi munka van. Úgy van megírva a beosztás, hogy még véletlenül se legyen idő lazsálni. Azt fizetik, amit dolgozik az ember, a semmittevésért nem jár pénz. Meg van adva, hogy egy héten maximum hány órát lehet dolgozni, napi lebontás is van, van olyan nap, amikor többet, van, amikor kevesebbet lehet bent lenni. Sietni kell a munkával, ha nap végén pl tovább maradunk bent, annak nincs jó vége. Aki nem dolgozik normálisan, hanem beszélget, lóg, lassan csinálja a teendőket, az nem marad meg sokáig. Viszont a kemény munka értékelve van jó fizetéssel.

Szerintem ne is sírjon az ember, hogy kevés a pénz, hogy nem lehet megélni, ha tutyimutyi munkát végez, ha még netezni is van ideje.

2012. febr. 24. 23:43

Nekem olyan munkám van,amelyhez nincs szükség számítógépre.9 órából 9-et DOLGOZOM.

Nem lehet lazítani.:'(

De úgy vettem észre munkaidőben nagyon sokan "ráérnek".

Lógnak a facebookon ezerrel....

2012. febr. 24. 18:51

Csak ennyien? Szinte mindenki a munkahelyéről netezik napközben! Nem is szégyellik!

Ebből a kérdésből is látszik, hogy milyen őszinték az emberek. :(

13. reload (válaszként erre: 7. - Cybee)
2012. febr. 24. 18:09

Azt nem mondta hogy órát :)

Kérdés: Ki mennyit lóg munkaidőben?

Válasz: nyolcat


XDD

De 8 mit? Másodpercet, percet, órát, napot??? :O

2012. febr. 24. 14:00

:D

Sokat! :D

11. Sly7105 (válaszként erre: 10. - Juditéva)
2012. febr. 24. 13:59
iigen, tényleg :)
10. juditéva (válaszként erre: 9. - Sly7105)
2012. febr. 24. 13:58
Felkopna az álla....
9. Sly7105 (válaszként erre: 8. - Eufórbia)
2012. febr. 24. 13:54
menj vállalkozónak... :)
8. eufórbia (válaszként erre: 4. - C1bd61610d)
2012. febr. 24. 13:52
Aztaaaa:)))Ilyen munkahelyet keresek évek óta :))))
7. cybee (válaszként erre: 4. - C1bd61610d)
2012. febr. 24. 13:42

8 óra munkából 8 lógás?:)

hmmm...ez, igen!

2012. febr. 24. 13:22
Én egész nap a számítógép előtt ülök, így van alkalmam néha netezni is, de első a munka! Előfordult már, hogy 5-10 perccel hamarabb leléptem, viszont mindig munkaidő előtt fél órával korábban bent vagyok. Akkor ez rendes kategória, asszem :)
2012. febr. 24. 13:22
Én is csak a leveleimet nézem meg. A netezésel az a helyzet, hogy a "nagy testvér" figyel. Sztem lógni csak az tud, akinek nincs elég munkája. Ez pedig ma luxus. A kirótt feladatot el kell végezni, ez nem vitás. Vannak üresjáratok, amikor várni kell ármi okból, ez adhat lazításra időt, de esetenként túlmunkával kell befejezni.
2012. febr. 24. 13:21
Nyolcat.
2012. febr. 24. 12:59
Nálam ez hullámzó. Olyan a munkám, hogy van amikor 6 kéz is kevés lenne, dolgozom három helyett és van amikor lazább, ilyenkor van idő egy kis beszélgetésre, netezésre. Amikor viszont sok a dolog, és pörögnek az események, akkor nincs idő sem enni, sem pihenni. Átlagban szerintem elég jól kihasználom a munkidőt...
2012. febr. 24. 12:58

Én a rendes kategória vagyok. Csak ha előzőleg túlórám volt (amit nem fizetnek nálunk), akkor merek lazítani.

Netezés terén pedig csak a leveleimet szoktam megnézni munkaidőben.

2012. febr. 24. 12:50

Pl ..egy 8 órás irodai munkából, mennyit tőlt az illető netezéssel? Vagy épp egy mobil képviselő mennyit időt pocsékol várakozásra (vagy épp másra) azzal ,hogy gps-s autójában üldögélve tölti az időt.

Ebédidő egyénileg meghosszabbítva?

Kamu munkaidő előtti eltávozások?

Ki az aki megteszi és ki az aki nem ? Vagy aki nem tudná megtenni ,de nem teszicsak mert a "nagy tetvér figyeli" ? Őszinteségi topik .:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook