Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerinted a rák betegség örökölhető? fórum

Szerinted a rák betegség örökölhető? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. jucika.mucika (válaszként erre: 18. - Blueeyes74)
2011. febr. 19. 20:13
Én is voltam ilyen hejzetben, én mentem az orvoshoz.szövettan,vártam az eredményt közben anyu jutott eszembe,sajnos ő már nincs kósztünk sajnos ő rákos volt,nagyon lefogyott én gondoltam ha rákos vagyok eszek nehogy ugy legyek mint szegény anyu,hát sikerült is felszedni jó pár kilót, megyek a leletért mondja a doktornő megkell ismételni a szövettant mert nem tudják mi az a csomó a mellembe.Megint evés,várás, A jó hir eggy zsirmirigy ami idővel elmult,nagy örömömre most meg fogyózom ha sikerül!
44. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 40. - Supin)
2009. ápr. 9. 11:15
Egyéni ki hiszi el és ki nem. Aki nem majd meglátja.
43. 6ebf587766 (válaszként erre: 18. - Blueeyes74)
2009. ápr. 9. 09:55
Láttad a Titkot?
2009. ápr. 9. 09:50
Maga a betegség nem, de a rá való hajlam igen:(
2009. ápr. 9. 09:40

Örökölhető genetikai hibák léteznek, amiktől kialakulhat rák.

Daganatos betegségek esetében 5-10% (ráktípus függő) alatt van a génhiba miatti kialakulás, inkább létrejön környezeti hatás miatt.

Vannak, akik fokozottan veszélyeztetettek a szervezetükben lévő génhibák miatt.

Szóval az 5 % esély elég sok.

40. supin (válaszként erre: 36. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 9. 09:25
Hát??????????????????
39. supin
2009. ápr. 9. 09:24
Nem. De hajlam van. Sajnos az ugyan az!
2009. ápr. 9. 09:15
Én is pontosan így tudom,csak a hajlam örökölhető,de tegyél ellene,hogy biztos legyél a dolgoban.Élj tudatosan,táplálkozz egészségesen!
2009. ápr. 9. 09:00
csak a hajlam örökölhető,a többiek nagyon jól leírták mi a teendő
2009. ápr. 8. 19:14
Dehogy! A hajlam örökölhető és ha teszel érte akkor alakul ki a betegség. (környezeti tényezők váltják ki az hogy mit eszel hogyan élsz mennyit mozogsz, van-e káros szenvedélyed stb..
2009. ápr. 8. 19:00
hajlam, kutakodj a családban, volt-e és milyen
2008. szept. 26. 19:09
A hajlam öröklődik sajnos.Akinek pl emlőrákban halt meg valamelyik felmenője,gyakrabban kell ellenőriztetnie magát.Ismerek olyan szerencsétlen családot,ahol testvérek,nagybácsik,unokatestvérek/6 férfi/,mind vastagbélrákban halt meg.
33. 2d539db31c (válaszként erre: 31. - Enci2)
2008. szept. 25. 10:18
Ha csak azon múlna...
2008. szept. 24. 09:52
nem kell annyit gondolni rá!
31. enci2
2008. szept. 23. 20:59
A hajlam igen, de helyes életmóddal, étkezéssel meg lehet előzni, és természetessen orvoshoz kell járni ellenőrzésre.
2008. szept. 23. 20:40
A hajlam sajnos igen.
2008. szept. 23. 19:58
Nem.
2008. szept. 23. 18:32
szerintem nem örökölhető, volt nekem is, de idejében észrevettük, vagyis a kisebbik fiamnak sikerült rálépnie, és igy derült ki!
2008. szept. 23. 18:26
Nálunk anyai ágon mindenki,nők-férfiak egyaránt valamien rákos betegségben haltak meg.Ezek szerint én is öröklöm a hajlamot?
2008. szept. 23. 15:11
A rákos megbetegedésre való hajlam mindannyiunkban benne van.Hogy mikor aktivizálódik,sok mindenen múlik.Lehet,hogy tízszer visszaveri az immunrendszer,de tizenegyedszerre már nem tudja,és lehet,hogy ekkor már olyan éltes korú leszel,hogy természetes halállal halsz meg.
2008. szept. 23. 15:04
Genetikailag igen. Panaszmentesen, mammográfiai szürésen voltam. Rosszindulatú daganatot találtak. Megműtöttek, kezeléseket kaptam. Gyógyszert szedek rá. Három éve történt, jelenleg panaszmentes vagyok. A testvéremnek négy éve volt ugyanez. Ebből is látszik, hogy mennyire fontos a szürővizsgálatokon való résztvétel. Az időben felismert rák jó eséllyel gyógyítható.
24. lego
2008. aug. 31. 15:41
Ha körbe nézünk mindenki családjában van legalább egy aki rákbeteg volt,kortól függetlenűl.Minden szirt szart megetetnek velünk.Az én kisfiam 14 hónapos volt amikor beteg lett.1 év kemoterápia és 15 sugár után meggyógyult,na persze csak a műtét után.Januárban 10 éves lesz.
2008. aug. 26. 21:40
Az én családomban eddig senki nem küzdött ezzel a betegséggel egyik formátumával sem.Nekem sikerült két külömböző roszindulatú daganatra szert tennem.Nem áttétről beszélek a két betegség között 9 év telt el.
22. supin
2008. aug. 25. 19:35
Csak a hajlam!!
2008. aug. 25. 17:49
Mi az,hogy Igen!!! Mit kell enyibol ertenem.
2008. aug. 25. 17:46
igen.
19. vorozhev (válaszként erre: 18. - Blueeyes74)
2008. aug. 25. 17:42
Igyekszem ellene tenni nem oda figyelni nekem esmmi panaszom nincs .Bar mindennki ilyen jol erezne magat,megis egy honap alatt 2-szer adtam le le vert mert gyuladast talaltak benne.Ismetelni fogom kb egy -ket het mulva kivancsi leszek mit mutat.Most a doki aki megnezte az eredmenyt az kikuldot a szobabol es a hozzam tartozonak mondta meg,hogy ilyen rosz vereredmenye csak egy rakos betegnek van.De en jol vagyok semmi bajom,legalabb is nem erzek semmit.HACSAK AZT NEM,HOGY FOLYTON ALUDNEK!
2008. aug. 25. 13:15

Tapasztalataim: Fájt a mellbimbóm körül.Egy ponton megnyomtam és fájt.Eszembe jutott,hogy rák.34 éves vagyok és a családomban mindenki rákban halt meg!Arra gondoltam: ugyan,csak éjszaka megnyomódott!Elmúlik!Amikor bekúszott a gondolatomba,hogy rák és orvoshoz kell mennem,elhesegettem magamtól és arra gondoltam,hogy elmúlik!!!

Így is lett! 4 nap után elmúlt!!!Nem tért vissza!...Ha belelovalod magad,hogy rákos vagy,AZ leszel!Tégy ellene!!!

2008. aug. 25. 13:14
Nincs olyan, hogy rákbetegség. Ez egy gyűjtőfogalom, amibe sok-sok betegség tartozik. Ezek egy részénél kimutatható a hajlam erős öröklődése (bizonyos emlőrák esetében már a hibás gén is megvan, sőt, az USA-ban végeznek is megelőzés céljából emlő eltávolítást). Más daganatok esetén a hajlam kevésbé meghatározó, nagy szerepe van a környezetnek, életmódnak (ide tartozik a legtöbb). A harmadik csoportba olyan daganatos betegségek tartoznak, melyeknél az öröklődés nem játszik szerepet, ezeket erős karcinogén anyagok, hatások váltják ki. Ilyen a kéményseprők hererákja (már nincs), benzol okozta leukaemiák, ilyesmi.
2008. aug. 25. 13:10
Amikor rá gondolsz,hesegessd el magadtól és gondolj arra,egészséges vagyok!Nem lehetsz rákos,hiszen egészséges vagy!Minden a fejedben jön létre!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook