Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szeretnék hosszú hajamba tartós hullámokat csináltatni. Ki milyen tippet tud? fórum

Szeretnék hosszú hajamba tartós hullámokat csináltatni. Ki milyen tippet tud? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 20. 13:36

Sziasztok!

Én a tartós hullámtól nagyon félek. Egyszer letört tőle a hajam 3 cm-re. hosszú hajam volt. Borzasztó volt. Lelkileg kikészültem! Soha többé! Nagyon jó nekem az egyenes haj.

17. trublu (válaszként erre: 13. - Ánya73)
2009. máj. 20. 13:34

Szia.

És ezt bármelyik fodrász meg tudja csinálni? Mert még nem hallottam egyiktől sem ezt mint megoldás:(

mennyibe kerül?

2009. máj. 20. 12:46
2009. máj. 20. 12:37

Köszi a tippeket. :)

Hosszú, szögegyenes hajam van. Az én fodrászom azt mondja, hogy a dauer nagyon tönkreteszi. Viszont csavarással, meg hajsütőkkel nem marad meg a hullám, két órán belül kidobja :( Ezért kellene valami olyan, ami tart ugyanakkor nem teszi nagyon tönkre a hajamat.

14. eddit (válaszként erre: 13. - Ánya73)
2009. máj. 20. 12:35
És ez a Headlines hogyan működik pontosan? Mit csinálsz?
2009. máj. 20. 12:25

Szia!

Nekem is a fodrászom ajánlotta a (nem tudom helyesen hogy kell leírni ezért fonetikusan írom)hedlájnszt. A dauerhez tudnám hasonlítani, de ha nem túl vastag szálú a hajad akkor kb. 6 hétig van benne. A csavarótól függ, hogy mekkorák lesznek a hullámaid. Ha pedig nem szeretnéd a hullámokat, be is lehet csavarni egy hajmosás után, a frizura tartósabb lesz tőle. Én nagyon meg vagyok elégedve vele, főleg nyáron szeretem, mert csak megmosom, magától megszárad és mégis van frizurám.

12. eddit
2009. máj. 20. 12:18
Én a Babyliss göndörítőt használom, nagyon szép hullámokat csinál,lelakkozom kicsit és egész héten tart. Mondjuk nekem lapockáig ér a hajam...
11. Tidike
2009. máj. 20. 12:14

Szia!

Szerencsére nekem van egy nagyon jó fodrászom aki tudo olyan dauert csinálni ami nem lesz "bari" göndör és kíméli is a hajat.

Sokáig jártam egy másik fodrászhoz, de az mindig "bari" göndörre csinálta, így az évek alatt tönkre is ment a hajam tőle.

Nekem gyümölcssavas dauervizet használ és műanyag vastagabb csavarókra teszi. Szerencsére már helyrejött a hajam és szép, egészséges.

Ennek a fodrásznak köszönhetem akihez most járok és nála is maradok.

Kár, hogy messze laksz tőlem, mert őt szívesen és nyugodt szívvel ajánlanám.

2009. máj. 20. 12:12

A szép természetesnek tűnő dauerhez nagyon ügyes fodrász kell. Én utoljára kb. 15 éve csináltattam. kb. 1- 1 1/2 órás procedúra mire felcsavarta. Derékig ért a hajam. A csavarók méretének az átlagosnál nagyobbnak lell lenni. Tehát aki olyanra csavarja, mint akinek 2 szál haja van....hát nem mondok inkább semmit. Létezik a spirál dauer az is, illetve az még hosszadalmasabb mint a hagyományos ennek a csavarónak is nagyobbnak kell lenni a megszokottnál. A fodrásznak ügyesnek kell lenni, hogy egyforma legyen annak ellenére, hogy szinte órás eltérések vannak a csavarás ideje között. Gondolom ez csak nagyobb szalonoknak éri meg. Nagyon szép természetes hatású loknis lett a haj tőle.

A kezelésnél is figyelni kell. Amikor kifésülöd a hajad akkor átkell permetezni, hogy visszaálljon a hullámossága és ne úgy nézzen ki az ember lánya, mint egy szórakozott professzor, vagy szénaboglya szerű éktelenkedjen a fejünkön Én úgy csináltam hogy mosás után szépen kifésültem nedvesen és utána zuhannyal vizeztem és utána úgy hagytam megszáradni. A lényeg nekem mindig csak a lenőtt tövét dauerelték, így nem roncsolódott a hajam. Egy tanács még általában az embereknek az egyik felén dúsabb a haja kérd meg a fodrászodat, hogy a kevesebb hajas oldalon kezdje. Sok sikert!!!!

2009. máj. 20. 12:10
nekem nem lett szép az tény...próbáld ki ha gondolod,de csúnya,ápolatlan kinézete van kiengedve pedig csak jó hónapja csináltattam nem annyira régen,viszont hogy kimenjen belőlle is idő kell szval csúnya:((
2009. máj. 20. 12:04
na ez engem is érdekelne....félek h bari leszek, de így szög egyenesen se nyerő.... na de akkor mi....3naponta becsavarni nincs kedvem....
2009. máj. 20. 11:58
a nagyobb csavarós sem igazi....
2009. máj. 20. 11:55
Én sem értek hozzá, de hogy ne legyen barifejed, talán nagyobb csavarokkal kellene a dauert csinálni. gondolom éééén
2009. máj. 20. 11:55
a dauert most próbáltam hiába elvileg modernebb kímélőbb blablabla,nem lett sem tartós sem jó...olyan hullám helyett egy két kanyar van benne amikor kész lett akkor meg túl bari volt....nem ajánlom mostmár:(
2009. máj. 20. 11:48

nekem eddig még nem akadt olyan fodrász aki enyhén göndör hullámos hajat tudott volna csinálni dauerral, mindig bari lettem :D

Persze ez is gondolom fodrász függő, vagy nemtom, mert ehhez a részéhez nem értek. :P

2009. máj. 20. 11:46
Szia! Hát ez jó kérdés, nekem sosem sikerült, pedig én is azt szeretnék! :S Ha dauer volt benne, akkor bari fejem lett, és tönkre is ment tőle. Ha csak sütöd akkor kidobja elég hamar, legalábvbis az enyém.
2009. máj. 20. 11:45
Dajer!!! (dauer)
2009. máj. 20. 11:38
Szeretnék hosszú hajamba tartós hullámokat csináltatni. Ki milyen tippet tud?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook