Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretet és család fórum

Szeretet és család (beszélgetős fórum)


11. nedi82 (válaszként erre: 10. - Zsoka1984)
2012. ápr. 9. 19:11

Kedeves Zsoka igazad van.Az lenne a jó ha minden család, így gondolkozna.

A pénz mennyire nem boldogít? A főnököm egy igazán gazdag ember. Felépített egy birodalmat, és most egyedül ül benne. Magányos. A gyerekei nem akarják a cégét, a felesége meghalt. Van sok pénze. A gyerekeket ő is pénzzel nevelte, és nem szeretettel.

Szomorú látni mennyi időt, és fáradságot tett bele, hogy a gyerekeinek boldog jövője legyen. Mindezt hiába, mert amit teremtett az vele tűnik el.

2012. ápr. 8. 22:09
Valahol mi is itt tartunk két kis srác egy jó adag hitel, de nem válunk és a férjem nem megy külföldre. Nem itélem el azokat akik így oldják meg, de akkor erős egy család ha együt van. Mi sporolunk magunkon és nem a srácokon nekik meg van mindenük. Nekem fontosabb és a fiúknak is, hogy apa mindig velünk legyen. Ha már fél ötre nem ér haza, kérdezik hogy hol van.
9. spinneli (válaszként erre: 8. - 474687f420)
2012. ápr. 8. 19:53

...csak azért írtam, hogy a legtöbb esetben valószínűleg kényszermegoldás ez..és senki nem örül neki, de valahogyan élni kell.


Egy kolléganőm férje pár hónapja Németo.-ban dolgozik, eredetileg az volt a terv, hogy 1-2 évet kibírnak, míg az ottani keresetből kifizetik a hitelüket, de érthető módon nagyon megszenvedi a család azt, hogy apuka nincs otthon ezért most úgy döntöttek, hogy utána költöznek.

8. 474687f420 (válaszként erre: 7. - Spinneli)
2012. ápr. 8. 19:50
Hát igen, ebben igazad van, én is inkább ezt!:)
7. spinneli (válaszként erre: 6. - 474687f420)
2012. ápr. 8. 19:46
Kinek mi a határ...én inkább ezt választanám, minthogy éhezzenek a gyerekeim.
2012. ápr. 8. 19:35
Én olyat ismerek, akinél anyuka vidéken két gyerekkel a házban, kocsi is nála, apuka meg Pesten dolgozik.Havonta jár haza, ha nehezebben megy, 2 havonta, ha jobban, 2 hetente.Sztem ez nem család már, tudom nehéz és kényszer, de ezt sztem már nem lehet családnak hívni.Apa nem látja gyerekeit, ki tudja kivel van, anyuka szintén, de ugye ami nem derül ki az nem fáj egyiknek sem.HOgy lehet ezt bírni, így élni?Meddig?
2012. ápr. 8. 18:57

Sziasztok. Nekem két cseperedő gyerekem van. Rengeteg adósságom,hitelem,rosszul fizető munka nekem és a férjemnek is. Nehéz. Nagyon nehéz. Sokszor vagyunk nagyon nehéz helyzetben,de SOHA nem gondoltam még arra,hogy elváljak.A gondok megoldódnak valahogyan előbb-utóbb,és próbálok túlélni. A férjemmel együtt. A gondjaink a kettőnkké,a gyerekek nem érzékelik,hogy milyen nehéz egyik hónapról a másikra megélni.

A másik amit nem értek: külföldi munkát vállal Apuka,hogy megéljenek valahogy. Ez is a család kettészakadását jelenti.Meddig süllyed még ez a szép ország?

2012. ápr. 8. 18:41
Sajnos a probléma kezd általánossá válni. A pénzhiány folyamatos ingerlékenységet szül, a folyamatos feszültséget pedig sokan válással akarják orvosolni.
2012. ápr. 8. 18:18
Sajnos elég sok embernek mai nagy gondja a pénz.Többet kell dolgozni, mint régen, fele annyi keresetért, sokan a szeretett gyerekeket akarják felnevelni szépen, hogy ha nem is mindene, de a fontos dolgai meglegyenek és igen, közben nem látják a gyereket felnőni.
2012. ápr. 8. 16:47
Mindenkinek üzenem vegyük észre a kincseket amik körül vesznek mielött elveszítjük Öket. Ne álljona családok közé a pénz. Törődjünk egymáásal és ne csak a munkának éljünk, mert az élet múlik. Lássuk felnőni a gyerekeket!
2012. ápr. 8. 16:44
A gép elött ülve néztem a családom képeit, amikor testvérem csládját látva elgondolkodtam:,, Miért tehet tönkre egy ilyen szép családot a PÉNZ?" A képlet általános. Nem gazdag családból származó pár gyermeket vállal. Próbálnak jobb életet teremteni, és egyik hitel jön a másik után. Ezzel együtt egyik vita a másik után. Egyik nap pedig volt család nincs család. Miért nem veszik észre az emberek, hogy a legnagyobb kincs a család, a gyerekek. Egy gyerek kacagásnál szebb dolog nincs. Ezt nem lehet pénzért megvenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook