Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? fórum

Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
89. Channa* (válaszként erre: 88. - Guruljka)
2021. jan. 19. 23:30
Igen, szerintem is gond volt az agyával és azért írt ilyen történetet...
88. Guruljka (válaszként erre: 87. - Channa*)
2021. jan. 19. 23:27

Ezt találtam az ró halálának okáról:

"Mások az öngyilkosság lehetőségét sem zárják ki. Az író ekkoriban alkoholizmussal és depresszióval küzdött. Amikor 1940-ben az Egyesült Államokba költözött, bezárkózott, és napjait a sötét szobában gubbasztva töltötte. Ebben az időben született meg A kis herceg is, a történet a Szaharában rekedt pilótáról és a kis utazóról, aki megmaratta magát egy kígyóval, hogy visszatérhessen a rózsájához. Vannak, akik úgy hiszik, a mese előrevetítette Exupéry halálát.


A német pilóták, akikkel élete végén találkozott, arról számoltak be, hogy sosem tért ki előlük, mindig egyenesen feléjük szállt, mintha nem tartott volna attól, hogy lelövik, mintha nem tartott volna a haláltól."

Szerintem elment arra a kis bolygóra... A B612-re.

87. Channa* (válaszként erre: 84. - Katt2)
2021. jan. 19. 23:18
Az tuti, hogy nem gyerekeknek szánta...
86. Channa* (válaszként erre: 85. - Katt2)
2021. jan. 19. 23:17

Az is jó!


És most erről eszembe jutott egy Dan Brown könyv a Megtévesztés foka. Szerintem ez a legjobb könyve.


És erről meg Frei Tamás könyvei is eszembe jutottak. Jók!


Én mindig előbb olvasok, csak utána nézek meg filmet...


Igen, és Rejtő úgy írt a légiéról és a sivatagról és mindenről, hogy sosem járt arra:DDD

85. katt2 (válaszként erre: 82. - Channa*)
2021. jan. 19. 23:14

Rejtő? Hát az nagyon jó. Megvan ( majdnem ) az összes műve vagy 4 kötetben. Állítólag, Rejtő beült a kávéházba és ott írt. A fizetés gyanánt az addig megírtakat adta át a pincérnek.


Félelem bére? Könyvben nekem jobban tetszett mint Yves Montanddal filmen.

84. katt2 (válaszként erre: 82. - Channa*)
2021. jan. 19. 23:10
Hát, nem gyerekeknek való, az biztos. Tulajdonképpen kiváncsi lennék, hogy Exupéry kinek szánta ezt a könyvet?
2021. jan. 19. 23:04

És tényleg még egy kis orosz: Kétéltű ember


És majdnem megfeledkeztünk Verne könyveiről!

Azok mennyire jók és még kicsit scifi is;)

82. Channa* (válaszként erre: 72. - Katt2)
2021. jan. 19. 23:02

Nincs bajom a kisherceggel, de nem javaslom olyannak, aki most kezd olvasni igazán.


Én korán kezdtem az olvasást. 5 évesen már tudtam olvasni. Az első önállóan olvasott könyvem a Hatrongyosi kakasok volt (5 évesen;)

Rejtő könyveket 7 évesen kezdtem olvasni.

11 évesen el lettem tiltva az olvasástól, mert annyira féltem a 21 rémes történettől (ebbe volt a Bíró háza, Madarak, stb.), hogy a szüleim szobájába aludtam a fotelba:DDD

Na, egy kicsit eltiltottak, aztán már csak felügyelettel olvashattam, de hamar megunták, így újra belelendülhettem;)


Tehát, nekem való volt a kisherceg úgy 7 éves koromba, de sokaknak még 20 felett sem való, mert nehéz...

81. Channa* (válaszként erre: 68. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 22:53

És tényleg!

Ez mennyire jó és vicces könyv: Állítsátok meg Terézanyut! (Rácz Zsuzsa)

80. katt2 (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2021. jan. 19. 22:51

Megértem. Ráadásul nekem mindig ez jut az eszembe:


[link]

79. Channa* (válaszként erre: 66. - Sonysony)
2021. jan. 19. 22:50

Vagy a 22-es csapdája, Piszkos tizenkettő, a szakasz.


Egyébként a fiatalokat nem érdeklik a háborús témájú könyvek és filmek sem.

78. katt2 (válaszként erre: 51. - Unom)
2021. jan. 19. 22:45
Jók bizony. Talán a Nyúlháj tetszett a legjobban. lehet, hogy azért, mert akkor kezdett nálam is kifejlődni... :)
77. katt2 (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2021. jan. 19. 22:40
Talált, süllyedt!
76. katt2 (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2021. jan. 19. 22:40
Shakespeare nagyon jó. Ahogy olvasom, simán odaképzelem a szinházat is.
75. Guruljka (válaszként erre: 74. - Katt2)
2021. jan. 19. 22:39
Bennünket sokféle ember kerül, amióta komondor van a háznál.
74. katt2 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2021. jan. 19. 22:37

Biblia? Nem semmi... egyszer becsöngetett hozánk kettő darab Jehova tanúi közül. Épp formában voltam a hülyeség tekintetében és hát, hogy a bibliában le van írva, stb. Jött a térítés. Én mindjárt mondtam, hogy nincs bibliám, de elolvasnám. Egy hét múlva hoztak egyet. Kb. 80 oldalt olvastam el az Ó szövetségből. Annyi pont elég is volt. De megtudtam, hogy Ábrahám 800 évig élt és szerette a bort... Ezután meglehetősen alábbhagyott az érdeklődésem ebben az irányban.

Kifejezetten csodálkozom azokon az embereken, akik egy lakatlan szigetre csak egy bibliát vinnének magukkal... miért nem inkább Lenin összes művét? Az lehet, hogy hosszabb...

73. katt2 (válaszként erre: 64. - Channa*)
2021. jan. 19. 22:30
Pedig nagyon jó az Ember tragédiája. Valamikor negyven körül olvastam újra, azóta egész máshogy tekintek Luciferkó személyére. Meg az Úrra is...
72. katt2 (válaszként erre: 48. - Channa*)
2021. jan. 19. 22:28

Oroszok? Hát annak idején kötelező volt az Új barázdát szánt az eke, meg a Feltört ugar. Valami rémes...


A nyomorultak sem középiskolába való. Különösen, hogy Fauchelevent nevet ( lehet hogy nem is írom jól ) nem merte kimondani a magyar tanár kiejtés szerint ... Maradt Jan Val Jan. ( lehet, hogy ezt sem írom jól )

Mi bajod a Kis herceggel? Van benne néhány alapigazság.

71. sonysony (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2021. jan. 19. 22:08

Igen, ismerem.

A 30 kedvencben benne van. :)

70. Guruljka (válaszként erre: 64. - Channa*)
2021. jan. 19. 22:03

Érdekes, nekem nem okozott gondot a régies nyelvezet. Lehet, hogy ha nem értettem, átsiklottam felette, már nem tudom. Amikor olvastam, még nem volt net.

Shakespeare darabjait szerettem olvasni. Megnézem, Anyu házában megtalálom-e a szép kötésű hat kötetes kiadást.

69. Guruljka (válaszként erre: 66. - Sonysony)
2021. jan. 19. 22:01

óóóó de szvemből szóltál.

Hemingway: A folyón át a fák közé... Ismered?


(És részben éppen azért vagyok hálás a német tudásomért, hogy a Diadalívet eredetiben olvashatom, itt van a polcomon. A másik ok Thomas Mann.)

2021. jan. 19. 21:58

Amúgy erre emlékeztek még? Asszem szavazni lehetett a könyvekre. Élő műsor volt. Kiváncsi lennék ha most csinálnának egy ilyen nagy méretű szavazást, ugyanezek a könyvek nyernének-e.


[link]

2021. jan. 19. 21:48
Én egyszer kaptam egy Bibliát a nagyanyámtól karácsonyra, mert ő nagyon vallásos volt. Egyet? :D Szinte minden évben, van vagy 10 fajta Bibliám. Na jó annyi nincs, mert mondtam neki a 3. évben hogy most már lelehet állni. :D Na de a lényeg hogy ez egy ilyen képregényes Biblia volt, tök szép kiadás, vastag fényes lapok voltak benne, meg keménykötés meg minden. Biztos nem 2 fillér volt, de szőrén szálán eltűnt. Sehol nem találom. :( Ha azt olvastátok volna megszerettétek volna a Bibliát is meg a temető se lenne olyan kutya hely. :D Channa. ;)
2021. jan. 19. 21:45

És Remarque?

A diadalív árnyékában, Éjszaka Lisszabonban, Nyugaton a helyzet változatlan stb.

Én egy időben nagyon szerettem. Elolvastam amit meg tudtam szerezni mindet.

Vagy Hemingway?

Búcsú a fegyverektől, Akiért a harang szól, Fiesta stb.

65. Channa* (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2021. jan. 19. 21:41
Én még úgy sem, de majd meglátjuk...
2021. jan. 19. 21:41

És direkt nem ajánlom Bánk bánt és az ember tragédiáját.


Sosem felejtem el, hogy amikor a Bánk bánt először olvastam, akkor minden oldalt háromszor kellett elolvasnom, hogy megértsem a régies kifejezések miatt.


Én Shakespeare-t nem nagyon bírom, bár szinte mindent elolvastam tőle, de a fiam nagyon oda van érte és erre mindig rácsodálkozok. Annyiszor elolvasta az összest, hogy simán felmondja kívülről:DDD

63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Channa*)
2021. jan. 19. 21:40

Én már meg se próbálom egyvégtében elolvasni.

Viszont néha bele-beleolvasok.

62. Channa* (válaszként erre: 60. - Timycat)
2021. jan. 19. 21:37

Én így vagyok a Bibliával.

Beszereztem 35 éve, de még várakoznia kell...

61. Channa* (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2021. jan. 19. 21:36
Azért írtam a végére Dumas-t;)
60. timycat (válaszként erre: 55. - Channa*)
2021. jan. 19. 21:14
Majd Az aranyvirágcserép és a Candide avagy az optimizmus után. Azoktól is a falnak mentem. Pár éve elővettem őket, hogy újraolvassam biztos csak nem voltam érett hozzájuk, de még csak odáig jutottam hogy a hálószobámban vannak a könyvespolcon az olvasandók között, de minden beelőzi őket 😆
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook