Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? fórum

Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
59. Guruljka (válaszként erre: 56. - Channa*)
2021. jan. 19. 21:13
Akkor és ezért rendben van! De Dumas-tól lehet, megijed. Képek nélkül is rengetegoldal... :D
58. Guruljka (válaszként erre: 50. - Timycat)
2021. jan. 19. 21:11

Én azt tartom rettenetesnek, hogy ma A legyek ura középiskolás kötelező olvasmány.

Igaz, ingerszegényebb korban voltam kamasz, akkor még egy Derrick-en is izgultunk.

A Légy jó mindhalálig-ot még 8-9 évesen olvastam, nem borított ki. Kicsit nyomasztott, de nekem is volt problémám a "nagyokkal".

57. timycat (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2021. jan. 19. 21:11
Na Csehov gáz. Tőle én is eret akartam pattintani magamon, a nihilizmusa sírba tett.
56. Channa* (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2021. jan. 19. 21:08

Mert ez nehéz.


Ezt majd akkor olvassa, ha már belejött;)

55. Channa* (válaszként erre: 50. - Timycat)
2021. jan. 19. 21:07

Ááá, olvasd el újra!


Én is így tettem. Teljesen más volt 30 körül, mint 10 évesen:DDD

54. a97b9a4e4e (válaszként erre: 50. - Timycat)
2021. jan. 19. 21:04
Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés. :D Megszenvedtem vele. Nekem ez maga volt a bűnhődés. :D Pedig én bírom az orosz irodalmat. Ulickaját sűrűn olvasok. Gogolt is középiskolás éveimben. De ez a Dosztojevszkij tuti nem lesz a kedvencem.
53. Guruljka (válaszként erre: 48. - Channa*)
2021. jan. 19. 21:04
A kis herceg miért ne legyen?
52. Guruljka (válaszként erre: 50. - Timycat)
2021. jan. 19. 21:03

Anno a gimiben nem éppen irodalmi neveltetésű osztályba jártam, de amikor oroszórán a csinovnyik halálát vettük, akkor nekem is majdnem elment a kedvem még az élettől is, pedig én akkor nagyon sokat olvastam.

Mivel csak heti 2 oroszóránk volt, nem is tudom, hány héten át volt műsoron az a szerencsétlen nyomoronc, aki valakinek a nyakába prüszkölt, és ezért vírus nélkül is elvitte a devla.

Nem lettem Csehov rajongója.

51. unom
2021. jan. 19. 21:00
Updike könyvei is jók, sokszor újraolvastam őket 🙂
50. timycat (válaszként erre: 48. - Channa*)
2021. jan. 19. 20:56

Uuuu az oroszok nagy kedvenceim, Dosztojevszkij nálam a befutó.

A Légy jó mindhaláligot viszont alig tudtam "megemészteni",az egy borzalom volt számomra, na azt nem ajánlanám senkinek. Pont múltkor jutott eszembe porszívózáskor (hogy hogy azt nem tudom 😂) és azon filoztam hogy alig emlékszek valamire belőle, de ami emlékem van az is sötét, konklúziót nem tudtam levonni, csak Nyilas Misi sanyarú sorsa ugrott be, wáá borzasztó.

2021. jan. 19. 20:20

Fórumindító!

Ha nem olvasol túl sokat, akkor mindenképp valami könnyedebb műfajjal hangold rá magad az olvasásra.


Legyen akár mese.

Vörösmarty Mihálytól: Csongor és Tünde nagy kedvencem volt, vagy Illés Endrétől: Történet a szerelemről és halálról.


De jó bármelyik mesekönyv is jó, csak ne a Kisherceg legyen!


Két lotti

Emil és a detektívek

Bambi

Öregnéne őzikéje


Charles Dickens: Twist Olivér, Karácsonyi ének, Copperfield Dávid


Aztán jöhetnek a nehezebbek, de még mindig könnyen emészthetők, amiket ajánlottak előttem már: Abigél, Szigetkék, Koppányi aga testamentuma, Fekete város, Elfújta a szél, Manderley ház asszonya, Légy jó mindhalálig, stb....


Szerintem Gabriel García Márquez könyvei is a szépirodalomhoz tartoznak;)

Száz év magány, Szerelem Kolera idején, Bánatos kurváim emlékezete;)


És ha már nagyon belejöttél, akkor jöhetnek az orosz regények. Az én kedvencem a Háború és béke és az Anna Karenina, ja és Dr. Zsivágó

Dumas-tól pedig a Háromtestőr, Monte Cristo grófja

Viktor Ugo: Nyomorultak

48. Ági0830 (válaszként erre: 47. - Gilisznya)
2021. jan. 19. 20:20
Nem, csak a könyvet olvastam. De akkor tervbe veszem a filmet.
47. Gilisznya (válaszként erre: 34. - Ági0830)
2021. jan. 19. 20:16
Az Algernont láttad filmen? Szerintem az is óriási.
46. Gilisznya (válaszként erre: 33. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 20:14
Anyukám emlegette sokszor ezt a könyvet. Én nekifogtam, de valahogy nem kötött le. Majd még megpróbálom elolvasni.
45. unom
2021. jan. 19. 20:11

Emlékszem, két könyv volt, ami kifogott rajtam, képtelen voltam elolvasni, pedig érdekelt.

Az egyik az Amerikai pszicho, a másik pedig Moldovától A negyven prédikátor.

44. Guruljka (válaszként erre: 41. - Channa*)
2021. jan. 19. 20:09

Újra fordították nemrégiben, állítólag a régi fordítás rettenetesen kommunista irányzatú volt. És sok volt benne az olyan fogalom, amelyet az akkori fordító nem ismerhetett, ezért félrefordította.

A mai címe: Rozsban a fogó.


[link]

43. Ági0830 (válaszként erre: 40. - Channa*)
2021. jan. 19. 20:05

A Versenyló halálát én sem ajánlottam volna.

De Az évszázadnál hosszabb ez a nap szerintem egy gyönyörű regény.

42. Guruljka (válaszként erre: 37. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 20:05

Van is benne, ami szép.

Pl. én külön kedvelem a háborús szépirodalmat. Az egyik legjobbat az Albatrosz krimi-sorozatban adták ki. Így viszont legalább olcsóbb volt, amikor megjelent.

A ponyva műfajában is vannak remek darabok, ahogy a könnyűzenében is vannak zseniális szerzemények.

Már persze a mai kor ízlése szerint.

Írtam,hogy a sci-fi nem érintett nagyon mélyen, de egy-két sci-fi novella igen. Sajnos az akkori Galaktika magazin példányai elkallódtak már.

41. Channa* (válaszként erre: 37. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 19:58

Szépek azok is;)


Én mindenféle könyvet szeretek. Vannak, amiket évente újra olvasok.


Ami nálam kiveri a biztosítékot az a Zabhegyezők. Ezt, hogy is tekintheti bárki is jónak?

40. Channa* (válaszként erre: 34. - Ági0830)
2021. jan. 19. 19:56

Ajaj...Ajtmatov?


Nagyon szeretem az orosz irodalmat, de Ajtmatovtól kihullik a hajam;)


A legnagyobb kínlódás a 100 oldalas Versenyló halála...

39. Channa* (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2021. jan. 19. 19:54

Pedig elég népszerű volt az alapítvány trilógia, ami végülis 5 részes.


Én tiniként úgy 13 évesen olvastam elsőre és akkor nagyon tetszett.


Nem rég, úgy 2-3 éve elővettem újra, és egyszerűen nem értem, hogy mi tetszett annyira ezen a könyvön;)


De szó se róla, sok jó scifit írt Asimov.

2021. jan. 19. 19:51
Nekem gyerekfejjel a Románák meg a Júliák is szépek voltak. :D Vagy mik voltak azok a kiadványok, amik csöpögtek az érzékiségtől. :D Egy-kettő még maradt mutatóba itthon. :D
37. a97b9a4e4e (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2021. jan. 19. 19:47
Egyszer vki azt mondta, hogy szép az ami érdek nélkül tetszik. Akkor miért ne lehetne szép akár egy ponyva is? ;)
36. unom
2021. jan. 19. 19:37

Eszembe jutott egy könyv, ami anno erős hatással volt rám.

Ribakov: Az Arbat gyermekei.

35. Guruljka (válaszként erre: 33. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 19:31

Nem olvastam, de a filmet láttam. Nem tudom, melyik volt előbb. A filmben láthatóan sok kis gyermekszínész kapott lehetőséget a filmes bemutatkozásra. Az irodalmi vagy filmtörténeti értékéről nem vagyok meggyőződve, de a jóindulatról igen.


[link]

2021. jan. 19. 19:31

Ajtmatov: Az évszázadnál hosszabb ez a nap

Krúdy: Szindbád

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

Kristin Hannah könyvei.

Elena Ferrante könyvei.

2021. jan. 19. 18:58
Most eszembe jutott még vmi, Lakner Artúr: Édes mostoha. Mondjuk voltam vagy 20 éves mikor először elolvastam. :D Az unokahugaimnak vettem meg, aztán örökre itt maradt a polcomon. Már eleve a borítója is olyan szép a könyvnek, sose fogok túladni rajta asszem. :)
32. Guruljka (válaszként erre: 30. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 18:51

Én sem tudom, hogyan osztogatják a kategóriákat.

Azért pl. egy-egy celebke megjelentetett könyve inkább csak könyv, a ponyvának azért vannak érdemei.

Sok, ma megbecsült író volt a maga idejében ponyvaíró.

[link]

31. unom (válaszként erre: 30. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 18:50

Szerintem irodalom van. Vannak benne jó és rossz könyvek is.

Ahogy a festészetben is vannak jó és rossz festmények.

Ráadásul minden művészet erősen szubjektív.

Vannak, akik imádják az orosz klasszikusokat, nekem kínlódás volt olvasni.

József Attilát nagyon szeretem, de Adyt ritkán olvasok.

30. a97b9a4e4e (válaszként erre: 29. - Unom)
2021. jan. 19. 18:44
Mert mi a szépirodalom? Aminek van vmi történelmi beütése? Vagy korrajz? Sose értettem egyébként ezeket a műfaji besorolásokat. Ami klasszikusnak számít nekem az már szépirodalom. Mondjuk egy jó Agatha Christie regény is.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook