Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen könyveket érdemes elolvasni a dackorszak kezeléséről? fórum

Milyen könyveket érdemes elolvasni a dackorszak kezeléséről? (tudásbázis kérdés)


10. 0260f21e84 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. okt. 21. 10:30
Szia, en meg hozzad igen, a temahoz mar nem. :) Pont a nyaron kaptam kolcsonbe ezt a csecsemogondozos konyvet. Nekem meg abban nem volt semmi uj; vagyis orvosilag igen, de nem tetszett. Izlesek es pofonok. Tobbfelet meg kell nezni, az biztos. Gyereke valogatja, mi jon be. Vekerdynek sok jo irasa van, es ujsagokban meg tanacsot is lehet kerni tole.
2008. okt. 21. 09:55
más válaszokat tudtok írni esetleg?
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - 0260f21e84)
2008. okt. 19. 20:59
A szülők könyvét olvastam már, de valahogy úgy éreztem nem elég részletes a probléma kezelésére. :(
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - Raistlin Majere)
2008. okt. 19. 20:58
Ez nagyon jól hangzik, csak lehet én vagyok tájékozatlan, de ez a Dr. Spock feltételezem ő a könyv írója, és van a könyvnek címe is, vagy csak így egyszerűen ennyi? Ha rákeresek pl. alexandránál megtalálom?
6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Jázminka)
2008. okt. 19. 20:55
Mintha a fiamról írtál volna :D, nagyon megértelek.
5. Raistlin Majere (válaszként erre: 4. - Raistlin Majere)
2008. okt. 19. 17:42

Az első két évben le sem vettem a polcról. Mert ugye a gyerek etetéséhez nem kell Dr. Spock :-) Viszont kétéves korában, az addigi angyali, szófogadó kislányom teljesen kifordult önmagából. Hisztis lett, mindenre az első szava a nem volt, szóval borzasztó volt. Értetlenül álltam a dolog előtt. Végső kétségbeesésemben levettem a pocról Dr. Spockot :-), felütöttem a megfelelő fejezetnél, elolvastam és kezemben volt a megoldás kulcsa :-) Ez így egy kicsit furán hangzik, de nekem óriási támasz volt, hogy megtudtam a könyvből, hogy a gyereknél ez életkori adottsága miatt teljesen normális dolog! Megtudtam, hogy milyen érzelmi, értelmi fejlődési folyamatok zajlanak a gyermekben, hogy ezekből következik ez a viselkedés. És azt is, hogy nem fog örökké tartani ez az állapot, sőt egypár trükköt, ötletet adott a dührohamok kezelésére. (És tényleg 2-3 hónapig tartott és visszakaptam a normális gyerekemet a kis dühöngő őrült helyett!) Nem tudom, engem megnyugvással töltött el, hogy az ilyenkorú gyermekről leírtak olyan a könyvéből, mintha a lányomról kopírozta volna :-)

Azóta, ha gondjaim vannak a gyermeklélektannal, vagy jeles eseményekkor, pl. ovikezdés előveszem és elolvasgatom. Éppen a napokban olvastam el (ugyanis iskolába indul a lányom), amit a 6-11 éves gyermekek pszichológiai fejlődéséről írt és úgy érzem, hogy sikeresen felvérteztem magam így az iskolakezdéssel járó problémák ellen is :-)

2008. okt. 19. 17:40
Dr. Spock. nekem nagyon sokat segített, ha valami pszich. gond volt mindig használt. Ha másban nem is legalább a gyerek fejében lezajlódó folyamatok megértésében :-)
2008. okt. 19. 17:33

Vekerdy Tamas: Az ovoda es az elso iskolai evek Ranschburg Jeno: Szulok konyve

Persze a tobbi konyvuk is zsenialis. En csak ezeket ismerem, de konyvesbolban, internetes konyvaruhazban biztos lehet talalni tobbet is.

2008. okt. 19. 16:49

Á, ilyet szerintem nem nagyon lehet találni.Ha igen,engem is érdekelne!

Nálunk az oviba most jött egy fejlesztő óvónő,csodákat művel a gyerekemmel (középső 3.5 éves)Gyűlöli az ovit,csökönyös,agresszív,rondán beszál,visszadumál,hisztizik... El vagyok keseredve,mert nem erre tanítom.De pénteken mentem érte az oviba,csend az egész teremben,mindenki játszik ügyesen és a fiam nem akart hazajönni!!!

Nem tudom hogy csinálja,de szuper!

Persze itthon folytattuk a megszokott dacolást meg a többit. :(

2008. okt. 19. 14:51
Ajánljatok nekem légyszíves olyan könyveket ami 3-4 évesek ill. óvodásokhoz nyújt segítséget nevelésben, dac korszak kezelésében! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook