Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? fórum

Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
119. katt2
2021. jan. 20. 09:36
Kinek hogy tetszett Szilvási?
118. katt2 (válaszként erre: 115. - Tumbo2)
2021. jan. 20. 09:35

A Szinuhe is nagyon jó, meg a Wall street farkasa, meg a Sógun. Szeretem az ilyen jó vastag könyveket, ezeket azért nem lehet egy nap alatt kivégezni.

Azért mindenkinek felhívnám a b. figyelmét, hogy ezek a könyvek súlyra nehezek! Tehát ha valaki ágyban fekve olvassa, akkor ne aludjon el , mert a könyv ráesik a tüdejére és esetleg megfullad... :)))


Árpa Attila sem rossz.


De most éljen a Presser.

117. katt2 (válaszként erre: 104. - Channa*)
2021. jan. 20. 09:30
Nekem a da Vinci kód azért tetszett annyira, mert a Jézus körüli misztériumot próbálja kibogozni. Meg a templomosok, játékmester, Leonardo, szóval ezek engem mindig érdekeltek. Persze nem a vallási oldala. És állítólag a helyszínek igazak, a cselekmények nagy része is. Állítólag a Vatikán pert indított a szerző ellen. Gondolom, divatos kifejezéssel: rémhírterjesztésért. :)))
116. unom
2021. jan. 20. 09:23
Ami még eszembe jutott: Szabó Magda. Nagyon szeretem a könyveit, a stílusát.
115. tumbo2
2021. jan. 20. 09:13
nekem például a kedvenc könyvem a Szinuhe,meg A.Tolsztoj Golgotája.
114. a32f396a94 (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2021. jan. 20. 09:09
Szerintem a Monte Cristo grófja olvastatja magát, oké hosszú, de számomra az a könyv, amibe bele tudok feledkezni és pár nap alatt el lehet olvasni.
113. tumbo2 (válaszként erre: 108. - Channa*)
2021. jan. 20. 09:09
jesszus.én ilyet nem olvasok nem nézek.nosztalgiával gondolok a régi jó krimikre,mint a hamarosan a sötétség,melissa,bár a legtöbbre csak halványan emlékszem.
112. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2021. jan. 20. 09:07
rettenetes is.én felnőtt koromban olvastam de egyáltalán nem volt jó hatással rám. most is van egy könyv,amit el kéne olvasnom,persze krimi,de nincs türelmem hozzá.bezzeg a denevérembert három nap alatt elolvastam.
2021. jan. 20. 09:06

Pár könyv közben eszembe jutott, amit érdemes lehet elolvasni:

- Robert Musil: Törless iskolaévei

- Krusovszky Dénes: Akik már nem leszünk sosem

Különben mikor elkezdtem olvasni nekem is nagy kérdés volt, mit kellene olvasnom. Aztán rájöttem, nincs olyan, hogy "kell", ami érdekel, vagy tetszik, azt elolvasom.

110. a32f396a94 (válaszként erre: 56. - Channa*)
2021. jan. 20. 08:57
Dehogy nehéz, nyelvtanuláshoz is nagyon jó! Olvastam már angolul, németül.
109. a32f396a94 (válaszként erre: 54. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 20. 08:56

Ez is azt mutatja, mennyire különbözőek vagyunk. Nekem a Bűn és bűnhődés a kedvencem, legalább háromszor olvastam.

De szerintem az lehet a probléma, hogy míg Ulickaja kortárs, addig Dosztojevszkij a 19. században élt és alkotott. Én pl. már jobban szeretem a kortárs műveket mostanában, mint a klasszikusokat. Vaszilij Akszjonovtól most fejeztem be a Moszkvai történetet, lehetetlen mű számomra. :)

108. Channa*
2021. jan. 20. 08:38

Ja, és ne feledjük Drakulát!


Sokféle módon feldolgozták, de az eredeti verhetetlen.


Én egyébként is szeretem a vámpíros könyveket pl.

Laurell K. Hamilton: Anita Black sorozata

Daren Shan ifjúsági? sorozata


Szerintem ez utóbbi a Harry Potter mellet alap lehetne...

107. Channa*
2021. jan. 20. 08:30

És eszembe jutott még két nagy kedvencem, amik bár nem szépirodalmi kategóriába sorolandók elvileg, de roppant szórakoztatóak.


Tudom, sokan utálják, de nekem a magyar kalandregény írók közül Leslie L. Lawrence nagy kedvencem annak ellenére, hogy elvileg minden regénye története hasonló szálon fut, vannak benne állandó szereplők, de a helyszínek miatt bőven tartalmaz ismeretterjesztést is.


A másik egy laza angol krimisorozat, ami szerintem vicces, szórakoztató.

MC. Beaton Agatha Raisini sorozata, bár Hamish Macbeth könyvei is épp úgy jók.

106. unom (válaszként erre: 102. - Libikóka)
2021. jan. 20. 08:25

Én az otthon található Jókai könyvekkel hamar végeztem, 12 éves koromra kiolvastam őket.

Felnőttként vettem újra elő, de már nem kötött le.

105. Channa*
2021. jan. 20. 08:24

Egyébként van egy író: Steve Berry

Tudom, hogy hülye neve van, nem is tudom, hogy ez az igazi neve e vagy valami művésznév, de lényegtelen a regényei mellett.



Nagyon jó könyvei vannak, csak itt is figyelni kell, mert kb. 15 db könyve bár cselekményben eltér, de az állandó szereplők miatt érdemes a megírás sorrendjében olvasni.

Különböző történelmi eseményekre/alakokra építi az amúgy titkosügynökös történeteit.


Ezen kívül vannak önálló könyvei is.


Nagyon jók! Olvasmányosak, érdekesek, izgalmasak, és még ismeretterjesztők is;)

104. Channa* (válaszként erre: 103. - Katt2)
2021. jan. 20. 08:20

Rossz sorrendben olvastad;)


Nekem a Da Vinci-kód annyira nem tetszett.


Én a Digitális erődöt olvastam elsőre tőle, majd a megtévesztés fokát.


Előbb is írta ezeket, bár az igaz, hogy nálunk az író a Da Vinci-kóddal robbant be.


Valahogy nálam úgy alakult, hogy előbb volt meg az általam említett másik kettő és azokat olvastam előbb, csak ezután olvastam a többi könyvét, amelyek közül nem a Da Vinci volt a kedvencem...

103. katt2 (válaszként erre: 86. - Channa*)
2021. jan. 20. 08:11

A megtévesztés foka is jó, de én már eröltetettnek éreztem a da Vinci kód után. Szerintem a da Vinci kód igazi gondolkodni való volt, hátha mégsem úgy voltak a dolgok ahogy a kat. egyház meséli.


Állítólag az indián regények is így készültek.

102. libikóka (válaszként erre: 84. - Katt2)
2021. jan. 20. 07:05

Erről eszembe jutott mit kínlódtam a Kőszivű Ember fiaival általánosban.Olyan magyart. volt aki megszállotan követelte számonkérte.


Felnőttként meg imádom! Nem tudom mik most a kötelezők ,ha van még ilyen,de ezek sem gyerekeknek íródtak:)

101. libikóka (válaszként erre: 94. - Timycat)
2021. jan. 20. 06:57
Nagyon bírom a Pottereket ,időnként még most is előveszem:)) Megszállott újraolvasó v.ok:))Megvannak azok amiket időröl időre előveszek:))
2021. jan. 20. 06:52
Milyen jó kis agyalás lett ez a fórum:)))))))
99. libikóka (válaszként erre: 82. - Channa*)
2021. jan. 20. 06:50
A 21 rémes nekem is a kezembe került gyerekként,nagy piros volt elcsábított nem olvastam el csak beleokoskodtam.Utána megfogni sem mertem:))
98. unom (válaszként erre: 97. - Guruljka)
2021. jan. 20. 01:17
Nem vagyok fordító, a szakmai része nem érdekel.
97. Guruljka (válaszként erre: 96. - Unom)
2021. jan. 20. 01:02
van a neten egy 13 oldalas elemzés a magyar fordítói kihívásokról és a hibákról PDF-ben.
96. unom (válaszként erre: 94. - Timycat)
2021. jan. 20. 00:52

Tényleg, én is nagyon szeretem, és a fordítás is nagyon jó 🙂

Időnként előveszem, újraolvasom.

2021. jan. 20. 00:43
Én nem ismerem, nem olvastam, de kezdő olvasónak tényleg jó lehet.
2021. jan. 19. 23:54

Harry Potter, imádom. Mikor húgom tanult olvasni akkor jelent meg a 3. vagy a 4. kötet magyarul, gyakorlatilag azok az első könyvek amiket kiolvasott, kezdetben felolvasva majd önállóan. Addig évente, de onnantól 2-3 évente jött az új könyv, alig vártuk.


Szerintem felnőttként is szórakoztató.

A HP filmeket viszont nem szerettem, az utolsó 2-3 részt nem is láttam, elég hogy olvastam.

93. Guruljka (válaszként erre: 92. - Channa*)
2021. jan. 19. 23:53

Ilyen velem is előfordult már fiatalabb koromban.

Ettől még nem tudtam így írni, de repülni sem.

Szerintem nincs magyarázat a halálára, de nem is kell.

Én Hemingway-ről sem fogadom el, hogy öngyilkos lett volna. Ő pontot tett az élete végére. Lezárta, ahogy az írásait is.

92. Channa* (válaszként erre: 91. - Guruljka)
2021. jan. 19. 23:43

Amit ide másoltál az is erre mutat rá.

Bezárkózva, depressziósan, piásan gubbasztott a lakásban...

91. Guruljka (válaszként erre: 89. - Channa*)
2021. jan. 19. 23:40
Miért lett volna gond az agyával? Német fogságba esni felnőttesebb dolog lett volna?
90. Guruljka (válaszként erre: 85. - Katt2)
2021. jan. 19. 23:39

[link]

Jó hosszú, de alapos.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook