Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemkörnyék duzzanat. Mitől lehet? fórum

Szemkörnyék duzzanat. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


19. Anka71 (válaszként erre: 18. - Arianne113)
2011. aug. 19. 15:58

Akkor Neked nagyon kijutott a szemeiddel:(

Árpám amúgy nekem is volt, olyan 4-5 éves koromban kb. 3-4 alkalommal is, nagyon kellemetlen volt.

(Azt hittem amúgy, mostanában már árpa nem is létezik.)

Nekem mára lement már a duzzanat, talán a jobb szemem alatt egy nagyon kicsit látszik még, de inkább csak úgy, mintha kialvatlan lennék, olyan az arcom.

Köszönöm a bíztatást!

Neked pedig jobbulást kívánok!

18. Arianne113 (válaszként erre: 17. - Anka71)
2011. aug. 18. 15:17

:))))) Na látod.. remélem hogy már jobban érzed magad, és nemfog előfordulni többet veled ez a kellemetlen dolog.

Én sajnos sokat tudok a szem dolgairól, kiskorom óta szemüveges is vagyok, és ami a rosszabb, a szememnek mindíg van valami baja... nemrég ahogy írtam alább mindkettőben árpa volt, előtte kitalálták ( hála a jó Istennek tévesen ) hogy zöldhályogom van...


Most meg úgy néz ki a dolog, hogy egy jégárpám volt a jobb szememben, és nem múlt el, viszont megint begyulladt... a dokim szerint ne műtsük meg ( nagyon egyetértettünk ezek szerint ! :D ) de ha begyullad folyamatosan én nemtudom milesz vele..:(

17. Anka71 (válaszként erre: 16. - Arianne113)
2011. aug. 18. 13:58

Értem, amit írsz. Csak azért gondoltam, hogy elhajt a szemorvos, mert maga a szemem nincs feldagadva, csak a környéke, illetve a szemem alatt.

Végül fogadott a körzeti doki (aki nem a mienk), ő meg azt mondta, hogy allergia. Igyak kalciumot, és ha megismétlődik, menjek szemorvoshoz.

Tehát akkor lehet benne valami, köszi Neked is!

Az is igaz, hogy a szemdoki ha nem érzi magáénak a témát, talán elmondja, hol folytassam.

Közben agyaltam is sokat. Arra is jutottam, ha szív vagy vese miatti vizesedés, akkor az a fura, hogy az ujjaim, csuklóm, bokám nem vizesedett, pedig kellett volna. Másrészt a vízhajtó sem vitte le, egész éjjel pisilni járkáltam pedig félóránként.

Most annyi van, hogy azért megy lefelé a duzzanat, már nem nézek úgy ki, mint reggel.

Csak félek, hogy bármikor ébredhetek erre:(((((((((

2011. aug. 18. 11:29

Miért hajtana el a szem orvos..???!!!

Azért van, hogy a szemed és környékét megvizsgálja, és amikor legutóbb mindkét szememben volt árpa ( az orvos ilyet akkor még nem is látott soha ) volt egy nő ugyanúgy felvoltak dagadva a szemei mint ahogyan te azt leírtad... szóval először tényleg szemorvoshoz kellene menni, mert ezek a felvetések meg találgatások nem előzik meg a gondodat... és mellesleg a szemorvos azt is tudni fogja hogyha el kell menned egyéb vizsgálatra ez miatt, de fölösleges addig ötezer helyre járkálni, hogyha egy helyen is megoldják a problémát!

15. Anka71
2011. aug. 18. 08:36
Na, bejelentkeztem, fogad a helyettes körzeti doki ma fél 10-kor, kíváncsi leszek.
14. Anka71
2011. aug. 18. 08:12

Meg aztán az is érdekelne, hogy ezzel érdemes-e elmennem a helyettes körzeti dokihoz (mienk szabin van).

Ha ki kell vizsgáltatnom a dolgot, úgyis a saját körzetimmel konzultálnék ez ügyben.

Azt nem tudom, ha ma odaállítanék a helyettes dokihoz, erre a tünetre magára tudna-e adni valamit, hogy ne nézzek így ki.

Vagy kivárjam, lemegy a duzzanat magától, ezt lenne jó tudni.

13. Anka71 (válaszként erre: 12. - Bujuli)
2011. aug. 18. 07:54

Hasi ultrahangon elég régen voltam, akkor oda elmegyek, köszi, hogy írtad.

Arcüreggyulladás nem lehet, ez sima vizesedés lehet, ahogy nézem, semmi nem fáj.

Azért is ijedtem meg, mert soha nem volt még ilyen gondom.

12. bujuli (válaszként erre: 11. - Anka71)
2011. aug. 18. 07:17
Menj el egy hasi ultrahangra is, a kisfiamnak volt duzzadékony a szeme, és UH-ra is küldtek. Szerencsére nem volt semmi baja, csak kicsit renyhék a veséi, tőlem örökölte. Nekem is hamar beduzzadnak néha, lehet, hogy ilyen fajta vagy. Arcüreggyulladás nem lehet?
11. Anka71 (válaszként erre: 10. - Bujuli)
2011. aug. 18. 07:13

Köszi!

A vese, az ugye laborból simán kiderülne?

Mert két hete voltam laborban, akkor minden oké volt legalábbis.

10. bujuli
2011. aug. 18. 07:06
Arcüreggyulladástól és huzattól is lehet, nekem is volt már ilyen. Árpától nekem egyszer akkorára dagadt, mintha behúztak volna, de csak az egyik szemem. A szíveseknek illetve vesebajban szenvedőknek szokott még lenni.
9. Anka71 (válaszként erre: 7. - 213c8f2c68)
2011. aug. 18. 07:01

Neked is köszi!

De akkor ez bármikor megtörténhet velem, és feldagadhat? :(

8. Anka71 (válaszként erre: 6. - Lara anyuja)
2011. aug. 18. 07:00
Köszönöm!
2011. aug. 18. 06:55
Sokmindentől lehet: vesegondok, elsavasodott szervezet stb. Ki kell vizsgálni.
6. Lara anyuja (válaszként erre: 3. - Anka71)
2011. aug. 18. 06:52
Szia!Nekem akkor szokott ilyen lenni, amikor huzatot kapok. 1 nap alatt el szokott múlni. Remélem, Neked is csak az a baj! Jobbulást.
5. Anka71 (válaszként erre: 4. - Arianne113)
2011. aug. 18. 06:43
Köszi,ez egyáltalán nem fáj, "csak" vizenyő. Mindkét szemem alatt egyforma, teljesen szimetrikus. Azok a kis "félhold" alakok fel vannak duzzadva, tök egyformán:( Szerintem szemdoki ezzel elhajt.
2011. aug. 18. 06:37
Menj el szemorvoshoz. Árpára gondoltam, de az nem olyan nagy duzzanat csak fáj. Szóval rendes szemészetre indulás, nem házidokihoz! ( esetleg beutalóért ha kell )
2011. aug. 18. 06:09

Tegnap este lefeküdtem, semmi bajom nem volt. Éjjel felébredtem, és a fürdőszobában a tükörben megláttam, hogy az arcom kiment a formájából rendesen:((

A szemhéjam még csak egy kicsit, de a szemem alatt az a félhold (ahol olyan vékonyka a bőr), na az totál be van dagadva:(((

Soha ilyen nem volt még velem.

Ahogy visszagondolok, tegnap az átlagos kajáimat ettem, a megszokott gyógyszert vettem be.

Az is igaz, hogy tegnap délután fáradtnak és gyengének éreztem magam (ami szintén nem szokott előfordulni, de betudtam a nagy melegnek).

Éjjel, amikor megláttam magam a tükörben, bevettem egy vízhajtót, de csak annyi, hogy félóránként jártam vécézni, de a szemem alatt maradt bedagadva. Kalciumot is ittam, de az sem ért semmit.

Mi lehet ez vajon? És mit tegyek, ma diétázzak, ne kajáljak semmit?

A körzeti dokim tegnapelőtt ment két hét szabira:(

(A másik körzet dokija helyettesít, de ő sz@rik mindenre.)

Volt már így valaki mint én???:(((

2011. aug. 18. 06:04
Már írom is, mi a helyzet...
2011. aug. 18. 06:04
Szemkörnyék duzzanat. Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook