Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szelina és a kórházi miliő fórum

Szelina és a kórházi miliő (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szelina és a kórházi miliő

23. 116212323c (válaszként erre: 22. - A7f41877f6)
2010. ápr. 1. 12:56

mindig nagyon megviseli az anyukákat szerintem ha van valami a babájukkal...hisz ki akarta ezt nekik? senki legföképpen mi anyák nem!!!!

Tudom hogy mi még talán igy is sokkal szerencsésebbek vagyunk sokaknál, de ez is elég megrázó volt nekem...

Nektek is minden jót egészséget és boldogságot!

2010. ápr. 1. 12:48

Kívánom, hogy tedd magad túl ezeken a napokon és élvezd az anyaság minden pillanatát!


Mi kislányom születése után 2 hetet töltöttünk még a kórházban. 1 hetesen megműtötték, utána kapott egy fertőzést, jöttek az infúziók stb. Volt amikor több, mint 1 órán keresztül nem sikerült vért venni tőle, nem tudtam megszámolni a szúrásokat a kis testén.


Soha nem fogom azokat a napokat elfelejteni, de pozitívan kell felfognunk. Túl vagyunk rajta, azóta egészséges a kis drágám!

Ott az intenzíven annyi szörnyűséget láttam (fél kilós babák, fél évesen 3 kilós baba csövekkel stb), hogy azok után én hálás és boldog voltam, hogy mi ennyivel megúsztuk, pedig nem volt egyszerű.


Szóval fel a fejjel :)

21. Tamianyu (válaszként erre: 19. - Tonettó)
2010. márc. 29. 08:46

A hálapénz egyszerűen etikátlan!Az orvos dolga a gyógyítás életmentés,erre esküdött fel.

Talán nem is azzal van a baj,amikor a hálás elégedett beteg hálapénzt ad az orvosnak,hanem azzal,hogy pofátlanul elvárják,enélkül már félhet az ember rábízni magát az orvosra.Sőt,nem ritkán még a pénzedért sem várhatod el,hogy normálisan végezze a dolgát,és ember számba vegyen.Természetesen vannak kivételek,remélhetőleg nem kevés(kár,hogy én nem nagyon találkoztam velük),de sajnos a legtöbbje felfuvalkodott,Istennek hiszi magát.

A műhiba perekről meg annyit,hogy nagyon sok esetben az orvos nemtörődömsége nem oda figyelése rossz döntése miatt halnak meg emberek,vagy nyomorítják meg Őket egy életre.Hol itt a baj a perekkel?Ha jogos,akkor jogos,inkább az a baj,hogy a beteg kárára dőlnek el legtöbb esetben,túl sok orvos megússza amikor hibázik.És tudod mit?Hibázhat az asztalos amikor elszabja a szekrényedet,vagy a varrónő ha nem jó ruhát varr neked,de nem az orvos!Ezért Orvos,és igenis elvárható lenne,hogy lelkiismeretesen a legjobb tudása szerint gyógyítson.Talán pont ezért nem a favágókra vannak bízva életek,mert nem alkalmasak rá.Az orvosok viszont elvileg azok,és elég nagy bajnak tartom amikor a felelőtlenségük miatt áldozataik vannak.Jobb országokban a gatyát le lehet perelni a dokiról,ha az bármilyen módon árt neked,még akkor is ha valóban csak hibázott.Itt meg a sok felelőtlen orvosnak mondott pancser azt csinál mindenféle következmény nélkül amit akar.Szerintem meg ez szégyen.

2010. márc. 29. 08:24

Hálapénz...igen akkor adjunk a mentősöknek a tüzoltóknak az ápolóknak az orvosokat ne hagyjam ki...és azért szerintem ha jobban belemélyülnék még biztos találnék pár foglalkozást ahol nyugodtan lehetne osztogatni a hálapénzt...

lehet hülyén hangzik de ha az épitész sem tervez jol akkor ott is ember életekről lehetne szó...neki szoktunk adni?

tehát lehetne rangsorolni a foglalkozásokat szerintem fontossági sorrendbe mégis az orvosok azok akik kapnak hálapénzt...

mentősnek az a dolga hogy kiérjen időbe...na de az orvosnak nem az hogy gyógyitson?

aki sokat akar keresni az menjen el politikusnak vagy egyéb jobban jövedelmező szakmát válasszon, de ne szórakozzon emberéletekkel...

szerintem és ez a baj igy áltam hozzá a terhességemhez is...

MÉGIS az egyik ismerösömnek volt fogadott dokija gerincbe akart neki érzéstelintést adni ám ha az ügyeletes orvos nem látja meg hogy a hölgynek a gerince körül vagy rajta (erre nem emlékszem) valami mütétje volt ez kizárta az érzéstelenitést szóval ha az ügyeletes doki nem szól rá akkor lebénitja a fogadott orvos a hölgyet...akkor miről beszélünk? pedig szólt erről az APRÓSÁGRÓL az orvosának...

19. Tonettó (válaszként erre: 18. - Tamianyu)
2010. márc. 29. 07:30
Ebben igazad van. De tudod aki meg hivatásból csinálja, nem pénzéhségből, azt is büntetjük - vagyis ha hibát követ el, akkor mennek a műhiba perek. Tudod az a baj, hogy értem én a felelősségteljes munkát, de azért csak kevés szakmát tudok felsorolni, amiben emberéletek forognak kockán. Ezt azért honorálni kellene. Én emiatt nem sajnálom a hálapénzt azoktól az orvosoktól, akik mindent megtesznek.
18. Tamianyu (válaszként erre: 17. - Tonettó)
2010. márc. 28. 10:28

Nagyon sokan vannak rajtuk kívül is ebben az országban,akik a sok és felelősségteljes munkájukkal keveset keresnek.Úgy gondolom ez nem a betegekre kellene tartozzon,és nem nekik kellene az orvos fizetését kiegészíteni.Ha az orvos megvesz pl egy 100 ezer ft-os árút,nem fizet érte 150-et azért,mert akik dolgoznak érte keveset keresnek.Ez egy hivatás(kellene legyen)és nem sima szakma.Akit csak a pénz motivál,annak vagy legyen magán praxisa csak,vagy végezzen olyan munkát amivel milliomos lehet.Megjegyzem sok orvos az,nem csak azért mert annyira jó,hanem mert olyan végtelenül pofátlanul pénzéhes.A kétségbe esett beteg meg az utolsóját is oda adja,csak biztonságban tudja higgye magát a gyerekeit vagy bárkiét.Hol itt az etika?

Az a baj nálunk,hogy itt túl sok a "férgese".

És igen,a morál nagyon sok helyen kívánni valót hagy maga után,egyes orvosok hihetetlenül aljasan undorítóan viselkednek a betegekkel.

17. Tonettó (válaszként erre: 9. - Dogiz)
2010. márc. 28. 07:08

Csakhogy ahhoz képest, mekkora felelősség nyomja a vállukat, elég keveset keresnek. Egyetértek, az egészségügy borzasztó helyzetben van. De az is igaz bizony, hogy orvosa válogatja, és még a legjobb orvos is hibázik, hoz rossz döntéseket. Az emberek többsége nem csodát vár tőlük, csak azt, hogy tegyék meg, ami emberileg lehetséges tőlük. Ez elég. De egyes orvosok, mintha külön fajba tartoznának - idegen nyelven beszélnek az emberrel, vagy nem is beszélnek vele. Legyintenek, nem veszik komolyan a problémáidat. Nem úgy beszélnek rólad/hozzád, mintha ember, hanem mintha tárgy lennél. Ez felháborító. De sajnos minden szakmában van "férgese".

Nekem van néhány nagyon lelkiismeretes orvos ismerősöm, akik ugyanúgy fel vannak háborodva néhány kollégájuk viselkedése miatt, mint a mi, nem orvosok. Hát ez van.


Egyébként a cikk írójának: a testi után gyors lelki gyógyulást is kívánok, és én azért elmennék egy belgyógyászati vizsgálatra, biztos ami biztos. Most már koncentráljatok egymásra, az újdonsült kis családtagra, és legyetek nagyon boldogok és egészségesek!!!

2010. márc. 27. 21:32
A szülés már rendben volt bár érezhető volt a doki felöl az aggodás de én nem rá koncentráltam, csak az a keddi nap amikor a dokinő...!!! az kimaradhatott volna
2010. márc. 27. 21:30

Nálam az orvos fiatal és ezért lelkiismeretes nagyon!! Szóval én nem bántam meg, ügyes volt,mindig újból kért vizsgálatot,ha kicsit is emelkedett volt egy értékem...és még komolyan vette a szüléstervemet is,amit sokan megmosolyognak...szóval én nála maradok.

De...először én sem akartam fogadni és gyűlölöm ezt az egész rendszert,nálunk még akinek jó zsíros a fizuja is pénzéhes...van egy-kettő akik elvből nem fogadják el,mert "családbarát"-ok, ez lenne az alap....no de mindegy...

Kívánom tiszta szívből,hogy a következő terhességed sokkal pozitívabb és kellemesebb szüléssel érjen véget!

14. 116212323c (válaszként erre: 13. - Tamianyu)
2010. márc. 27. 21:28

Igen mi is pont ezen egyszerű ok miatt nem akartunk fizetni...de erről is irok egyszer egy cikket

Annyit hallottam a fogadott dokiknál is rosszat!!!

2010. márc. 27. 21:25

Nekem mindhárom szülésemnél volt fogadott dokim,mégis a 2-al a betöltött 42 hét után indították meg a szülést,a vize olyan volt mint a spenót,ki tudja mióta.Szerencsére neki nem lett baja,vagyis fertőzést nem kapott.A 3-al is így volt,Őt is túlhordtam.De még magzatvizet sem néztek 1x sem a lejárt idők után,pedig az nst többször lett tachikard,mégsem csinált a dokim semmit.Mindhárom gyereknél más volt a fogadott dokim,mert sosem voltam elégedett.Mondjuk ennek megfelelően honoráltam én is őket anyagilag.

Szerintem amelyik orvos lelki ismeretes az anélkül is az ha nem adsz hálapénzt,amelyik meg nem,az csak addig mosolyog amíg lát és reméli a vastag borítékot.Egyébként én undorítónak tartom ezt,és az egész eü-t nálunk.Pénzért sem tud egyetlen orvos sem egészséges gyereket garantálni.Én előre nem is fizetnék egynek sem.

2010. márc. 27. 20:36

Hát nálunk ugy volt csak a dokinéni volt ilyen nem törödöm, de hál istennek aki szombaton ügyelt Doki az nagyon rendes volt! és a szülésznő is!

a többi napot leszámitva rendesek voltak csak ne lett volna az ami Szelinával...

11. dzsigg
2010. márc. 27. 19:57

A szüléstörtenete mar megvan irva,de a cikben ezt le is irta,hogy ez a folytatasa:)Nekem nem volt fogadott orvosom,de ugy bàntak velem mint ha valami kedves ismerös lennék,szerencsémre.Igaz a szülés utan egy nappal hazajöttünk,de amig ott voltam fogadott orvos nélkül is jo volt.Persze sajnos nem minden orvos lelkiismeretes:(

A cikk irojàt megértem,elsö baba,gondolom,nagyon a szivére vette hogy a baba egyböl beteg amint egszületik.Én akkor is elbögtem magam,amikor vért vettek a talpàbol,pedig ez kötelezö mindenkinél:)Van aki érzékenyebb

Örülök hogy jol van mostmar a baba,és te is¨!

2010. márc. 27. 18:00

Legközelebb fogadj dokit ha úgy esik jól de akkor sem értem miért húztad így fel magad ezen ezzel csak magadnak ártottál elég sűrűn előfordúl az ilyen....az én gyerekemnek (császáros)eltörték a kulcs csontját és azt mondták hogy le van bénulva!!!!Én tudtam éreztem semmi baja nincs ezen kívűl.......de ezek állították sőt be is sárgult és???Meggyógyult...........kapott gyógyszereket .Mikor 7 nap után hazajöttünk akkor mondta a gyerekorvos nincs itt bénulás hanem eltörték a csontját!!!Mit csinálhattam volna????A zárónkban nem volt benne


Tavaly nyáron meghalt a kislányom pedig volt ugyancsak fogadott dokim a 35 héten.Ők sem isetenek és nem látták a bajt előre pedig elég sűrűn néztek genetikán stb mert a nagyfiam(4 éves)előtt volt 1 18 hetesen ismétcsak elvesztett kisbabánk!!!!


Szóval ezután is lesz fogadott dokim de nem ezen múlik egyébként ha 1 baba belekakil a vízbe azt jelent megérett a születésre szóval nem kellett volna ennyire a szivedre venni hisz ott van az egészséges gyönyörű kislányod.!!Azt hittem 1 születéstörténetet fogok elolvasni erre ........

Legközelebb megírod?????

2010. márc. 27. 14:52

Orvosa és szülészete válogatja. Mind azért kapja a fizetést (mi is) hogy becsületesen megdolgozzunk érte. Miért kell azt külön megfizetni hálapénzzel, ez egy nagy marhaság. A végén ha adsz is neki valami csekélységet rendben van, de ha kell, ha nem tömni a zsebét.

Na ezért áll ott a magyar egészségügy ahol áll. (Ja persze ez a román eü-re is érvényes) Más országról nem tudok nyilatkozni. Ehhez a kettőhöz volt szerencsém.

2010. márc. 27. 14:27
Szerintem aki csak teheti fogadjon dokit....
2010. márc. 27. 14:26
Én is fogadott orvos párti vagyok nekem volt teljesen másként bántak velem mikor beértűnk mint a későbbi szobatársammal akinek nem volt ,űvőltőztek vele azt hittem megveri az űgyeletes doki,ugy szűlt meg szegényem hogy végig űvőltőtt vele a doki és én ezt a pihenőből vigighallgattam soha nem felejtem el...
2010. márc. 27. 14:09
A barátnőm fogadott orvossal is így járt:(
2010. márc. 27. 13:08
Nekem volt fogadott orvosom, de ott és akkor az volt a "szokás", hogy 3 ujjnyi tágulás állapotában hívja a szülésznő az orvost, jöjjön. Ami szerintem nem is olyan nagy baj, ha odafigyelnek a vajúdó kismamára. Csakhogy rám olyan nagyon odafigyelt a szülésznőm, hogy a második gyerekem születésekor a saját dokim éppenhogy odaért, hogy összevarja a gátmetszést, amit az ügyeletes orvos megejtett:-(((
2010. márc. 27. 11:44

Szia!!

Mi is így jártunk, 8napig feküdt a drágám az intenzíven...csak mi fogadott dokival, viszonylag normális lefolyású szülésnél. Ahol nem figyeltek eléggé oda!!!!!

Örülök hogy minden rendben nálatok!!

2010. márc. 27. 11:33
Nagyon sok boldogságot kívánok, ezután a megrázó történet után neked és a kislányodnak. Tudom, hogy a kis gyönyörűséged kárpótolni fogja a sok fájdalmat és szenvedéseteket, és Te viszont neki. Legyetek nagyon boldogok, és gratulálok Nektek. Örülök, hogy meggyógyult! Vigyázzatok magatokra.
2010. márc. 27. 11:26
Nagyon örülök,hogy rendbe jöttetek,gyönyörű a kislányod!Nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok nektek ehhez a kis tündérkéhez.
2010. márc. 27. 10:03
Nagy nehezen megírtam a szüléstörténetünket, hát megírom, mi történt utána a kórházban. Borzalmas volt, senkinek nem kívánom ezt átélni. Avagy fogadjunk-e orvost vagy ne? - folytatás. Remélem segítek eldönteni ezt a kérdést mindenkinek, aki eddig ezen gondolkodott.

Ugrás a teljes írásra: Szelina és a kórházi miliő

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook