Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy egészségügyi kórházi dolgozó, ápolónő bele turkálhat-e a betegeg kórtörténetébe? fórum

Egy egészségügyi kórházi dolgozó, ápolónő bele turkálhat-e a betegeg kórtörténetébe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 62. - Tilbog)
2012. júl. 26. 15:59

óóóó, az én anyósom se bánt úgy szemtől pofába.... csak manipulálni próbálja ellenem a páromat (amit mindig észreveszek), meg ha nincs ott párom, akkor célozgat.... hallgatózni ő is nagyon szeret, csak azt hiszi, h ő okos, és nem veszem észre, amikor rátapad a füle a beszélgetésünkre, meg odalopakodik az ajtóba, stb..... Tőlünk több 100 km-re lakik, de így is, ha másképp nem, akkor telefonon osztja az észt..... érzelmileg zsarolja páromat, ha épp rászól vmiért... olyankor jön a "hát én már ezek szerint nem is számítok, akkor felakasztom magam" szöveg.... pffff.... irtó gáz... 2 napra vagyok mellette szavatolva, addig bírom cérnával... tartok tőle, h ha kész lesz a lakás, folyton ott fogja enni a fene, és akkor bizony előbb-utóbb megmutatom neki a hazautat.... Egyre kevésbé bírom elviselni, és ebben biztosan az is benne van, h az a fajta vagyok, aki sokáig csak nyel, aztán meg borul a bili....

Szóval, tudom, h milyen átok egy iylen anyós! Együtt élni nme tudnék vele, akkor már inkább az albérlet, és a szűkösebb élet. Viszont, páromnak is megmondtam már, h az ő anyja, ő ismeri a kulcsot hozzá, neki kell tudni megfékezni. Megváltoztatni enm tudja, mert ennyi idős embert már nme lehet, az tény, de határokat szabni még igen, és iylen embernél kell is!

62. tilbog (válaszként erre: 61. - C1e9612cd3)
2012. júl. 26. 15:47
Egy darabig én is befogtam, szerintem még most sem tud mindenről. Szemtől-szembe nem bántottak sosem, de a testbeszédük, szóhasználatuk mindent elárul. Hülye meg nem vagyok ugyebár 34 évesen(bár a kor néha nem számít).
61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - Tilbog)
2012. júl. 25. 16:44
de időtlen időkig nem lehet... sajna ismerős, mert az én anyósom is enyhén szólva bajos.... én 5 évig bírtam befogni a számat még párom előtt is az anyjáról, és a dolgairól.... aztán elszakadt a cérna..... És nem jó, h a páromnak kell, h mondjam, mert oylan, mintha szembe fordítanám az anyjával..... De vmit muszáj tenni, és én egyedül kevés lennék....
60. tilbog (válaszként erre: 59. - C1e9612cd3)
2012. júl. 25. 16:24

Nem megy, párom fél a hiteltől, látott már kilakoltatást. Pedig nagyon okos, tanult ember, mindig találna melót(szerintem).

Most itthon vagyok a gyerkőccel, bár ha tudnám, hogy a sajátunkra megy a pénz, plusz az idő is ugye, vissza is mennék dolgozni. Így maradok, a gyerekre fordítom ám persze a szüleit is nekem kell hallgatni. Evvan. Sajnos néha látom a gyereken is, ha el vagyok kenődve :(

Megpróbálok humort adni bele. Khm, mondjuk babos káposztával :D

59. c1e9612cd3 (válaszként erre: 57. - Tilbog)
2012. júl. 25. 15:46

:)))


Elköltözni nem tudtok? Mert ebből így béke biztosan nem lesz, és nehogy a kapcsolatotok is rámenjen.... most még nyelsz nagyokat, de később, ha besokalsz? Akkor mi lesz? És van egy ygereketek is, aki miatt szintén jobb lenne a családi béke....

58. syria (válaszként erre: 57. - Tilbog)
2012. júl. 25. 15:44

Megváltoztatni persze, hogy nem tudja. Kirúgatni a saját anyját? Szerintem ez sem jó ötlet, mert akkor pénz híján a ti véreteket fogja szívni.


A legtöbb amit tehettek, hogy olyan távol tartjátok tőle magatokat, amilyen távol csak lehet.

57. tilbog (válaszként erre: 56. - C1e9612cd3)
2012. júl. 25. 08:11

Nagyon egy húron pendülünk (tegnap olvastalak egy gyerkőcneveléses fórumban), a káposztás ügyben már pár hónapja elgondolkodtam.... ahogy kiférne :DDD


Páromnak mondtam már, mit csinál, azt mondja, nem tudja megváltoztatni. Hát... ennyi.

Ha veszekszem is vele, nem tudhatom, mikor hallgatózik újra.

56. c1e9612cd3 (válaszként erre: 55. - Syria)
2012. júl. 24. 21:22

1., mocskosul összevesznék vele, és biztos megmondanám neki, h hova tartsa fülét, ha hallani akar vmi frisset.... (előtte jól bekajálnék káposztából, vagy babból, mielőtt a helyére illeszti a fülét)

2., tutira nem haygnám szó nélkül, és szólnék a felettesének....

Ilyet, amit ez az anyós csinál.... megkeseredett vénasszony, aki ezzel érzi magát fontosnak! Baxus! ne más nyomorán élősködjön!

55. syria (válaszként erre: 54. - Tilbog)
2012. júl. 24. 21:19

Hm. Nem kis kutyaszorítóban vagy. Végül is az anyósod. :(


Kétségtelen, a leállítás leghatékonyabb módszere a kirúgatás lenne. (Szerintem a fegyelmi egy ilyennek molyfing. Minden csoda 3 napig tart, aztán ott folytatná, ahol abbahagyta.) Kedves fórumozók! Ki mit lépne egy ilyen helyzetben?

54. tilbog (válaszként erre: 53. - Syria)
2012. júl. 23. 19:41

Valószínű, hogy másnak mondogat. Sőt biztos.

Leállítani csak a kirúgatással lehetne, vagy fegyelmivel.

53. syria (válaszként erre: 52. - Tilbog)
2012. júl. 23. 18:03

Ez undorító magatartás. Jó, hogy feléd leállt. De mások felé valószínűleg továbbra is visszaél a bizalmas információkkal. :(

Le kellene állítani végleg.

52. tilbog (válaszként erre: 51. - C1e9612cd3)
2012. júl. 23. 08:49

A saját dolgaim már visszaköszöntek, ugyanis felfelé hallgatózik(náluk lakunk) és visszamondott már pár szót a telefonbeszélgetéseimből...

Az ilyenek pletykára éhes emberek, már egyszer megmondtam neki, hogy aki ilyen és mást kibeszél, az unja a saját életét és sajnálatra méltó, azóta nem hallok tőle más magánéletéről.

51. c1e9612cd3 (válaszként erre: 50. - Tilbog)
2012. júl. 22. 11:26
amint elkezdi mondani a kéretlen infókat, szóljatok rá! Biztos meg fog sértődni (ki nme tojja le...), de baxus, kinek tetszene, ha a teljességgel csak rá, és a szűk családjára tartozó dolgok kikerülnek???? Majd akinek akarja, elmondja az illetékes! Ne hagyjátok fontoskodni, és igen is tessék rászólni, ha kell erélyesen! Ne hagyjátok, ennyiben, mert egy napon a saját dolgaitok is vissza fognak köszönni nektek... és bizonyos dolgok nem biztos, h pozitív fényt adnak a jövőtöknek!!!! Pld.: munkáltató felé.... Ha másképpen nem megy, tessék bemenni a közvetlen főnökéhez, és neki szólni! Ez nem játék!
50. tilbog (válaszként erre: 48. - C1e9612cd3)
2012. júl. 22. 11:17
Nem érdekelt, csak szóba került a csaj, nem is tudtam, hogy ő ezért meg fogja nézni... a második szomszéd meg nem született babáját...
49. tilbog (válaszként erre: 47. - C1e9612cd3)
2012. júl. 22. 11:15

Úgy, hogy megbeszélték a nővérek egymás között, összejárnak, cserélik őket, mert ugye kevés az ápoló. Egymás feletti emelet.

Nincs kódja, az orvos adta meg a sajátját.


Igazad lehet, bár mostanában nem mondott ilyet, valószínűleg látta rajtam hogy nem tetszik a dolog.

48. c1e9612cd3 (válaszként erre: 45. - Tilbog)
2012. júl. 22. 10:55

amúgy meg, az iylet csak ti tudjátok leállítani! Addig, amíg azt látja, h érdekelnek titeket ezek a dolgok, ezt fogja csinálni! Ha megmondanátok neki, h állítsa le magát, és semmi szükség arra, h mások kórtanában bányásszon, ráadásul ti nem érzitek úgy, h akár neki, akár nektek közötök van hozzá, h mikor milyen betegségei voltak/ vannak xy-nak, vagyis nem látná, h van még aki előtt "fontos" szerepben tündökölne, nem csinálná......

Itt ti vagytok a kulcs! Amíg van, aki előtt ezzel fontoskodhat, van, aki képes más nyomorán csámcsogni, lesznek iylen ápolók.

47. c1e9612cd3 (válaszként erre: 45. - Tilbog)
2012. júl. 22. 10:46
na, ez a nővérke se egy magasan kvalifikált játékos lehet a rendszerben.... azok szoktak ennyire megokosodni, és ezzel a fontoskodással kompenzálnak.... Azért az is elgondolkodtató, h nincs kódja a rendszerhez. Ha olyan lenne a beosztása, lenne neki.... Mellesleg meg, ha nem azon az osztályon dolgozik, akkor csak félig meddig lehet igaz, amiket mond... Honnan a viharból tudná, h mi történt pontosan, ha nem volt ott?
46. tilbog (válaszként erre: 42. - Syria)
2012. júl. 22. 10:39
Egyébként én is egy szimpla hivatali dolgozó vagyok, esküt is kellett tennem.
45. tilbog
2012. júl. 22. 10:37

Az már viszont kellemetlen, hogy kéretlenül elmondta, mi történt szegény kolléganőm halálos ágyán, milyen körülmények között halt meg, pedig nem is azon az osztályon dolgozik. Ha kolléganőm tudná, hogy két emelet beszélte ki a halálát, csúnyán felháborodna, mert ismertem annyira.

Ez a szomorú.

44. tilbog (válaszként erre: 43. - Tilbog)
2012. júl. 22. 10:27
Az a gyanúm, végig is nézte a családomét, a nyakamat tenném rá. De tenni nem sokat tudok, ha a családját nézem, páromat, nem rúgatnám ki.
43. tilbog (válaszként erre: 42. - Syria)
2012. júl. 22. 10:25

Kéretlenül nézett bele nagymamám kórtörténetébe és el is mondta. Végül is így többet tudtunk meg, ha pozitívan állok hozzá.

Szomszédban terhes lett egy csaj, állítólag direkt keveset evett, szóba került ő meg megnézte és közölte velem, hogy jól van a baba(be kellett mennie a csajnak a kórházba).

Egy orvos megadta neki a kódját, azzal leseget. Megjegyeztem, hogy megnézheti? Erre kivágta magát egy átlátszó történettel, hogy figyelik ki került be a kórházba, sürgősségire. Mivel ő a kardiológián dolgozik, nem tudom, mi köze a szülészethez.

Én azt mondom, amelyik olyan, bele is turkál. Ki is adja másnak, elszólja magát, vagy direkt. Aztán lebukik vagy nem. Én csak csodálkozom, hogy nincs a kórházban belső ellenőrzés?

Akkor minek az adatvédelmi törvény?

42. syria (válaszként erre: 39. - Tilbog)
2012. júl. 22. 10:04
Az ha megnézi, még nem bűn. De ha ki is teregeti, azért már jól pofán kéne vágni.
2012. júl. 21. 19:42
aki őt ápolja. igen
40. tilbog (válaszként erre: 39. - Tilbog)
2012. júl. 21. 19:34
Meg a családoméba is belenézett.
39. tilbog
2012. júl. 21. 19:34
Az anyósom ezt csinálja, megnézi a falubeliek eredményeit.
2012. júl. 20. 21:21

1. a kompetencia szintek Mo-ra nem érvényesek, max. papíron... nagyon ritka hely az, ahol meg van szabva, h ki vénázhat, pld.

2. az iylen görény, nem csak az eü-ben görény (és sajna velük vesznek 1 kalap alá mindenkit), hanem a magánéletben is..... Az élet amúgy megbosszulja önmagát...

3. Máshonnan, mástól, másképp, nem származhatott az infó? Tudom, h vannak estek, amikor nem név szerint, nem beazonosítható módon, de mesél az ember... nem lehet, h csak te tudod, h rólad van szó???

37. 9f98008a3b (válaszként erre: 35. - Virus2008)
2012. júl. 20. 17:02
Ciki vagy nem, de szerintem az ember nyavalyái nem publikusak!
2012. júl. 20. 17:00
Egy ápolónő, soha, semmilyen körülmények között a beteg adatait, róla szerzett információt nem adhat át senkinek, az orvoson kívül!!Esküt tettünk,és az eskü szövegében ez benne van!!Aki ezt megszegi, nem méltó arra, hogy ebben a szakmában dolgozzon!Ha tudod az illető nevét, akkor a javaslatom az, hogy fordulj az intézetvezető főnővérhez!Amennyiben ,ő nem tud segíteni, vagy elakadsz, akkor ott a betegjogi képviselő!De, bizonyítani kell, hogy tőle származik az információ!
35. virus2008 (válaszként erre: 1. - Gereica)
2012. júl. 20. 14:45

Nem tehetné, de mi az ami ennyire ciki neked? :)

Le kell tojni.

Amúgy mi az oka, hogy ezt teszi?Biztos hogy ő teszi?

34. cel (válaszként erre: 1. - Gereica)
2012. júl. 20. 14:43
Az ápolóknak végzettségüktől függően - nem mindegy, hogy diplomás ápoló, vagy segéd ápoló - más-más kompetenciájuk van. Van aki betekinthet a kórtörténetbe, de ahhoz nincs joga, hogy arról illetéktelenek referáljon.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook