Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szedett már valaki Tramadolor gyógyszert? fórum

Szedett már valaki Tramadolor gyógyszert? (tudásbázis kérdés)


2022. jún. 1. 16:56

Sziasztok! Páromat pár éve gerincsérvvel diagnosztizálták. Akkor a magándoki contramal 100 mg (tramadol) írt fel neki ami nagyon bevált a fájdalmaira. A gond, hogy a háziorvos nem írja neki fel a magándoki pedig cirka 10.000 ft. ért írná fel. Van valaki aki tudna segíteni és patikai receptáron tudna nekem szerezni Contramal 100 mg.- os tablettát? Nagy szükség lenne rá, előre is köszönöm aki tud segíteni! A negatív kommentekre nem tartok igényt! Köszönöm előre is ha van aki tud segíteni!

Priviben tudunk egyeztetni.

Ententedore

24. evelyn2 (válaszként erre: 1. - Tedinaa95)
2019. szept. 3. 12:27
Szia! Én Zaldiar-t vettem be párszor, ami tartamaz tramadolt + paracetamolt is. Ez is Ópiát tartalmú, erős izom fájdalomra irta fel a doki. Nekem semmi mellékhatása nem volt, álmosság sem, pedig mondták a gyógyszertárban is hogy erős álmosságot okozhat. Viszont k.. a jól érzetem magam amikor bevettem, és éppen ezért veszélyes mert gondolom, milyen könnyú rákapni. Nem éreztem a fájdalmat abszolut, megkönnyebbültem, álmodoztam. De ha valaki normálisan szedi, ahogy az orvos felirja, nem feltétlenül okoz függőséget.
2019. szept. 3. 09:12
Nekem térdprotézis beültetése előtt adták, mert nagy fájdalmam volt a térdemben, nehezen tudtam járni. Reggel és este vettem be 1-1 szemet az 50-esből. Elmulasztotta a fájdalmat és nyugodtan tudtam aludni éjszaka. 4 hónapig szedtem, az utolsó 1 hónapban éjszakára 100-as kellett. Az orvosom szerint állandóan nem szabad szedni, mert károsítja a májat és a vesét. Folyamatos labor ellenőrzés /havonta/. Nekem semmi elvonási tünetem nem volt utána.
2019. szept. 3. 07:58
A Tramadolor 50 - és 100- tablettát is szedem,ha nagy fájdalnaim vannak De csak is akkor és nem rendszeresen,mert a 100as kiüt. Sokat akszom tőle. D3 mert többféle fájdalomcsillapítóm van,egyikhez sem szokom hozzá.
21. Channa* (válaszként erre: 13. - Tedinaa95)
2019. szept. 2. 18:55

Ahogy gondolod.


Azt nem értem, hogy miért kérdezősködsz, ha még sem szeded? Ez esetben számít, hogy kire, hogyan hatott?

Neked lehet, hogy elég volt az a néhány szem, ahhoz, hogy most az elvonási tünetek miatt fröcsögj.


Tovább jó szórakozást:DDDD

20. Channa* (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. szept. 2. 18:53
És ezt nem nekem akartad írni, ugye?;)
19. Channa* (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2019. szept. 2. 18:52

Nem is addig van a gond, amíg szeded, hanem akkor, amikor abba akarod hagyni.

Függőséget okoz.

Bár, amikor pl. a tesóm szedte, akkor percenként elaludt (sokszor vezetés közben is, szerencsére nem okozott balesetet), állandóan úgy nézett ki, mint aki belőtte magát. Amikor abba hagyta, akkor meg az elvonási tünetei kőkemények voltak.

5 évig szedte. Ügyeletet kellett hozzá hívni olyan rosszul volt. Ő ajánlotta a fokozatos leszokást.


Én sosem szednék be olyan gyógyszert, ami az agyamat piszkálja:D

2019. szept. 2. 16:00
Arcidegzsábára kaptam pár éve.. egy injekcióban délben, és egy szemet vettem be este 7-kor..aztán nem tudom mi volt..két napig ájultan feküdtem..de az arcom nem fájt :)
17. gyöngy:) (válaszként erre: 13. - Tedinaa95)
2019. szept. 2. 14:57
Szent ég!:O
16. globus (válaszként erre: 13. - Tedinaa95)
2019. szept. 2. 10:06
Nem neked írta.
15. globus (válaszként erre: 12. - Channa*)
2019. szept. 2. 10:06
Nem hozzád szólt :)
14. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2019. szept. 2. 09:47
Jó 10 év után? 1 ortopédes, 2 reumás, és a házidokim ajánlásával szedem. Labor ellenőrizve van. Esetleg a koleszterinért lenne hibás? :))
13. tedinaa95 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2019. szept. 2. 08:22

Ki mondta hogy ezt szedem? Én csak kérdeztem egy vélemény nyilvánítást...miért nem lehet a feltett kérdésre válaszolni és miért kell egyből okoskodni?! Ezért utálom sokszor ezt az oldalt, hogy vannak ilyen okoskodók...

1 hete írták fel nekem erős fogfájdalomra semmit nem hatott ezért többet be se vettem belőle, és csak azért tettem fel ezt a kérdést, hogy járt e mást is így vagy, hogy mi legyen a további teendőm vele.

12. Channa* (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2019. aug. 31. 18:03

Fincsi!

Erről a gyógyszerről szép fokozatos gyere le!


Ez nem játék! Ismerek olyan embert, akinek komoly elvonási tünetei lettek. Ez majd nem olyan, mintha kábítószereznél!

11. Pingu
2019. aug. 31. 15:47

Szia!

Nagyon vigyázz vele, csak jótanács.

Nekem két perc múlva mintha bekábítottak volna, olyan mintha megrázott volna vmi aztán arra keltem, hogy mentôsök körülöttem. Epilepsziás rohamot kaptam tőle, utána kiderült újra kellett éleszteni. Egy hét kórház. Következő nap egész napi dolgokat elfelejtettem, többször szóltam melôhelyre, hogy nem megyek mert kórházba vagyok. Minden kiesett. Azt a pár napot ami következett mintha kitörölték volna. Azóta is epilepsziás maradtam. Csak azért írtam le, nehogy neked is bajod Essen tőle.

2019. aug. 31. 10:36
Latom masoknal erős..hat valamiert en szinte meg se ereztem bar abban az idoben mar semmilyen fajdalomcsillapito nem hatott ugyhogy lehet nem engem kell alapul venni.
9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Tedinaa95)
2019. aug. 31. 10:34

Én szedtem.Sokaig.

Nekem csak dupla adagban hatott.Nem egy erős gyogyszer hiaba a hatoanyag.Sok fajdalomcsillapitot kellet szednem es miutan valtogatnom kellet ez pedig a gyomrot nem kesziti ki,így emiatt ezt hasznaltam.

8. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - F047cd7294)
2019. aug. 30. 19:52

Én két különböző alkalommal vettem be 1-1 szemet.

Éreztem is a hatását minden tekintetben.

7. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Tedinaa95)
2019. aug. 30. 19:48
Nekem van. Gondolom tudod, hogy opioid fájdalomcsillapító, nagyon kell vele vigyázni.
2019. aug. 30. 19:43

Ez a Contramal utánzata, most azt nem lehet kapni, ezt adták helyette. Nekem a Contramal sem okozott semmit, csillapítja a fájdalmat.


Még az Aflamin sincs olyan hatásos...nekem.

5. gizus58 (válaszként erre: 1. - Tedinaa95)
2019. aug. 30. 15:39
Kábító hatású fájdalom csillapitó.Hamar függőséget okozhat,és nehéz leszokni róla.Van,akinél személyiségváltozást okoz.
4. LadyBird 2015 (válaszként erre: 1. - Tedinaa95)
2019. aug. 30. 14:07
A Tramadolor központi idegrendszeren keresztül ható opiát-típusú fájdalomcsillapító. Közepesen súlyos - súlyos fájdalom kezelésére alkalmazzák. Anyukám kapta a 100 mg-os fájdalomcsillapítót bizonyos műtétek után. Nagyon kell vele vigyázni, egyénfüggő, hogy kinek mekkora a megfelelő mennyiség.
2019. aug. 30. 13:01

Nekem sok évvel ezelőtt megírta a háziorvosom, mert ez fájdalom csillapító! Nagyon nehezen szántam rá magam, hogy bevegyem, de erős kéz fájdalmaim voltak, és bevettem 1 szemet, este 6 után.3 órát vártam, semmi gond lefeküdtem, reggel 6 körül arra ébredtem, forog velem a szoba, férjemnek szóltam, olvassa el ő is a tájékoztatót, amit én már átolvastam. Hívta az ügyeletet, mert szombat volt! Az orvos elolvasta a tájékoztatót, első kérdése mennyit vett be, 1 szemet, szerencséje, mert 2 szemtől lehet nem beszélgetnénk, mert őszinte volt!

Allergiás vagyok egyik összetevőre, és két szemtől összeomlott volna a keringésem, persze ezt amikor felírták, az orvos nem tudta!

Azóta, óvatossá váltam, ez egy elég erős fájdalom csillapító, és sajnos olyan betegeknek írják akiknek komoly fájdalmaik.

Ez az én tapasztalatom volt, de nem biztos, hogy másoknál jelentkezhetnek ilyen gondok. Nekem tiltó listán van!

2019. aug. 30. 12:48

Szia

Tramadol...nekem 1x adtak,allergiás reakciót váltott ki.

2019. aug. 30. 12:33
Ismeritek ezt a fajta gyógyszert? Vélemény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook