Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz köhögésre bevált gyógymódokat, gyógykészítményeket várok. fórum

Száraz köhögésre bevált gyógymódokat, gyógykészítményeket várok. (beszélgetős fórum)


2010. febr. 23. 16:13
STODAL homeopátiás szirup. Nekünk bevált.
2010. febr. 22. 12:52

Ma intézem a páromnak, hogy a tüdőklinikára kapjon időpontot. Köszönöm, hogy elmondtad a tapasztalatod.

Sajnálom, hogy így vagy.

12. jooeva (válaszként erre: 8. - Szöszi71)
2010. febr. 22. 12:06

Először engem is gégészetre küldtek, allergia-tesztet csináltak, ami negatív lett, csak az hisztamin lett 3x-es, akkor épp nem kaptam levegőt, annyira be volt durranva az orrnyálkahártyám.

Utána kaptam beutalót a tüdőgondozóba, ott tüdőátvilágítás, légzésfunkció és allergia teszt volt, lerakódás nem volt, légzésfunkció is jó volt, allergia-teszt szintén negatív...

Nem tudni, hogy mire vagyok allergiás, de a náthával függ nálam össze, mert csak akkor jön elő.

Kaptam rá egy steroidot, amit be kell szippantani, egy orrspray-t és egy szopogatós tablettát.

Még gondolkozom egy vérvételen, abból is fény derülhetne, hogy mire is vagyok allergiás.

Ja és szedek egy immunerősítót, direkt felsőlégűti bajok ellen véd, Bronco vaxom a neve, drága (közel 7000Ft), 3 hónapig kell szedni kúra szerűen, nekem segített.

11. szöszi71 (válaszként erre: 9. - Tamianyu)
2010. febr. 22. 11:37

Szerencsére nem dohányzik, de régen évekig szívta.

Már sajnos állandósult, de inkább mindig ősszel kezdődik. Nagyon nehéz rávenni, hogy orvoshoz menjen.

10. Tamianyu (válaszként erre: 9. - Tamianyu)
2010. febr. 22. 11:36

De nem ártana tüdőröntgent sem csináltatni,de az allergológián oda is elküldik,legalábbis engem küldtek,meg légzésfunkcióra is.

Vagyis én fordítva voltam,legutoljára allergológián.

2010. febr. 22. 11:33

Valószínű allergia,arra pedig nem fog semmi köhögés elleni szer használni.Arra speciális gyógyszerek belélegzők kellenének,amit szakorvos ír fel kivizsgálás után.

Dohányzik a párod?

Nekem krónikus bronchitisem volt évekig,aztán egyszer csak asztmává minősítették.Allergia okozta.

Szedtem szippogattam amiket felírtak,jó volt a sópipa,és leszoktam a cigiről,azóta sokkal jobban vagyok.

Állandó nála vagy időszakos?

2010. febr. 22. 11:17
A fül-orr-gégén már voltunk, de ott semmi. Te milyen kivizsgáláson voltál?
2010. febr. 22. 11:09

Bioparox spray, recept nélkül kapható, nyugtatja a hörgőket.

Azért egy kivizsgálás sem ártana...én is így voltam, minden nátha után jött 2-3 hetes köhögés, este-éjjel fuldoklásig....Kiderült, hogy nagyon érzékeny a nyálkahártyám, beduzzad és az irritál a köhögésre, kaptam allergiára való gyógyikat és 1-2 nap alatt megszünt a köhögés.

2010. febr. 22. 10:41
Prospan szirup és tantum verde fújós oldat.
2010. febr. 22. 10:16
A lándzsás útifű szirupot már tavaly próbáltuk, de az nem használt, sajnos:(
2010. febr. 22. 10:15
A párom szereti a mézet is és a fekete retket is. Köszönöm, ezt valószínű, hogy kipróbálom. Elkészítem neki és remélem megfogja enni:)
2010. febr. 22. 09:54
Próbálkozz a hársfateával vagy mézzel.Nekünk bevállt a feketeretek kúra.A retket lereszeled és összekevered mézzel,ebböl naponta többször kell enni.De azt hallottam,hogy a lándzsás utifű szirup is nagyon jó.Bár lehet,hogy a párod allergiás valamire.
2010. febr. 22. 09:52
Aloe First-el fújkálja a torkát.
2010. febr. 22. 09:50
Párom már nagyon régóta erősen, szinte öklendezve köhög, főleg a reggeli órákban és este. Orvoshoz persze nem akar menni, így most én kérek segítséget. Néha van úgy, hogy felszakad neki valami, de akkor már szinte fuldoklik. Szeretnék bevált gyógymódokat, tapasztalatokat kérni azoktól akiknek már segített valamilyen módszer, vagy éppen tea, gyógyfű készítmény.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook