Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakdolgozat segítség fórum

Szakdolgozat segítség (beszélgetős fórum)

2014. febr. 17. 13:10
És szerintetek milyen ütős bevezetéssel kezdjem a dolgozatot? Mármint a bevezetés nagy része már megvan, csak első 2-3 mondatnak kellene valami figyelemfelkeltő.
2014. febr. 9. 17:50
Csak most jutott eszembe, hogy mi lenne, ha először bemutatnám a céget, majd jönne a pályázatok bemutatása egyesével, és csak utána jönne a pénzügyi, számviteli elemzéses rész, de akkor már összehasonlítva a 2013-as eredményeket (mert akkor már mutatkozott némi eredmény) a korábbi évekkel? Ez így milyen lenne?
2014. febr. 9. 14:31
És az eredménykimutatás nem annyira fontos bele? Azt hittem, ez a mérleggel kéz a kézben jár... :/
13. Annie1130 (válaszként erre: 12. - Adry1992)
2014. febr. 9. 13:35
Szia! Én a mérleget, a likviditási mutatókat és a tőkeszerkezeti mutatókat elemezném. A többi is fontos, de ez a 3 egy átfogó képet ad. A mérleg egyértemlmű, hogy miért. A tőkeszerkezeti mutatók , illetve a likvidititási mutatók pedig szépen átvezetnek majd arra , hogy miért szükséges külső forrás bevonása.
2014. febr. 8. 17:57

Jelenleg a pénzügyi elemzéssel (a pályázatok előtti helyzet bemutatásával) vagyok gondban. Nem tudom, pontosan miket kellene kielemeznem, mert mindent beletenni túl sok lenne. Nekem elég hozzá úgy 10-12 oldal ebből. Ezek jöhetnek szóba:


- mérleg elemzés

- eredménykimutatás elemzés

- tőkeszerkezeti mutatók

- likviditási mutatók

- hatékonysági mutatók

- jövedelmezőségi mutatók


Ez mind-mind bemutatva, kiszámítva, elemezve legalább 20 oldal lenne. Ez túl sok. De ha le kell rövidíteni, akkor mit tegyek be belőle és mi a kevésbé fontos?

2014. febr. 4. 13:21
Legkésőbb fél évvel a leadás előtt lehet változtatni, nekem meg van 2,5 hónapom, úgyhogy a változtatásról lecsúsztam. :/
10. Annie1130 (válaszként erre: 8. - Adry1992)
2014. febr. 3. 21:34
Talán keress másik szakdolgozat témát?! Egyébként, hogy-hogy nincs semmilyen dokumentáció? Ezt nem is értem.Attól függetlenl, hogy régebben nyerték el a pályázatokat, még iktatniuk kellett volnaa dokumentumokat, hiszen a cég életéhez tartozik. Hogy ennél a cégnél mekkora trehányság lehet?! :) Tényleg inkább válassz valami más témát!
2014. febr. 3. 18:32
Uh én is nagy szakdoga parában vagyok...
2014. febr. 3. 18:01
Nagy gondban vagyok, ugyanis semmiféle írásos anyag nincs a pályázatokról kivéve 1-2 egyoldalas szerződést meg mindenféle jogi dolgot. Se egy leírás (mivel ezek régiek, nem is találok róluk semmit), se semmi. Ilyenkor mit tudok tenni? Ja, és hatástanulmány meg tervezet sincs.
7. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Adry1992)
2014. jan. 31. 01:59

A megtérülések szujbjektívek, hiszen nem csak gazdaságilag mutatkoznak meg, hanem akár társadalmilag is...persze, kielemezheted szigorúan gazdaságilag, de csak akkor menj bele, ha már pontosan mérhető, eltelt annyi idő, hogy már vannak mutatószámok.


Nem tudom, hány éves a cég, de ha pl. 10 éves akkor nyilván nem minden évről írsz, hanem a tendenciára összpontosítasz.

2014. jan. 30. 23:53

Húú, ez nagyon jó ötlet! Bennem valahogy nem sikerült ilyen szépen, összeszedetten megfogalmazódnia a dolgoknak.


És szerinted belemenjek a pályázatokon belül a befektetés megtérülésekbe (egy kis pénzügyi számítás hozzá)? Vagy ne adjak inkább belekötnivalót a többi tanárnak (eléggé szeretnek szívatni ilyenekkel, hogy hibás stb. :/).

Illetve elég lenne csak az utóbbi 3-4 év mérlegeit, eredménykimutatásait... stb.-t elemezni, vagy menjek vissza korábbra is?

5. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Annie1130)
2014. jan. 30. 23:38

Fontos bemutatni a pályázatok előtti, "közbeni" és utáni állapotot. Én így csinálnám a struktúrát:


-2-3 oldalon bevezetni, hogy miről fog szólni a dolgozat, mi a célja

-röviden bemutatni a céget a kezdetektől napjainkig 4-6 oldal


-cég támogatások előtti állapotára kitérni, mérleggel,eredeménykimutatással, gyönyörűen ki lehetne a kezdetektől értékelni a cég növekedését, fejlődését, a beruházások szükségességét, okát., stb...Grafikonhegyek, tanulmányok (ha készültek ilyenek)jó ötlet lenne szerintem betekintést kérni az üzleti tervekbe, stb.

-utána elkezdheted időrendben kibontani a pályázatokat. egyesével, hogy ne kavarodj bele. Mindet az elejétől a végéig. miért pályáztak? mi volt a cél? hatástanulmányok? megvalósulási tervek, (és azok összevetése pl. a valósággal érdekes lehet) ;) mindezt helyi statisztikákkal alátámasztani, hogy adott beruházás adott régión belül milyen eredményeket produkált

-elemezném a beruházások megalósulása közbeni időszakot, mennyire volt problémamentes a fejlesztés, vagy ha volt probléma, mi okozta

-végül összevetném, hogy most milyen állapotban van gazdaságilag a cég a pályázatok hatására, összegezném a pályázatokat együttesen

tehát levonnám a konklúziót, hogy "de jó, hogy pályáztak, mert..." :)Kérj ki minden lehetséges pályázati, engedélyeztetési dokumentumot, hatástanulmányokat, mindent!

2014. jan. 30. 23:29
Köszönöm a segítséget! Viszonylag kicsi cégről van szó, remélem tényleg készültek tanulmányok a pályázatokról, bár kétlem. :/
3. Annie1130 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2014. jan. 30. 23:21
Szia! Keresd meg a lakhelyed szerinti regionális fejlesztési ügynükséget, pl. DARFÜ, NORDA, stb. Igaz, hogy piszkosul leterheltek és elfoglaltak, de háátha szóbaáll veled valaki. Le tudsz tőlük kérni statisztikákat és mindent, ami a szakdogádhoz kellhet úgy általánosságban. Ami pedig az XY céget illeti, biztosan készültek hatástanulmányok, azokat boncolgasd tovább, témánként, pályázatonként indulj el, időrendi sorrendben, hogy melyik milyen célt szolgál és a már megvalósult és lezárzult projektek közül melyik hogyan segített egyrészt a cég fejlődésében, valamint makroszinten, pl. regionálisan, vagy a cég volumenétől függően akár országosan...
2014. jan. 30. 22:57

Valaki esetleg???

Nekifutok még egyszer:


A szakdolgozat címe: "Pályázati források szerepe az XY Kft. gazdálkodásában, hozzájárulásuk a cég versenyképességéhez"



Ehhez kellene legalább 50 oldalt összehoznom. Már írtam egy 6 oldalas cégbemutatást, ezt is alig kapartam össze, fogalmam nincs, mi lesz a másik 44-5 oldallal.


A pályázatokról röviden annyit, hogy a cég vezetője újabban több meghirdetett pályázatot is megpályázott, többet közülük meg is nyert. Ebből építtetett egy új műhelyt (mivel a régi nem felelt meg az eredeti tevékenység folytatására, kicsi volt és elavult), a régit pedig egy teljesen új tevékenység végzésére kívánja használni, ezt a régi épületet pedig szintén egy pályázatból fogja berendezni modern gépekkel. Mindemellett pedig - igazából a legelején - volt egy megnyert munkahelyteremtő pályázata is, amiből felvett x embert a céghez-



Hogy lehetne összehozni ezt mind? Hogy lehetne ebből 50 oldalt írni?


Én arra gondoltam, hogy a cég bemutatása után írok egy rövid gazdasági elemzést, legalább az is lefoglal úgy 8-10 oldalt. Ehhez elég csak az eredménykimutatást és a mérleget elkérni, vagy kell más is? Aki kicsit is ért a gazdasági dolgokhoz, kérem segítsen!

2014. jan. 20. 21:16

EU-s pályázatokról írok (gazdasági irány) szakdogát és azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá. A gond az, hogy az előttem lévő évfolyamból egy ember már írt az adott cégről (csak ő gazdasági elemzést írt), és bármi jut eszembe, az ő szakdogájában már van olyan).

Eddig ennyit szedtem össze: bevezetés, a cég rövid bemutatása, a cég pénzügyi elemzése (hogy később kimutatható legyen az EU-s pályázatok eredményessége), és itt elakadtam. A pályázatokat hogy mutassam be, hogy vezessem fel szerintetek? Illetve miket érdemes vizsgálni ilyen pályázatok kapcsán, megtérülési mutatók stb.?


Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook