Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakdolgozat - családon belüli erőszak témában hol találok irodalmat? fórum

Szakdolgozat - családon belüli erőszak témában hol találok irodalmat? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. dec. 10. 18:18
Hű...ez egy régi fórum, de Ranschburg Jenőnek van egy piszok jó könyve e témában: "A meghitt erőszak" címmel.
38. Skar (válaszként erre: 37. - Marica55)
2010. nov. 23. 15:13
Látom, te is a "mindegy, csak valamiből szerezzek egy diplomát"-féle lelkes diák vagy. :D
2010. nov. 22. 19:01
csak azert gondoltam h esetleg valaki tudna ilyet,mivel nalunk sokan keszen kapott kerdoiveket hasznalnak,melyeket a tanarok is elfogadnak.Nem olyan kerdoivre gondoltam melyet valaki mas allitott ossze,hanem olyat ami hivatalosan is elvan ismerve,es tobb kutatasnal is felhasznaltak.
36. Skar (válaszként erre: 35. - Marica55)
2010. nov. 21. 18:44

Láttam már ilyen kérdőíveket, de nem tartottam meg egyiket sem, de ha meglenne valamelyik, akkor sem ajánlanám, hogy használd, béna mind. Olyat, mint azok, összeállíthatsz magad is fél délután, legyen már benned ennyi kurázsi! Egyábként a témavezetőd helyében el sem fogadnék készen átvett kérdőívet, micsoda dolog ez.


Aztán meg elég tág téma ez, kicsit konkrétabban miről írsz? Ha tudjuk, könnyebben ötletelhetünk.

2010. nov. 18. 23:12
sziasztok,en a szakdolgozatomhoz kernek segitseget, melynek temaja az erzelmi bantalmazas gyermekkorban, es arra gondoltam h kerdoiveznek. Lehet talalni erhhez kesz kerdoivet, sajnos nekem mar nincs idom osszeallitani. Vagy valami mas otlet valakinek???
2009. szept. 14. 04:56
20 éve házasok legalább. Meg a csajnak ez a sokadik férje. Egy infarktus volt, nem kizárt hogy ez váltotta ki. Akkor is inkább 4 év az az előző 3, akkor is egy légtérbe dolgoztunk. Sőt tavaly is a pasival egy helyen. ( rehabos ). és lehetett közben dumcsizni sokat.
33. varga.nora (válaszként erre: 32. - Ncilány)
2009. szept. 11. 22:06
Hát azért az szép,h egy csaj tart sakkban egy srácot. Azért kiváncsi lennék rá,h hogyan csinálja? Zsarolással?
2009. szept. 11. 08:23

Sejtek egy esetet, ahol lehet durva a kifejezés rá, de terrorba tartja a csaj a férjét.

Akárhányszor költöztek és gyakori volt, állandoan teljes felújításba vitte a férjét. Ő csinált sok mindent.

Pl 3-4 éves lehetett az autó. De a nő harcolta ki nem jó ez már nekünk. Vettek föl jelzálogot a lakásukra. Visszaadták a "régi autót, be is számolták ".

De 18 évre lekötelezte magát a banknak. Stb

Ha az előző autót 3-4 évesen lecseréltette, hogy bír ki 18 évet a mostani járgány?? Mert ugye csak akkor csinálhat egy ilyent újból, ha letisztázza az előzőt.

A Pasi elmondása, alapján gondolom. Meg persze a csajt is ismerem, neki kell mindig minden....

31. a360345bdd (válaszként erre: 30. - Varga.nora)
2009. szept. 10. 08:19

NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesület Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között)


Talán a telefonos tud mondani egy rövidebb utat hozzájuk, mint a levél...

2009. szept. 9. 14:47
Sajnos még mindig nem írtak vissza :-(
29. varga.nora (válaszként erre: 28. - A360345bdd)
2009. szept. 6. 20:50

Sajnos nem! De ha jelentkeznek mindenképpen itt is megírom!

Szerintem ez a hétvégének is betudható! Remélem,h azért a héten vissza fognak írni!

28. a360345bdd (válaszként erre: 27. - Varga.nora)
2009. szept. 6. 20:46
Majd amikor már a kezedben lesz a diploma, esetleg irhatsz a többi szörnyűségről is. Jelentkezett már a NANE?
27. varga.nora (válaszként erre: 26. - A360345bdd)
2009. szept. 6. 20:43
Az a baj,h a szakdolgozatomat főleg a gyermekbántalmazás felé tereltem el. Szóval mindenképpen ehhez illőnek kell lennie a kutatási résznek is, meg az esettanulmányoknak is.
2009. szept. 6. 16:41
Hogy ne legyen ennyire lehangoló a doli, esetleg bemutathanál néhány menekülési lehetőséget. Olyan történetet, ahol a bántalmazottak megmenekültek. Ismersz olyan férfit, akit a felesége tartott terrorban? Biztos van ilyen is, ez is elég nagyot üt. Egy ilyen témát feszegető könyvet szivesen olvasnék, hogyan kerülhet valaki elnyomásba, hogyan szabadulhat stb. És persze a ritka esetek, amire mindenki felkapja a fejét. Nő ver férfit, a nő veri gyermekét vagy mérgezi, hogy aztán ápolhassa és ezért mindenki csodálja.
25. varga.nora (válaszként erre: 24. - A360345bdd)
2009. szept. 6. 11:44
Azért hihetetlen,h micsoda emberek vannak! ÉN is olyan történeteket olvastam, meg hallottam,h nem is gondoltam volna,h ilyenek előfordulhatnak!
24. a360345bdd (válaszként erre: 23. - Varga.nora)
2009. szept. 6. 11:13

Ápolónőknél is előfordul. Kicsit rosszul adagolja a gyógyszert és aztán lelkesen ápol és mutatja mindenki felé az aggódó nőt.

Kisgyerekkorban kezdődik a probléma. Pl: látja ahogyan a rokonok körbeugrálnak egy nagyon beteg másik rokont. Emiatt a gyerekre nem jut annyi figyelem, de az ápolóról ódákat zengenek. A gyerek fejében összeáll a kép: ha beteget ápolok, istennő leszek. Ezután az ápolt személye huszadrangú, az a fontos, hpgy őt mindenki szeresse önfeláldozásáért.

23. varga.nora (válaszként erre: 22. - Kacsa118)
2009. szept. 6. 10:51
Én eddig csak olyan esetekről olvastam, h főleg ott fordudl elő, és nagyon ritka a kivétel. Pl. babysitterek
22. kacsa118 (válaszként erre: 20. - Varga.nora)
2009. szept. 6. 06:52
vigyázz, mert a Münchausen szindróma nem csak családon belül fordul elő! Sőt, rengeteg olyan eset van, hogy sokkal megrázóbb dolog van a hátterében!
21. a360345bdd (válaszként erre: 20. - Varga.nora)
2009. szept. 5. 21:04
Én erre mennék rá a helyedben, elég ütős szakdoga lenne. Tuti felkapnák a fejüket. Vagy a lelki terror, mert ez nem okoz látható sérülést tovább marad titokban. Még az is lehet, hogy egy egész könyvet össze tudsz majd hozni a témából.
20. varga.nora (válaszként erre: 19. - A360345bdd)
2009. szept. 5. 20:55
a Münchhausen szindróma szerintem teljes mértékben az!!!!!
2009. szept. 5. 19:31
Tetszik Skar véleménye! Szerintem érdemes lenne megfeszegetni, hogy a Münchhausen szindróma mennyire számit cs.belüli erőszaknak!?
18. varga.nora (válaszként erre: 17. - Skar)
2009. szept. 5. 11:17

Szia.

Nagyon szépen köszönöm,h ilyen bőven kifejtetted a véleményedet!!!!!!!!

A kérdőívemet mindenképpen meg szeretném majd mutatni ebben jártas embereknek is! Anélkül nem is mernék nekiállni a kutatási munkának!

17. Skar
2009. szept. 5. 10:43

A kamaszok körébekutatni jó ötletnek hangzik. Egyébkéntfelkapott téma jól el kell találni egy érdekes szeletét, hogy üssön a dolgozat.

Én azért a ifjoncok mellett biztosan nem hagynám ki az online kérdőívezés lehetőségét, ha már itt vagyok egy ilyen látogatott fórumon.

Az általa ismert legjobb kérdőív-készítő, ami ingyenes:

[link]


Én biztosa azt nézném meg, milyenek a szülők társas kapcsolatai, mennyire érintkezik a gyerek szabadon idegenekkel vagy mennyire zárják el a külvilágtól, és ez mennyire segít vagy akadályozza, hogy feldolgozza, kiheverje azt, ami vele történt vagy épp történik. Mi a bántalmazott és nem bántalmazott gyerekek véleménye a szülői erényekről és hibákról, fegyelmezésről, rendről a családban és társadalomban.

Nelepne meg, ha kiderülne, hogy az a gyerek, akit megvernek otthon, a szülői házon kívül élhet normális társaséletet sokkal könnyebben regenerálódik, mint az, aki nem, és azok sem, ha kiderülne, hogy bántalmazott gyerekek sokkal kevésbé érintkeznek a rokonsággal (nagyszülők szerepe külön érdekes, nagyszülő-szülő, nagyszülő-gyerek viszony), a szüleik barátaival ha vannak egyáltalán(!), szomszédsággal s a tóbbi. A modern kori begubózás kedvez a sötét dolgoknak.

Külön érdekes téma lenne az agresszív apuka fizika terrorja kontra rendes anyuka lelki terrorja...

Elvált anyák hálás kutatási téma szerintem szintén, nem véletlen, hogy a férfiak által elkövetett erőszak nagyobb figyelmet kap, de azért mégis...!

Gyenge fizikumú, szépséghibás-testi hibás esetleg tartósa beteg vagy fogyatékos gyerekek mennyire esnek áldozatul cs.b. erőszaknak? Az ő esetükben különösen játszhat, hogy kevesebb lehetőségük van normál társaséletet élni jobba megsínylik a szülő terrort.


Még egy, a kérdőívekkel kapcsolatosan: nálunk a koleszbais rendszerese jöttek szakdolgozók,hogysegítsünk nekik egy-egy krdőív kitöltésével, internetesi rengetegbe szaadtabele, és hát az úttörő meg a zerge ahol tud, segít ,de a nagyobb részüket ne töltötte ki, mert egyszerűe olya rosszak voltak, hülye kérdésekkel, vagy választhat válaszokkal, hogy ne töltötte velük az időmet, miután nem hittem, hogy bármit is megtud bárki ilyen rosszul összeállított kérdőívből.

Szóval szerintem egyrészt érdemes elbeszélgetni néhány érintettel, mielőtt kérdőívet készítesz, ha pedig elkészült mutasd meg pár olyannak, akinek távoli köze sincsen a pszichológiához, és kérd a véleményüket az egyes kérdésekkel és a kérdőív egészével kapcsolatban.

Csatlakozom amúgy Hedonistához, ha gondolod, dobj egy privit.

16. Skar (válaszként erre: 7. - A360345bdd)
2009. szept. 5. 10:15
Egyetértek, lelki terrorra könnyebben és tartósabban lehet egy gyereket tönkreteni, mint veréssel.
15. varga.nora (válaszként erre: 14. - Kacsa118)
2009. szept. 5. 09:54
Na már írtam is a NANE-nak, remélem,h tudnak nekem segíteni!
14. kacsa118 (válaszként erre: 13. - Varga.nora)
2009. szept. 4. 11:33
a NANE lehet, hogy ebben is tud segíteni. de ilyen esetben a KSH-t is felkeresheted! lehet, hogy könyvekben nincs benne, de náluk szerintem lehet adat. meg persze az ORFK-nál is!
13. varga.nora (válaszként erre: 12. - Kacsa118)
2009. szept. 4. 08:56

Lehet, h a NANE-t tényleg fel kellene keresnem.

CSak azt megint,h tudnám kideríteni,h milyen az országon belüli eloszlása?

Semmilyen statisztikai évkönyvben nem szerepelnek erre vonaktozó adatok, pont tegnap néztem a könyvtárban.

2009. szept. 4. 08:48

szerintem is keresd fel a NANE-t. biztosan nagyon sokat fognak segíteni!

amúgy szerintem nem lehetne rossz kutatási forrás, hogy az országban hogy oszlik el a családon belüli erőszak, és rákutathatsz az okaira is, hogy hol,miért több. de persze ez csak egy ötlet!

2009. aug. 26. 15:52
Valakinek ötlete?
10. varga.nora (válaszként erre: 9. - A360345bdd)
2009. aug. 24. 12:54

Nyugat - magyarországi Egyetem

Benedek Elek Pedagógiai Kar


Ha ki szeretnéd írni magadból, akkor viszont szívesen veszem. Írjál nyugodtan privit, ha nem nyilvánosan szeretnél róla beszélni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook