Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nemi erőszak, családon belüli erőszak, párkapcsolati erőszak. Beszéljünk róla! fórum

Nemi erőszak, családon belüli erőszak, párkapcsolati erőszak. Beszéljünk róla! (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 8. 17:22
.
2015. máj. 12. 14:57
Továbbra is várjuk a csatlakozni vágyókat a klubban. :)
2015. máj. 9. 11:05

Sziasztok!

Az áldozatok hibáztatása sajnos nagyon elterjedt reagálás a közvéleménytől, bármilyen jellegű bántalmazás is érjen valakit. Ráadásul az áldozatok saját magukat is gyakran hibáztatják. Erről is beszél ebben a videóban Hevesi Kriszta. Valamint beszél arról a videóról, amiben a rendőrség ajánlásai alapján szinte az áldozat hibájaként van elkönyvelve, ha erőszak áldozata lesz. Érdekes gondolatok hangzanak el a felvételen, és segítséget kaphatnak belőle olyan személyek, akik áldozatként bűntudattal küzdenek, alaptalanul.

Szexuális abúzus - kinek a hibája? / Hevesi Kriszta

[link]

2015. máj. 2. 20:25
Még várjuk a csatlakozókat.
2015. ápr. 28. 22:43

[link]


Ez egy érdekes cikk a nők bántalmazásáról.

2015. ápr. 26. 12:53
Aki úgy érzi, hogy van véleménye, vagy érintett a témában és beszélgetne róla, azt szeretettel várjuk a klubba. Ugyan ezzel a névvel megtalálhatóak vagyunk. :)
2015. ápr. 24. 18:08

Indítottam egy fórumot ezzel a címmel:

Személyiségfejlesztés, gondolkodás megváltoztatása, út a boldogabb élethez, konfliktusmegoldás - linkek

[link]


Nagyon sok építő könyv és videó elérhető a neten, nekem is van sok elmentett linkem, amit majd sorban rakosgatok fel, és már mások is tettek fel anyagokat. Időnként nézzétek meg, biztosan találtok majd hasznos dolgokat. Nekem az ilyen anyagok segítettek a felépülésben.

2015. ápr. 24. 17:48
Aki szeretne még csatlakozni a klubhoz, az bátran tegye meg. Ugyanezzel a címmel a klubok között megtalálhatóak vagyunk. Várunk mindenkit. :)
2015. ápr. 24. 11:52

Megérdemelte.


[link]

39. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 38. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 23. 11:27

Szívesen látnálak a klubban is. Ott bátrabban tudunk beszélgetni a témáról. Ugyan ezzel a címmel megtalálható a klubok között.


Sajnos tényleg sok nő nem is tudja, hogy ő valójában áldozat. És sokan tényleg nem is tartják fontosnak az erről való beszélgetést.

De sokan vannak azok is, akik keresnek megoldásokat, akik szeretnének beszélni róla. Többek között ezért is hoztam létre ezt a fórumot és a klubbot is, hogy bárki elmondhassa róla a véleményét, illetve hogy az áldozatok is kiírhassák magukból gyakran először az átélt borzalmakat. Megkezdődjön végre a tabudöntögetés.

38. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 1. - Csodálatos_Amy)
2015. ápr. 23. 11:19

Kedves Amy!

Köszönöm, hogy indítottad a fórumot, remélem, sokaknak ezúton is sikerül segítséget nyújtani. Nekem is csak külső segítséggel sikerült felismernem annak idején, hogy nem velem van a baj a házasságomban. Én is szívesen segítek, ha bárkinek kérdése van, írjatok nyugodtan szóbeli bántalmazással kapcsolatban. Sokan még ma sem tartják ezt súlyos dolognak, pedig nagyobb károkat okozhat egy ember személyiségében, mint a fizikai bántalmazás, és mivel a bántalmazók nem csak a párjukat, hanem gyermekeiket is folyamatosan bántalmazzák és megalázzák, az ilyen családból kikerülő gyermekek nagy eséllyel válnak felnőttként bántalmazóvá vagy áldozattá. Fontos a nyílt kommunikáció a témáról, hogy minél többen megismerjék, mivel állnak szemben, mert csak így lehet kitörni belőle, és megállítani az ismétlődő folyamatot, hogy ne bántalmazókat és áldozatokat neveljünk gyermekeinkből, hanem legyen minél nagyobb esélyük ép gondolkodású felnőtté válni.

37. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 34. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 23. 11:17
Köszönjük. :) Remélem sokunknak hasznára válik. Azoknak is, akik még nem mernek írni ide, csak olvasnak.
2015. ápr. 23. 11:07

Akiket gyermekként a szülei bántalmaztak, azoknak segíthet ez a könyv.

Susan Forward: Mérgező szülők


Tudtommal könyvesboltban kapható, de a neten is fent van, csak nem engedi belinkelni. A keresőbe írd be, hogy scribd (ez egy könyvmegosztó oldal, ha valaki nem ismerné). Ha a scribd főoldalát megtaláltad, akkor ott kattints az oldal bal felső sarkában levő három vízszintes vonalra a scribd felirat mellett, így bejön a kereső ablak. Írd be a könyv címét, és már meg is van.

Ha valakinek nem megy, írjon és átküldöm priviben a linket.

2015. ápr. 23. 10:55

Akik ismerkedés elején vagy egy már kezdődő kapcsolatban vannak, azoknak ajánlom ezt a könyvet. Olyan tanácsokat tartalmaz, amik segítenek felismerni már a kapcsolat kezdetén, ha bántalmazó személlyel állunk szemben:

Dina McMillan: De hiszen azt mondja, hogy szeret! Vagy csak uralkodni akar?

2015. ápr. 23. 10:48

Sziasztok! Én egy szóbeli bántalmazóval éltem több mint húsz évig. Alattomos dolog, mert sok esetben az áldozat képtelen felismerni, hogy a párja uralkodik rajta. Az évek során képes tökéletesen lerombolni az áldozat önbecsülését, akár még fizikai betegséget is okozhat egy idő után. Ajánlok néhány olvasnivalót, amit mindenkinek hasznos lenne elolvasni. Aki érintett a témában, annak segíthet felismerni a problémát, aki nem érintett, az viszont felismerheti, ha a környezetében van olyan, aki ilyen kapcsolatban él.

Néhány rövidebb írás:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Interneten olvasható, letölthető könyv:

Luis Bonino - Szil Péter - Hétköznapi hímsovinizmus

[link]


Ami számomra a legnagyobb segítség volt és elvezetett az igazi felismeréshez, az tudtommal nem elérhető a neten, de könyvesboltban kapható.

Patricia Evans - Szavakkal verve


Hogy miért maradnak benne a nők a bántalmazó kapcsolatban arra ad választ a következő könyv. Segíthet felismerni, ha kapcsolatfüggő vagy, így képes leszel kilépni a kapcsolatfüggőségből, valamint a rossz kapcsolatból. Ezután már nagyobb az esélyed, hogy a következő kapcsolatod normális lesz.

Robert Norwood - Nők, akik túlságosan szeretnek

Letölthető innen:

[link]

33. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 32. - Tündérke73)
2015. ápr. 23. 09:11
A klubban, mert ott biztonságosabb. Ugyan ezzel a névvel megtalálod a klubok között. :)
2015. ápr. 23. 05:46

Sajnos csalàdon belülit tudnék mesélni...kisgyerek koromból....itt vagy a klubban mesélhetek?

Abban az időben senki semmit nem tett nem tett volna..és ez a mai napig egy nagy nagy sérelmem.

2015. ápr. 22. 11:45

[link]


A linken egy cikk olvasható egy a nők ellen elkövetett erőszakról szóló kampányról. Ilyen egy jó kampány, ha nem a magyar rendőrség készíti el.

30. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 29. - Zolo)
2015. ápr. 21. 14:46
Mindennel egyetértek, amit írtál. Azzal kiegészíteném még, hogy a magyar bíróság méltatlan és sokszor megalázó módon az elkövetőt helyezi nagyobb védelem alá. Az, hogy ez ne így legyen szükséges lenne a lehető leggyorsabban ratifikálni az Isztambuli Egyezményt,hogy a ne kelljen az áldozatoknak szembesítésen részt venniük, hogy ne az áldozathibáztató attitűd érvényesüljön az eljárások/tárgyalások során, hogy a távol tartási végzés sokkal szabályozottabb legyen, stb.. Sajnos a ratifikálását a honatyáink és a honanyáink is leszavaztak az idén... Ami számomra érthetetlen, hogy valaki nőként nem támogatja ezt a fontos előrelépést, ami számára is több jogot és nagyobb biztonságot adna. De a politikai részéről csak ennyit.
29. zolo
2015. ápr. 21. 13:33
Az erőszak nem csak fizikai tettlegesség lehet. Szavakkal és tettekkel is meglehet nagyon bántani valakit. Hosszú távon talán ez még rosszabb mint a verés. Nekem az a véleményem amelyik családban erőszak van a szeretet helyett annak semmi értelme nincs. Ettől még az is jobb, ha valaki egyedül él, de nyugodtan. Vagyis az ilyen kapcsolatból ki kell lépni csak így lehet ezt megszüntetni. A törvények nem képesek senkinek a természetét megváltoztatni.
28. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 27. - 25800e2d09)
2015. ápr. 21. 11:21
Kevesen tudnak megbocsátani, pedig szerintem a gyógyulás egyik nélkülözhetetlen lépése.
27. 25800e2d09 (válaszként erre: 26. - Csodálatos_Amy)
2015. ápr. 21. 10:52
Nem ismertem. Annyit tudok hogy akik lecibálták rólam (össze is vert) szépen helyben hagyták. Másnap szembesültem vele. A háttérben ott voltak a barátaim de úgy tűnt nagyon megbánta. Megmondtam hogy megbocsátok de soha többet nem akarom látni se (szerencsére így is lett) nem tudom mi lett vele.. A nevét se tudom, nem is érdekel.
26. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 25. - 25800e2d09)
2015. ápr. 21. 10:47
És tudod, hogy mi lett az elkövetővel? Ismerted?
2015. ápr. 21. 09:09
Én sem tettem anno feljelentést. Már akkor is ilyen jó rendszer volt. 15 éve... Nekem sem hiányzott a meghurcolás, az ujjal mutogatás, csak pár ember tudta.. Ők bizalommal kezelték, tamogattak
24. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 23. - Da16da8965)
2015. ápr. 20. 19:14
90%-ban sajnos az (marad). Különben nem lenne érintett benne minden 5. nő, és akkor nem mi vezetnénk az EU-s statisztikákat.
2015. ápr. 20. 19:13
A családon belüli erőszak ma már nem magánügy.
2015. ápr. 20. 17:30
Ha van még, aki csatlakozna a klubhoz bátran jelentkezzen.
21. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 20. - 6b006fc769)
2015. ápr. 20. 15:28

Persze, mert az államnak nincs megfelelő ellátórendszere, ami megfelelő és elvárható támogatást és segítséget, informéciót tudna nyújtani az áldozatoknak. Így nyilván valamilyen szinten inkább a ragaszkodás a múlthoz (minél kevesebb büntetést kapjon) jelenik meg, az újrakezdéssel szemben.

Egy csomó társadalmi sztereotípia ezt erősíti a nőkben. Gyakori (vidéken még inkább) az a vélekedés, hogy a "nő verve jó". Az is nagyon káros, hogy a nőket nem arra kondicionálják, hogy képesek legyenek megállni a saját lábukon (tisztelet a kivételnek), hanem arra, hogy akassz le magadnak lehetőleg egy minél pénzesebb pasit, és élj vele boldogan, tartasd el magad vele, és meg van oldva az életed.

20. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Csodálatos_Amy)
2015. ápr. 20. 15:15
A szembesítés az egy baromság, úgy ahogy van, nem is értem, mire jó. A mediációhoz meg mindkét fél kell. Értem én, hogy ki lehet zsarolni, de sokszor van az úgy, hogy tényleg nem akarja a sértett az elkövető elítélését, mert nem tud/akar/képes kiszakadni a kapcsolatból.
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Ancsika688)
2015. ápr. 20. 15:12
Érdekes tanulmány, ugyanakkor amint látom, az ORFK nem ért vele egyet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook