Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szájban apró fehér valami, mi ez? fórum

Szájban apró fehér valami, mi ez? (tudásbázis kérdés)


20. lolita2112 (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
dec. 18. 02:09
akkor fogalmam nincsen.
19. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - Lolita2112)
dec. 17. 07:26
Afta az belül van. A száj nyálkahártyán. Ezek kint az ajak bőr és az sima bőr határán vannak neki alul és felül is. Ezek grízek.
18. lolita2112 (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
dec. 17. 03:33
igen erzsike az!es el is mulik/nekem igy tortent/.
17. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Bichi)
dec. 16. 21:53
Igazából bárhol előfordulhat az arcon, de szem körül a leggyakoribb elmúlni úgy tud ha egy idő után begyullad és pattanás lesz belőle. Akkor ki lehet nyomni simán is. De ez nagyon sok idő és nem kind gyullad be, legfeljebb ha piszkálva van.
16. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 21:44
Kinyomni nem lehet a mik izmot (köznapi nevén grízt) mert nincs kivezeti nyílása úgy mint egy miteszernek. Steril tüvel meg kell nyitni és akkor ki lehet nyomni. Menj el kozmetikushoz ő megcsinálja.
15. Bichi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 16:59
Elsőre is értettem, de a grízt, ha valóban az simán kiszedheted magadnak, ahogy egy kozmetikus is megcsinálja...
14. tumbo2
dec. 16. 13:15
afta ,ha minden igaz.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Bichi)
dec. 16. 12:02
Kinyomással ne próbálkozzunk - ezt írják.
12. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 12:02
Ha belül van, akkor inkább szájsebészetre mennék. Lehet, hogy ártalmatlan, de ő tudja megmondani. Ha kívül, akkor bőrgyógyász.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Bichi)
dec. 16. 11:54

Nem is igazán akar elmúlni.

Bőrgyógyászhoz már nem jutok el.

10. Bichi (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 11:44

Hát lehet, hogy nem ajánlott, de a grízt mindenki ki tudja szedni, a tetején a bőrt megpattintod, és vagy nyomásra kijön, ha még nincs betokosodva, vagy a tűvel kipiszkálod.

Mondjuk én még sosem láttam szájon, és olyat sem, hogy magától elmúlna...

dec. 16. 11:06

Ezt találtam a neten:

Milium


A milium (az úgynevezett „gríz") apró, fehér, kemény cisztaszerű bőrhibákként jelentkezik, ami többnyire magától elmúlik. Nem ajánlott a kinyomásával próbálkozni, egyrészt mert nem lehet, másrészt mert begyulladhat.


Hogy erre milyen gyógymód kell, nem tudom.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
dec. 16. 11:04
Igen. Alul-felül
dec. 16. 09:18
Mármint az ajkadon? Mióta van ott? Pattanás, miteszer pl nagyon gyakori az ajak és a sima bőr határán
dec. 16. 08:39
Nem szájban, szájon!
5. xochipilly (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 08:10
Akkor meg kellene mutatni egy orvosnak. Az afta magától is elmúlik.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Xochipilly)
dec. 16. 08:05
Nem fáj és nem vörös az udvara. Elég régóta van.
dec. 16. 07:49
Talán afta?
2. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 07:49
Ha pár milliméteres, fáj, belül fehér és vörös "udvara" van, afta lehet. Nekem is volt a múlt héten, kellett vagy 5 nap mire elmúlt. Patikában lehet ecsetelőket kapni afta ellen.
dec. 16. 07:45

Sziasztok

A számon felül és alul van egy egy fehér herpeszhez hasonló hupli. Pattanásra gyanakodtam, és a herpeszkenőcs se segít. Utána néztem az interneten is már. Esetleg volt már ilyen valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook