Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiam száján belül apró, fehér színű kiemelkedő dudorok vannak, de csak alul. Mi lehet? fórum

3 éves kisfiam száján belül apró, fehér színű kiemelkedő dudorok vannak, de csak alul. Mi lehet? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 28. 13:41
Szájfertőzés..most van benne a lányom....ez még csak a kezdet,lesz rosszabb is,tele lesz az egész szája.....S hiába a kezelés,akkor is kijön rajta...kb.7-10 nap a lefutása....be is lázasodhat...vidd orvoshoz..!
2011. jún. 28. 13:29

Pont egy éve volt ilyen tünete az akkor 2 éves lányomnak... először csak a nyelve alatt lettek kis fehér alig kiemelkedő "foltok", aztán másnap reggelre az egész szája tele lett velük. (Azt ránézésre meg tudtam állapítani, hogy gennyes kis kb 2 mm-es csomók) A gyerek sírt nagyon, nem bírt enni. A doki azt mondta, ez afta, kapott ecsetelőt, antibiotikumot. Nagyon nehéz volt kezelni, visítás és lefogás minden kezeléskor, ráadásul én nem is lehettem a közelében, mert ma egy éve született a kisebbik gyerekem. A család legkövetkezetesebb tagjára, édesapámra bíztam az ecsetelést... Kb 1 hét alatt múlt el minden afta, de azalatt látványosan fogyott a lányom, mert alig evett - fájt neki nagyon.

Egyébként nálunk valami vírus mellékhatásaként jött ki. de egész biztosan fertőző, mert engem eltiltottak tőle, amíg beteg volt, és a tesóját is csak később láthatta, orvosi engedéllyel, maszkban.

8. Szilvamama (válaszként erre: 6. - Maffincs)
2011. jún. 28. 12:46
Az afta nem emelkedik ki, hanem olyan kráterszerű, nekem is szokott lenni, leginkább fogorvosi kezelés után :(
2011. jún. 28. 12:40
2011. jún. 28. 12:39

ez nem szájpenész, hanem afta...

a doki ad rá ecsetelőt.

2011. jún. 28. 12:35
Rozsamézel kenegesd attól elmúlik.Nekünk is volt csodálkozott is a dokinö 3évesen szájpenész mint az ujszülötteknek.
4. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2011. jún. 27. 12:16

vagy szájpenész, vagy valami fertőzés lehet (vírus?)


vidd orvoshoz!

jobbulást! :-)

2011. jún. 27. 12:00
Szájpenész, szájfertőzés. Nem fáj neki?
2011. jún. 27. 11:12
nem harapta meg?
2011. jún. 27. 11:06
Sziasztok!3 éves kisfiam száján belül apró,fehér színű kiemelkedő dudorok vannak, de csak alul.Mi lehet?Tapasztaltatok már ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook