Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


2011. aug. 4. 10:38
Jólvan, köszönöm a válaszokat! 27 éves vagyok, az utóbbi pár évben elhanyagoltam az aktív nyelvtanulást. Most 1 évem lesz megerősíteni az angolt (mert szerintem az sem árt) és a svéd alapokat elsajátítani. Ha ezt fejben eldöntöttem, és megvan a CÉL-kitűzés, akkor közel sem lehetetlen megvalósítani! Már találtam is itthoni svéd tanfolyamot... :)
416. virag32 (válaszként erre: 415. - Csutkababa)
2011. aug. 4. 08:38
Egyetértek, svéd nyelvtudás nélkül gyakorlatilag esélytelen bármilyen munkát kapni, még a takarításhoz is feltétel. Èn nyolc hónapig próbálkoztam, miután kiköltöztem, teljességgel reménytelen volt a dolog. Mindenképpen svéd tanfolyamot keress angol helyett, én is ezt ajánlom.
415. csutkababa (válaszként erre: 414. - Peter1984)
2011. aug. 4. 08:29

SZIA, EN NEM okoskodni akarok, de az angol helyett a svedet tanuld inkabb...anyosom 6 honapig jart suliba, es csak utana kapott kezdo munkat,miutan mar tudo egy keveset beszelni...ha nem tudsz semennyit svedul,sajnos nincs munka lehetoseg..

de vard meg mit irnak a tobbiek is..

2011. aug. 3. 22:55
Sziasztok! Párommal és 1 nagyon jó barátommal tervezzük, hogy kiköltöznénk jövő nyáron. Már itt is volt róla szó tudom, de kellene a megerősítés! Most fogok beiratkozni angol tanfolyamra, a tudást folyamatosan fejleszteném, mert hadilábon állok vele most még. Olvasom viszont, hogy szinte szóba sem állnak velem svéd nyelvtudás nélkül (nyilván én is úgy terveztem, hogy pár kifejezést, stb megtanulok, de az nyilván nem nyelvtudás - az majd KINT, idővel ragad úgyis). Jah és NYILVÁN valami "2 kezi" munkában gondolkodom, másra nem is lenne lehetőségem. Bíztatást/elriasztást várok, mennyire elvárás ezekhez az "elvárásokhoz" a svéd nyelvtudás a közepesen erős angol mellett ahhoz, hogy kint munkát adjanak! Köszi :)!
413. virag32
2011. aug. 3. 22:00
A párom anyukája 75 éves, fogyatékos gyerekeket tanított azelött, apukája, aki sajnos most halt meg, 81 volt, bútorokat adott el anno. Tehát nem mondhatnám,hogy top-szakmákban dolgoztak egész életükben felsövezetöként. A nyugdíjas éveikben a következö helyeket látogatták meg nyaralás céljából, a teljesség igénye nélkül: Kréta, Thaiföld, Tunézia, Madrid, Budapest, Párizs, Róma.Ezenkívül volt egy nyaralójuk egy közeli szigeten. Azt hiszem, ehhez nem nagyon lehet mit hozzáfüzni, nem igazán szeretném összehasonlítani a nyugdíjas életmódjukat a 85 éves pesti nagymamáméval.
412. virag32 (válaszként erre: 409. - 274c9996b8)
2011. aug. 3. 21:09
Sokra megy az ember a magyarságával meg a történelmével, amikor ledolgozik egy életet tisztességben, majd még azt a lószar kis nyugdíját is elveszik töle, ami járna neki, és hiába dolgozza ki a belét, semmit nem kap érte. Svédországban egy nyugdíjas utazgat, élvezi a nyugodt, megérdemelt pihenését, Magyarországon pedig az egy átlag nyugdíjas sikerélménye, ha le tud menni a boltig egy fél kiló kenyérért minden gond nélkül.
411. 625b4da9ec (válaszként erre: 410. - 274c9996b8)
2011. aug. 3. 20:51

Én/mi sem kukázunk, nem éhezünk(még) de közalkalmazotti bérből (leírjam, hogy 82 ezer forint, a férjem magánvállalkozó beosztottjaként minimálbéren) egyetemista gyerek és lakáskölcsön mellett mi a perspektívánk?


Ezt csak az érti, aki itt és ebben él!!

410. 274c9996b8 (válaszként erre: 405. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 20:41

Vannak rokonaim,ismeröseim otthon ezek között senki sem ehezik vagy kukazik !

Viszont itt akad magyar ember aki hajlektalan es a szemetben kotoraszik -:(

409. 274c9996b8 (válaszként erre: 406. - Virag32)
2011. aug. 3. 20:38

Tovabbra is ugy gondolom hogy 2-ev nagyon keves hogy ,realis velemenyt mondjon barki is az itteni helyzetröl ! Ehhez több ev kell....

Amikor en kijöttem egesszen mas körulmenyek vezettek ide , az anyagi kb az utolso helyen allt , ha egyalltalan gondoltam ilyesmire ! ?

Nekem nem kell semmit bizonyitgatnom , mert en mindeg ilyen voltam , buszke a Magyarsagomra a Magyar nep törtenetere stb...

408. virag32 (válaszként erre: 407. - Erno68)
2011. aug. 3. 19:03
Szó sincs róla, hogy ez neked lenne köszönhetö. :DD
407. erno68
2011. aug. 3. 18:54
Szép jó estét mindenkinek, nagyon sajnálom, hogy idáig fajultak a dolgok Isten lássa a lelkemet nem gondoltam, hogy ekkora nézeteltérések lesznek itt fórumon belöl és kérem az elnézést, ha kellemetlenséget okoztam bárkinek is . üdv E
406. virag32 (válaszként erre: 402. - 274c9996b8)
2011. aug. 3. 17:56
Hát igen, látom, hogy minden eröddel azon vagy, hogy bebizonyítsd, milyen fontosak számodra a magyar testvérek! :DDD Még annyit, hogy igenis az ember kérhet az embertársaitól, mert ez teljesen természetes dolog,hogy segítséget és véleményt kérünk egymástól, ha arra van szükségünk. Itt senki nem követelt semmit, mindenki normálisan fordul azokhoz, akiknek tapasztalatuk van a kintlétben. Amúgy pedig teljesen racionális ember vagyok,aki reálisan igyekszik a dolgokat látni és megélni, pontosan ezért írtam kezdettöl fogva tanácsként, hogy ésszel ugorjon bele az ember az országváltásba, és hogy mindenki tanulja ezerrel a nyelvet, mert anélkül esélytelen labdába rúgni itt. Senkinek nem mondtam,hogy itt a tejjel-mézzel folyó kánaán, ami mindenkire vár, amint átlépi az országhatárt. Kemény munka, de megéri. Ha nem így lenne, te sem laknál itt, hanem hazamennél 60 ezer forintból vegetálni,mint a legtöbb ember, de te sem teszed, mert itt olyan az életszínvonal, amiröl Magyarországon csak álmodni lehet,erröl ennyit.
405. 625b4da9ec (válaszként erre: 402. - 274c9996b8)
2011. aug. 3. 17:49

Bocsáss meg Sólyom, de nem tudok osztozni a véleményedben!

Én is nagyon büszke lennék a magyarságomra és a magyar testvéreimre a messzi távolból!!!

Gyere "haza" pár évre, dolgozz éhbérért, kíváncsi leszek mit nyilatkozol utána! (pláne most!!!!!)


Minden tiszteletem továbbra is a Tiéd, de nem tudod átérezni az itteni helyzetet!

404. virag32 (válaszként erre: 403. - 625b4da9ec)
2011. aug. 3. 17:48
:D
403. 625b4da9ec (válaszként erre: 401. - Virag32)
2011. aug. 3. 17:43

Nem tudom miről folyik a véleménycsere, de abszolút igazad van abban, amit leírtál!!!

Mármint a magyar mentalitásról!


...a többi priviben, mert nem akarom kitiltatni magam!!

402. 274c9996b8 (válaszként erre: 401. - Virag32)
2011. aug. 3. 17:42

Sajnalom hogy ilyen modon velekedsz a Magyar testvereinkröl , latod en egesszen maskeppen velekedek ! En buszke vagyok a Magyarsagomra es arra hogy van/volt szerencsem megismerni nehany rendkivuli Magyar embert itt es egyebb helyeken a vilagban ! Viszont az ember nem varhat,követelhet csak ugy semmit az embertarsaitol !

Az "objektiv" velemenyedet en ugy tolmacsoltam hogy , keptelen vagy elfogadni az elet realitasat :)

Majd ugy 10-ev mulva ha meg mindeg ezen a vilagtajjon elsz ,folytatjuk ezt a beszelgetest...

401. virag32 (válaszként erre: 400. - 274c9996b8)
2011. aug. 3. 17:29
Igen, igazad van, riasszuk el kollektív erövel az összes olyat, aki szívesen kezdene itt új életet, egyetértek!Szórjuk csak a negatívumokat, hátha elmegy a kedvük, és semmiképpen ne segítsünk nekik, dögöljön meg a szomszéd tehene is. Nem tudom amúgy, miben mutatkozik meg a hiányos tudásom valamint az elképesztö elvárásaim, nem értem, mire gondolsz. Egyébként elmondanám,hogy soha sehol, egyik svédtöl sem kaptam semmiféle negatív hozzáállást, véleményt, ami rossz tapasztalat ért itt eddig, azt kizárólag magyar testvéreimnek köszönhetem. Amúgy egyáltalán nem sértegettelek,csak objektív véleményemet fogalmaztam meg,hogy a negatív hozzáállásod megtestesíti a magyarokét általában, ez tény, nem vélemény.Amúgy látod? A mi szóváltásunk is ékes példája annak,hogy ha egy városban csak két magyar van, tuti,hogy rosszban lesznek és nem tartanak össze. Szuper, hogy nem cáfolunk rá magyar mivoltunkra.
400. 274c9996b8 (válaszként erre: 399. - Virag32)
2011. aug. 3. 16:25
En ugy gondolom hogy , neked böven eleg dolgod van azzal hogy beilleszkedj es el tudd magadat fogadtatni a parod környezetevel,csaladjaval ami nem egyszeru dolog ! Hianyos tudasoddal elkepesztö elvarasokkal tamadsz olyan embereket akiket nem is ismersz ! Itt mindenki leirhatja a sajat velemenyet es tapasztalatait .... masszoval nem muszaly sertegetni senkit , mert elöbb,utobb a sajat börödön fogod tapasztalni hogy , nagyon sok igazsagot osztok meg az ide jönni kivankozo emberekkel.
399. virag32 (válaszként erre: 398. - 274c9996b8)
2011. aug. 3. 14:11
Én továbbra is csak azt tudom ismételni,amit eddig mondtam.
398. 274c9996b8 (válaszként erre: 393. - Virag32)
2011. aug. 3. 13:58

Egyetlen nyugati orszag sem fogja megoldani Magyarorszag problemajat , minden orszagnak megvan a sajat gondja , baja!

A realis vilagnezet nem egyenlö a negativ szemlelettel ! Nem szabad összekeverni egy benszulött embert egy kulföldröl jött emberrel ! Ugyanis a kulömbseg oriasi .....

397. csutkababa (válaszként erre: 393. - Virag32)
2011. aug. 3. 10:56

nem hosszu ez amit irtal, jot irtal,es ezt nem lehetett volna se rovidebben, se jobban leirni.

Svedorszagban szinte minden olcsobb mint itthon....

lattam, es azert irom ezt, ott voltam,jartam millio helyen...

mi is keszulunk oda menni, most csak kis idore voltunk, szetnezni, nyaralni...

de ha azon mulna,amiket egyesek ide irnak, ebbe a forumba,senki meg csak nem is allmodna Svedorszagrol...

mindenkinek joga van a jobb elethez,es ne mas akarja megmondani, kinek mi a jo...

itt inkabb segiteni kene egymast, nem elijeszteni.es a tobbseg segit is, meg joszandekbol irja amit ir..de van 1 aki meg kifordit mindent..majd kapom megint a felkialltojelet, meg astoppot, mert nekem azt szokott kuldeni,ha valamit leirok igazsagosan.

396. virag32 (válaszként erre: 395. - Erno68)
2011. aug. 3. 09:35
Igen, azt még elfelejtettem írni ezzel kapcsolatban,hogy persze, jöhetne azzal az ember,hogy oké,hogy az ember itt a többszörösét keresi meg az otthoni béreknek, de az ország is sokkal drágább! Hát nem. Nagyon sok dolog van, ami annyiba kerül,mint otthon, és ha az ember jól gazdálkodik, itt a fizetése harmadát (ha nadrágszíjat húz, majdnem felét) félre tudja tenni!! És nem kiemelt szakmákra gondolok, ami mindenhol sokat fizet, hanem egyszerű irodai, vagy fizikai munkára. Otthon milyen szakmában mondhatja el ezt az ember?
395. erno68 (válaszként erre: 393. - Virag32)
2011. aug. 3. 09:28
Egyetértek virág32 hozászolásával 100%, probálna meg Solyom megélni 150 Eu átlagfizetésből Erdélyben, ahol az árak sok minden esetben több mind a svéd átlagárak (ezt tudom mert meglátogattam már többször Svédországot az utóbbi 5 évben)Üdv E
394. erno68
2011. aug. 3. 09:22
Köszönöm szépen :) egy fél órás keresgélés után sikerült eligazodnom valamennyire ha elakadok minden esetre igénybe veszem a segítségedet. E
393. virag32
2011. aug. 3. 09:09
Én sem szeretnék senkit megbántani, sem személyeskedni, de én is azt gondolom,hogy Sólyom nevű kedves hozzászólónk azt a mentalitást testesíti meg, akik miatt nem létezik külföldön sem a magyar összefogás. Ne haragudj, de az összes eddigi hozzászólásodban negatív voltál eddig, itt laksz - ahogy írod - évtizedek óta, de egyetlen építő, segítő jellegű hozzászólásod sincs azok felé, akik itt új életet szeretnének kezdeni. Látszik,hogy nem élsz Magyarországon, és nem tudod, milyen ott az élet, és miért akarnak sokan már kétségbeesésükben eljönni onnét. (Már ha nem párkapcsolat hívja őket ide.) Tíz év ittlét után mondhat csak véleményt? Ahogy írtam az első hozzászólásomban, két éve lakom itt, és ez alatt az idő alatt megtanultam a nyelvet, munkát találtam végzettség és segítség nélkül. Eredeti szakmámat tekintve énekesnő vagyok, Magyarországon tíz évig dolgoztam ebben az irányban, viszonylag sikeresen, és itt, helyettes szociális asszisztensként végzettség és tapasztalat nélkül annyit kereshetek, amennyiről otthon csak álmodhatnék! Nem dicsekszem, egyáltalán nem ez a célom, csak az arányokra szeretnék rávilágítani. Ez az a munka, amit a legtöbben nem szeretnének első blikkre elvállalni, én mégis nagyon megkedveltem, és fizetéskor úgy érzem, van értelme dolgozni!Magyarországon ezt nem sokan mondhatják el, és ismétlem, az egyik "legaljább" munkát végzem (persze nézőpont kérdése, mert fogyatékkal élőkön segíteni minden, csak nem aljamunka.) Nincs lehetetlen, körültekintően kell belevágni a dolgokba, nem mindent egy lapra feltéve. Az én párom svéd, emiatt vagyok itt, és nyilván más egyedül kijönni, de érdemes megpróbálni! Kérlek, ha nincs segítő szándékú hozzászólásod, ne riaszd el a próbálkozókat, mint itt a legtöbb magyar! Köszönöm az érdeklődők nevében is. Ja, és ugyan a párom svéd, de 42 évesen ment el egy suliba, mert pályát akart váltani, 43 évesen pedig meg is kapott egy munkát, mert itt az ennyi idős ember még fiatal!bocsánat, hogy hosszúra sikerült.
392. csutkababa (válaszként erre: 390. - Erno68)
2011. aug. 3. 08:15
segitek,csak ird mit nem ertesz...jobb felol kezd..van ott A B C D ..es kattints az A beture..az az elso szint..onnantol mar konnyebblesz,ott az ABC,hallod is,hogy kell kiejteni, es lassan halad a tanulni valoval, nagyon konnyu eligazodni, ha egy picit nekiulsz,es foglalkozol vele, egy keveset.majd meglatod, fog az menni neked is.
391. 274c9996b8 (válaszként erre: 388. - Csutkababa)
2011. aug. 2. 21:36
Butasagokat beszelsz , az ember nem csalhat ki kulföldre senkit ennek a felelössegnek a tudataban ! Te nem tudsz senkinek segiteni mert fogalmad nincs az ittenni viszonyokrol ! Majd ha itt eltel legalabb 10-evet , akkor esetleg tudsz valami ertelmesset is mondani.
390. erno68 (válaszként erre: 389. - Csutkababa)
2011. aug. 2. 21:20
Köszönöm szépen a linket, és megmondom őszintén elég nehéz eligazodnom az oldalon de megpróbálom.
2011. aug. 2. 20:16
388. csutkababa (válaszként erre: 387. - Erno68)
2011. aug. 2. 20:15

erno68, ne aggodj, Solyomnak ez a szakmaja, hogy mindenkit el akar ijeszteni, aki Svedorszagba keszul.

tanuld a nyelvet a neten,adok majd 1 linket, es ne hallgas csak arra, aki igazan segiteni akar,es joszandekkal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook