Súlyozzunk: súlyzózzunk! Félelem a súlyzóktól! (beszélgetés)
A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
A súlyzós edzés ugyanúgy fontos a test számára,mint a testünk súlyát alkalmazó tornák.2 kg alatt nem vastagítja az izomzatot a nem kötött gépes gyakorlatok végzése.Nőknek nem ajánlottak a súllyal kézben végzett függőleges törzsű guggolások,egy kissé érdemes előrehajolni a törzzsel,vagy a medencét előrebillenteni,hogy az intim részek védve legyenek.Tehát érdemes figyelembe venni,hogy a nők nem olyan felépítésüek,mint a férfiak.
Mindenkinek szép estét!
Olvastam erről, hogy mennyire hatásos ez a sulyzós edzés! Szeretném kipróbálni, de nem tudna valaki tanácsot adni, hogy, hogy lehet ezt elkezdeni? Milyen diétát lehet hozzá alkalmazni? Illetőleg valamilyen proteint is kell szedni ha jól tudom... Valaki segítsen nekem please!!
Én most *zom, de ha befejeztem, nagyon szeretnék egy súlyzós proteines alkakformálós dolgot megcsinálni...
Tehát!
Tévhit az, hogy a kardiovascularis edzés (kardio) jobban fogyaszt, mint a súlyzós edzés, de miért is?
Kardio edzésnél felpörög a szívműködés, nő tüdő intenzitása, több glikogén kerül a vérbe, egyszóval a felpörög a szervezet gyorsul az anyagcsere ezáltal több kalória ég el...
Ez mind igaz és szép is, csakhogy ugyanez elérhető súlyzós edzéssel is, a baj csak az, hogy a súlyzós edzés alatt mindenki azt érti, hogy befekszik a súly alá nyom bele 5-6ot aztán épphogy csak vissza tudja tenni. Majd pihen 2-3 percet- hiszen kell hogy meg tudja ismételni az előzőt- és kezdi előről. Ez izomtömeg növelésre nem rossz, bár ott sem a legjobb, de zsírégetésre nem sokat használ. Ellenben ha 10-12 ismétléssel végezzük a gyakorlatokat és közben csak 40 másodperceket pihenünk, akkor elérjük ugyanazt az állapotot, mint a kardio edzéssel sőt!!! izmot is építünk és, mint tudjuk az izomszövet napi 24 órában égeti a kalóriát, plusz az alakformálás szempontjából is sokkal jobb, mintha csak zsírt veszítenénk és aztán ottmaradna a lógó bőr.
Tehát Hölgyek, Urak tessék lemenni súlyzózni az edzőtermekbe, segítséget kérni, ha kell és legfőképpen NEM FÉLNI!, mert nincs mitől.
Ezzel nagyon egyet tudok érteni!
Igazi alakváltozás nem létezhet súlyzós edzés nélkül!
Látom hogy a súlyzós edzés téma nem túl népszerű, feldobom kicsit, hátha.
Először is: 28 éves srác vagyok 170 cm. Könnyen hízok, ha nem figyelek.
Január óta (újra) súlyzós edzéseket folytatok, 106 kilóról 4 hónap alatt 10 kilótól szabadultam meg, ebből 3 hónap volt az evésre odafigyelés. Ez fehérjedús táplálkozást, és csökkentett szénhidrát bevitelt jelentett. A 10 kiló nem tűnhet soknak, azonban ez alatt a 4 hónap alatt az edzésteljesítményem rengeteget javult ami jónéhány kiló hízást eredményezett izomban! Tehát a zsirban történő fogyás mértéke kb. 13-14 kiló körül lehetett.
Májustól 90 napos diéta megy a párom kedvéért. (Neki nagyon nem jöt be a csirke-rízs evés nap mint nap :) .) Azóta leugrott újabb 10 kiló felesleg, és a teljesítményem sem romoltt, sőtt, némiképp javult, habár a proteinbevitel jelentősen csökkent.
Hetente 3-szor 1,5-2 órát edzek, Minden alkalommal 2 izomcsoportot edve.
Tudom hogy az oldalra főleg hölgyek járnak, akik álltalában félnek a súlyzós edzésektől, azonban őket is csak bátorítani tudom, hogy
vágjanak bel. A neten rerngeteg infó található, hogyan érdemes elkezdeni, vannak kifejezette női edzéssel foglalkozó oldalak is.
Egy proteingazdag diétát, (pl. Atkins, *) még inkább érdemes kiegészíteni súlyzós edzésekkel, mert eleve adottak a tápanyagfeltételek a zsírégetéshez, és az izomépítéshez.
Hajrá mindenkinek: Train hard & drink shake :D
Másoknál az ok nem sérülés, mivel soha nem súlyzóztak, csupán előítéleteik vannak a súlyzózással szemben. Például azt hiszik, árthat az ízületeknek, veszélyesebb, mint a szabadgyakorlatok... Nem beszélve a félelmetes erőgépekről, amelyek tudat alatt középkori kínzóeszközök emlékét idézhetik.
A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
További ajánlott fórumok:
- Megőrüléstől való félelem
- Szorongás - mikor a félelem uralja az életed
- Ti hogyan tudtok elaludni félelem nélkül, ha egyedül vagytok éjszaka? Mit tesztek annak érdekében, hogy ne féljetek?
- Elpirulástól való félelem, eritrofóbia. Megszabadulnék tőle, de hogyan?
- Depresszió, magány, gyász, félelem és egyéb démonok…
- Segítséget kérek! Félelem leküzdése...