Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spániel gazdik fóruma! fórum

Spániel gazdik fóruma! (beszélgetős fórum)


1 2
44. CITI77
2013. jún. 7. 15:35

Sziasztok!Most regisztráltam erre az oldalra,nem vagyok tapasztalt spániel tartó,még csak ismerkedem...Szeretnék segítséget kérni...Úgy jártam ,hogy az én kis drága fekete-cher spánielem szerintem lenyelt valamit-és rettentően köhög...de mértéktelenül tovább zabál-azzal semmi gond...ki járt már így?Az állatorvos azt mondja,egyszerűen megfázott-szerintetek?

Várom a mielőbbi választ

2012. febr. 5. 15:38

Sziasztok!


Sürgösen gazdit keresünk egy 7 éves fekete spaninak.Aki most menhelyen van!Sajnos nem gyerekbarát de ezen kívül nagyon kedves!szobatiszta és kint is tartható!

HA valakit érdekel:06/70-9467782 Kriszti

2012. jan. 16. 17:30

sziasztok!

fekete-fehér spánielt szeretnék, nem tudnátok segíteni esetleg ismertek valakit akivel tudnék esetleg beszélni?

41. Pandnóra (válaszként erre: 40. - Isilla)
2011. nov. 25. 22:08

Szerintem nem akadály, főleg, ha sokat tudsz vele lenni, mert nagyon szerethetők és vissza kapod.

Nekem egy 7 és fél éves spancim van, nagyon jó okos és rengeteg szeretettet ad.

40. Isilla
2011. nov. 25. 22:03

Sziasztok!


Nagyon szeretnék egy spániel kiskutyát. Azonban mindenekelőtt azt szeretném, hogy boldog és egészséges kutyám legyen. Ez ügyben szeretném segítségeteket kérni.

29 éves vagyok, volt már kutyám, igaz kertes házban,szóval azt hiszem rendelkezem némi rutinnal. :) Jelenleg egy garzonban élek, és nagyon nagy örömet okozna, ha megoszthatnám azt egy kutyussal. Azonban ha azt javasoljátok, hogy cocker spánielt ne vigyek ilyen pici lakásba, akkor mindenképpen elgondolkodom azon, hogy várok a dologgal addig, amíg kertes házba nem költözök. Azt azért el kell mondanom, hogy nyárra tervezem a kiskutyát, mert akkor 2 hónapig vele tudok lenni, emellett 5 percre lakom a munkahelyemtől, ahol elég rugalmas a munkaidőm, tehát szinte bármikor haza tudnék hozzá szaladni. A társasáház amiben lakom nagy belső udvarral rendelkezik, sok fiatal lakik itt kutyikkal, szóval barátai is lennének... Mit gondoltok? Köszi a válaszokat előre is...

2011. okt. 28. 10:21

Nekem is ő a társam! 7 és fél éves, benne sosem csalódtam imádjuk egymást. Kertes házban lakom, de ő ott van, ahol én tartozkodom, ha a kertben teszek valamit, akkor ott, ha a lakásban teszek-veszek, akkor ott heveredik le.

Abszolút jó barát!!

38. Dotu (válaszként erre: 24. - Nadine81)
2011. jún. 3. 12:45

Sziasztok!


Nekem black and tan spanim van, 5éves fiú...egy kis bohóc, szeretetgombóc és ezerrel puszit oszt mindenkinek. A világ legbújósabb kutyája, az biztos!!!! Lakásban ő a legnyugodtabb kutya, de amint megyünk sétálni már pörög ezerrel, teljesen kezelhető, makacs, de gyorsan tanul...nagyon okos, és értelmes...na azt hiszem az egekig magasztaltam :D

és most lesz egy kis cica haverja panelba :P

2011. máj. 5. 14:55

Sziasztok!

Nekem egy 10 hónapos fekete-fehér lány spánielem van. Egy 7 és egy 10 éves gyerekem van és imádják egymást a kutyussal. Egyetértek azzal, hogy a spani is úgy viselkedik mintha a gyerekem lenne. Nagyon szeretjük és ő is nagyon ragaszkodik hozzánk. Ha bármelyikünk nincs vele, teljesen feszült. Én dolgozom napközben és hogy ne legyen egyedül , minden nap együtt leadjuk a gyerekeket az iskolában és őt pedig elviszem anyukámhoz. De még igy sem teljesen boldog.Ha tehetné mindenhova velem jönne.

36. Lulucita (válaszként erre: 35. - Sziib)
2011. ápr. 13. 16:25
Szia! Nekem 15 éve van spániel kutyám. Nálunk mindig a lakásban laktak, mert igazából ők nem kerti kutyák. Napközben a mienk is sokat van kinn, de éjszaka mindig benn alszik. Nekem van egy 13 hós kislányom és nagyon szeretik egymást a kutyussal. Az biztos, hogy a spániel nagyon makacs és önfejű, de nagyon tud szeretni. Viszont az egyedül létet nagyon nehezen viseli.
35. sziib
2011. ápr. 13. 15:53
Sziasztok! Szombat óta vagyok egy kb. 3 hónapos spániel kisfiú gazdija. Ő életem első kutyája, úgy csapódott hozzám.Nem tudom eddig hol élt, az állatorvos szerint elég alultáplált. Kertes házban lakom és van egy 3 éves lányom. Nem bánom, ha néha be-be jár a kutyu, de azért nem bánnám, ha ideje nagy részét a kertben töltené. Kérek szépen mindenféle ötletet, segítséget ahhoz, hogy hogyan is kell egy kutyával bánni Hogyan hagyhatom kint a kertben éjszakára. Köszönöm előre is mindenkinek! Ja és próbálok feltölteni képet róla, ha van név ötletetek, azt is szívesen fogadom. Köszi
34. noccika (válaszként erre: 31. - Nadine81)
2011. márc. 19. 19:32

szia. köszi. hát igen....nem rohangálhatunk hetente orvoshoz vérvételre velük... olyan rossz, hogy megszeretsz egy kutyát, kötődsz hozzá és elveszíted :-( de sajnos ez az élet rendje.

tegnap elhoztuk apukámnak a kis Frenkit :) rakok fel róla képet. most 8 hetes. eleinte félénk volt (ami érthető) de ma már nagyon játékos volt, és az én francia bulldogom teljesen oda volt érte. :) nyalogatta, alig akarta magára hagyni. remélem ő nem lesz beteges

33. bumburka (válaszként erre: 26. - Lulucita)
2011. márc. 14. 16:09
Azt hittem csak én vagyok így ezzel.Nálunk ő a gyerek!!!!!!!!!
2011. márc. 14. 15:39
Most néztem a képeidet,látom a tiéd is fekete volt,mint a miénk a mostani.Az előző blauschimmel volt(fekete-fehér-szürke-pöttyös-foltos).De ezek a black and tan színűek is gyönyörűek.2008-ban,mikor kerestem az uj kutyust,sajna elég gyér volt a választék,mindenhol barna+fekete 1színű spánielek voltak,örültem h találtam ilyent,aminek legalább szürke mellénye van.
31. nadine81 (válaszként erre: 30. - Noccika)
2011. márc. 14. 15:36
Szia.Részvétem a kutyus miatt,én is hasonloan jártam,csak az enyémnek vesebetegsége lett és szintén így 1ik napról a másikra betegedett/halt meg.Rá fél évre hoztuk a mostanit,de arra a fél évre ugy tekintek vissza ,mintha üres,érdektelen lett volna az életünk.Meg másoktól is ezt hallottam,hogy könnyebben túl teszik magukat az emberek a kutyusuk elvesztésén ha visznek másikat-lehetőleg hasonlót,de a teljesen más is bevált gyógyír.A mostanival én eleinte ugy voltam,hogy örültem hogy lett,vígasztalt is,felvidított minket,de nem éreztem egyből azt iránta amit az előző iránt.De amikor már kezdett nődögélni,komolyodni,s egyre több érzelmet nyílvánított felénk,nagyon megszerettem és iránta is érzem hogy bármit megtennék érte.Nagyon félünk a betegségektől,főleg ezek a sunyi,lappangó kutyabetegségek a durvák.Nade fél évente mégse vihetjük őket vérvételre,vizsgálatra...A spánielek mondjuk amúgy is kényesek sajna:(
2011. márc. 13. 18:22

sziasztok!

nekünk volt egy angol cocker spániel kutyusunk. sajnos tavaly novemberben elpusztult...nem szeretném kívánni senkinek azt amit éreztünk. csak hét éves volt, de 7 éves korára előjött egy betegsége, a dokik azt mondták, hogy ez egy örökletes betegség volt. az epéjével és a hasnyálmirigyével volt gond. sajnos nem tudták megmenteni. és az a fura az egészben, hogy egyik napról a másikra lett rosszul, előtte teljesen egészségesnek hittük, jókedvű volt, játékos, rendesen evett.... egyik nap már nem evett, ez lett fura, mert ő mindig is imádott enni. másnapra már el is pusztult. nagyon jó barát volt, apukám imádta. én már 4 éve nem lakom otthon (suli miatt), úgyhogy nekem még mindig fura, olyan mintha otthon lenne.... nekem egy francia bulldogom van amúgy. (imááádom)


apukám nagyon szomorú volt, hogy az ő szeretett kutyusa elment. :-( még azt hittük, hogy tök sokáig fog élni.... most viszont eljutottak odáig, hogy pénteken lesz egy új spániel kutyusuk. nagyon cuki a képek alapján. rakok fel képet róla, ő a bal oldali black and tan kutyus.

kíváncsi vagyok milyen lesz. és hogy hogy fognak kijönni az én kutyómmal. mert az enyém is kan, és ő is kan. :) de mondjuk az én kutyóm szereti a többi kutyát, már 3 hónapos kora óta kutyaiskolába járok vele, folyamatosan szocializálva volt. na, jó sokat írtam. :)


+Kutya nélkül lehet, de nem érdemes élni!"

2011. febr. 10. 12:03
Mármint fürdeni?:D Ááá,2,5éves,de életében talán létszer ha fürdött:D De ennek ellenére nagyon tiszta a szőre,bőre,és olyan jó kis spánieles/gyapjas"illata"van.Az előző kutyus ő hagyott mindent,a 2órás nyiratkozást simán végigállta,végigfeküdte.A miénk is nagyon hálás,nagyon imád minket,szinte bálványoz.Az utcán is odamenne mindenkihez haverkodni.A labda a mindene:)Sétakor is cipeli a szájában,de jobb is,mert így nem szed össze semmit.Igaz,van amikor elhagyja utközben,de ügyesen megtalálja,nagyon jó nyomozó lenne belőle:D
2011. febr. 10. 08:33
Nálunk is a kutya volt a második gyerek. Mi családi házban lakunk, úgyhogy Ottó ki-be rohangál. Minden nap megyünk sétálni a babával együtt. Ő is az ágyban alszik. Mi is elkényeztetjük rendesen, de meg is hálálja. Úgy tud bújni, pedig fiú. Ja és imádja a vizet. A tiéd szereti?
2011. febr. 9. 22:17
Nálunk a kutyus a gyerek:D Az előző is,meg a mostani is itt alszik velem az ágyban.Ha néha ugy alakul,hogy nem alszom itthon,nagyon rossz nélküle,aludni is alig tudok.Panellakásban lakunk,így az életmódjára is nagy jelentőséget fordítunk,pl.napi 4x visszük sétálni,nagyjából ugyanabban az időpontban,és enni is mindig ugyanakkor kap.Az előző kutyusom még az asztalra is felugrott,amikor még sarokétkezőnk volt,és ugy nézelődött kifelé az ablakon(természetesen biztonsági záras az ablak).Tudom,sokan azt mondják hogy ugyis azért ilyen a viselkedése mert engedékenyek vagyunk vele,de nem,mert azért parancsolunk is neki,meg elég sok mindent megtanult már,szót fogad,pl.leül az uttestnél stb.
2011. febr. 9. 20:31
Nem tudom nálatok hogy van, de nálunk sajnos mindent szabad a kutyusnak. Ő mindig benn lakik és a hálóból sincs kitiltva. Egyedül a gyerekszoba tabu neki.
25. Lulucita (válaszként erre: 24. - Nadine81)
2011. febr. 9. 20:29
Szia! Az enyém chochlate and tan és fiú. Ő is morog, ha nem tetszik neki valami. Az előző kutyus arany volt és lány. Teljesen más természete volt. Tőlünk bármit eltűrt mégha fájt is neki. Volt feketénk is, ő is lány volt, de ő is teljesen nyugodt volt, bár nem volt barátkozó. Ő inkább egy személyhez kötődött és ha az a személy nem volt jelen, akkor csak búslakodott magában.
2011. febr. 9. 20:17
Beszélgessünk szerintem arról,hogy kinek milyen színű a spánielje,és milyen a jelleme.Mert én még mindig azt mondom,hogy ezek a kutyusok színfüggőek:)Nekem először blauschimmel(fekete-fehér)volt,nagyon nyugodt természettel.Most fekete van és pont az ellenkezője:még az állatorvost is képes lenne megharapni(megcsípni),nem szeret fürödni,törölközni,,morog,csípked...de imád labdázni,szeret haverkodni kutyákkal is(az előző inkább az embereket szerette).
2011. febr. 9. 16:35
Sziasztok! Nekünk mindig is spánielünk volt és oda vagyunk értük. Szívesen beszélgetnék szintén spániel örültekkel
2010. márc. 31. 19:02
Raktam fel új képet a Jennyről.Nagyon játékos kajla kis kutyi-mutyi :D
21. nadine81 (válaszként erre: 19. - 06c92f3f8a)
2010. márc. 4. 19:12
Szia.Gyönyörűek a te kutyusaid is:)Olyan "igazi" spánielek:)
20. sajt1979 (válaszként erre: 19. - 06c92f3f8a)
2010. márc. 4. 19:02

Nagyon szépek a kutyusok!!!

Én is rakok fel az én Jenny bubukámról :D

2010. márc. 1. 16:12

Sziasztok.

Csatlakoznék hozzátok.Nekem 3sapnim van.2lány 1fiú.

A 2szuka nem bírta egymást,így az egyik anyukámékhoz költözött.Jó helye van ott is.Milliről és Bruniról van kép az adatlapomon.Imádni valóak.

2010. febr. 1. 10:35

A szőr hullás ellen mit tehetünk?Mindenhol szőr van,szoktatom,hogy csak a fotelban aludjon-ez az ő helye-de olyan kajla még,és mindenhova odafekszik.

Nézelődtem a neten,több mindent is írnak jó tanácsként.Van tapasztalata valakinek,hogy a Spánielnek melyik kefe lenne a legjob??

17. sajt1979 (válaszként erre: 16. - Kamillka)
2010. jan. 29. 13:24
Vettem kutyaszalámit,és főtt rizzsel kevertem neki össze.Úgy tűnik ez most bejön neki,eszi is,és nem megy a hasa :D
2010. jan. 28. 13:05

Sziasztok!


Nálunk is van egy fekete spániel, bár nem velem lakik, de nagyon szeretem:)) Autoimmun betegsége van:( Legutóbb a körmei is kihullottak miatta, de hosszú orvosi kezelés után most éppen tünetmentes:) Idősebb korára jött elő ez nála:S


Sajt: szerintem az lenne a legjobb, ha csak tápot kapna. Főtt husit és/vagy főtt rizst keverhetsz hozzá. A büdös száj lehet annak is a jele, hogy nem jó neki a kaja amit kap.

2010. jan. 28. 06:44

Sziasztok!Jenny hercegnő-a mi Spániel kislány kutyunk,3 hónapos,most januárban került hozzánk.

Nem volt még ilyen kutyusunk,bár nagyon szerettünk volna eddig is.Lenne pár kérdésem.

Nézelődtem az állatkereskedésben,de nem tudom eldönteni,hogy Jennynek milyen kutyafésűt vegyek.A füleinek a vége összecsomósodik,és szeretném ezt orvosolni.

-Milyen fésűt,kefét vegyek neki?

-Hasmarsa van,milyen kaját adjak neki?több szárazat?

Még nem szobatiszta,és addig jó lenne,ha minimalizálódna a kupacok száma a linóleumon.

-Büdös a szája,fogkefe?milyen?

Kérem aki tud ilyen ügyben tanácsot adni,írjon!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook