Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOS! Lázcsilapítás! fórum

SOS! Lázcsilapítás! (beszélgetős fórum)


5. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Dalya)
2010. dec. 1. 12:46

Ha félsz abbahagyni, akkor csak fél adagot adj neki.

De míg nincs láza, szerintem felesleges.

4. dalya (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. dec. 1. 12:08
De a nurofent még kapja. tudom a doki is mondta hogy 38 fokig nem kell nagyon csillapítani a lázat mert az azért van hogy a bacikat legyőzze a szervezet.
3. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Dalya)
2010. dec. 1. 12:04

Ha láza már nincs, az jó jel.

Ugye már nem adod neki a nurofent?

Lehet, h valakinek nem fog tetszeni, amit írok, de nem szabad teljesen lenyomni a lázat. Az azért van, mert magasabb testhőmérsékleten hatékonyabban irtja az immunrendszer a vírusokat.

Én 38,5 alatt nem adok a nagynak, bár ő már ugye 3 éves. A kicsinél szerintem 38ig engedném.

A másik, hogy ezalatt is csillapítanám, ha nagyon levert a gyerek a láztól. Kiarám tavaly 38,5ig bírta, addig játszott. 38,5nél odabújt hozzám, és csak ült mellettem, és tévéztünk. :)

2. dalya (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2010. dec. 1. 11:48
Köszönöm szépen már lázunk tegnap este óta nincs. Akkor egész éjjel volt óránként mértem neki. Végül reggel mentünk a helyi gyermek orvoshoz, és ö szerinte egy vírus okozza, kaptunk mukropontot, a c vitamin cseppeket kell cseppenteni, fenisstil cseppeket, nurofent,orrcseppet, kalcium kidet.Bocsi ha nem helyesen írtam le a gyógyszer neveket. a doktornő ma reggel telefonált hogy, hogy van a kicsi. Elég fura mert nem szokott ilyet csinálni. Azt mondta hogy itassam minimum napi1 liter folyadékkal, mert különben infúzió.A szemecskéin látszik hogy még nincs jól, meg az orra is be van dugulva sokszor. De legalább már nem lázas.
2010. nov. 30. 14:37

Van itt minden...

Az orvos cikkét elolvastad már?Hát csakúgy kérdem...Picit ráállt a témára,tőle szerintem kérdezhetsz is.;)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook