Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kb. egy kg-os sonkát mennyi ideig kell főzni? fórum

Egy kb. egy kg-os sonkát mennyi ideig kell főzni? (tudásbázis kérdés)


13. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 31. 08:44
Neked is kellemes húsvéti ünnepeket!🐇🥚🌸
12. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 30. 23:42
11. globus (válaszként erre: 9. - Amaunet)
márc. 30. 14:16
Én is így. Házit főzök, ha bőre jó, akkor biztosan jó. Mert ha úgy vesszük, nyersen is ehető...
10. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 30. 13:27
Kilónként 1 óra
márc. 30. 09:34

Egy kisebb kötözött sonkát és egy szívsonka darabot főztem. A kg/óra egy minimum idő. Egy óra lassú főzés után hústűvel (vagy ki, mivel szokta), meg kell nézni, hogy könnyen belemegy-e. A belsejének is meg kell főni. Ezt mindenki maga látja és döntheti el, hogy főzi még egy fél órát vagy sem.

Nekem ez a két sonka 9-12-ig főtt. Ami nagyon fontos, hogy forrás után vissza kell venni és csak "pötyögősen", lassan főzni. Mint a húsleveseket általában.

Utolsó félórában még melléraktam a kolbász.

Tojást nem főzöm az abalében, mert átveszi az ízét. Az meg, hogy mindennek egy íze legyen nekem nem jön be.

márc. 30. 08:30
Köszönöm a válaszokat, kellemes húsvéti ünnepeket!:)
márc. 30. 08:28

Házi csülköt szoktam főzni kuktában.

Egyszerre felteszem vele a tojásokat is.

Kb. 1 óráig főzöm. A csülökből kihúzom a csontot és a hús bőrével felfelé kicsi tálba teszem, amibe épp belefér. Lefedem és jól lepréselem. Ráteszek egy karton vizet. Amikor kihűlt, másnap kiveszem a tálból és szépen szeletelhető lesz. A tojások a füstölt lében finom ízletesre megfőve, igazi húsvéti csemege.

márc. 30. 08:19
Egy óráig. 🙂
5. tien
márc. 30. 07:37

Amaunet jól írta.


Azt olvastam valahol ,hogy kg /óra.

Várjuk meg míg a főző vizében kihűlt .(na ezt én nem csináltam,és mégis remek lett)

4. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 30. 07:33
Az nem sonka, hanem egy kis csülök.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
márc. 30. 07:03
Köszi.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 30. 06:53
1-1,5 órát
márc. 30. 06:49
Egy kb. egy kg-os sonkát mennyi ideig kell főzni? Pick, békebeli.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook