Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sokakat zavar az elpirulás! Újabban van egy műtét: Endoszkopikus mellkasi szimpatektómia. Ti alá mernétek vetni magatokat? fórum

Sokakat zavar az elpirulás! Újabban van egy műtét: Endoszkopikus mellkasi szimpatektómia. Ti alá mernétek vetni magatokat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. okt. 16. 18:50
szerintem túl nagy a kockázat és túl kicsi ehhez képest az eredmény.
10. 298b15dfdd (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. okt. 16. 18:48
Végeznek is!:)
2012. okt. 16. 18:47
"Az endoszkópos mellkasi szimpatektómia (Endoscopic Thoracic Sympathectomy - ETS) nevű beavatkozást korábban csak hiperhidrózisban (krónikus izzadás) szenvedő betegek esetében alkalmazták, most azonban már olyan páciensek is alávethetik magukat, akiknek szélsőséges elpirulásuk társadalmi kellemetlenséget okoz. Az eljárás során az idegrendszer T2 ganglion nevű idegfonatát gátolják, amely a gerincoszloppal párhuzamosan fut. Az altatásban végzett kulcslyuksebészeti eljárásban egy apró lyukat nyitnak a mellkas oldalán, vagy nők esetében az emlő mellett. Egy kis kamerát vezetnek be, és megkeresik a megfelelő idegeket. Miután az ideg végét azonosították, hővel vagy apró ollóval meg lehet semmisíteni. A betegek többsége egy nappal a műtét után elhagyhatja a kórházat, és két-három nap múlva újra munkába állhat. A műtét sikeraránya a tenyérizzadás esetében 99 százalék, arcpirulás esetén pedig 90 százalék."
2012. okt. 16. 18:45
Mindkét műtét létezik!!
2012. okt. 16. 18:42
Hölgyeim! Még egy lehetőség, hogy megkopasszák a hiszékeny hölgyeket. Ezzel az erővel szüzesség-helyreállító plasztikát is lehetne végeztetni.
6. katie_rose (válaszként erre: 1. - Agica_)
2012. okt. 16. 18:41
Én nem vállalnám. Inkább megpróbálnék rájönni akár magamtól,akár szakember segítségével,hogy mi az oka.
2012. okt. 16. 18:41
Engem rohadtul zavar,de ez a műtét erre tuti vmi vicc :)
2012. okt. 16. 18:39
írd be googlebe és megtalálod!
2012. okt. 16. 18:39
Természetesen nem csak úgy, hanem ha már a munkában, tanulásban, érvényesülésben is zavar a pirulás
2012. okt. 16. 18:39
micsoda??? műtét pirulás ellen? ekkora hülyeséget se hallottam még :-D
2012. okt. 16. 18:38
Sokakat zavar az elpirulás! Újabban van egy műtét: Endoszkopikus mellkasi szimpatektómia. Ti alá mernétek vetni magatokat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook