Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ti hogy szeditek rá magatokat a tornára? Ötletek? fórum

Ti hogy szeditek rá magatokat a tornára? Ötletek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
124. ina87
2017. jún. 23. 22:46
néha nehezen:)
2017. jún. 22. 12:33
Szerintem csak az elején nehéz, mert utána minden testrészünk kívánja a mozgást.
2016. febr. 9. 10:39
Megy az magától. Befejezem a dolgomat, felöltözök a sportruhámba, kimegyek, bezárom az ajtót, aztán 3 óra múlva jókedvűen, fáradtan hazatérek.
121. Marlies
2013. szept. 30. 22:13

Azt tapasztaltam, hogy az már régen rossz, ha saját magamat meg kell győznöm a mozgás fontosságáról.

Ha nem csinálom szívesen, akkor hamar feladom. Ha nem érzem magam jól közben, akkor hamar feladom.

Ennyi az egész.

Vagy szeretem amit csinálok és akkor az eredmény látható, érezhető. Vagy pedig csak kínlódok és sehova sem jutok.


Ha élvezed, jól esik, nem kell a győzködés, ha kedvetlenül állsz hozzá, az nem a Te mozgásformád.

2013. szept. 30. 20:56

Sziasztok!


Én most jutottam el arra a pontra, hogy szükségét érzem a mozgásnak. Mindig is vékony voltam, nem volt rajtam súlyfelesleg, akárhogy ettem, akármit csináltam, nem mentem feljebb 65-68 kilónál (180 cm vagyok amúgy)... aztán összejöttem életem szerelmével, és híztam 15 kilót (3 év alatt)...

nem rég munkahelyet váltottam, most már munka közben is aktívan mozgok, és jó érzés az izomláz, az kellemes elfáradás... meg is látszik az eredménye, fogytam 6 kilót, 2,5 hónap alatt (pedig ugyan úgy eszek mindent, mint eddig, plusz hétvégente lecsúszik jó pár korsó sör is)

Szeretnék visszafogyni 68-70 kilóra (most 82 vagyok), érdekelne, hogy van-e valami hatásos edzés, amire nem un rá az ember, és itthon lehet csinálni ? :) Nem szeretek mások előtt edzeni...

Ötletek, tapasztalatok minden érdekel :) ha másnak sikerül, és kitartó, nekem is mehet ugyan ez!

Köszi: Angi

2013. szept. 30. 07:23
Nálam nagyon egyszerű a képlet...Ha nincs hangulatom az edzéshez, akkor lelki szemeimmel felidézem mindig magamnak az ismerősi körböl a löttyedt-hájas-lepusztult-gethes-beteges palik képét, éshát felteszem magamnak a költői kérdést miszerint:"Ilyesmiként akarsz te is kinézni"? Na...Miután megválaszolom magamnak a saját kérdésemre a választ, már egyböl megis jön a kedvem az edzéshez...
2013. szept. 30. 07:05
sehogy
2013. szept. 20. 12:00

Én felszedtem 4 kilót és azt szeretném leadni. Régebben is tornáztam, most újra elkezdtem mert segített.Mindent eszek mértékkel, az éhezést nem bírom.

A tükör nem csal és a ruhatáram sem, no meg a szemem még ha olvasó szemüveg kell is:))

Nekem az a cél, hogy ne kelljen nagyobb ruhaméretre váltanom:))

2013. szept. 19. 23:37

Nálam valami esemény szokott beválni.

Pl,ha esküvőre kell menni és ott illik jól kinézni.

Vagy ha van egy szép,szűk ruha amit szeretnék viselni képes vagyok előtte napokig alig enni és még torázni is.

Szerintem a lényeg,hogy legyen valami cél.

2013. szept. 19. 23:34
most egy darabig nem tudok sajna tornázni, de mikor még tudtam, akkor mindig elmondtam magamnak, hogy milyen lusta és hájas egy dög vagyok, és hogy így soha nem fogok jól kinézni, és nem kellek senkinek. aztán néha jött a feladás szakasz, mikor 2 gyakorlat után azt nyögtem, hogy így se kellek majd senkinek, és abbahagytam.. :D egyébként egy tornázótárs szerintem nagyon sokat dobna mindenkinek a kedvén!
2013. júl. 27. 16:22
sehogy
113. AndR3a (válaszként erre: 112. - Kitty1975)
2011. aug. 17. 10:11
Szia! először is gratulálok, hogy rátudod magad venni arra, hogy korábban kellj :) amúgy mi jót tornázol, s minden nap?
112. Kitty1975 (válaszként erre: 80. - Szántó Gábor)
2011. aug. 15. 08:21

Igazad van, csak van egy olyan "mellékhatása", hogy időigényes. Nem maga az úszás, hanem az, hogy be kell kalkulálni az utazási időtartamokat, beilleszteni a napirendbe. Sajnos én nem tudom megoldani. Persze otthon jó lenne mondjuk egy 25 méteres medence:)))

Ehelyett én reggel egy órával korábban kelek és szigorúan kitornászom a magam 60 percét. Ez már annyira beépült a napi rutinomba, hogy semmiféle gondot nem jelent.

111. monyóné (válaszként erre: 106. - Timycat)
2011. máj. 9. 16:24
szia hogy megy a futás?Nekem most lazulnak a szalagjaim és iszonyatosan fáj a derekam,hasam.De ma megpróbálok futni nem csak spinningelni,és taposni.Múltkor 40percet lenyomtam.nagyon jó volt...bár hosszú volt:)17hetes+4napos a pocaklakóm.
2011. máj. 6. 13:54
én este már inkább futok, vagy gyalogolok, meg ez egy kisebb terem ahova járok és egész délutántól estig nagyon sokan vannak, mindenre szinte várni kell. Ezt nem szeretem, ezért megyek korán.
109. monyóné (válaszként erre: 108. - Judy1974)
2011. máj. 6. 12:03
irigyellek,én nem tudnék felkelni és kb 12h-ig iszonyatosan merev vagyok.Én este járok 21h-ra
108. judy1974 (válaszként erre: 107. - Monyóné)
2011. máj. 2. 14:55
én is mindig éhgyomorra megyek edzeni, mert nagyon korán járok. Nekem jó így ,de az edző szerint nem.
107. monyóné (válaszként erre: 105. - Noncsi18)
2011. máj. 2. 14:35
én 1szer ittam fehérje turmixot edzés előtt,azt hittem behányok...
106. timycat
2011. máj. 1. 23:30
Ma megint voltam futni... annyira jól esett... ez a lehűlés nekem nagyon jól jött, most lehet hogy utálni fognak, de remélem hűvösebb tavaszunk-nyarunk lesz (mentségem, hogy terhes vagyok kb szeptember közepéig)
2011. ápr. 30. 00:00
Én ma voltam :) De csak elliptikus trénereztem, majdnem fél órát, ennyi. Viszont éhgyomorra mentem, vagy is táplálék kiegészítőt ittam előtte, közben meg utána, de enni nem ettem. Gondolom normális, hogy hányingerem volt és szédültem? :))) Csak mert úgy tudom, hogy jó a reggeli torna, viszont ha én leülök reggelizni akkor két órán belül bizti nem megyek le és folyamatosan jön a kifogás. :))
2011. ápr. 28. 13:07
tegnap futottam 20 percet majd felállítottam a gépet 15' dőlésszögbe.Régen 6os sebességen sétáltam, na de tegnap 5ösön cammogtam fel 10 percet és azt hittem meghalok:)Csak pislogok hogy változik a testem és a teherbírásom egyes gyakorlatoknál.
103. timycat (válaszként erre: 102. - Monyóné)
2011. ápr. 27. 20:03

vizesedés nálam nincs... még. De én is a nyártól félek... szeptember 13ra vagyok kiírva, szóval ha minden jól megy akkor pont a leghatalmasabb leszek a legmelegebb hónapokban :(

Engem a visszereim aggasztanak, nem szeretnék 40 fokban gumiharit hordani, de félek muszáj lesz... pláne hogy van egy 3 éves törpém, akinek nem nagyon lehet megmagyarázni, hogy anyának most miért nincs kedve fogócskázni...

102. monyóné (válaszként erre: 100. - Timycat)
2011. ápr. 27. 11:26
Nekem meg olyan érzésem van a futásnál mintha egy grapefruit méretű kő lenne a hasam aljában:)Amitől félek az a nyár.Mert már most naponta 2kg megy fel és le rólam,mert vizesedek kegyetlenül.Iszom is a csalán teát rendületlenül:)
101. timycat
2011. ápr. 26. 23:42

Jah az idő: futásnál úgy voltam amíg jól esik, ez nálam most úgy cirka 7-8 km volt.

A kardioval kb 1,5 órát töltök, de ott is úgy vagyok, hogy mindenáron nem erőltetem magam

100. timycat (válaszként erre: 99. - Monyóné)
2011. ápr. 26. 23:40

Hát én is sokkal hamarabb elfáradok, én ezt a hasi légzésem elvesztésére vezetem vissza. Futás során megtanult légzéstechnika teljesen kikapcsolt nálam és csak a tüdőm maradt, szóval inkább a pihegésbe fáradok bele.

Én eddig 2X futottam és 2x kardióztam.

Pont ma kardio közben döntöttem úgy, hogy a futás/intenzív séta kezd egyre jobban megviselni, mert eddig még nem igen nőtt a pocim, de most valahogy hirtelen kitüremkedett :)

Szóval szerintem 3szor fogok kardiozni és leállok a futásról és csak könnyedén sétálok amennyi jól esik.

Futás ellen szól az is, hogy genetikailag is hajlamos vagyok a visszérre és most hogy félidős vagyok meg melegszik az idő a lábaim is kezdenek fájni

99. monyóné (válaszként erre: 93. - Timycat)
2011. ápr. 26. 19:21
Te hetente hányszor jársz edzeni és mennyi időt töltesz ott?Én ált. 4*1,5h-t.Mondjuk nem is tudok többet mert 20h-ig dolgozok és a terem 22,30-ig van nyitva.Bár nem is tudnék, és nem is igénylek többet.Sokkal hamarabb fáradok,szakad rólam a víz ,és érzem sokkal gyengébb az izomzatom.Gondolom azért mert lazulnak.Te mit tapasztalsz?
98. monyóné (válaszként erre: 97. - Timycat)
2011. ápr. 23. 10:54
ebben teljesen igazad van.Én jobban szeretem a vegyes termeket.Ahogy látom a pasikat erőlködni az nekem is + energiát és kitartást ad.
2011. ápr. 22. 23:42
Persze nem azt kell teremőr alatt érteni, hogy teljes csend van; ezt csak arra írtam, hogy vannak barátnői társaságok (én csak nőknek-terembe járok), akik edzés helyett elkezdenek hangosan! beszélgetni, röhögni stb. ami már tényleg zavaró, pláne miközben "foglalják" a gépeket, mert pl az evezőpadon ülve -nem dolgozva- jut eszébe eldumcsizni egy jó 20 percet. És ugye az is fizet az edzésért,akinek erre nincs ideje, mert pl gyerekért kell menni 4re, de nem tud haladni az edzéstervvel... A teremőrnek meg természetesen nem csak a rendfenntartás a funkciója, ő azért is van, hogy ha kaptál új edzéstervet akkor azt betanítsa, megmutassa hogyan kell helyesen csinálni a gyakorlatot, hogyan vedd a levegőt stb, szóval amúgy elég hasznos tud lenni ;)
96. judy1974 (válaszként erre: 95. - Monyóné)
2011. ápr. 22. 11:55

nekem is volt edzéstervem (lehet,hogy már írtam) de már régóta fejből csinálom. mondjuk elfelejteni sem lehet, hisz ott vannak a gépek...de én is ezt szeretem a legjobban. A zumba teljesen más, azt is imádom, egy nagy buli, de itt érzem igazán, hogy "dolgozom".

ezt a teremőrös dolgot én sem bírnám, azt hiszem::::

2011. ápr. 22. 11:49
este azon gondolkodtam,hogy mi visz előre abban hogy edzek.Én most hogy babát várok a túrórudit kívánom,de szerintem mindenkinek van valami finomsága amit szeret és nem tartalmaz túl sok kalóriát.Edzés előtt megeszek egyet és edzés végén már korog a gyomrom.Ilyenkor megjutalmazom magam még 1 túrórudival mert ügyesen leedzettem.A jó zene is segít az edzésben.És néha szoktam csevegni is pár percet a csajokkal.De el sem tudom azt képzelni hogy olyan "terem őr"legyen ott aki csendre int.Mi azért fizetünk és megyünk oda hogy jól érezzük magunkat és közben formáljuk a testünket is,és nem testépítők akarunk lenni.Mondjuk ahhoz csak az edzés kevés is lenne:)Jó az amit írtatok...pl barátnő elcsalása is.De nekem bevált az edzés terv is.Akkor pl most szívesebben karozok amióta vettem egy jó kis kesztyűt.Ennyi csel jutott most eszembe:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook