Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » IKEA, mint munkahely? Kínos állásinterjúk. fórum

IKEA, mint munkahely? Kínos állásinterjúk. (beszélgetős fórum)


1 2
2020. jún. 5. 20:11

GM eldontotte, hogy nem jo. Mason van kifogasolanto cipo, amit o engedelyezett, de ebben a beosztasban nem lehet kerdeses :PPPP


Ertem en felig... Keret. De az elso 3 honapban mindenkinek maganak ellet biztositania eloirasnak megfelelot.

Azok hova lettek?

30. df1e1c376c (válaszként erre: 29. - VendrinerPiroska)
2020. jún. 5. 20:05

Nalunk az uzletben 80% volt a lengyel, de par km-rel arrebb 70% a nepali, valahol fele olasz.

En "tapogatos" vagyok, hozzaerak a masikhoz beszelgetes kozben (alapjaraton), es kozvetlen a maganeletben, de a munka mas.

Itt elsore nem tudtam mire velni, mikor a fonokm meglollelt. Meg tok kezdo voltam, es a fonokom ismet felre hivott. Megint kellett volna egy dupla muszak, mert valaki nem jott be, igent mondtam, erre megolelt. Es az uzletvezeto ferfi. En kb. kopni-nyelni nem tudtam.

De aztan lattam, hogy o mindenkit megolel olykor, es mindenki mindenkit. Es a jobb uzletekben ugyanazt teszik. Vagy legalabb a kemeny mag. A teruleti ceges bulin szinten.


A cipovel meg en is szivtam. A rendelt rossz volt, atadva az uj muszakvezetonek, a nagy fejes szabadsagon, aztam a masik....blabla.... en amugy is ugy dontottem, hogy egy nagyon jo cipot veszek magamnak. Eloirasnak megfeleol. Start:

- Hol kezdjek?

- Kicsit a kavera a masik helyett, es utana kell segitseg a konyhaban. Tok Jo az uj cipod.

- Kossz.


Lentrol visszakuldott a masik csaj, hogy nem biztonsagos. Tul nyutott a teteje.

2020. jún. 5. 18:25

Az első napon valóban van film, de nem arról szól, hogy ott hogy jönnek össze emberek, hanem, az áruház történetéről, hogy milyen az IKEA-ban dolgozni és a svéd életérzésről. Dolgoztam más svéd cégnél, igaz Magyarországon, ahol volt alkalmam az anyacéget is meglátogatni Svédországban és tényleg meglehetősen lazák, valamint nekünk szokatlan módon jól bántak a dolgozókkal - ami azért nem jött át teljesn a határon túlra. Még itthon is viszonylag jól bántak a dolgozókkal, bár azért ez nem gátolta meg őket a csoportos leépítésben, ha úgy alakult. Viszont tényleg viszonylag sokan jöttek össze nálunk, és sok volt az IKEÁs család is, ahol férj/feleség és esetleg rokonok is a cégnél dolgoznak, akár ugyanazon az osztályon is, pld a barátnőm is odavitte a fiát. Farsangról nem tudok, viszont a karácsonyin kívül általában vannak osztály bulik, amit fizet a cég, de orgiák nem voltak.

Sajnos a munkaruha néha probléma, de ez általános sajnos.

28. df1e1c376c (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 17:45

Amugy ne ijedj meg az ilyen interjuktol, mert csak tobb lesz.

Itt a Aldihoz 1,5 ora online teszt van (a Tescohoz rovidebb, csak egy ora), es ha meg mindig akarod, akkor feltoltheted az oneletrajtod. Utana van szemelyes talalkozo, es par ora proba melo.


Es szerintem ez jo dolog egy nagy cegnel. Aki annyira megsem akarja, vagy nem akarja egy szaraz oneletrajzon tul megmutatni magat, az jobb ha birkapasztornak megy.

27. df1e1c376c (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 17:39

Ez a cegnel jottunk ossze kicsit tulzas egy ilyen videon, az biztos. Nalunk az egyik csaj azert nem mehetett a masik uzletbe, mert a ferje beosztottja lett volna.

A kozos program meg, bar szerinted nem fontos es orgia (amit ketlek), de szamit. Amig a virus nem xart a palacsintaba, addig az uzletnek adott teljesitmeny utan volt egy keret, amit elbulizhatott.

Es ezek kellenek, mert megbeszelhetjuk mit csinaljunk maskent, de ha klikkelodott csapatok meg egymas mellett dolgozo robotok vannak, ez soha sem fog mukodni. Emberek kell tekinteni egymasra. Ilyen meloknal tenyleg kell.


A cipos dolog elfogadhatatlan. De azert tudd, hogy ez uzletek vezetosegekent biztosan mas.

2020. jún. 5. 16:49

Jó, hát persze, van akinek bevált. A bérezés az korrektnek tűnt, meg elvileg a beosztás is. Hideget-meleget olvastam róluk a neten. Néhány dolgot meg az egyik ott dolgozótól hallottam, de ő már nincsen ott.

Én csak az interjúról tudok nyilatkozni, mert mehettem volna, de végül máshová mentem dolgozni. Azt nem tudom a többieket felvették-e, lehet mindenki megfelelt csak előtte jól szétinzultáltak mindenkit. Csak lehettek volna életszerűbb példák is a középkori gyümölcs árusítás meg egyéb "rafinált" szituációk és kérdések helyett. De lehet csak mi voltunk olyan nyomik, hogy zavarba jöttünk és nehezen rögtönöztünk.

Csak annyira lazának tűntetik fel magukat, már túl lazának, aztán meg jól megmutatják, hogy ide aztán nem lehet olyan egyszerűen bekerülni, de egyébként meg nyafognak, hogy munkaerőhiány van náluk is.

Meg állítólag valamelyik dolgozónak használt cipőt adtak aminek két hét múlva levált a talpa. A diákoknak meg nem is adnak munkavédelmi öltözetet például. Ha valaki ráejt vagy ráhúz valamit a lábára, akkor szegény így járt, mert nem vállalnak érte felelősséget. Mondjuk ilyen fontos dolgokkal törődhetnének inkább, mint azzal, hogy az ismerkedési lehetőségeket reklámozzák a cégen belül. Szintén egy volt dolgozótól hallottam azt is, hogy az első munkanapon mikor mentorálás van, levetítenek egy filmet amin bemutatják az áruház történetét, életét, és van egy olyan rész, hogy dolgozók nyilatkoznak, hogy jaj de jó, itt jöttünk össze :) Meg a karácsonyi bulikat mutatják, hogy latin táncot táncoltak ott miniszoknyában a dolgozók. Ez mind szép és jó, csak ez most kit érdekel? Nem az a baj, hogy elmesélik, oké hogy kedvet szeretnének csinálni, hogy menjenek oda dolgozni, de túl nagy hangsúlyt fektetnek az ilyen dolgokra. A farsang náluk egy nagy esemény, de állítólag az is egy orgia, valahol olvastam.

Na mindegy, csak én is azért jelentkeztem még oda mert én is azt hallottam, hogy milyen korrektek meg milyen barátságos a légkör ( de ezekszerint már túl barátságos). Persze ahogy írta is valaki tökéletes munkahely nincs. Csak a többi céghez képest ők gyanúsan szétesnek a lazaságtól, meg a baráti hangulattól, ahhoz képest, hogy a diákok tornacipőben tologatják a békát, meg pakolnak kamiont. Meg előny az is, amit hangoztatnak is, hogy van előrejutási lehetőség. Az ismerősöm is kapott volna előléptetést csak aztán mégsem, mert egy olyan személyt léptettek elő, aki jóban volt az egyik vezetővel :(

Kiderült, hogy nem minden arany ami fénylik még náluk sem, pedig kívülről szép a csomagolás.

De köszönöm a véleményeket és meglátásokat!

2020. jún. 5. 15:08

Hugim ltt dolgozik.Neki is ilyen interjúja volt.Felvették.

Imád ott dolgozni.Hihetetlenül korrekt a cég!

24. _Berry_ (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 21:46
Ha valami kellemetlen, akkor ki kell hozni belőle a legjobbat. Nyilván van, akinek ez elsőre nem megy, esetleg csak a 10. interjú után tud erre ráállni, de a lényeg, hogy az ember ne hagyja magát. Mert lehet, hogy a bugyuta kérdések ezt is mérik. Pl. a késés témánál el lehet mondani, hogy te hogyan állsz a késéshez, viszont te inkább kreatív csapatjátékos vagy, mint főnök típus.
23. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 21:42
Takarításhoz nincsenek ilyen felesleges körök. Ha tényleg kell az ember akkor már kezdhetsz másnap is vagy 1-2 héten belül.
2020. jún. 4. 21:34

Olyan munkahelyet, ahol minden és mindenki tökéletes, nem fogsz találni.

Ahogy Fat Black Pussycat is írta, külföldön könnyedén keresztül mégy egy több órás interjú sorozaton, még akkor is ha heti egy napot dolgoznál vagy csak az ünnepek alatt segítesz ki. Én dolgoztam az IKEA-nál, igaz nem Magyarországon. Nálunk nem volt ennyire szigorú az interjúztatás, de általánosságban a svéd irányvonalat követik. Nálunk pld. volt 2 napos csoportos orientáció, ahol első sorban a svéd lelkivilággal és az IKEA koncepcióval ismerkedtünk, ennek alapján nem vagyok meglepve azokon, amiket leírtál. Elvben (!) a cég nagy súlyt helyez a csapat munkán és azon, hogy a munkavállalók fent említett irányelvek szerint végezzék a munkájukat, ami - újfent elvben - jó ötlet és nagyon szép lenne, ha a munka ennek fényében történne. Nálunk ez a helyi középvezetés miatt nem egészen így alakult a gyakorlatban, de a svédekre nem lehetett panasz. Nem tudom, hogy milyen fizetéseket adnak itt, de külföldön az általam ismert multik közül a legjobb órabéreket fizették, és szerencsés esetben, valamint, ha jól kijössz a főnököddel, akár feljebb is juthatsz vagy más területre. Ezért is van értelme olyan kérdéseknek, amik nem feltétlenül tartoznak a jelenlegi munkakörödhöz. Különben, szerintem, amit leírtál, nem olyan extrém. Én hallottam már kimondottan bizarr felvételi elbeszélgetésekről, ez semmi azokhoz képest.

21. Érdekes73 (válaszként erre: 15. - Unom)
2020. jún. 4. 21:34
Ha megteheti akkor tegye. Neki van igaza :)
20. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 21:33

Fehér papírt nem kellett eladni ?

Szerintem igazad van arra az éjszakai árufeltöltésre teljesen felesleges ez a színtű bohóckodás.Inkább lenne ügyességi/alkalmassági teszt ha tényleg így válogathatnak.

19. michelle.r (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 21:03

Ezzel a kedves megjegyzéseddel most szépen beloptad magad minden, a kereskedelemben dolgozó fórumtársad szívébe.


Ezzel a mentalitással talán birkapásztornak kéne menned.

18. michelle.r (válaszként erre: 15. - Unom)
2020. jún. 4. 21:00

Rendkívül szimpatikus úriember :DDD


Nekem is van egy ilyen ismerősöm, hasonló stílusban kommunikál. Egyszer emberére akadt, az igazgató végig csinálta vele az interjút, a második körben már egyezkedtek a fizetésről, az autó, telefon típusáról. Majd az utolsó körben "kirúgta", mondván, hogy az eredményei brilliánsak, nagyon boldog lenne ha egy ilyen tudású szakember neki dolgozna, de nem akar a cégébe egy olyan embert, aki még be sem lépett, és máris bunkózik a leendő kollégáival.

17. New(l) (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 19:27
Ha ennyire rémesnek látod a kereskedelemben végezhető munkákat, orientálódj talán más irányba. Ha rühelled az embereket, javaslom menj el toronydarusnak, ott magad lehetsz. :)
2020. jún. 4. 19:13

Igazából én már rájöttem. Bármilyen munkakörre is jelentkezik az ember a kereskedelmen belül, akár árutöltésre, raktárosnak, targoncásnak vagy akár takarítani, egy a lényeg, csak vigyorogjál egyfolytában, dumálj egyfolytában, pofázzál egyfolytában, nyaljál egyfolytában, add el a terméket vagy akármit hat nyelven, hat stílusban mindegy, hogy nem vagy eladó.

És végül de nem utolsó sorban: Legyél mindenki lábtörlője! :)

15. unom (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2020. jún. 4. 19:03

Van egy ismerősöm, informatikus. Általában nem ő keres munkát, hanem őt keresik.

Ha HR-es hívja fel közli vele, hogy ha komoly az ajánlat, akkor ne ő hívja, hanem egy komolyabb ember.

2020. jún. 4. 19:02
Vagyis akik nem szeretnek beszélni magukról és akik nem nyomulnak ezerrel.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2020. jún. 4. 19:00

Hát nem tudom... Én azért hallottam olyan dolgokat is amik azért annyira nem jók. De kinek milyen tapasztalatai vannak. Nem csak én találtam röhejesnek, hanem 8 emberből 8.

Túlzásokba estek már nagyon. Na mindegy! Igazából ez csak inkább olyan embereknek baj akik nem nagyon szeretik magukat reklámozni, meg szeretnek beszélni magukról, meg akik nyomulni tudnak ezerrel. Csak nem mindenki olyan.

12. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 18:41

Ezek mind tesztek. Neked röhejesek, a munkáltató pedig azt vizsgálja, hogyan viselkedsz különféle helyzetekben. Mindenki nagyon szépen tud mosolyogni, és úgy válaszolni, ahogy szerinte jó lesz, és az önéletrajzába is azt ír, amit akar.


Ma már nem nagyon alkalmazzák a klasszikus, meséljen magáról típusú interjúkat. Azért hoznak váratlan helyzetekbe, és dobnak szintén váratlan szituációkba, mert még a rutinos versenyzők is rendszerint kiesnek a szerepükből, és megmutatják a valódi személyiségüket.


Már már megbocsáss, de egyetlen munkáltató sem a kiszolgáltatott helyzetben lévő középkorúakat keresi, hanem azt, aki a legjobban megfelel a helyzetben. Az IKEA egyébként elég jó munkahely, ha felvesznek, jól jársz. És van átjárás a munkakörök között, ezért is nézik azokat a kompetenciákat, amelyet túl mutatnak az árupakoláson.

11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Df1e1c376c)
2020. jún. 4. 18:12
És még így is volt, aki pl. megkerdezett olyat, hogy hogyan kell a bogreket levinni a pultba a mosogatogepbol, a sopru meg úgy állt a kezében, mint krva kezében a liliom.
2020. jún. 4. 18:08
Nálunk amúgy 3 óra egy interjú, amit meg kell csinálni annak is, aki mellékállásban heti pár napot jön loti-futi melora.
9. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 18:00

A késő kolléga elméleti kezelése szerintem nem hülye kérdés, mert le lehet szűrni, hogy mit gondolsz a késésről, későkről.

Szerintem a cég szempontjából jobb olyan embert felvenni, aki később esetleg más munkaköre is alkalmas.

Meg fontos az is, ki mennyire csapatjátékos, és azt csak úgy látják, ha valamit csinálni kell.

8. jennyvagyok (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 17:55
De, pont ennek van értelme, mert ebből tudják meg, hogy állsz hozzá a késéshez. Fordított helyzetben te mit tennél a késős kollégával, tudod-e más nézőpontból is nézni a saját helyzetedet.
7. NomNom (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 17:23

🤦

Ezen sajnos túl kell esni, nem kell felvenni. Én speciel a végén kellemetlen helyzetbe hoztam a csajt mert mondott valami butaságot és kijavítottam. 😂 De végül felvettek.:)

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - NomNom)
2020. jún. 4. 17:20

Hát igen. Sajnos nagyon visszaélnek sokszor a hatalmukkal. Valószínűleg központi utasítás lehet igen. Csak valahol olyan röhejes, hogy odamegy egy kiszolgáltatott helyzetben lévő középkorú valaki, akinek mondjuk gyereke is van, és a 25 éves Hr kolléga műmájer vigyorral, a kis elegáns galléros egyenruhájában a cuki kis névkártyájával (mert ugye az kötelező, ország világnak tudnia kell az alkalmazottak nevét) elé tesz egy papírlapot, amin szöveges feladatokat kell megoldani, és a rajzolt árukat úgy elrendezni, hogy minnél figyelemfelkeltőbb legyen a királyi udvarban az arisztokrácia számára :D Mondjuk ez még oké ha árut pakolni megy az ember, de az olyan jellegű kérdések, hogy hogyan kezelném a mindig elkéső kollégát ha én lennék a főnök, annak nem sok értelme van ha nem én leszek a vezérigazgató, bár előléptethetnek valamikor :)

De a legviccesebb az, hogy nagyon reklámozták azt is, hogy sokan ott találtak egymásra :) Milyen jó hely az ismerkedésre. Ilyen videófilmet is levetítettek a cég történetéről, és bemutattak dolgozókat is, hogy ott talált rájuk a szerelem :D

5. NomNom (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 17:04

Ja hogy még éjszakai műszakos is.

Az biztos, hogy nem az ottani HR találta ki, hanem így jött az utasítás "fentről".

De Mo-n én is tapasztaltam már halál felesleges HR-es köröket aminek a későbbi munkához semmi köze nem volt. Már a többi bent lévő (későbbi feletteseim) mondták, hogy elég a HR körből, inkább ők kérdeznek.

Van az embernek elég baja, még szórakoznak vele ilyenekkel.

4. 360f7ea7e4 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 16:58
Az első pillanatban ott kell hagyni az ilyen állásinterjút.
2020. jún. 4. 16:46
Igen, egy légiutas kísérő állásnál még meg is értem, de mi egy éjszakai árufeltöltő munkakörbe jelentkeztünk, ahol végképp nem találkozunk vásárlókkal, tehát eladnunk sem kell semmit. Oké, hogy meg szeretnék ismerni a leendő munkatársukat, de ez már túlzás volt. Ezt többen is alátámasztják, hogy egy vicc amit az ottani HR-es emberkék kérnek. Olyan rossz, hogy az ember pont azért jelentkezik egy ilyen jellegű munkára mert ott nem nagyon kell cseverészgetni túl sok emberrel, erre lehet be sem kerül ha nem produkálja túl magát.
2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 16:35

Én is voltam már ilyenen de ott teljesen megértettem, hogy látni akarják hogyan dolgozunk csapatban stb. Az mondjuk légiutas kísérő állás volt.

Gondolom ez az IKEA bevett szokása es mindegy milyen munkakör, így járnak el.

Nem biztos, hogy rossz néha kipróbálni kicsit más interjút is.:) Ezekben a klasszikus interjúkban nem is hiszek, nem látni ki milyen ember. És hiába árufeltöltő, mégis emberek között fog dolgozni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook