Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sehogy sem tudok fogyni, mi lehet az oka? fórum

Sehogy sem tudok fogyni, mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


18. juditkecskemet (válaszként erre: 16. - C95b0e17af)
2010. febr. 3. 10:25

pajzsmirigy alulműködés

nekem is az van...én is heti 25 km-t futottam régen és nem ment le egy gramm sem (pedig alig ettem). Majd kiderült egy vérvétel alapján, azóta hormontablettát kell szednem. Mostmár csak akaraterő kéne....

Azt mondta a doki hogy a meghízásnál a pajzsmirigy alulműködése szerepet játszott, de mostmár hogy normál értékek vannak, le tudnék fogyni....

2009. jún. 22. 08:58

Szia,

Lehet,hogy semmit sem csinálsz rosszul,csak valami komolyabb húzódik meg a háttérben.Lehet,hormonális oka van annak,hogy a szervezeted ragaszkodik a raktáraihoz.Menj el a háziorvosodhoz és modd el neki,ha rendes elküld hormonális vérvételre,ahol többek között megnézik a pajzsmírigy éltal termelt hormonokat,és a prolaktin hormont is.Ezek felelősek a nagy ill. alacsony testsúlyért.

2009. jún. 21. 23:42

Sziasztok!

16 éves lány vagyok.Már 4 hónapja fogyózom,alig eszek valamit,csak egészségesen étkezem,méregtelenítő tea-t,zsírégető teákat iszom,fogyókúrát kiegészítő étrend-kapszulát szedek,a napi folyadékbevitelem:2-3 liter,5x egy héten,másfél órát futok,míg suliba jártam napi 5 óra mozgás is megvolt az edzések végett.A csokit is kizártam az életemből...Szinte csak zöldségen és gyümölcsön élek...És még egy dkg se ment le...:(

Mit csinálok rosszul?

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!

2008. okt. 17. 03:31
Bocs, hogy háromszor ment át : ( Sok sikert kivánok, rájönni mi lehet az oka.
2008. okt. 17. 03:29
A Drága unokatestvéremnek: örökség és hormonzavarai voltak-vannak. Tehet bármit is ellene.Pedig Mindent kipróbált, és még akaratereje is van.
2008. okt. 17. 03:29
A Drága unokatestvéremnek: örökség és hormonzavarai voltak-vannak. Tehet bármit is ellene.Pedig Mindent kipróbált, és még akaratereje is van.
2008. okt. 17. 03:29
A Drága unokatestvéremnek: örökség és hormonzavarai voltak-vannak. Tehet bármit is ellene.Pedig Mindent kipróbált, és még akaratereje is van.
11. ivi79
2008. szept. 2. 11:35

te tényleg 16éves vagy?

szüzteakapszulával csak szétcseszed az emésztésed, de a többi egyoldalu diéta se sokkal jobb.először is kezdj el sportolni! futás, tempós gyaloglás, bicaj, súlyzós edzés.nem leszel izomkolosszus tőle nyugi!étrend, és nem diéta! napi 5 kaja kb 3óránként.napi kb 120gr fehérje(csirkemell, pulykamell, hal, turó) kb 300gr ch(rizs, zabpehely, zöldségek! gyümi) +kevés olaj.itt találsz egy jó kis kalkulátort, tápanyagtáblázatot amiböl kiszámolhatod a napi kajád. [link]

annyiban kéne modositani h sztem a 300g ch lehet sok lesz, ha nem sportolsz.elég az 200nak is.ha nem indul be a fogyás pár hét után, akkor vidd lejjebb.heti 0,5-1kilonak kell mennie.délután inkább már csak fehérjét és zöldséget fogyassz. semmi nasi, semmi rántotthusi.sok viz, 2-3liter!tudom kicsit tudományosnak hangzik az egész, de müködik, és a szervezeted megkap mindent amire szüksége van, nem éhezik ergo nem tartalékol:) ha igyse történik semmi, mongyuk 2 hónap után, akkor nemárt megnézetni magad dokinál.pajzsmirigy, esetleg gyógyszerek mellékhatása is lehet, de a kaját ne hagyd abba.

10. Bea70
2008. aug. 28. 18:24
Szerintem keress megfelelő inspirációt (pl:előnytelen fénykép magadról vagy a vetélytársadról...ha van), fejben dönts el, mit akarsz és keress egy neked megvalósítható diéta típust. Ja és persze tornázz, mozogj. Nekem eddig leginkább a súlykontroll vált be és a rendszeres testedzés (1/2 év-13 kg minusz).
9. agnesss0129 (válaszként erre: 7. - 4b52a4bfd1)
2008. aug. 27. 21:51
miért nem valami jó kis diétába kezdesz bele a szüztea kapszula helyett?nem tudom neked ,hogy vállik be azon kivül,hogy nem fogysz tőle,mert én ahányszor szedtem idáig párnap után anem létező aranyeremet kihozta(szoval véreztem).annyi jó kis diéta van:90napos,level,káposzaleves,10napos,zöld diéta stb.itt olvasgatsz biztos találsz olyat ami hatásosabb a kapszulánál.tudom,hogy nagyon sokan türelmetlenek vagyunk(én is)és ha nem sikerül egy pár nap alatt lefogyni feladjuk,de már én is rájöttem,hogy kitartás kell,mert tényleg nem 1-2 nap alatt szedtük fel ezt a "pár"kg.szóval drukkolok neked,hogy beinduljon.(én az első 7-8kg.három hét alatt "adipex"-szel adtam le.ezt nem azért irtam,hogy:"bort iszok,vizet prédikálok"csak ezt is segitségnek szántam az induláshoz)
8. 2577cdcc12 (válaszként erre: 7. - 4b52a4bfd1)
2008. aug. 27. 21:32
Diétázz, és tornázz! Fogalmam sincs mit eszel, vagy mozogsz, és így nehéz segíteni.
2008. aug. 27. 21:24
De akkor mit tegyek??? A combjaim nagyon szélesek meg az úszógumim hatalmas:(
6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 5. - 4b52a4bfd1)
2008. aug. 27. 21:21
Az, hogy hozzászokik a szervezeted, és semmit sem fog érni, viszont utána szenvedni fogsz, mert ha már nem szeded lelassul az anyagcseréd.
2008. aug. 27. 21:18
Mibaj a kapszulával?
2008. aug. 27. 21:17

Túl kevés az info ahhoz, hogy segíteni tudjunk. Le kéne írnod, hogy mit tornázol,mennyit, mit eszel, és mennyit.

A szűztea kapszulát pedig felejtsd el...

2008. aug. 27. 21:16
172 cm vagyok és 75 kg!
2008. aug. 27. 21:15
Hány centi vagy,és mennyi a súlyod?
2008. aug. 27. 21:10
Próbáltam már diétázni, tornázni, szauna övet használtam de semmi sehogy sem tudok fogyni! Mi lehet az oka? Most a szűztea kapszulát próbálom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook