Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek Macskások! Felmegy az asztalra a cicc! fórum

Segítsetek Macskások! Felmegy az asztalra a cicc! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2022. szept. 17. 15:23
Mit tudsz tenni? Alkalmazkodsz hozzá. Nem hagysz elöl semmi kaját. Soha nem bántsd a macskádat
39. l.luiselotte (válaszként erre: 38. - Józsibirka)
2022. szept. 17. 14:47
Ecetes vizzel, de lakáson belül nem nehéz elkapni, ahogy készülődik, keresi a legalkalmasabb helyet. Néhány exponált helyre narancshéjat tettünk, azt elkerüli.
38. Józsibirka (válaszként erre: 37. - L.luiselotte)
2022. szept. 17. 14:39
Spriccel, mivel , hogy távolítod el a szagokat?
2022. szept. 17. 14:36
Mienk is felmegy, de nem zavar, mert tiszta jól karbantartott egészséges benti macska. A konyhába nem tud bejönni, azonnal magamra csukom az ajtót, másutt meg vigyázok hogy ne legyen a kajánkkal egy légtérben . Különben nagyon válogat, nem nagyon kell félni, hogy eszik belőle. Én inkább az iróasztalomat és a laptopot féltem tőle, ( kandur, spriccel ) állandóan takargatom, vagy elteszem.
36. niit
2022. szept. 17. 14:28
Az enyémek félnek az alufóliától meg minden zörgős nejlontól. Víz, bántani nem tudnám őket de a virágspriccelő bevált, ha a nagyobb gyepálta a kicsit, szaladt. A legtöbb cica utálja ha ragad a talpa, mikor kicsik voltak, kétoldalas ragasztószalag dbot tettünk ahova nem akartuk, h menjen.
35. e620d9d97b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 14:04
Miért hagyod kint a kaját?
34. ,zumba
2022. szept. 17. 13:26
Különbözőek ők is. A tavaly meghalt cicánk előtt volt egy hamuszürke házi fajtájú cicusunk. Az sosem ugrott asztalra, nem tépkedett, nem csinált kárt. Az végig aludta az éjszakát, egy álom cica volt.(14 évig)
33. bnedora (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2022. szept. 17. 13:21
Édesanyám mesélte, hogy mikor a nővérem pici volt és sírt, a cicájuk azonnal odament hozzá. A nővérem pedig a pici kezével gyömöszölte a cica bundáját, és már nem sírt. Azóta is szereti a cicákat.
32. Mimóza07 (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2022. szept. 17. 13:18
Beszokták csukni ha megy hozzajuk vki, csak hat en voltam olyan merész. Nagyon baratsagos kutya, aztan ugrana az ember nyakaba mindjárt. :)
31. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 13:17
egyszer nyitvamaradt az ajtó,a szomszédasszony macskája bement a szekrénybe,ott elaludt,aztán a hatalmas robaj,leszaggatott mindent.
30. Mimóza07 (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2022. szept. 17. 13:16
Áh, tiszta fertő :D Az unokahugom kiskorában bélférgességet kapott a macskajuktól. Az mondjuk kinti macska volt. Akkora gilisztát szedtek ki belőle hogy én arra azt mondtam volna hogy az kígyó. :D
29. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 13:14
csak vigyázz,a szomszédasszony is nagy barátságban volt,aztán a kutya játszani akart,fellökte.csípőprotézis kellett neki,mondanom sem kell,a barátságnak is vége szakadt.
28. tumbo2 (válaszként erre: 3. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 13:08
mikor gyereklátogatóban voltunk a macska ott mászott a csecsemőn.mikor ketten maradtunk,elkezdett a szatyromban turkálni.akkor vágtam orrba a kulcscsomóval.be sem mert addig jönni a szobába,míg ott voltunk.az öcsém legszívesebben kihajította volna a negyedikről,de akkor a menye be sem engedte volna többé.
27. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 13:07

hát, a macskák öntörvényűek, nehezen vagy nem nevelhetők..

nálunk mi alkalmazkodtunk... megtanultuk pl, hogy kaját nem hagyunk elől

26. unom
2022. szept. 17. 13:04

A mienk most tanulta meg kinyitni az előszoba szekrényt, ahova a száraztápját dugtam. Evek óta a konyhapolcon volt, nemrég kezdte kibontani.

Most már a szekrényben bontogatja, ott eszi.

25. Mimóza07 (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
2022. szept. 17. 13:02
Az biztos, unokahugoméknál is husky van, de biztos van benne vmi más fajtajelleg is, mert akkorara nőtt mint egy kisborjú. Egyebkent nagyon szep, egyik szeme kék, a masik meg barna. A múltkor ramugrott, hát én majdnem hátra estem, a mancsa az úgy a nyakam környékén, mellmagassag. Kicsit meglepődtem. :D 1 éves, masfél. Hatalmasra nőtt.
24. bnedora (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2022. szept. 17. 13:00
Hozzáteszem, most 7 cicám van. Ebből az "alapcicák" olyanok, hogy nem eszik meg a nyers húst, így tőlük az asztalon is hagyhattam. Mióta többen vannak, főleg a piciktől már pakolni kell.
23. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 12:56
én nem vagyok állatbarát ,a kutyaharapások után főleg nem-az erdei faházban van egy szibériai,az unokaöcsém most hozott egy kiskutyát.nagyon aranyos,formás,de fél év múlva akkora leesz,mint egy borjú.
22. mmacus
2022. szept. 17. 12:55
Nekem is benti cicám van. Csak akkor jöhet a konyhába, ha itt vagyok, nem megy az asztalra. Egyébként biztos felmenne, de zárom az ajtót, ha kimegyek. Masfél éves, a szekrények tetejére is lazán felugrik. Soha nem bántanám, orrát sem, mást sem. Az ételét mi nem váltogatjuk. Ivartalanítottnak való száraztáp mindig van az adagolós etetőjében. Nedveset reggel és este kap. Vize mindig van. Ételmaradékot soha nem kap. Nyers csirkemájat, csirkemellet heti egyszer.
21. Imisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 12:50

Hát a macskák már csak ilyenek, nem hiszem, hogy tudsz ellene tenni. Illetve semmit nem elől hagyni, ha kimész egy pillanatra is, ami olyan letakarni vagy arra az időre a macskát is kivinni, kizárni.

Nálunk is ideiglenesen állomásoztak szűk egy évig a lányomék a két macskájukkal, akik állítólag soha de soha nem mentek asztalra, nem loptak kaját! Az egyik a rántott husit lopta le, a másikat én láttam sétálni az asztalon, mikor azt hitte nem látom. :) Addigra már megszoktam, hogy takarni kell mindent amit még nem pakoltam el, így nem tudott mit megszerezni de nah, igen is feljárnak ha úgy tartja kedvük és nem tudsz ellene mit csinálni. Azért szeretem őket, nekem is vannak de ők kizárólag az udvaron!

2022. szept. 17. 12:36
Egyebkent nagyon cukorborsó kutya volt, talan ő volt az egyetlen akit beengedtem volna az "életembe", de nem kért belőle. Belőlem.
19. Mimóza07 (válaszként erre: 16. - Tumbo2)
2022. szept. 17. 12:34

Vki nem tűri meg bent. Én pont ez a típus vagyok.

Egyszer próbaltam télen behozni a blökit, még arra is emlekszem hogy az Üvegtigris ment a tv-ben, szokatlan volt neki gondolom a helyzet, aztan ugralt mindenre rá. De látni kellett volna milyen boldog volt amikor kiengedtem. De háza is volt neki, sose ment be, se télen, se nyaron. A küszöbön aludt mindig, a szúnyoghalos ajtonk kifele nyílik, aztan úgy kellett letolni amikor mentem kifelé. :D

18. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 12:32

Állítólag nem szeretik a citrusféléket, nálunk az egyik macska viszont tavaly is simán aludt egy kosár narancson.


Állítólag nem szeretik az alufóliát. Ezt is láttam már megcáfolva.


Ahogy láttam 7-8 kilós kandúrt aludni az ultrahangos macskariasztó tövében is.


Macska, nem tudsz mit tenni, ilyen, öntörvényű. Már az is nagy erőfeszítés tőle, hogy amikor ott vagy nem megy fel.

2022. szept. 17. 12:32
Az enyémek is felmennek. Azt lehet csinálni, hogy mindent el kell pakolni.
16. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 12:18
mint Hadházi mondta,kutyának macskának kint a helye.
15. Mimóza07 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2022. szept. 17. 12:13
Az én nagyimé meg a túróra meg a tejfölre ment rá. Voltak otthon teheneik aztan a tejből mindig csináltak túrót, tejfölt, sajtot. Mindig nyitva volt naluk a kamra ablaka, télen-nyáron, a macska beugrott, mert ugye neki 2-3 meter nem akadaly, aztan amit talalt azt úgy ki is borítgatta. Pedig kapott mindig eleget enni. Ritka szemtelen állatok a macskák, mondjuk melyik állat nem az ha kajáról van szó.
14. michelle.r (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 12:09

Látod, van ami mellett eltörpül, hogy a macska az asztalon sétál 😎

A barátnőmnek két Birmanja van, húgomnak három sziámija, mind több már, mint tíz. Még mindig próbálkoznak, ha nem látják őket. Mondjuk egyikük sem ütné meg őket soha.

13. michelle.r (válaszként erre: 6. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 12:07
Egyetértek. A légy sose megy a kajára, ő maradhat 😂
12. michelle.r (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2022. szept. 17. 12:07
A nagyimé - akiről a mami azt mondta, hogy ááááááá, sose menne fel az asztalra - egyszer egy egész sülthurkát, lovasított meg. Összevolt kötve karikába, majdnem akkora volt, mint a macska, majd meghalt az erőlködéstől. Sírtunk a röhögéstől.
2022. szept. 17. 12:04
Ti szoktátok cserélni a száraztáp típusát? Elképzelhető, hogy unalmas neki?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook