Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Hogyan lehet egy 6 éves gyereket rávenni, hogy összeszedettebb legyen, gyorsabb, figyelmesebb? fórum

Segítsetek! Hogyan lehet egy 6 éves gyereket rávenni, hogy összeszedettebb legyen, gyorsabb, figyelmesebb? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. Kiniand (válaszként erre: 23. - Supin)
2008. márc. 8. 16:05
Most lesz hét éves szeptemberben!! Vannak foglalkoztató füzeteink, könyveink. Csináljuk, azokkal semmi baj. A hétköznapi rutin dolgokat hajlamos elfelejteni. Pl, reggel megfésülködni. Vagy bepakkolni a hátizsákját - alvóscuci, váltás gatya stb. Vagy elindul fogatmosni és félóra után kijön a fürdőből gyönyörű frizurával (23 hajgumi+csatt) de a fogát nem mosta meg. Érdekes módon eddig ha mentem érte az oviba kb félórát produkálta magát, mire elkészült. Most azt mondtam, kint megvárom az udvaron, kap 10 percet. 5 perc múlva teljesen készen jött ki!!! Szóval képes rá, csak nem ott jár az esze. Ezen kéne valamit segíteni.
2008. márc. 8. 15:48

Nekem is az a véleményem,hogy nincs a gyerekkel semmi baj.

Az én lányom is mindig ilyen volt,a mai napig ilyen (11,5 éves),szétszórt,figyelmetlen,néha a fellegekben jár,elfelejt dolgokat,ráérős...

Mindig is nagyon jó tanuló volt,egyedül olyan gondjaink voltak és vannak a mai napig,hogy oda kell figyelnem minden nap a házi feladatra,meg a táskabepakolásra (ezeket hajlamos elfelejteni...).

A tanítónők azt mondták,ő ilyen, nem lehet vele mit csinálni,majd csak kinövi.

Én pedig addig ellenőrzöm folyamatosan,amíg nem látom a változást.Amúgy idővel mindig-mindig kicsit jobb,úgy érzem...:))

A kisfiam meg pont az ellenkezője :)

23. supin
2008. márc. 8. 15:17
Maradjon még egyy évet oviban,de foglalkozzatok vele otthol. Vannak ezek az előkészitő feladatlapok. Csináljátok eggyütt. Könyvesboltokban kapható..
22. Ciccke (válaszként erre: 21. - Kiniand)
2008. márc. 8. 14:56
Tele vagy félelemmel, szerintem fordulj szakemberhez, ha ez megnyugtat. Én mondjuk egy évet tartottam még oviban, mert éretlennek tartottam. Életem legjobb döntése volt. Zs. május közepén született, nem lett volna év vesztes. Erről is megkérdezheted a fejlesztő pedagógust. Tudomásom szerint, minden óvodába jár hetente legalább egyszer.
2008. márc. 8. 14:48
Köszi, aranyosak vagytok! A férjem most jött meg vele a suli bemutató napról. Azt mondta teljesen bemutatkozott a gyerek. Tanító néni feltett egy kérést. Persze ő jelentkezett, hogy tudja. Közben a feje már a másik írányba fordult és teljesen mással foglalkozott. Hiába mondta a tanító néni, hogy mondja a választ, meg se hallotta, míg a mellette ülő kislány meg nem bökte, hogy hozzá beszélnek. Jajjjaj..
20. Ciccke (válaszként erre: 13. - Kiniand)
2008. márc. 8. 14:33

Nem fog elmélázni, mert okos, és ha jó tanító nénit kap, akkor nem fog unatkozni.

Nálunk az óvónők szétparázták magukat, hogy mi lesz Zs-vel a suliban. Most az évfolyamon a legjobbak között van.

2008. márc. 8. 13:26
Szerintem sincs semi baj a gyerekkel.
18. 53cc09e608 (válaszként erre: 13. - Kiniand)
2008. márc. 8. 13:19
Ne félj Tőle ,hogy lemarad nem fog hidd el ! Ő már most egy kis filózofus .. a saját gondolatai nagyon lekötik ,hidd el jó tanuló lesz .
17. 53cc09e608 (válaszként erre: 16. - 53cc09e608)
2008. márc. 8. 13:15
Elviszem neked egy napra a kissebbik unokámat ! :))) Egy pillanatra sem lehet ott hagyni ,mert Ő aztán pörgös !:)) Túl gyors is , örülök ,ha 2 percet hagy szusszanni .
16. 53cc09e608 (válaszként erre: 15. - Kiniand)
2008. márc. 8. 13:12
De figyel Ő akkor... arra amit pont készít , nem kell pörögnie ,felesleges .Ő lassan ,de biztosan dolgozik .
15. Kiniand (válaszként erre: 14. - 53cc09e608)
2008. márc. 8. 12:40
Hát épp ez az, hogy baromira elszöszöl akár órákig is. Inkább pörgetni szeretném.
2008. márc. 8. 12:31
Nem egyformák a gyerekek , én sem voltam fegyelmezett mikor kicsi voltam ,deállítólag rajzoltattak és arra odafigyeltem , én mondjuk azunokákkal most hűtőmágneseket készítek és az nagyon leköti őket ,van amikor 3órán át festik egyfolytában ... nagyon élvezik ,pedig fiúk .
13. Kiniand (válaszként erre: 12. - Ciccke)
2008. márc. 8. 12:15
És ezek után, hogy vetéttek a sulikezdést. Én főleg amiatt pánikolok. Ott nem lesz pardon, ha kicsit elmélázik. Okos gyerek azt mégis lemarad?
12. Ciccke (válaszként erre: 11. - Kiniand)
2008. márc. 8. 11:57

Én nem találtam meg! :-))))

Tudom, miről beszélsz, én is néha szenvedek. Egy-egy kimerítő reggel után szoktam azt mondani, hogy ennyi energiával, amivel én elindítom a suliba, egy óvónő egy egész ovis csoportot felöltöztet, és kihajt az udvarra. De ez van. Ne add fel, és ha megtalálod a "csodaszert", légy szíves engem is értesíts! :-)))) Bár én bízom benne, hogy koránál fogva nekem talán egyre könnyebb lesz!

11. Kiniand (válaszként erre: 10. - Ciccke)
2008. márc. 8. 11:46
Szóval, akkor nincs ellenszer? Sokáig arra gondoltam, nem volt tesója, nincs kivel "versenyeznie". De az oviban a többiek sem tudják fel*zni.
10. Ciccke (válaszként erre: 6. - Kiniand)
2008. márc. 8. 11:30

Mintha az én fiamról beszélnél.

Én sem akarom fényezni a gyermekemet, de ő is egy kicsit átlagon felüli képességű sok mindenben. Én csak azt szoktam mondani, hogy a Jó Isten egyik kezével adott, a másikkal elvett. Szórakozott professzor. Mindig azt várjuk, hogy mikor megy egyszer térdig érő hóban, papucsban iskolába. Lassú, szétszórt, figyelmetlen azokban a dolgokban, ami a mindennapi élethez kell. Az enyémnek állandóan jár az agya, és eltérül a földi dolgoktól. A mai napig nekem is mindent mondanom kell reggel. Sokáig nem mertük hagyni, hogy egyedül közlekedjen, mert úgy elgondolkodott, hogy nekisétált a parkoló autónak. 13 éves lesz, de még mindig változatlan a dolog.

Ugyanakkor versenyeket nyer szinte mindenből, az agya minden ismeretet beszív, mint a szivacs.

9. Kiniand (válaszként erre: 8. - 8063d44440)
2008. márc. 8. 10:56
Köszi! Ez lenne a normális? Más gyerekét úgye nem látom, mit művel, csak a sajátom ábrándos lekivilágát. Meg a negyvenéves sógornőmet, aki még mindig ugyanilyen és talán ezért szeretném, ha pörgösebb lenne?!
8. 8063d44440 (válaszként erre: 6. - Kiniand)
2008. márc. 8. 10:51
szerintem ezzel a gyerekkel semmi gond
2008. márc. 8. 10:49
Nem tudom, de már mindenre kell szakember?Minden gyermek nem egyforma, saját egyénisége van mindenkinek, nem egyformám vagyunk temperamentumosak, nem lehet úgy felfogni, hogy alaposabb?még nem ér rá fegyelmezettnek lenni? még gyerek- nem tudom mindenki másképp látja és nem egyformák az elvárásaink sem velük szembe - de a képességeiknek megfelelően legyenek elvárásaink, főleg ha gyerek még
6. Kiniand (válaszként erre: 2. - Ciccke)
2008. márc. 8. 10:47
Érettnek érett. Szeptemberben megy iskolába, de már ír-olvas, számol. Egyedül öltözik, zuhanyozik, megterít stb.. Nem fényezni akarom. Csak olyan szétszórt néha, hogy rohamot kapok, mikor időre kéne menni valahová és még mindig fehérneműben áll és bámészkodik, ahelyett hogy mondjuk öltözne. Vagy kiküldöm fogat mosni és a tükörben bóhockodik félórát, mikor utána megyek megnézni, hogy miért nincs még kész. Az oviban őt küldik elsőnek öltözni, mert még így is az utolsó, de legalább már nem rá vár az összes gyerek. Tudja nagyon jól, hogy mi a reggeli készülődés menete, mégis mindig mindent mondani kell neki, hogy csinálja már.
5. Ciccke (válaszként erre: 4. - Ivett 1)
2008. márc. 8. 10:47

Igazad van, egy bizonyos pont után, érdemes fejlesztő pedagógus segítségét kérni.

Nem javasolták az oviban???

2008. márc. 8. 10:39
Szerintem szakember tud ebben segíteni.Időbe elkezdett terápi nagyon jó.Én saját tapasztalatból tudom.Később komoly problémák lehetnek.
2008. márc. 8. 10:34
Nem tudom,hogy rávenni hogy lehet, de mióta a fiamnak a VegEpa halolajkapszulát adom, kb, 1 hónap szedé sután már mutatkozott a hatása. Nyugodtabb, figyelmesebb, jobban tud koncentrálni.
2008. márc. 8. 10:33

Szia!

Én úgy gondolom, hogy ebben a korban ez érettség kérdése is.

2008. márc. 8. 10:28
Segítsetek! Hogyan lehet egy 6 éves gyereket rávenni, hogy összeszedettebb legyen, gyorsabb, figyelmesebb?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook