Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segitséget kérnék zaklatás ügyben! fórum

Segitséget kérnék zaklatás ügyben! (beszélgetős fórum)


25. alma79 (válaszként erre: 24. - 9e32886f4a)
2011. júl. 27. 14:02
Irtam privit. :)
24. 9e32886f4a (válaszként erre: 23. - Alma79)
2011. júl. 26. 13:29

De pontosan hogy zaklat? Fenyegetőzik? Kárt tesz a lakásodban? Hívogat? Mutogatja magát? Miben merül ki a zaklatása?

Ha mindenki dolgozik, akkor hívd ki a rendőrt akkor mikor megjelenik, másnap újra. Kérj távoltartást ellene.

Esetleg egy szomszéd vagy rokon nincs a közelben aki épp nem dolgozik és tud neked tanúként jelen lenni?

23. alma79 (válaszként erre: 22. - ElErIm77)
2011. júl. 26. 13:24

igen, de tanúk kellenek. ehhez kértem volna segitséget. nem verőlegényt kerestem, csak olyan határozott fellépésű személy(ek)t aki segitene és tanúsitaná a zaklatást. ez nem kerül pénzbe, semmit nem kell tenni csak jószándék kell(ett volna) hozzá.


vannak barátaim, barátnőim, van férjem, stb készségesen segitenének, csak egy baj van: dolgoznak amikor ez a naplopó zaklat engem és a családomat.

2011. júl. 26. 13:12
szia.én ugy tudom,attól h nem folyik vér,tehetsz feljelentést, és tesznek is az ügyben,tapasztalat...csak bizonyitékok kellenek hozzá..pl sms,e mail nyomtatva,tanúk,ilyesmi..
21. alma79 (válaszként erre: 16. - 91d4989ab9)
2011. júl. 26. 13:06

Kedves Zsuzsa és Amiras!


Köszönöm szépen a normális hozzáállásotokat és hozzászólásotokat! Valahogy erre számitottam, de nem ezt kaptam.


Ha érdekel Titeket a problémám, esetleg segiteni is szeretnétek, szivesen megirom priviben.

Mert rajtataok kivül itt senki mást nem érdekel, csak vádaskodnak , sőt még fel is háborodnak egyesek... jaj istenem!

20. alma79 (válaszként erre: 17. - 9536810fa1)
2011. júl. 26. 13:03

Min háborodtál fel??? Hogy segitséget mertem kérni mert folyamatosan zaklatnak engem és a családomat? Azt hittem elgondolkodtál azon hogy "miben tudnék segiteni!"

Ja, ez már eszedbe sem jutott, igaz?! Hogy honnan jöttem? Onnan ahonnan te is. Én is családos BECSÜLETES ember vagyok, aki csupán segitséget mert kérni.

De azon hogy egyeseknek eszükbe nem jut segiteni, sőőőt még fel is háborodnak ha valaki segitségkérését olvassák....

Na, ezen meg én háborodtam fel!


Miért kockáztattad volna saját és családod nyugalmát? Még azt se tudod miről lett volna szó, miben kellett volna a segitség.

Nem, te ne tedd kockára a nagy nyugalmatokat, nektek legalább van.

19. alma79 (válaszként erre: 14. - 9cf0020815)
2011. júl. 26. 12:59

Ha ilyen helyzetben lennél mint én és a családom, nem viccelődnél ilyenekkel.


Egyébként mindenki magából indul ki.


Válaszom: nem.

18. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Alma79)
2011. júl. 25. 17:09
Konkrétan mi a problémád és milyen segítséget szeretnél?
17. 9536810fa1 (válaszként erre: 12. - Alma79)
2011. júl. 25. 17:03

.. nézd,én nem nevettem, hanem határozottan felháborodtam a kéréseden. Honnan jöttél? Itt, családos, gyerekes szülők - anyák és apák - vannak. Komolyan gondoltad, hogy a zaklatott életetekbe valaki önszántából belemászik, kockára téve ezzel a saját családjának a nyugalmát.... cccc... ://

Sajnálom, hogy így jártál... de valóban nem ez a megoldás.

2011. júl. 25. 16:58
ha leirnád mi az hogy zaklat mit csinál hogy ki az mi közötök hozzá talán lennének okos ötleteink is
15. 9e32886f4a (válaszként erre: 12. - Alma79)
2011. júl. 25. 16:55

Én egyáltalán nem nevettelek ki.A zaklatás nem vicc, és nem is vicces dolog.

Attól mert nem folyik vér, attól még igenis tehetsz feljelentést, be kell menni a rendőrségre és addig verni a tamtamot amíg nem történik valami, azzal hogy leállsz egy hülye nem törödöm rendőrrel aki csak azért nem akar veled foglalkozni hogy ne legyen dolga aznapra nem is fog történni csoda!

Amúgy pedig bármi másban szívesen segítenek az emberek, de "verőlegényt" vagy olyan illetőt aki nem is ismer de szeretnéd ha belefolyna más személyes dolgába - a Tiédbe- és megvédjen amiből komolyabb ügy is lehet akár utána neki is és neked is... szerintem felesleges várni /kérni.

Viszont van lehetőséged felkeresni a rendőrség mellett külön ezzel foglalkozó alapítványokat.

14. 9cf0020815 (válaszként erre: 1. - Alma79)
2011. júl. 25. 15:40
Ugye ezt viccnek szántad?!
2011. júl. 25. 15:39

„176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.”


2003. évi CXXV. törvény az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról

Büntető Törvénykönyv 2008. január 1.



Erre hivatkozva nyugodtan meg lehet tenni a feljelentést a rendőrségen.

A rendőrrel nem leállni vitatkozni, meg elemezni a szitut, meg győzködni, csak csendesen megmondani neki, hogy legyen szíves erre hivatkozva megírni a feljelentést.


Utána kapsz egy előadót valószínűleg, és meg lehet nézni, mit tehettek.

12. alma79 (válaszként erre: 11. - 9e32886f4a)
2011. júl. 25. 15:35

Kedves Gina!


Igazad van! Egyébként erre tényleg nem számitottam, hogy ha valakinek baja van, mások ahelyett hogy segitenének, még egy jót nevetnek is rajta.


Nem, nem várok én el már az emberektől semmit...


Sajnos a rendőrség nem segit, mert nem folyik vér.

11. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Alma79)
2011. júl. 25. 15:28

Kedves Alma!


Nem tudom pontosan mi a problémád, így csak annyit tudok neked tanácsolni: ha valaki zaklat Téged vagy a családod akár fizikailag akár csak szóban, ne másoktól főleg ne egy vadidegen ember segítségét kérd hanem a rendőrségét.

Ez a legtisztább módja ennek, hisz gondolom te sem szeretnél egy hozzád közelálló személyt vagy akár egy olyant belekeverni akit nem is ismersz egy olyan dolgoba amihez semmi köze sincs egyrészt az illetőnek, másrészt pedig a következményekbe is bele kell gondolni.

Egyáltalán nem bántásnak szánom ,de szerintem butaság ilyen dologba egy vadidegen segítségét kérni...így ne csodálkozz ha nem jelentkezik senki.

2011. júl. 25. 14:47
szájharcos:DDDDDDDDDD :)))))))))))))))))))Ne haragudj nem bírom nevetéssel,"Szájharcos":D
9. d89d9f2f77 (válaszként erre: 8. - Alma79)
2011. júl. 25. 14:43

szájharcos:)


oké értem én,de szerintem ezt egy idegen embertől nem várhatja el senki hogy ilyet tegyen!

esetleg férj?Szerintem pár ezer forintért biztos találnál valakit.

8. alma79 (válaszként erre: 7. - D89d9f2f77)
2011. júl. 25. 14:30

Kisgyerekes anyuka vagyok, nincs rá pénzem. Egyébként sem testőrre van szükségem, mert nem fizikai a bántalmazás, "csak" a családomat zaklatja egy majom.


Szájharcosokat keresek. :)

2011. júl. 25. 13:33

Szia!

nem tudom hogy milyen a problémád,de

miért nem fogadsz fel egy személyi testőrt?

2011. júl. 25. 13:32

Látom, senki....

Hát valahogy nem erre számitottam...

:(

Igaz miért is segitene egyik ember a másiknak?

5. b4c06bc553 (válaszként erre: 4. - Alma79)
2011. júl. 25. 13:32
Bocs, hogy kérdezni merészeltem!
4. alma79 (válaszként erre: 3. - Alma79)
2011. júl. 25. 13:28
Egyébként ha lennének olyan barátaim, akik tudnának segiteni ebben, minek irnék ide?
3. alma79 (válaszként erre: 2. - B4c06bc553)
2011. júl. 25. 13:27
Sajnos ilyen barátaim nincsenek, csak halkszavúak és béketűrőek. Akik persze felajánlották hogy segitenek, de ebben az esetben ez sajnos kevés.
2011. júl. 25. 13:24
Nincsenek barátaid?
2011. júl. 25. 13:23
Elsősorban határozott fellépésű, magabiztos Budapesti férfiak hölgyek segitségét kérném, akik segitenének megoldani családom zaklatását!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook