Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvált anyáktól kérnék segítséget - láthatás ügyben. fórum

Elvált anyáktól kérnék segítséget - láthatás ügyben. (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 15. 06:25
Tudjátok, hány évesen teheti meg a gyerek, hogy akkor megy, amikor AKAR, nem pedig a Bíróság által megadott időben?
39. lolitu
2011. júl. 30. 18:13

én felajánlottam ő nem akar addig jönni mert nem tud szemtől szembe magyarázatot adni hogy miért lépett le sms-be,és telefonon azóta sem elérhető,csak emailozik,esküszöm mint egy kamasz gyerek,nevetséges....

fogalmam nincs mit akar válóoknak felhozni amikor nincs semmi...

38. hancsalean (válaszként erre: 31. - Lolitu)
2011. júl. 30. 14:53

A fontos most, hogy higgadt maradj! Amíg tart a per, ne engedd el vele, VÉLETLENÜL SEM!!! Csak Nálad lássa, ha akarja, de ajánld is fel neki, mert a bíró is figyelembe veszi, ami a legfontosabb, a kicsi se szokjon el tőle.


És egy kalappal!!!

2011. júl. 30. 14:48
Tudom, hogy nehéz...sokszor sírtam át az éjszakákat, nagyon hiányzott a kicsi, de mosolyogva engedtem el. Muszáj. Az Ő érdeke, hogy ne háborúzzon a két szülő. Azóta megnősült az apja, van kicsi is már. Az új nejével is hatalmas jó lett a viszony, sokat segítjük egymást. Hidd el, ez a helyes út, vagy belerokkansz, abba pedig a kicsi is belebetegszik.
2011. júl. 30. 14:45
Végül belefáradtam, tudod mi lett a megoldás? Hívtam többet is, akkor is ha nem volt láthatás, megadtam az alkalmat, hogy a kicsim megszokja, hogy elmegy apával x időre. Minden alkalommal 1 órával tovább maradtak. Aztán mire betöltötte a 3. évet már rohant az apjához, ha meglátta, nem volt gond az ott alvás sem. Bíróság megítélte neki a 2 hetente 2 napot, a szünetek felét, nyáron 5 hetet.
2011. júl. 30. 14:43
Az apja pedig kihasznált minden alkalmat, nem jött rendszeresen, panaszt tettem, elzavartak a Gyámhivatalból, hogy nem lehet az apát kötelezni stb. Aztán én egyszer elküldtem mikor megjelent, mert lázas volt és üvöltött a kicsi, bement a hivatalba, hogy nem láthatja a gyerekét és küldték a levelet, hogy megbüntetnek x ezer ft-al, vagy akár el is vehetik. Pedig felajánlottam más időpontot, de nem...fizetni se fizetett rendszeresen. Az sem volt ügy, attól még jöhet vigyorogva új autóval is. Feljelentettem, ebből aztán háború lett.
2011. júl. 30. 14:39
Igazából az lenne a jó, ha tarthatná minden gond nélkül a kapcsolatot mindegyikőtökkel.Ehhez Te is kellesz majd, mert a kicsi feszengeni fog, ha érzi, hogy ideges vagy, vagy ellenkezel. Nehéz...átéltem. Csimpaszkodott...kapaszkodott...nekem pedig mosolyogni kellett és ösztönözni minden hétvégén...
33. hancsalean (válaszként erre: 31. - Lolitu)
2011. júl. 30. 14:37
Elsősorban a gyereknek van joga mindkét szülőjéhez, a nagyszülőkhöz, a szülő testvéréhez stb. Tehát a lányodnak joga van hozzá, hogy tarthassa Velük a kapcsolatot. Ezt az apa kifogja használni! azt kötve hiszem, hogy elvihetné ilyen messze, még nem. De ha betölti a 3. életévét, számíthatsz erre is. Lehet kötelezni az anyát, hogy fele útig vigye el stb.
32. hancsalean (válaszként erre: 31. - Lolitu)
2011. júl. 30. 14:34
Ne izgulj, nem teszi ki a bíróság az ekkora kicsit a 200 km-nek!
31. lolitu
2011. júl. 30. 13:15

Sziasztok!!!

Húú ez hosszú lesz de minden infót tudni szeretnék. . . !

Szóval a lányom 13 hónapos az apja 1 hónapja minden előzmény nélkül lelépett egy sms-t írt, hogy a láthatást a bíróság majd intézi, 2 hétig nem jelentkezett és utána is csak a mocskolódásokat kaptam emailbe, személyesen nem kommunikál velem. . .

200 kilóméterre a szüleihez költözött neki se lakása , se autója, se jogsija (a szülei isznak)

na mármost az ügyvédem azt mondta hogy ilyen esetben 2hetente pár órát ítélnek, az én házamba és felügyeletem alatt, csak az apát kell beengednem a nagyszülőnek külön perben kell láthatást kérni. . .

a lányom csak velem van meg. . .

Azt mondja ki van okosítva mit tegyen, félek hogy elviszi és nem hozza vissza. . .

Minden érdekel mennyi joga van. . .

Köszönöm

2009. máj. 26. 15:15
Vagy van még a gyermekjóléti szolgálat is! De én mindenféleképpen a gyámhivatalhoz fordulnék meg egy jó ügyvédhez!!!
29. cirmesitompika (válaszként erre: 28. - Kkrisztina76)
2009. márc. 2. 16:20
Mi az egységes pedagógiai szakszolgálatnál voltunk, Emese 7 éves és meghallgatták.
2009. febr. 23. 20:41
Van olyan szervezet is hogy humánszolgáltató központ. Ott is lehet segítséget kérni ilyen ügyekben. Attól is függ, hogy a gyermek milyen idős, mert nagyobb gyermek esetében meghallgatják az ő véleményét is.
27. cirmesitompika (válaszként erre: 26. - Eladoforsale)
2009. febr. 23. 18:51
Próbálj a gyámügyhöz fordulni.
2009. jan. 18. 14:09

Egy kérdés feleségem exe nem fizet tartásdíjat. Nincs is szükségünk rá. Ráadásul az ex igen rossz hatással van a gyerekre. Állandóan szapulja az Anyát, a Nagymamát és folyamatosan tettlegességgel fenyegetőzik, régebben tettleges is volt a Nagymamával. Rendőrségi feljelentés is van ellene, de mivel külföldön él, a rendőrség nem tudja megtalálni. A gyerek nem szeret vele menni, mert szinte mindig azt kell csinálnia amit az apa mond, mindig ráerőszakolja az akaratát. A gyereknek leleki problémát okoz, hogy az apja durva az általa szeretettekkel, de mégis azt látjuk, hogy évente egyszer igényli a találkozást, csakhogy az apja akkor minimum 2 hétre jön, és szegény gyerek az első két napon még jól érzi magát, de a harmadik naptól már mondja, hogy jó lenne, ha elmenne az apja. Aki persze nem megy el és onnantól kínszenvedés az egész, mert amikor már látja hogy a gyerek "ellene fordul" akkor kezd durva lenni. . .

Van-e valakinek olyan tapasztalata, hogy le lehet-e tiltatni valahogy a láthatási jogát. Véleményem, ha nem fizet és brutális, ne is láthassa a gyereket. Elérhető ez Magyarországon? Kihez, hová kell fordulni? Köszi, ha valaki tud segíteni!

2008. okt. 24. 15:10

Itt a szünet. Ti is nemsokára elengeditek pár napra a gyereketeket az apjához?

Én szerdán teszem meg, vasárnap estig nem látom a csajszit. :-((((

2008. aug. 4. 05:25

Köszi, hogy ilyen sokan írttok.

Nekem kicsit bedöglött a gép, ezért tűntem el.

Szóval úgy látom a hozzászólásokból, hogy kb. egyformákat ítéllt a bíróság, kivéve, aki nem élt vele. Egy picit"megnugodtam" , hogy nem engem szivattak meg. Persze ez a nyár exektől is függ. Nálunk nem egyezkedik, pedig előnyöset ajánlottam neki.

Már cak a hétközbeni láthatást nem értem. Megy Emi suliba, tesitaozatra, hogy akarja 2 délután elvinni?.

De a nyári kényszer letelt, és végre együtt vagyunk.A picit 2 napig nem lehetett levakarni a nővéréről, pedig még csak 11 hónapos. Emi meg hozzá volt nőve pár napig :-)

23. Zsu77 (válaszként erre: 22. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 23. 15:22
Nálunk csak annyi van meghatározva, hogy a fele időt itt a fele időt ott töltheti. Abár nekünk nem olyan jó a viszonyunk az exxel, de remélem ő is a kicsi érdekeit fogja nézni. A másik pedig, hát, hogy töltené egyben nála azt a hónapot egyben, hiszen dolgozik és 1 hónap szabit nem adnak még neki sem.
22. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 21. - Zsu77)
2008. júl. 23. 15:14
a mi válóperünknél az általános bírói gyakorlat lett leirva ami két részletben állapitotta meg a szünidő felét,ami azt jelenti,ha előtte nem határozzuk meg akkor az eslő és az utsó két hét
21. Zsu77 (válaszként erre: 2. - Cirmesitompika)
2008. júl. 23. 15:08

Nálunk egyenlőre még úgy van a láthatás, hogy minden héten szombat délután eljön az apuka. Aztán 3 éves kora után minden 2. hétvégén elviheti és a szünetek felét nála töltheti. Ragaszkodott hozzá és a törvény is ezt írja elő. Fél évesen hagyta velem a kislányát, nem vall vmi gondos apukára, de mindenkinek úgy adja elő magát, mint a legszeretőbb és legjobb édesapa. Ennek ismeretében annyit tudtam elérni, hogy minden a kicsi akarata szerint legyen, ha menni akar mehet, de ha nem erővel nem viheti el. Amennyiben haza akar jönni, haza kell hoznia, vagy nekem kell érte menni.

Teljesen átérzem a helyzetedet, már most borzongok, hogy mi lesz a jövőben. Viszont, ha szeret az apujával lenni én nem akarok közéjük állni.

20. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 19. - Bb52f751dd)
2008. júl. 22. 16:55
szerencsére mi is,így bárhol van,ha menni vagy jönni szeretne,még mindíg meg tudtuk oldani....
2008. júl. 22. 16:48

Nálunk egészen másképp alakult,mint ahogy le lett írva,de nem negatív értelemben.Szerintem az apának is be kéne látni,hogy 28 nap egyszerre nagyon sok,mindenkinek jobb lenne rövidebb időszakonként.És szerintem attól is függ,mennyi idősek a gyerekek.

Ha anya is,apa is a legjobbat akarja a gyerekének,és nem egymás ellen áskálódni,akkor ezt meg lehetne beszélni...én úgy gondolom. Mi meg tudtuk(tudjuk).

18. benvik
2008. júl. 22. 16:45
Én ugyan nem elvált szülő vagyok, hanem a szülim váltak el 6 éves koromban. Anyum nevelt, két hetente hétvége és a szünetek fele apukámnál volt. Emlékszem, amikor még kicsi voltam, akkor én is sírtam a telefonba nyáron anyumnak, amúgy pedig nem volt semmi, jól éreztem magam. Csak időnként eszembe jutott, akkor hiányzott (főleg este), amikor meg hívott, akkor eltörött a mécses. Aztán letettük a telefont, és 5 perc múlva már játszottam vígan tovább. De ez az idő tényleg elég hosszú. Nem lehetne két részletben?
2008. júl. 22. 16:03
nálunk úgy határozták meg a láthatást hogy a nyári szünet fele,de két részletben....egyébként mi abszolut nem tartjuk be a hivatalos dolgokat,teljesen változó mikor megy a gyerek,de annyi időt nem birna ki úgy hogy a másikunkat ne lássa....egy hét is hosszú neki nagyon....
2008. júl. 22. 15:47

Helló!

Én is elvált szülő vagyok !

Nálunk ez úgy működik,illetve a bíróságon úgy állapították meg,hogy 2 hetente vasárnap az apáé meg a szünetek fele meg a nyáriszünetbe 2 hét.

ez mindennek csak a fele mert annyit kért az a pa ,amúgy duplája lenne.mert eredetileg úgy a szabályos.

15. a7a90ace89 (válaszként erre: 7. - Cirmesitompika)
2008. júl. 20. 19:56
Leültél vele beszélgetni arról, hogy "sokáig" lesz távol?
14. Akymo
2008. júl. 20. 18:38
Ez is egy véglet.. Mi 2006 március 16.-án hallottunk és láttuk utoljára a gyermekeim apját, azóta semmit nem tudunk róla. Beleőrülnék, ha most jelentkezne, hogy elvinné őket.
13. cirmesitompika (válaszként erre: 12. - 75moncsi)
2008. júl. 15. 09:44
Tavaly én is ritkán hívtam. Az apja azt mondta, ne zaklassam. De most rám szokott csörögni. Ha nem hívom vissza, lelkibeteg.
2008. júl. 15. 09:33
Próbáld meg, hogy nem telefonálsz a lányodnak. Az enyém is éppen most van az apukájánál 2 hétig, de igyekszem csak 4-5 naponta beszélni vele, pont őmiatta, mert a lányom is szokott sírni. Ha ne adj isten baj lenne, úgyis tudnak értesíteni.
11. cirmesitompika (válaszként erre: 9. - 8565183eb5)
2008. júl. 15. 09:09

40km. Újra férjhez mentem, 11 hós a hugi.

Exemnek is új családja van 3 nevelt gyerekkel.

Együtt nyaralni? - brrrr.

Persze, ezt nem tudhattad. Amúgy is rossz a viszony. Eszembe se lenne vele lenni, ha nem muszály.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook