Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi ügyben kérnék segítséget! fórum

Jogi ügyben kérnék segítséget! (beszélgetős fórum)

2012. ápr. 18. 11:39

Oké. Köszi mindenkinek a választ.

Akkor tehát azt fogom tenni, h bemegyek a bíróságra, és ott fogok egy másolatot kérni.


Amúgy azt a rendőrt kérdeztem meg, aki a bírónak előterjesztette az ügyet a tárgyalás kezdetén, h akkor én most se a rendőrségi jkv-ből, se a bírósági tárgyalási anyagból nem kapok semmit?

Ő egy felsőbb vezető a rendőrségen, s azt mondta, nem. NEM VOLT ALKALMAM KÉRDDEZGETNI, H MIÉRT NEM, MERT NEM VOLT MÉG VÉGE A TÁRGYALÁSNAK. Jaj, benyomódott a Caps Lock.:)

9. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - Mydnight)
2012. ápr. 18. 11:04
pénzért én is csak a rendőrségi kihallgatást írtam, hogy arról adnak csak pénzért másolatot
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2012. ápr. 18. 10:35
Mármint, hogy a tanúkihallgatásról nem kapsz papírt.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2012. ápr. 18. 10:34

Normális.

Mármint így van.

6. mydnight (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. ápr. 18. 10:22

Nem feltétlen. Én sem kaptam.

Viszont, ha bemész a bíróságra, ügyiratszámmal iratbetekintésen átnézheted a teljes anyagot.

És - ingyen - másolatot is kaphatsz belőle.

5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Krisz 18)
2012. ápr. 18. 10:03

a bírósági tárgyalásokról kell küldeniük jegyzőkönyvet, pár hét múlva szokták postán kiküldeni


Jó cím van megadva? Úgy értem, nem költöztetek el pl.?

Rákérdeztél, miért nem kapod meg őket?

Kérdezz rá ez a tuti

4. Krisz 18 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. ápr. 18. 09:52

De itt már az ítélet is megszületett!

Szerinted akkor tényleg nem jár nekem semmi?


Imádom ezt: meglopnak, aztán a rendőrségen ülök fél napot h meg tudjanak hallgatni, aztán beráncigálnak a bíróságra, és még egy sajtcetlit se adnak a kezembe...

Ki érti ezt?...

2012. ápr. 18. 09:49

a feljelentésről csak akkor adják oda a jegyzőkönyvek, ha fizetsz érte, nálam is ez volt


ami még szintén érdekes: a nyomozás részleteiről sem adnak ki semmilyen infót menet közben, hiába te vagy a feljelentő :S (csak hivatalos személyeknek adják ki, mint ügyvéd, bíró stb..)

2012. ápr. 18. 09:49
Azoknak a tanácsát kérném, akik valóban járatosak ezekben a jogi útvesztőkben, mert ha jár nekem vmilyen papír, én azt akkor szeretném megkapni! Köszönöm.
2012. ápr. 18. 09:46

Szabálysértési ügy sértettje és egyben 1. sz. tanúja vagyok. (Megloptak.) Az elkövetők előkerültek, első körben a rendőrség vett fel részletes jegyzőkönyvet az elmondásom alapján a történtekről, amiből én (jkv) semmit nem kaptam, másodsorban a bírósági tárgyalásra is beidéztek tanúként és sértettként, és ott is azt az infót kaptam, h nem fogok semmiféle plecsnis -és plecsni nélküli-papírt sem kapni. Ez így normális???

(A feljelentést - az én bejelentésem alapján - a rendőrség tette meg hivatalból.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook