Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség, kezdek megkattanni!? fórum

Segítség, kezdek megkattanni!? (beszélgetős fórum)


27. 5e1b581a2e (válaszként erre: 25. - Yousei)
2012. febr. 25. 10:56
Hajrá,így tovább!:)
26. 2a69f78972 (válaszként erre: 25. - Yousei)
2012. febr. 24. 21:40
A legjobbakat kívánom Neked és sikeres gyógyulást!:)
25. yousei
2012. febr. 24. 21:35
Nah, ma úgy jötten el a melóhelyről, hogy felírtam a papírra a dolgokat, és pipa. Ma már a 10 perc helyett 2 perc volt:) este is csak a bejárati ajtót néztem meg. Párom fent volt, mikor hazajöttem. Megosztottam velé a gondot, és mondtam, hogy ne engedjen, hogy az este kimenjek ellenőrizgetni a dolgokat. Nem is mentem. :) pedig a kényszer megvan...
2012. febr. 24. 20:37
Ha meg volt velem valaki,akkor megkértem,hogy amikor sikítozva kérdezem,hogy kihúztam-e a vasalót,akkor mondja meg,hogy igen...:DDD
23. 5e1b581a2e (válaszként erre: 22. - 2a69f78972)
2012. febr. 24. 20:36
Hát,hát igen,mert már az agyamra ment.Volt 5 percem,hogy elérjem a buszt a 10percre levő megállóban.Na olyankor is nyitni ki megint az ajtót,hát...húúúú...az agyamra ment!De egyszerűen nem engedett mást csinálnom...:S Úgyhogy ezzel a módival volt mire emlékeznem az ajtóban.Jajj szörnyű volt!De már vége ezzel.Nem nőttem ki,a mai napig így csinálom,különben berosa.De jobb,mint cidrizni,meg visszamászkálni.A vasaló volt a legnagyobb mumus.Vagy az volt,hogy "te hülye nem is vasaltál ma még",vagy az,hogy amikor kihúztam,akkor jól megjegyeztem(ahogy leírtam),hogy ki lett húzva.Jajj behalás volt...:P
22. 2a69f78972 (válaszként erre: 20. - 5e1b581a2e)
2012. febr. 24. 20:23

Nem a szisztémádat mosolyogtam meg, mert szerintem az TÖKÉLETES és követendő példa!


"Én ezt a kényszeremet úgy kezeltem,hogy meguntam"... ez a mondatod tetszett nagyon!:)

21. 2a69f78972 (válaszként erre: 20. - 5e1b581a2e)
2012. febr. 24. 20:20
:):):)
20. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. febr. 24. 20:18

Én ezt a kényszeremet úgy kezeltem,hogy meguntam.Most komolyan.Amikor valamit megcsináltam,megálltam és hangosan azt mondtam:

"lekapcsoltam,vagy elzártam,vagy kihúztam,attól függ,majd rászóltam magamra,hogy látod?Jegyezd meg,mert nem jövünk vissza,le-van-kapcsolva!,stb...Látod?Látod.Megyünk!És nem-jö-vünk-vissza!Kész!"

Bevált.:)

19. 2a69f78972 (válaszként erre: 18. - Yousei)
2012. febr. 24. 19:00

Most kell a "nyakára lépni" ennek a betegségnek, mert most az elején még könnyebb, mintha haladsz a korral és már rögzülnek ezek a dolgok.

Fogadj szót, irány a doki!:):):)

18. yousei
2012. febr. 24. 15:55
Lehet, tényleg orvos lesz belőle. Ez butaság lesz, de amikor kiegyensúlyozott vagyok, akkor minimális ez a kényszer. Az már a normális határán belül van. Mostanában eléggé zaklatott vagyok.
17. 2a69f78972 (válaszként erre: 11. - C14bfda162)
2012. febr. 24. 13:35

Veled értek egyet!



Yousei:

Ez nem játék, sürgősen menj orvoshoz!

Ennek OKA van és látod, erősödik.

Nem az a cél, hogy leadminisztráld a kényszeres cselekedeteidet, nyilvántartást vezetve az ajtóról és a vasalóról, hanem, hogy meggyógyulj.

Ha valami probléma van veled, akkor nem sokára a papírjaid rabja leszel.

Már csak a környezeted miatt is kötelességed orvosoltatni a problémát, mert ezeket a dolgokat egy kívülállónak nagyon idegesítő elviselni.

Ezek csak a Monknál szórakoztatóak, mert az csak egy órát tart és nem a hozzátartozónk.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - H.Gyopár)
2012. febr. 24. 12:20

Nekem pont ez jutott eszembe.

A pipát csak akkor lehet odaírni, ha valóban ellenőrizted! Aztán lehet indulni.

15. c1bd61610d (válaszként erre: 2. - Zizisicc)
2012. febr. 24. 11:20

Na azért a kettőt ne vegyük egy kalap alá!

A pszichológia valódi tudomány, míg a kineziológia áltudomány.

14. Lencsy (válaszként erre: 13. - Lencsy)
2012. febr. 24. 11:10
Az "ettől elmegyek " ..kihúzva ..bocs visszatöröltem de nem eléggé így a figyelmetlenségemből adódóan értelmetlen lett a mondat :) Szóval ..ellenőrzöm mielőtt elmegyek ...és igen képes vagyok akár vissza is menni :)
13. Lencsy
2012. febr. 24. 11:07
Dehogy vagy kattant :) Ennyi erővel minden 5. ember huzatos ! Gyerekkoromban az volt a mániám, hogy le van e kapcsolva a kamrában a villany ...elmúlt ! Mára már a villanytűzhelyet és a hűtőt ellenőrzöm mielőtt elmegyek :) Ettől elmegyek ..és igen ..képes vagyok akár vissza is menni, ha nem emlékszem megnéztem e :) Vannak olyan emberek aki kicsit túl aggódnak mindent és én ilyen vagyok ..de ettől még nem zakkant :) Ha nagyon zavar és úgy érzed hogy valóban tulzásba viszed akkor viszont tényleg érdemes felkeresned egy pszichológust ..mert a kényszerbetegség létező fogalom ..
12. db78bacc4f (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. febr. 24. 11:05
Az egyik barátnőmnek volt ilyen problémája. Neki egy másik dolog váltotta ki, ami miután megszűnt, megszűnt ez is. Ő volt pszichológusnál és nagyon jót tett neki. kb 3-4 alkalom után már magától is tudta kezelni a dolgait. Azóta nem is ment és jól van.
11. c14bfda162 (válaszként erre: 10. - Yousei)
2012. febr. 24. 10:58
OCD-s vagy. A bizonytalanság, döntésléptelenség is tipikus tünet. A táblázat egy ideig megoldás lehet, de csak elfeded vele a tüneteidet, tkp. azzal is csak a kényszereid szolgálod. (Amúgy egy idő után már a táblázatnak sem fogsz hinni - ez i tipikus.) Menj orvoshoz vagy/és olvasgass utána komolyabban és akkor pontosan megértheted a saját gondolataid, tevékenységed mögött álló betegséget, működését és megtanulhatsz harcolni is ellene. Ehhez viszont az kell, hogy pontos információid legyenek (ezen hozzászólások többsége -bár természetesen nem nélkülözik a jó szándékot - sajnos erre nem alkalmas.)
10. yousei (válaszként erre: 8. - 2e087c13ad)
2012. febr. 24. 10:37
Szia! Köszönöm az eddigi tanácsokat! Ezt a táblázós dolgot kipróbálom. Ha ki van pipálva, akkor csak minden rendben. Ez a dolog már egy ideje fent áll, de 1 hónapja ennyire súlyos. Nem tudom, hogy visszavezetgető-e arra, hogy egyáltalán nem bízok magamban, s mindenben bizonytalan vagyok. De nem mehet így tovább.
2012. febr. 24. 09:51

hűűű, ez ismerős :)

volt olyan hogy én is visszafordultam inkább, mint hogy hagytam volna a csudába.. sőt a mai napig, mikor megyünk el itthonról, a párom zárja az ajtót, látom is, de ahogy a lifthez érünk /ami megjegyzem 2m! a bejárati ajtónktól/ már kérdezem is, hogy ugye bezártad?? most már csak nevet rajtam, mert megszokta.. de gondolom ez idegesítő lehet.

A villanyt én is állandóan megnézem, de ami még van nálam, az az, hogy a cigicsikkeket mikor kidobom a szemetesbe, akkor azon imádkozom, hogy nehogy kigyulladjon valami...

Nagyon gázos dolgok ezek, én csak nevetek kínomban magamon...

Amúgy két dologra vezetem vissza ezeket.

az egyik, hogy egyszer betörtek hozzánk, ezért van ez a zárási kényszerem, és egyszer a húsvéti sonkát elfelejtettem levenni a tűzről... éjszaka arra keltünk hogy fulladunk meg a füstben.. attól féltem hogy már ég valami, de szerencsére csak füstölt...

8. 2e087c13ad (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. febr. 24. 09:16

ét módszert tudok javasolni.

Az egyik egyszerűbb, a másikat gyakorolni kell.

1.) Keress egy négyzetrácsos (kockás) papírlapot, csinálj egy táblázatot. Az első oszlopba írjad egymás alá az ellenőrizendő dolgokat, mint vízcsapok nem csöpögnek-e, vasaló ki van-e húzva, villanyok le vannak-e kapcsolva, hajvasalót kihúztad-e, ablakokat bezártad-e, gázt elzártad-e, stb., stb. (Pontosan úgy, mint pl. a TESCO WC-ben a falon lévő "csekklista")

A vízszintes sorokba pedig indulás előtt írjad be a dátumot. Aztán a listával a kezedben járjad végig a lakást és pipáld ki az ellenőrzött dolgokat. Ez kb. 1-2 percet vehet csupán igénybe.

Aztán, ha mindenhol ott a pipa, vagy jel, akkor az utolsót is tedd meg, mikor becsuktad a bejárati ajtót.

Így aztán az utcán is bármikor megnyugtathatod magad, hogy minden OK.


A második először egy kicsit bonyolultabb, de az is tanulható és kb. ugyanennyi időt vesz igény be, de nem kell hozzá papír.

2012. febr. 24. 09:11
Nekem régebben voltak ilyen bekattanásaim, de elmúlt...
6. jázmin2007 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. febr. 24. 09:05
szia nekem is ilyen kényszereim vannak mindig ellenőrzöm sokszor hogy elzártam e mindent vagy mikor lefekszek a meleg ágyba és az agyamba beszél hogy menjek nézzem meg mert nem zártam el valamit de nagyjábol legyőzőm a kényszert mondom magamnak hogy el van zárva minden rendbe van minden és álltalában bejön.
5. melinda032 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. febr. 24. 08:59

Szia :)

És ez újkeletű, vagy régebbi dolog?

2012. febr. 24. 08:58

Hát biztosan nehéz. de szerintem szépen sorban csinálj meg mindent és egyértelműen írd le egy papírra. mondjuk:

Konyha:

Csap, elzárva! pipa

gáz, elzárva! Pipa...stb. talán ez segíthet. no meg erősítsd magadban, hogy mindent rendben csináltál!

ne enged elkerekedni fölötted mert átveszi a hatalmat és teljesen úrrá lesz rajtad!

3. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. febr. 24. 08:58
2. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. febr. 24. 08:57
Keress fel egy szakembert. Pszichológus, kineziológus ..... ők tudnak segíteni.
2012. febr. 24. 08:55
Arról van szó, hogy ellenőrzési kényszerem van. A lakásban mindent leellenőrzök, mielőtt elmegyek. Le van-e minden kapcsolva, a vizet elzártam-e, szivárog-e a gáz. Ez még nem is lenne baj, csak ezt még 6szor megteszem. Nem hiszem el magamnak, hogy minden rendben. Képes voltam visszamenni a villamos megállóból, hogy bezártam-e, pedig előtte már párszor ellenőriztem. Munkahelyen még rosszabb. Ilyenek miatt késtem munkahelyröl. Megkeseríti a mindennapjaimat ez a kényszer. Mit tegyek? Segítség:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook