Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítség hitellel kapcsolatban fórum

Segítség hitellel kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. kingi7
2007. jún. 25. 19:20

Szióka!:)


Használt lakásnál fél szocpol jár egy gyerek után 450e, ha jól tudom.Körbe kell járni a szocpolt is, mert van hátránya is.

Megelőlegező "kölcsön" van, vagy valami ilyesmi,ha házas vagy. 8 éven belül kell szülni 2, ha egy akkor 4 éven belül.

2007. jún. 25. 17:58

Szia Kingi!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy használt lakásra mennyi a szocpol? Most jelenleg 1 gyerekünk van, de szeretnénk még egyet. Régebben lehetett olyat csinálni, hogy "aláírtál" még egy gyereket, és akkor kettő után adták a pénzt. Ez most is működik? Majd még lesz pár kérdésem :))

53. kingi7 (válaszként erre: 51. - Suesue)
2007. jún. 20. 20:11

Igen értem, hogy miről beszélsz, nem vagy egyedül.

Megpróbálok segíteni, de ehez több információra lenne szükségem.

Ha érdekel, írj privit,

Ingatlan-érték, terhelés-, hitel-milyen, mennyi, mikor jár le- egyéb tartozás...

Ha nyitott vagy találunk megoldást.:)

52. kingi7 (válaszként erre: 50. - Erikpipi)
2007. jún. 20. 20:09

Á, szóval erre a behúzós trükkre gondoltál? előszeretettel csinálják, azért, hogy teljesen eladósítsanak, legközelebb megint megkeresnek egy ilyen olyan kedvező hitellel...stb egyszer majd azon kapja magát az ügyfél, hogy teljesen eladósodott. ez egy trükk.


Miért jó a közvetlen bank? Honnét tudod, hogy az a legkedvezőbb? Kb: 50 bank van a piacon, honnét tudod melyik jó? Tudtad, hogy van olyan folyószámla, aminek egyszeri 2800.-os dija van és utána semmi, valamint a nem lekötött pénzed 5%-ot kamatozik? Szóval szinte infláció követő...

Tudtad, hogy a hitelből lehet tőkejövedelmet képezni?

51. Suesue (válaszként erre: 41. - Kingi7)
2007. jún. 20. 02:25

Szia kingi7.


A kocsink leját a párom hitelének is vége, de mindez hiába a kiadások csak nőnek. :(

Próbálunk félre tenni, de nehézkes...


Üdv: Suesue

50. erikpipi (válaszként erre: 49. - Kingi7)
2007. jún. 19. 23:17

Na figyelj. Van egy hitelkártyám x banknál. Rendszeresen költök róla, és havonta igyekszem visszafizetni aköltéseket, mert akkor kamatmentes, de ha nem fizetem az összes költést akkor igen magas a kamat. Na ez a bank hívott, hogy vehetek fel hitelt x összeget vagy többet. Én meg igent mondtam, és ott van a számlámon a pénz.

Nem cinikus voltam, az igazat írtam. Bocsi, ha úgy érezted.

egyébként ha hitelt akarsz felvenni, mindig oylan személyt keress pl lakásvásárlásnál, akinek kapcsolata van közvetlen a bankkal. Mi úgy vettünk lakást,hogy az ingatlanos intézte a hitelt is , a férje pedig ügyvéd. 3 hét alatt sikerült.

49. kingi7 (válaszként erre: 47. - Erikpipi)
2007. jún. 19. 22:28
Na persze:)ez tényleg ilyen egyszerű...:) Nem értem miért vagy cinikus?
48. kingi7 (válaszként erre: 46. - 3a0842d373)
2007. jún. 19. 22:27

Nem, ezt úgy hívják, hogy pénzügyi stratégia, nem csak hitellel lehet a kiadásokat csökkenteni.

lendületben vagyok:) csak ritkán jutok ide a munka miatt.(hál' istennek:))

Sok infóra, mivel információkból dolgozunk:)

Mit szeretnél konkrétabban? Milyen kiadásaid vannak? Ingatlan, hitel, életb, vagyonb...minden ami pénzügy...:)

2007. jún. 19. 22:11
Engem ma felhívtak a bankból, kérdezték kell e hitel és kb. 10 perc múlva utalták.
46. 3a0842d373 (válaszként erre: 41. - Kingi7)
2007. jún. 19. 21:47

Szia Kingi,

ezt hívják úgy, hogy hitelkiváltás?

Igen, érdekelne. Ha még lendületben vagy és aktuális a "segélyvonalad", légyszi írd meg, milyen infókra van szükséged. Köszi előre is :)

CSM

45. kingi7 (válaszként erre: 43. - Timy26)
2007. jún. 18. 21:12

Tőled is több információra lenne szükségem:)

Milyen hiteleitek vannak? Van ingatlanotok? Ha igen mennyi az értéke? Van hitel rajta? Mennyi?

44. kingi7 (válaszként erre: 42. - Kidface)
2007. jún. 18. 21:10

Szia!

Részletesebben érdekelne, ez kevés infórmáció.

Mit szeretnétek? van-e ingatlan még pluszba a családba?(Pl: szülők)

43. timy26 (válaszként erre: 41. - Kingi7)
2007. jún. 17. 20:34

Igen,akad,én.

Elég sok a kiadásunk,meg van egy pár felvett hitelünk,amit törleszteni kell,és ezt jó lenne csökkenteni.

2007. jún. 16. 20:43

Sziasztok!


Lakásépítésen, vásárláson gondolkodunk a párommal. Érdeklődnék, hogy mit tudsz ajánlani, honnan, hogyan szerezhetnénk hitelt, és max mennyit. Útban van leendő fiunk, 1hónap és megszületik. Azt tudjuk, hogy ez 900e szocpolt jelent, ezen kívül nincs önerőnk. Nem sok a keresetünk, nekem nettó 87e, párom még tanulni fog, csak GYES-t és családi pótlékot fog kapni. Szóval nem sokból tudunk gazdálkodni.

Előre is köszi.

41. kingi7
2007. jún. 5. 21:49
Olyan esetleg akad, aki nem hitellel kapcsolatban érdeklődik, hanem túl sok a kiadása és szeretné lecsökkenteni?
40. emily (válaszként erre: 39. - Kingi7)
2007. jún. 3. 20:55
Köszi! :-)
39. kingi7
2007. jún. 3. 20:46
Azért kérdeztem, mert ott előszerettettel építenek "faházakat" Az adatok alapján utánanézek:)
38. emily (válaszként erre: 37. - Kingi7)
2007. jún. 2. 23:20
Nem, német.
37. kingi7
2007. jún. 2. 23:16
Véletlenül a párod nem erdélyi?
36. emily (válaszként erre: 35. - Kingi7)
2007. jún. 2. 23:11
Nálunk sem én istenítem, elhiheted... :-D
35. kingi7 (válaszként erre: 34. - Emily)
2007. jún. 2. 23:10
Hát most hosszú lenne leírni, de nem erre az éghajlatra tervezték...nekem olyan doboz hangulatom volt benne, eladtam, hál' istennek. Nem olcsób-szerintem- mint a tégala, persze, ha az anyagot belerakják.
34. emily (válaszként erre: 33. - Kingi7)
2007. jún. 2. 23:06
Van tartózkodási engedélye. Miért nem jó szted a könnyűszerk.?
33. kingi7 (válaszként erre: 32. - Emily)
2007. jún. 2. 23:03
Csak ennyi? :D rögzitem és konkrétumokkal megpróbálok szolgálni... a párod letelepedett nálunk? Könnyúszerkezetes az elég necces-le is beszélnélek róla, volt ilyen házam-
32. emily (válaszként erre: 31. - Kingi7)
2007. jún. 2. 20:56

Párom anyuja albiban, anyukám háza meg közös a hugával. Tudod, közös lónak... Na meg a ház ramaty sztem alig ér valamit, úgyhogy jelzálog kizárva. :-(

Az érdekel, hogy mennyi ideig kell albiban lakni előtte, mivel kell bizonyítani, hogy mennyit fizettem, mennyi önerő kell hozzá, mennyit lehet felvenni,mennyi időre,fordítható-e építkezésre (mondjuk egy könnyűszerkezetes gyorsház),milyen a kamata, elég-e az élettársi viszony, ha a párommal venném fel, gond lehet-e, hogy a párom külföldi? Na egyenlőre csak ennyi jutott eszembe! :-DDDD

31. kingi7 (válaszként erre: 30. - Emily)
2007. jún. 2. 00:03

Konkrétan milyen információ érdekelne? Több banknak is van ilyen.

Ha jól tudom egyáltalán nincs ingatlan a családban? Pl: szülők?

30. emily
2007. jún. 1. 23:52

Szia Kingi!

Tudsz már vmi közelebbit az albérletből lakásba-hitelről?

29. kingi7
2007. jún. 1. 23:10

Szóval, ha valakit érdekel a téma bővebben, hogyan tudná a kiadásait,költségeit csökkenteni talál még infót 2 másik topicban:

"Érdemes felvenni adóságrendező hitelt? Mik a tapasztalatok?"

"Hogyan szerezzek 300000.-forintot?"


A lényeg, hogy olyan embereknek próbálunk segíteni, akit csőbe húztak, eladósodtak,sok a kiadásuk-megtakarításra, életbiztosításra, nyugdíjpénztárra...stb- és szeretnék csökkenteni.

A tanácsadás teljesen díjmentes....

2007. máj. 31. 14:55

Igen, ilyenre.

Mostszeretnénk építkezni, a hitel márc-áprilistól kellene..

Addigra lesz egy balcsiprti telek+ alap esetleg lábazat, ha belefér az időbe. Készpénz az már nem nagyon fog maradni pár százezer.

Keresetünk ami bejelentett az kb 290 nettó kettőnké de nem vagyunk házasok, csak élettársak.

Forint alapú hitelt szeretnénk, kb 10-12 milió forintot, úgy hogy a szocpolt utólag vonják majd le, ha meglesznek a gyerekek (2 van tervben).

Ja, és olyan hitelt szeretnénk, amit nem kell számlával igazolni. Úgy sztem sokkal többe kerül, ráadásul, sok családi segítség lenne, amiről ugye nem tudok számlát hozni...

Bocs hogy ilyen kapkodva írom, de közben sajna dolgoznom kéne...


Szóval minden ötletet tanácsot szívesen fogadok.

27. kingi7 (válaszként erre: 25. - 788165bfc9)
2007. máj. 30. 22:21
Mármint gondolom, hogy itt arra gondolsz, amikor van egy megtakarítási rész a hitelből és az hozamot produkál:)
26. kingi7 (válaszként erre: 25. - 788165bfc9)
2007. máj. 30. 22:20
Igen, tudok benne segíteni, ha jó pénzügyi tanácsadót választasz, akkor egy stratégiát épít a pénzügyeidre, ezálltal kölcségeid csökkennek és ha ügyesen csinálják, akkor még pézt is tudnak tömni az ember zsebébe. A legjobb konstrukció:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook