Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitellel kapcsolatban lenne kérdésem. Segítsetek... fórum

Lakáshitellel kapcsolatban lenne kérdésem. Segítsetek... (beszélgetős fórum)


2017. ápr. 23. 23:23
Nos, szép kilátások vannak. :(
18. globus (válaszként erre: 17. - 2d052648f4)
2017. ápr. 22. 16:22
Én is hasonlóban reménykedem, mint az utóbbi - végső esetben :)
2017. ápr. 22. 16:16

Mi legbelül valahogyan megéreztük amúgy és az adásvételiben 3 hónapos határidőt írtunk. Így is féltem, hogy kifutunk az időből.


Mivel a CSOK-ot nem kaptuk meg, így nekünk is van hozzá személyi kölcsönünk. Persze nem a mi nevünkön, mert az már bonyolult lett volna. Anyósomék nevén fut, de mi fizetjük. Ők kedden aláírták a papírt reggel és délután a számlán volt a pénz.

16. globus (válaszként erre: 15. - 2d052648f4)
2017. ápr. 22. 16:00

Ha nekünk eddig húzzák, akkor csak Provident jöhet szóba, mert személyi kölcsönre is egy hetet mondott a banki ügyintéző.

Sosem volt hitelünk, honnan tudhattam volna, szerepelt történetünkben több szakértő, egyikük sem szólt, pedig tudták, hogy lesz hitel rész.

2017. ápr. 22. 15:57
Nekünk majdnem 2 hónap volt, mire utaltak. 4-szer dobták vissza a papírokat. Csúnyán szólva minden sz*rba belefutottunk. Még az ügyvéd és az ügyintéző is mondta, hogy ennyire peches ügyfelek ritkán vannak, akiknek ilyen nehezen megy a hitelfelvétel úgy, hogy volt egy érvényes pozitív előbírálatunk, így egy csomó papírt be sem kellett újra adni, amikor ténylegesen a hitelfelvételnél voltunk.
2017. ápr. 22. 13:42

Vannak bankok, ahol 2 nap alatt személyi kölcsönt folyósítanak.

Ha gyorsan kell a pénz, ezt választanám. Aztán majd átalakíthatja a bank lakáshitellé.

13. globus
2017. ápr. 22. 13:11

[link]

2 hét-1 hónap, esetenként több.

Igazából nem is az izgat, hogy megkapjuk-e, valószínűleg igen, hiszen jelzálogos lesz az ingatlan, hanem MIKOR... :D

12. globus (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2017. ápr. 22. 13:09
Hát ez van. Kedden mentek el a kérelmi papírok, három bankszámla kivonat (hárman keresünk a családban), május elejére lesz szóbeli infó, hogy megkapjuk-e, ténylegesen pénz később. Közben valamikor be kell menni aláírni az igazi szerződést, értesíteni fognak. Hiteligénylés átfutási idejére egy hónapot kell számolni, nagyon optimista esetben 3 hét.
11. plavalaguna (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. ápr. 22. 11:47

ezt nem értem. mi mikor bejelentettük a hitelkérelmet, már másnap küldte a bank az értékbecslőt. kétszer csináltuk végig a hitel cécót (igaz egyszer se vettük fel végül) de eddig ez nem volt gond.


most harmadszor fogunk nekivágni. szerintem a bankban már el se hiszik, hogy tényleg felvesszük :D

10. globus
2017. ápr. 22. 10:07
Mi 6 M-t szeretnék felvenni fizetési határidő miatt sürgősen, 15M önerő mellett, banki ismerősünk szerint így is sanszos lehet az értékbecslő kiküldése, ami további csúszást jelent időben, aggódunk miatta. Azt mondja, hogy nincs logikai rendszer abban, hogy kihez küldenek értékbecslőt. Ha netán nem kapnánk meg, nem marad más, mint Provident, Cetelem, mert szerződésünk van, pontos fizetési határidővel. Szerződés nélkül nem mehetünk a bankba, ördögi kör ez.
2017. ápr. 22. 00:43

Mi most mentünk keresztül ezen. Törvény szabályozza (nem bankfüggő), hogy minimum 20% önerő kell. Van olyan bank, aki a CSOK-ot is beleszámítja és akkor elèg valójában 10% körüli összeg. És ez szépen hangzik. De ha hitelt vesznek fel, akkor kimegy az értékbecslő és az általa megállapított forgalmi értékhez mérik a hitelt, nem a vételárhoz. Ha leértékeli, akkor máris bukta van, ha nagyon a hitelell számoltok. De még a bank akkor is kitalálhat ezt-azt.


Röviden: 15 milliós családi házat vettünk, 2008-ban épült. Mielőtt bevágtunk a hitelbe csináltattunk egy előbírálatot 12 millióra. Megkaptuk volna elvileg. Mire a végére értünk az értékbecslő 12 milliós forgalmi értéket állapított meg. Tehát így nyilván a hitel is kevesebb lett. De alig akarták megadni. Annyit mondtak, hogy nem köteles a bank indokolni a döntését. A CSOK-ot sem kaptuk meg, mert van egy olyan törvèny, hogy a ház vételára max 20%-kal haladhatja meg a felbecsült értéket. Nálunk ez 14 400 000 ft lett volna. De a tulaj nem engedett 1 ft-ot sem a meghirdetett árból. Amit meg is értek. A környéken így is magasabbak az árak. De ő hamar el akarta adni, mert építkeznek máshol. Azon is meglepődött, hogy a bank szerint csak 12 millát ér. Hát voltak olyan indokok, hogy csak lestem. Pl nehezen megközelíthető. Itt megy el a falu mellett 2 autópálya, de sebaj...na mindegy. Szóval mi alig kaptunk hitelt, pedig mindkettőnknek normálisan bejelentett munkahelye van, nem olyan alacsony fizetéssel. Csak albérlet mellett sosem gyűlt volna össze egy csalàdi ház ára. Mi pedig vágytunk sajátra. Így sem ott vettünk, ahol eredetileg akartunk. Mire összegyűlt a megfelelő önerő, már milliókkal feljebb mentek az árak. Nekünk pedig 15 millió volt a max.

8. smart63 (válaszként erre: 5. - A03dd05915)
2017. ápr. 21. 21:11
Köszönöm szépen, pont most erősítették meg, amit Te is leírtál.Ott a pont! :)
2017. ápr. 21. 21:10

[link]


Itt kalkulálhattok, és ajánl is bankokat.

2017. ápr. 21. 21:09

Nem éppen friss cikk, ezt találtam:

[link]

2017. ápr. 21. 21:08

Sokféle lakáshitel létezik. Érdemes több bankot megkeresni, és a tanácsadók segítségét kérni.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: szerintem a vételár max. 80%-át tudjátok majd hitelként igényelni.

Vagyis 10,7 milliós lakás esetén 8,56 milliót.

4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Smart63)
2017. ápr. 21. 21:05

9-et nem hiszem, de többet, mint 20-30%. Szerintem.

De nem vagyok sem bankos, sem hitelügyintéző, de ha az lennék, sem ismerem a konkrét üget.


Sétáljatok be a bankba, és ott érdeklődjetek.

2017. ápr. 21. 21:04
általában a lakás árának a 70-80 százalékát kapják meg hitelként, de ez bankfüggő is. Szóval 10,7millió esetén olyan 8,560millió a maximum ha olyan bankba mennek.
2017. ápr. 21. 20:57

Lányomék kinéztek egy lakást 12 millió Ft-ért.Erre kapnának 9 milliós hitelt.

Viszont találtak egy ennél lényegesebb olcsóbb lakást.10.7 millióért.Arra is megkapnák a 9 milliós hitelt, vagy csak a lakás árának a 20-30% -át ?

2017. ápr. 21. 20:49
Lakáshitellel lenne kérdésem.Segítsetek....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook