Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elhelyezkedhetek gyógypedagógiai tanárként, ha az államvizsga csak januárban lesz, de már abszolvált státuszba kerültem? fórum

Elhelyezkedhetek gyógypedagógiai tanárként, ha az államvizsga csak januárban lesz, de már abszolvált státuszba kerültem? (tudásbázis kérdés)

16. bbrigi8822 (válaszként erre: 15. - Pan Dóra)
2012. júl. 5. 19:42
Köszönöm :)
15. Pan Dóra (válaszként erre: 14. - Bbrigi8822)
2012. júl. 5. 19:37

Na ugye, megmondtam, hogy nem is olyan fekete az ördög! :D

Gratula!!!

2012. júl. 5. 19:15
Hát felvettek!! :) Januárig gyógyped. asszisztensként, államvizsga után VÉGRE dolgozhatok gyógypedagógusként! :):):):)
2012. júl. 4. 22:09

Gondolkoznak mindenen,de a fenntartó Asperger-szindrómás, szóval gondolhatjátok, nem könnyű vele...

Eddig azt mondták, mindenképpen alkalmaznak valamilyen módon, de majd ha kezembe lesz a szerződés, akkor leszek nyugodt.

12. Pan Dóra (válaszként erre: 4. - Bbrigi8822)
2012. júl. 4. 21:45

Sokszor a 120 órás tanfolyamokat is a diploma fölé helyezik :((( Én a nem szakrendszerű oktatás bevezetésekor jártam így, csak aztán érvekkel sarokba szorítottam a főnököm :D

Szerintem az alkalmazásod a főnököd rugalmasságán múlik, mert végülis az indexeddel tudod bizonyítani, hogy elvégezted a fősulit - és csak fél évről van szó. Kellene keresni valami olyan besorolási kategóriát, amibe a jelenlegi végzettséggel beleférsz, aztán februártól majd átsorolnak.

11. eandi78 (válaszként erre: 1. - Bbrigi8822)
2012. júl. 4. 17:27
Elvileg nem lehet, de ez intézményvezetőtől függ. Gondolom magánsulikat jobban elkapják ebből szempontból. Privátban lenne mit írnom...
2012. júl. 4. 16:57
Székesfehérváron 1 magán általános iskolában. Eddig is ott voltam asszisztensként(persze tanítottam, csak a fizumon nem látszott), de most kitalálták hogy ahhoz is végzettség kell.
2012. júl. 4. 16:24
hol fogsz tanítani?
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Bbrigi8822)
2012. júl. 4. 16:23
ez elég lesz, biztosan.
7. virus2008 (válaszként erre: 6. - Bbrigi8822)
2012. júl. 4. 15:01
Hát figyelj elvileg ha törvényileg lehet akár már az utolsó évtől, akkor semmi akadálya már.
6. bbrigi8822 (válaszként erre: 5. - Virus2008)
2012. júl. 4. 14:58
Igen, azt már küldik, csak kérdés, hogy ez elég e a foglalkoztatáshoz.
5. virus2008 (válaszként erre: 1. - Bbrigi8822)
2012. júl. 4. 14:56
Hallgatói jogviszony igazolást nem tudnak adni mert már nincs ugyebár,de viszont az egyetem kiállíthat valami igazolást, hogy abszolváltál.
2012. júl. 4. 14:26
Szia! Igen, ez az,annyira hihetetlennek tűnik, hogy nem akartam elhinni. Sajnos a munkáltatóm igen szigorúan ragaszkodik a törvényhez, fél a büntetéstől. Eddig asszisztensként voltam alkalmazva, most meg már azzal jön, hogy ahhoz is OKJ-s képzés kell. Na nehogy az többet érjen mint amennyit 4 év alatt tanultam!Hihetetlen ami itt megy...
2012. júl. 4. 14:21
Szia! Ha megszűnt a hallgatói jogviszonyod és még nincs a kezedben a diplomád, akkor két szék között a padlón vagy átmeneti ideig, már amennyiben a munkáltatód szigorúan betartja a törvényt. sajnos tényleg ez van: vagy utolsó éves hallgató vagy jogviszonnyal, vagy kezedben a diploma, másképp nem lehet alkalmazni elvileg (pedig hülyeség, pl. egy ismerősömnek megvan az államvizsgája, mindene kitűnő, a nyelvvizsgája hiányzik ahhoz, hogy kézbe kapja a diplomáját, és nem tud elhelyezkedni, míg, ha utolsó éves lenne, még akár szigorlatok és szakdolgozat-írás, államvizsga előtt állna, már dolgozhatna tanárként. Nem értem, miért így van, mennyivel több a tudása az utolsó évesnek, mitn annak, akinek csak nyelvvizsga kell, de mindegy:(
2012. júl. 4. 14:16

Sziasztok!

Nagyon nagy szükségem lenne a segítségre. A törvény kimondja, hogy utolsó éves hallgatót lehet alkalmazni, de a munkáltatóm ehez hallgatói jogviszony igazolást kér, ami ugye nincs, hiszen abszolvált státuszba kerültem. Már mindehol nézegettem, telefonáltam, e-mailt küldtem, de semmi. Hátha itt találok rá választ. Valami törvényi alátámasztást vagy hasonlót. Köszönöm!

2012. júl. 4. 14:13
Elhelyezkedhetek gyógypedagógiai tanárként, ha az államvizsga csak januárban lesz, de már abszolvált státuszba kerültem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook