Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sajnálom a nemtehetekróla helyzetet! Nem tudom, hogyan lesz... fórum

Sajnálom a nemtehetekróla helyzetet! Nem tudom, hogyan lesz... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
dec. 10. 14:53
.
63. Epresturmix (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2022. szept. 18. 20:53

Én is olvastam ezt a cikket. :)

Nézd. Az ötlet király, csak ehhez kellett 4 érett gondolkodású nő. Abból meg kevés van.

62. Amaunet (válaszként erre: 61. - Timycat)
2022. szept. 18. 20:35
OK. Annyira engem nem érdekel a téma. Hiszek a szüleimnek.
61. timycat (válaszként erre: 60. - Amaunet)
2022. szept. 18. 20:07

Ilyen nincs, olvass utána. Nagyon érdekes, laikusok számára is érthető jogesetek vannak a témában.


Ez az a téma, amiben nincs félrebeszélés. Eleve fel sem merül, hogy dönteni kellene, ez nem döntés helyzet.

2022. szept. 18. 20:03
Vagy X éve egy vidéki orvos nem szerette volna a döntést vállalni. Abban az időben nem forgatták még így az orvosok felett a paragrafusokat, mint a karikást.
2022. szept. 18. 19:43
Hát ez van, fogalmazzunk úgy családi legenda.
58. Amaunet (válaszként erre: 57. - Timycat)
2022. szept. 18. 18:52
Ok. Ezzel kvázi azt állítod, hogy a szüleim hazudtak.
2022. szept. 18. 18:40

Muszáj tudnom.

Az ember az élveszületéssel válik jogképessé, a szülő nő jogképes, a magzat még nem.

56. syria (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2022. szept. 18. 18:18
El vagy tájolva okospalacsinta. Nekem nimcsem nyomorom. 🤣
2022. szept. 18. 17:43
A saját nyomoroddal foglalkozz!
54. Amaunet (válaszként erre: 50. - Timycat)
2022. szept. 18. 17:42
Te tudod.
53. birebora (válaszként erre: 45. - ,zumba)
2022. szept. 18. 10:46
Hogyne lett volna könnyebb. A mai világban munka mellett, saját család mellett ápolni eszméletlen nagy teher még akkor is ha egy fedél alatt élnek, de úgy könnyebb az biztos. De ha nem együtt vagy nem közelben laknak akkor munka után bevásárolni, főzni, gyerekeket ellátni, velük tanulni, foglalkozni, különórákra, sportra vinni és még az idős szülőkhöz elmenni, onnan hazamenni őket ellátni, ápolni hosszútávon embert próbáló. Egy két hét vagy hónap még megoldható vagy belátható de ha évekről van szó, ott valaki(k)nek ki kell állni a munkából vagy felfogadni és fizetni valakit.
52. csemár (válaszként erre: 49. - ,zumba)
2022. szept. 18. 10:34

Nem szeretném a vitát gerjeszteni.

A lényeg, ami miatt szóltam Hozzád, csak az volt, hogy meg vagyok győződve róla, hogy sok minden megoldható, ha van akarat hozzá.

51. timycat (válaszként erre: 50. - Timycat)
2022. szept. 18. 10:33

Még maga a nő sem dönthet hogy helyette inkább a gyereket mentsék.


Haldokló nő, tehát az aki tutira biztosra meghal, dönthet arról már előre haladott terhességnél, hogy ha ennek orvosi, élettani feltételei megvannak akkor tartsák fent az életfunkcióit addig míg a magzat önálló életre képes lesz. De ez is nagyon ritka. Korai terhességnél az anya halála automatikusan a magzat halálát is jelenti.

50. timycat (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2022. szept. 18. 10:30

Ilyen helyzet nincs, senki nem dönthet más élete felett csak az orvos, szakmai szabályok alapján, jogszabályba fektett szabály, hogy a terhesség korától függetlenül az anyát mentik.


Apukád nem dönthet és nem is dönthetett ebben.

49. ,zumba (válaszként erre: 46. - Csemár)
2022. szept. 18. 10:28
Én meg a férjemmel, mert picike család van, testvér sincs, mert egy oda nem figyelő autós elgázolta és meghalt.(vétlen volt, talán az volt a hiba, hogy elindult munkába.)
48. Amaunet (válaszként erre: 42. - ,zumba)
2022. szept. 18. 10:25

Igen, vannak ilyen esetek is...


De egy nagyszülővel együtt élni nagy segítség is lehet. Egy jó egészségnek örvendő idős asszony elviszi az egész háztartást.

47. ,zumba (válaszként erre: 44. - Globus)
2022. szept. 18. 10:24
Persze, egy fedél alatt elvoltak, segítették egymást, így könnyebb volt pl: a néha otthonról világgá menő időssel bánni. Szerényen, szegényen éltek. Kemény időszak jön az biztos és nem csak rezsi szempontjából.
46. csemár (válaszként erre: 45. - ,zumba)
2022. szept. 18. 10:24

Igen, ápoltam.

Családi segítséggel.

45. ,zumba (válaszként erre: 43. - Csemár)
2022. szept. 18. 10:19
Ápoltál munkahely mellett szülőt? Mert én igen, nehéz volt. Sokkal könnyebb lett volna, ha nem dolgoztam volna...
44. globus (válaszként erre: 42. - ,zumba)
2022. szept. 18. 10:17

Enyém már napszámba járt, ami ugye már akkor sem volt nyugdíjat alapozó tétel. Ennek ellenére kapott valamiféle nyugdíjat, hetvenes években alanyi jogon járt. Összegére tippem sincs, mivel családban élt, egy tál ételre elég volt biztosan. Manapság ennél jóval több a szükséglete a legigénytelenebb embernek is. A van mit enni tudata még nem

tesz nyugodttá bennünket 🙃

Most úgy néz ki, hogy szembesülünk azzal, eddigi siránkozásunk mennyire alaptalan volt.

43. csemár (válaszként erre: 42. - ,zumba)
2022. szept. 18. 10:15

"Igen, de..."


Hát persze, ez az "igende" kb. ugyanaz, mint a "nemtehetekróla".

42. ,zumba (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2022. szept. 18. 10:08
Igen, de régen az asszonyok nem jártak munkahelyre dolgozni. A nagyim, a dédim sem járt, a család ellátása volt a feladatuk.
41. michelle.r (válaszként erre: 34. - Semleges)
2022. szept. 17. 11:22

Szerintem feltételes módot múlt időben használni teljesen felesleges. Általában a romantikus pozitív a sztori kicsengése. Lehet, hogy pont az ellenkezője történt volna. Minden esetre azt hiszem, olyan évek jönnek, hogy nagyon át kell gondolni kapcsolatokat, igényeket, lehetőségeket.


Múltkor olvastam egy cikket négy nőről, akik egyedül maradtak a gyerekeikkel és négyen vásároltak vagy béreltek egy ingatlant. Szerintem a világ ötlete. De olvastad volna el, hogy milyen kommentek születtek alatta 🙄


Ha ez a helyzet nem változtat emberek gondolat/érzelemvilágán, ha nem változik megy az egymáshoz, de először a magunkhoz való viszonyunk, ez az ország tényleg, és örökre elveszett.


Nem ördögtől való, hogy emberek ne lakást béreljenek, hanem a lakásban egy-két szobát. De erős kétségeim vannak, hogy a bérbeadó tud-e alkalmazkodni ahhoz, hogy pénzért meg kell osztoznia a konyháján, az életterén. Pedig sokak számára nem lesz más lehetőség.

40. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Syria)
2022. szept. 17. 11:17
Vagy nem építenek utat! :))
39. syria (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2022. szept. 17. 11:08
Persze, hogy nem: az árokba lökik. :(
38. Amaunet (válaszként erre: 36. - Timycat)
2022. szept. 16. 10:13

Akkor az a szüleim vállalása lenne, az ő döntésük.


(Apám állt ilyen döntés előtt, mikor a koraszülött iker nővéreimről mondott le az anyám életéért. Nem tudták volna megmenteni a gyermekeket és anyámat is.)

37. Amaunet (válaszként erre: 35. - Timycat)
2022. szept. 16. 10:08
Nem összefüggéstelen, ha ezt a nagy nincstelenséget nézzük meg a lehető legtöbb oldalról.
36. timycat (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2022. szept. 16. 09:05

Az előbb még a túlnépesedés volt a bajod. Ha a szüleid csak egy gyereket vállalnak és ne adj Isten az betegen születik akkor? Erről a helyzetről ki tehetne?


Szerinted csak ti működtök úgy hogy lehetőséghez mérten segítitek egymást? Ez nem kuriózum.

35. timycat (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2022. szept. 16. 08:58

"Szerintem nem minden ok nélkül betegszik meg senki sem."


Ez igaz, engem csak beoltottak, persze az orvosok szerint is az én hibám.


Az előbb még túlnépesedésről írtál, most meg tágabb család. Nem igazán következetes a véleményed.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook