Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Saját készítésű ruhák készítésére szerintetek van igény? fórum

Saját készítésű ruhák készítésére szerintetek van igény? (beszélgetős fórum)

2012. febr. 14. 18:24
Az a ruha, ami a fényképemen van (óarany színű nehézselyem) 3,5 fél évvel ezelőtt volt 12 ezer forint leárazva... Szívesen járnék hasonló stílusú ruhákban, de a mindennapokra megfizethetetlen...
2012. febr. 14. 17:05

Népiest nem is, de az alkatom, koromnak megfelelőt meg szeretném varrni magamnak.

Aki " heteket p..l " vele, hadd kérje meg az árát.

Soknak halvány fogalma sincs mennyi időt fordított rá, míg az a MŰ elkészült.

Azért egy bizonyos népviseletet fel szeretnék húzni. Csak úgy pár órán keresztül lenne rajtam.

2012. febr. 2. 10:19

Mostanság tényleg eléggé felkapott a népies motívumokkal ötvözött modern viselet, de ha eredeti kézzel hímzett, esetleg sujtással ellátott ruháról van szó, annak bíz' megvan az ára.

Én is hasonló jellegű göncökben járok, és elejétől a végéig én készítem, és ha napokat- heteket p*cs*lök vele, nem adnám olcsóér'.

Mindemellett lehet próbálkozni, természetesen, és tényleg inkább a külföldi turista kategóriát javaslott célbavenni. Sok sikert!

2012. febr. 2. 10:13
én inkább turistákkal fertőzött területen próbálkoznék, mint piacon.
14. Lencsy
2012. febr. 2. 06:40
Nem tudom mennyire laksz messzi a Balatontól , de szerintem ott még talán a legnagyobb a turizmus és a tapasztalataim szerint a külföldiek vásárolnak is rendesen .
2012. febr. 1. 23:07

Nem hiszem, bár attól függ mennyire egyedit tudsz gyártani.

A Nemzeti Múzeumnál szokott lenni vásár, ott évről, évre kevesebb az érdeklődő.


Nekem nagyon tetszenek. Valaki írta hogy 10 ezer körül van egy felső, én sokkal drágábbért láttam csak. :(

Tennél fel fotót milyeneket tervezel, gyártasz?

12. Lencsy (válaszként erre: 1. - Dizzy25)
2012. febr. 1. 20:42
Ha olyan helyen próbálkozol ahol van turizmus szerintem vennék . Megélni nem hiszem, hogy lehet belőle , de egy nyárra való összejöhet :)
11. t.Ili
2012. febr. 1. 19:52

Menj művelődési házakba,iskolákba.Vigyél szórólapot,képeket,mert a tánccsoportok elég nehezen találnak jó készítőt. Nekik nem kell mindig totál népviselet,sokszor elég,ha népies.

Aztán próbáld megtanulni az igazi népviselet készítést! Jól lehet vele keresni,ha jó vagy! :)

2012. febr. 1. 19:52
Olvastam, hogy kalocsai- matyó motívum lesz a trend :)
2012. febr. 1. 19:51
természetesen - piacokra - gondoltam :)
2012. febr. 1. 19:51
Sokan foglalkoznak ilyesmivel,és nagyon szépek vannak..de mivel melós,ezért megkérik az árát is..És manapság legtöbbeknek nem azon jár az esze,hogy ilyesmit vegyen,ami most alapból nem divatos,és viszonylag csak alkalmi jelleggel lehet viselni.
7. DuciJucika (válaszként erre: 1. - Dizzy25)
2012. febr. 1. 19:49

Népies jellegűt?


Talán olyan pacokon, vásárokon poróbálkoznék a helyedben, ahol zömében külföldiek fordulnak meg.

Hímzett dolgokkal, emléktárgyakkal, szatyrokkal.

Kendőket, sálakat is készíthetnél. Vagy csak kimondottan ruhákra gondoltál?

2012. febr. 1. 19:47
Nem valószínű, hogy ebből meg lehetne élni. Magadnak, esetleg ajándéknak varrhatsz.
5. homern (válaszként erre: 1. - Dizzy25)
2012. febr. 1. 19:46

Mostanában újra felkapottak a népies motívumok,gyönyörűek szerintem ezek a ruhák.Főleg a népies hímzéssel díszített modernebb,csinos darabokat keresik,egy-egy felső akár 8-9ezer ft-ba is kerülhet.Én is keresek ilyesmit,de amiket láttam a megfizethetetlen kategóriába kerültek nálam :(

Neten nagyobb esélyed lenne mint vásárokon!

2012. febr. 1. 19:44
Nem igazán... Talán még az ún. "rokolya".
2012. febr. 1. 19:42
Kicsi rá az igény.Inkább próbáld aukciós oldalakon eladni,hátha nagyobb sikered lesz.De próba szerencse!
2. Evawitch (válaszként erre: 1. - Dizzy25)
2012. febr. 1. 19:40
Népies jellegűt nem igen vesznek meg mostanában, sajnos... :( Megélni nem lehet szerintem, de plusz pénznek jó. Egy ismerősöm varrt táskákat és azokat próbálgatta eladni, bevitte boltokba is, hogy adják el neki. Változó volt a sikere, de szerintem ez csak mellékkeresetnek lenne jó. Ha nekiállsz a dolognak, akkor sok sikert! :)
2012. febr. 1. 19:36
Arra gondoltam, hogy saját készítésű, népies jellegű ruháimat vásárokra vinném. Megéri szerintetek? Meg lehet belőle élni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook