Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » RYN- az aktív cipő fórum

RYN- az aktív cipő (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
121. bekecs
2016. jan. 5. 21:11

Üdv mindenkinek

Mi van ezzel a gördülő cipő dologgal? Kacérkodok itt a gondolattal, hogy beruházok egy ilyen gördülő cipőre és ezért elkezdtem utána járni a dolgoknak. Megpróbáltam minden ezzel kapcsolatos témát elolvasni, de azt vettem észre, hogy nem nagyon pörög egyik fórum sem. Végig néztem egy csomó márkát, MBT, RYN, Joya, Walkmaxx, Batz, Scholl, Enquist, stb. Úgy vettem észre a RYN-ről írtak a legtöbb jót, és az MBT-ről pedig sok a garanciális probléma, hamar tönkre megy. De bármelyik ezzel a témával kapcsolatos fórumot, ha megnézek, talán egy-két hozzászólás van ami idei vagy tavalyi, aztán utána a legutóbbi hozzászólások több évesek 4-5-6 éves, vagy régebbi. Lecsengett ez az egész vagy mi? Senki nem vesz ilyen cipőt mostanában? Lehet, hogy ennyi volt? Rájöttek az emberek, hogy az egész gördülő cipő dolog csak egy nagy kábítás? Nem tudom, miért van ez, de szerintem, ha egy témával kapcsolatos dologról nem lehet aktív fórumot találni, akkor az talán elárul valamit. Hiszen bármilyen hobbi vagy érdeklődési kör vagy egyszerűen akárminek lehet aktív fórumot találni a neten. De ezeken a gördülőcipő fórumokon már hosszú évek óta csend van. Hmm...érdekes... Lehet, hogy még se adok ki 40-50ezret egy ilyen cipőért.

2012. márc. 16. 07:41

Sziasztok!


Tud valaki benne segíteni, hogy Zalaegerszegen van-e RYN cipőbolt? És ha igen, akkor hol található?


Köszi!

2011. máj. 26. 14:16
Én már próbáltam az MBT-t, de sajnos kétszer is meghibásodott a szenzor része, beázott. Ezen felbuzdulva vettem Ryn cipőt egy belvárosi boltban, ahol több márka is van és kedvére kipróbálhatja őket az ember. Nagyon élveztem, hogy válogathattam. A boltban dolgozó gyógytornász segített a nekem legjobb kiválasztásában. A Rynnél az a tapasztalatom, hogy sokkal minőségesebb, strapabíróbb, pedig mind a kettőt egyformán használom. Ti milyen cipőket használtatok? Nálatok is előfordult már hasonló szenzoros probléma?
2010. júl. 19. 16:51

sziasztok

Érdeklődnék, hogy hallottatok már az Enquist-ről?

2010. ápr. 2. 11:47
Ja bocsi a RYN boltban.
2010. febr. 20. 15:12

Sziasztok!

Ha jól olvastam, van itt olyan, akinek mind a kétféle cipője is van. MBT és RYN is. Mik a tapasztalatok árban, minőségben és hatásban? Nekem MBT-m van, az elsőt 14 hónap után visszavittem, bevizsgálás után ingyen cserélték, majd 4 hónap után újra vissza, most javították. Amúgy szeretem, kényelmes. Mióta javították, nem hordtam, csak lakásban, mert nem akartam, hogy megint baj legyen vele, errefelé sok a víz mostanában /hó, eső/.

Még nincs rá pénzem, de szeretnék majd egy másikat is, és fentiek miatt Ryn-re gondoltam. Ezért érdeklődök.

115. agica35 (válaszként erre: 114. - Uncsik2)
2010. febr. 19. 14:28

Szia!

Régen írtál, nem tudom, most hogy állsz a cipőddel, de én is hasonlóan toltam el az elején a dolgot. Mikor megvettem a cipőt, hamar egész nap hordtam, mondván, hogy ülő munkát végzek... Na igen, csak épületen belül összeadva sokat megyek. Nekem a derekam és a lábam is nagyon fájt, utána kb. 1-2 hétig pihentettem, majd mintha akkor vettem volna, fokozatosan használtam, és így jó lett.

114. uncsik2 (válaszként erre: 113. - 123307f073)
2009. nov. 26. 17:11
Én csak hordani szeretném fájdalom nélkül. Amúgy nordikozom, sokat megyek vele erőben, kiránduláson. Tehát próbálok nem könyvből, de egészségesen élni. De a lábam ha fáj ebbe a cipőben nem megy.Éva
113. 123307f073 (válaszként erre: 111. - Uncsik2)
2009. nov. 26. 08:17

Azért nem mondhatták, hogy nem lesz jó neked, mert pont fordítva van ! Ha lúdtalpad van, akkor a RYN gyógyterápiás cipőre van szükséged!

Neked kell eldöntened,hogy mit szeretnél.

Ha fogyni akarsz,akkor nem elég ha elolvasod a Béres Alexandra könyveket,hanem úgy is kell élned!Aktívan,sportolva,sokszor megizzadva és fáradtan.Csak így lesz eredmény !Kényelmes,puha karosszékben ülve,fájdalom és izzadság nélkül sehol sem érheted el az életben a céljaidat.

Hajrá és ne add fel !!!

112. uncsik2 (válaszként erre: 110. - B959650402)
2009. nov. 26. 07:30

Nekem is van mbt-m, azt tudom hordani, első perc óta. Majdnem egész nap rajtam van.RYN-t vettem pedig előbb.

Éva

111. uncsik2 (válaszként erre: 109. - 123307f073)
2009. nov. 26. 07:29

Nagyon kedves vagy, hogy írtál. Tudom, hogy ez van nekem, de nem mondták amikor vettem, hogy nekem nem biztos, hogy jó lesz. Mit tudok csinálni, mert vissza nem veszik, pénzt nem adnak vissza és hordani nem tudom max. 1/2 órát. Ahhoz viszont nem olcsó a cipő.

Éva

110. b959650402 (válaszként erre: 108. - Uncsik2)
2009. nov. 25. 10:09

szia!

nekem is van Ryn cipom szeptember ota. Elotte volt MBTm, de sztem aktivabb, jobb a Ryn. van egy kis ludtalpam, fájt a derekam és a bal térdem. Most ugy vettem észre, h a lábméretem is ossze ment kicsit.ezt mondták is, mert a folyamatos izommunkátol a boltozat visszaépul...:)

Amugy olyan zárt légkamrásat vettél? mert azok a sportok. nekem azt mondták, h az még aktivabb, hiszen keményebb a talpszerkezete. és nagyon fontos a hozzászoktatási ido!!sztem tuti, azert fájt a talpad, mert egyszerre sokat volt a lábadon. en is jártam igy, de ma már egász nap ebben vagyok és nincs semmi gond.

109. 123307f073 (válaszként erre: 108. - Uncsik2)
2009. nov. 25. 01:08

Szerintem neked bokasüllyedésed van, vagyis..lúdtalp.

Azért fáj a lábad,mert a RYN egy kemény edző cipő és dolgoztatja a talpizmokat és felfelé nyomja a bokasüllyedést.Szomorú tény,de izomaktivitás nélkűl nem lehet eredményt elérni sem a fogyásban,sem más mozgás szervi problémánál.a RYN cipőd megdolgoztat,mint egy személyi edző..ha eleint fáj,tarts szünetet,később megszokod már és le sem akarod venni !

Hidd el nekem, ugyanezen mentem én is keresztűl !

108. uncsik2
2009. nov. 23. 20:06
Kérném, ha valaki tud segítsen.Vettem egy RYN edző / sport / cipőt. Júliusban vettem, és csak októberben kezdtem hordani. Csak rövid távon, de kényelmes volt. Egyszer elmentünk egy kicsit hosszabb útra, alig vártam, hogy hazaérjek, nagyon fájt a lábam. Azóta ha 10-15 percig hordom már kapom le mert nem bírom hordani. Van egy MBT is azt viszont folyamatosan tudnám viselni, nem is érzem, hogy a lábamon van. Mit tegyek? A boltban azt mondták, hogy szokni kell. Hogy csináljam, mikor a méret jó de a talpam nagyon fáj. Köszi ha valaki mondana valamit.
107. agica35 (válaszként erre: 102. - Agica35)
2009. júl. 22. 13:18
Majdnem egy havi használat utáni beszámoló: bokasüllyedésem van, kb. 15 percnyi állás után megfájdul a derekam. Júli 17-én koncerten voltam, kb. 5 órát álltam a cipőben: a végén a talpam már fájt, de a derekam egyáltalán nem. És másnap, pihenés után már csak kis fájdalom.. Munkánál nekem nem annyira hasznos, mivel főként ülök, de amikor járkálnom kell, kellemes. Továbbiakat majd később. Szép napot mindenkinek!
106. agica35 (válaszként erre: 105. - Gabriellaxp)
2009. júl. 22. 13:14
Bocs a késői válaszért, rég jártam erre... A férjem kb. 100 kg. Neki is van ryn cipője. masszőr, gyakorlatilag egész nap abban van. Nem dagad a lába, és nem fáj egész napos állás után. Szóval szerintem próbáld ki! Egyébként volt már a lábadon? Szerintem nagyon jó érzés!! És ez még nem kerül pénzbe :))
2009. júl. 17. 20:56

Sziasztok!

Én is szeretnék egy ryn cipellőt, de elég nehézsúlyú vagyok. 92 kg. Egyáltalán való ez ilyen súlyhoz, fogyózom. Reggelente gyors sétával kezdem a napot és ehhez gondoltam. Elég borsos az ára, Megéri az árát, szerintetek? Milyen érzés hordani?

104. agica35 (válaszként erre: 103. - Gunarok)
2009. júl. 14. 10:47
Miért, én azt írtam, hogy a ryn koppintotta az mbt-t?
103. gunarok (válaszként erre: 102. - Agica35)
2009. jún. 29. 18:59

Véleményem szerint mindkét prevenciós lábbelivel jól jársz ha vásárolsz, mert ezzel már tettél egy lépést az egészséged megőrzéséért.

Mindkét termék egy szenzációs találmány, igazából különbséget csak az tud tenni, aki mindkettőt használta. Ajánlom azoknak a fanatikus MBT-seknek, hogy próbálják ki a RYN-t is, mert lehet, hogy kellemesen fognak csalódni benne. Miben nyújt többet a RYN?

- nagyobb, és hosszabb ideig tartó terápiás hatás

- fokozott izomaktivítás

- jobb minőség

- olcsóbb ár


És ha még most is sokan azt publikálják, hogy egy olcsóbb hamisítvány, akkor nézzenek utánna már azoknak a szabadalmaknak amik a RYN-hez kötődnek. Megnézte? Lehet, hogy nem is a RYN koppintotta le az MBT-t?

102. agica35
2009. jún. 26. 22:25

Sziasztok!

Én ma vettem egy RYN-t, voltam MBT boltban is. Nekem elég jó tapasztalatom volt a RYN-esekkel, mondtam, hogy néztem mbt-t, mondták, hogy szokták is javasolni, hogy azt is nézzék meg. Én úgy indultam a férjemmel, hogy mbt-t veszünk, aztán ahogy kiszálltunk a kocsiból, pont megláttunk egy ryn boltot, az már nyitva volt. Bementünk, nekem elsőre nagyon kényelmes volt a cipő. Aztán mentünk az mbt-hez. Ott az tetszett, hogy sokkal nagyobb volt a választék, de hiába emileztünk előtte, hogy van-e az a modell amit kinéztünk a neten (azt válaszolták, hogy van, de nem volt). Ez már nagyon dühítő volt, de az eladó meg nagyon flegma volt, meg húzta a száját, amikor kértünk egy-egy típust. Nekem a ryn sokkal kényelmesebb volt, azt vettünk, (mikor visszamentünk, akkor mondtam, hogy néztünk mbt-t is)délután elmentem benne sétálni, görcsölt a lábam, de majd egy hó múlva beszámolok :))

A különbségről: a technológián túl, nekem azt mondták a ryn boltban, hogy annak nagyobb a görbülete, vagy minek hívják. Az mbt-nél meg volt olyan is, aminek alig volt görbülete. Szóval: próba indul...

101. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 100. - 1366d1807f)
2009. jún. 19. 14:43
Edri, köszi.Nekem is ez a módszerem, csak körörmkefével.....
100. 1366d1807f (válaszként erre: 99. - 6190a5cfb4)
2009. jún. 18. 08:05
Szárazon szoktam én is, de ha úgy nem jön le, akkor vizes (kiszuperált) fogkefével ledörzsölöm. A szenzort pedig méhviasszal szoktam bekenni.
99. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 98. - 1366d1807f)
2009. jún. 18. 07:55

Edri, szia!:)

Te hogyan tisztítod? Én minden nap szárazon átkefélem, de egy év után talán kellene egy hatásosabb módszer is.......Szerinted? :)

Köszi, ha válaszolsz.

2009. jún. 17. 18:14
Én most lefogyva is több vagyok, akkor is elbírt, most meg pláne. MBT-m van már egy éve, enélkül nem is tudok járni, rögtön nagyon fájnak a térdeim. de ebben órákat tudok gyalogolni.
2009. jún. 17. 17:29
Szerintem igen.....én sajna több vagyok,:(((((((((( és az MBT-m elbír már egy éve. A RYN meg állítólag újabb találmány, jobb......:)
2009. jún. 11. 14:05
már egy hónapja hordom teljes megelégedéssel!Volt izomlázam és a talpam nekem is fájt, de sokat segített!
2009. máj. 18. 12:36

megvettem!!!!!!!

van egy ryn-em!:D

94. CRETA (válaszként erre: 86. - Beertrender)
2009. máj. 15. 17:20

Üdv.Beertrender!

én annyit tudok h van olyan talpú Ryn,amiben lehet sportolni is!Az egy kicsit különbözik a másiktól,nem nyitott és ha jól emlékszem jóval keményebb!

93. CRETA
2009. máj. 15. 17:17

Kedves Violaflower!

magamra ismertem a hozzászólásod alapján!Egy ilyen cipő vásárlása után mindenki tele van kérdésekkel..Annyit hord amennyit jól esik, vszinü a talpad azért fáj mert nem szokta meg h "dolgozik"!:) Ennek csak örülj!!!

92. Violaflower (válaszként erre: 91. - 1366d1807f)
2009. máj. 14. 15:36
Horthatom egésznap, csak ha fáj és kényelmetlen akkor vegyem le? Hol fog fájni? Most egy kicsit a talpam fáj, de ha leveszem, amikor nincs a lábamon ez Jó?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook