Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rosetta Stone nyelvtanuló program fórum

Rosetta Stone nyelvtanuló program (beszélgetős fórum)

2013. szept. 11. 11:01

Csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy valahol olvastam, talán épp a program leírásában, hogy középfokú szintet nem ad az 5 level. Több mint alap-, de kevesebb, mint középfok. Az 5 szint, nem a 3. Jó tanulást!

Egyébként szerintem is több helyről kell "gyűjtögetni" a tudást. Nem olyan monoton így.

15. zsuzso100 (válaszként erre: 14. - SzánI.)
2013. márc. 21. 20:34

Én úgy látom, hogy arra jó, hogy mondatok, szókapcsolatok rögzüljenek, de ezzel nem lesz 100%-os középfokú tudás.

Én régen középiskolában tanultam, aztán abbamaradt, tavalyi nyaraláson kotortam elő a tudásomat, azóta fejlesztgetem, talán olyan erős kezdő szint vagy gyenge középhaladó. Csak magamtól tanulom, Rosetta, könyvek, ismerősökkel angolul beszélgetés. Nyelvvizsgám nincs, nincs is rá szükségem, csak a nyelvtudás kell(ene).

14. SzánI. (válaszként erre: 13. - Zsuzso100)
2013. márc. 21. 09:59

Ahogy eddigi tanulmányaimban tapasztaltam, inkább kiejtésbeli eltérések vannak. Pl. az brit a "r" betűt lenyeli, az amerikai kimondja. (a szótárban is mindig fel van tűntetve, onnan néztem)


[link]


És 1-2 írásbeli különbség, de én még nem éreztem semmi különbséget itt a Rosettában.


Ja, és ki kell javítanom - most, hogy jobban belemélyedtem - szerintem nincs középfokú szintű.

A 4. szintet nézegettem, tanulgattam ma is. És a nyelvtani részben (teljesen meglepődtem, de) a do-does this-these gyakorlása volt.


Ki kellett választani, hogy a párok közül melyik jó a mondatba. Pl. : These/This famous Russian palace is blue.

Ez inkább az 1. szintre való, mint ide a negyedikre.


De majd később többet tudok róla mondani. :D

Jól átnézem. :D


Te milyen szinten vagy? Van valamilyen nyelvvizsgád?

13. zsuzso100 (válaszként erre: 12. - SzánI.)
2013. márc. 20. 20:33
Az amerikai angol mennyivel másabb, mint az brit angol? Rosetta csak 3-ig van brit angollal, amerikai van 5-ig.
12. SzánI. (válaszként erre: 11. - Zsuzso100)
2013. márc. 20. 17:01

Az amerikai angol 4. szintjét kezdtem el, hát... ez a szint szerintem alap és középfok.


Az 5. szint lehet az, amivel már lehet középfokúzni.


Én egyenlőre az angolom frissítésére használom, hogy minél több fajta helyről, több féle nyelvtanulás "érjen".

De emellett híreket hallgatok angolul, New Headway könyvet használom. (és azt hiszem, a villám angol relaxát is használni fogom ezek mellett.)


Szerintem akármilyen jó ez a program, kell mellé másfajta tanulási módszer is.

2013. febr. 7. 21:04
Tudja valaki, hogy milyen szintet lehet elérni? Én angolt tanulok vele, az elsőtől kezdtem, de ez a tudásom bőven megvan. A neten brit angolt 3-as szintig találtam, amerikai van 4-5 szinten. Miben különbözik az amerikai, tudom folytatni azzal és a 4-5 kb milyen szinten van, csak különböző témákban halad vagy egyre nehezebb lesz?
10. depianyu (válaszként erre: 9. - Agi03)
2013. jan. 22. 12:54
Szia! És használod? Emlékszel rá és tudod használni amit tanultál? Esetleg vizsgáztál belőle?
9. Agi03 (válaszként erre: 8. - Depianyu)
2012. szept. 14. 20:14

Szia!


Én franciából csináltam meg a 3-as szinttel bezárólag.

2012. júl. 11. 10:30

Sziasztok!

Hátha sikerül felélesztenem a témát...

Szóval valaki végigcsinálta bármelyik nyelvet, úgy hogy ebből tanult csak (vagy lényegében)?

7. Agi03 (válaszként erre: 6. - T.Iván)
2011. nov. 6. 12:56

Szia!


Hogy tanulsz vele, ha nem ismered a programot?


Milyen konkrétabb funkciók érdekelnének?


Így egy túl általános kérdésre nem tudok segítő, előrevivő választ adni, sajnálom. De ha konkrétabban leírod, akkor többet tudok segíteni.

6. T.Iván (válaszként erre: 4. - Agi03)
2011. szept. 12. 18:59

Szia Ági03!


Én is nemrég töltöttem le a programot és hozzá egy Német nyelv csomagot. El is kezdtem vele tanulgatni, ill. azokat a "feladatokat" próbálom csinálni amit ad a program.

Magát a programot és annak funkcióit nem ismerem.


Azt szeretném kérdezni, hogy vannak e esetleg olyan funkciók amiket te jónak vagy hasznosnak tartasz, és azokat hogy lehet elérni?

5. Upstairs (válaszként erre: 4. - Agi03)
2011. aug. 28. 16:51

Szia, Agi03:)

Küldtem priviben választ, és lehet,hogy szükségem lesz a tanácsodra, egyébként angolt tanulok vele, de ez már kiderült gondolom a levelemből:)

Szép napot:)

4. Agi03 (válaszként erre: 3. - Upstairs)
2011. aug. 25. 15:17

Szia Upstairs!

Ha valamiben tudok segíteni a programmal kapcsolatban, akkor szólj.


Kezelni már tudom (legalábbis eddig amit akartam, sikerült végrehajtatni vele :) ).


Érdekes, hogy külföldi fórumokat olvasgatva nagyon negatív kritikákat kap, nekem meg éppen ez jön be. :)


Te milyen nyelvet tanulsz vele, és hogy haladsz?

2011. aug. 21. 23:07

Fent van a gépemen a program. Egy biztos: nem egyszerű kezelni:) Nekem legalábbis feladta a leckét, bár még csak most kezdtem el tanulmányozni kb. 3 napja! :) Kíváncsi vagyok rá, mert túl sokan nem ismerik egyébként ezt a nyelvoktató programot!

Sok sikert Agi03!:)

2011. aug. 21. 22:04

Nem rosszprobram, sok ideig tart, de azert ad egy tudast.:)


Ha megcsinalod mind akkor szerintem egesz jo tudast ad... Bar szerintem fugg attol is, hogy mennyire vagy fogekony.:)

2011. aug. 21. 14:32

Sziasztok!


Ismeritek a Rosetta Stone nevű nyelvtanuló programot? Aki ismeri, használta, vagy hallott róla, mit tudna róla elmondani? Önálló nyelvtanuláshoz jó? Milyen szintre lehet valóban eljutni azzal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook