Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Romániai nyaralás fórum

Romániai nyaralás (beszélgetős fórum)


23. nikoletta93 (válaszként erre: 22. - Kisvárosi)
2012. jún. 27. 19:51
Írtam privi üzit! (lenne pár kérdésem ezzel a kempinggel kapcsolatban.)
2011. aug. 19. 19:34

Helló mindenkinek!

Hát voltunk Romániában a Pescaresc nevű kempingben.Mit is irhatnék?

Az elhelyezés,a körülmények katasztrófálisak voltak.Minden elképzelésünket alulmulták.Ennek ellenére mégsem éreztük magunkat rosszul.Az erdélyi személyzet nagyon kedves volt, a kaja is izlett.Megettük a világ összes csorba levesét,nagyon finom volt.

Csodás kirándulást tettünk a Duna-deltában, a tenger is nagyon szép és kellemes volt.

Azt azért erősen meggondoljuk jövöre is menjünk-e,mert úgy néz ki akkor is meg lesz szervezve az utazás.

21. kisvárosi (válaszként erre: 20. - Meaculpa)
2011. jún. 5. 09:00

Helló!

Sajnos nem tudom a kemping nevét.Még nem sikerült beszélnem olyanokkal akik már voltak.

2011. jún. 3. 17:40

Szia!

Mi már 11-szer voltunk Mamaian, és imádjuk. Szinte mindig kempingbe, régebben párszor kulcsosoktól vettünk ki szobát.

Ha megírod a kemping nevét, talán tudok róla többet mondani.

Tavaly Bulgáriában voltunk repcsivel, jó volt, de szerintem Románia jobb. Már csak ha a tengerig vezető utat nézem, akkor megéri... Gyönyörű utakon lehet menni, érdemes magára az útra is több napot szánni, nem csak átszáguldozni Románián. (pl. Sinai-an megaludni egyszer, vagy megnézni a Fogarasi havasokat.. felejthetetlenek.)

Idén is tervezzük, ha összejön két hét szabi.

19. kisvárosi (válaszként erre: 17. - Csiszas)
2011. ápr. 29. 10:28

Helló!

Köszönöm a részletes beszámolót!

Nagyon sokat segitettél vele.Én sajnos nem vagyok jó úszó,éppen ezért nagyon óvatos vagyok.Csak addig megyek be bármilyen vizbe amig még biztonságban érzem magam.Nyakig érőbe semmi esetre sem.Reménykedem benne,hogy a leirásod alapján kellemes napokat töltünk majd Mamaián.Kellemetlenségek persze még a legjobb helyeken is előfordulhatnak.Bizom benne,hogy azért nem az lesz a jellemzőbb.

18. kisvárosi (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. ápr. 29. 10:22

Helló!

Semmi gond!

2011. ápr. 28. 22:07

Olyan szempontbol szuper valasztas volt, mint ahogy mar irtam, hogy mamaia a roman tengerpart gyongye. Ott a legjobb a part, legkulturaltabb minden. a kempingben ha csak Ti lesztek elore merem fogadni, hogy tisztasag lesz, a partot meg remelem takaritjak, de meg fogsz lepodni, hogy mindenki pont ott dobja el a flakont, ahol kifogyott az udito. reg nem voltam mamaian, de van libego az udulohelyiseg folott(en meg nem probaltam) illetve a constantai delfinariumban napi 3 eloadas van(ott is reg nem voltam, az iden tervezem a delfinariumot bulgaroktol hazafele). Ha busszal kozlekedtek, arra kell vigyazni, hogy hiaba 1 darab varosi busszal utazol, a delfinariumig egy jegyet kell csipni, onnan meg majd meg egyet, tehat 2 utazasnak szamit, ha a delfinariumon tovabb mesz. eloszeretettel ellenorizgetnek ott mindenkit, igaz roman nyelven mindenhova ki volt teve(mikor en utoljara voltam, eleg reg).

Vannak nagyon gyakori es nem draga buszjaratok a tengerparti udulok kozott, de mamaianal tobbet mas nem tud mutatni(igaz nekem eforia a kedvencem, de mamaia messze felulmulja).

az meg alap, hogy orizetlenul nem hagytok telefont, penztarcat, semmit(mi mindig felvaltva furodtunk, valaki orizte a partot). lehet mamaia kulturaltabb, mert egy zart terulet, autora is ha jol ertettem belepest kell fizetni, tehat boldog-boldogtalan nem fog odajarni. de sok is valtozhatott, miota en voltam.

Jo nyaralast, gyonyoru helyre mentek, remelem a szemettel meg a szemetekkel(emberekre ertem) nem fog meggyulni a bajotok! remelem takaritjak!(takaritottak ezelott 10 evvel is, de megis allando szemet volt, igaz mi nagyreszt nem mamaian voltunk, mi csak latogatni jartunk oda).

nem tudom tengerparton meg voltal-e, ezt meg leirom: nagyon kell vigyazni! en nagyon jo uszo vagyok, mindig azt mondtam a baywatch tulzas,aki beuszik az ki is kell usszon, en tobb kilometert leuszok, nem faradok, semmi bajom. megis a roman tengerben 2szer maradtam majdnem benne: hirtelem eros hullamok jottek es sodortak befele. azota 2 szabaly van: sosem megyek mellnel melyebb vizbe(mikor hullam jon, ugyis a fejem fole er) illetve allandoan probalok valami felfujhatos dolgot magammal vinni. en addig meg voltam gyozodve, hogy aki beuszik ki is tud uszni. nem nagyon... teljes gozzel usztam kifele es annyit ertem el, hogy nem sodort bennebb. erossen meg voltam remulve, tiszta tenger volt mikor elindultam, mire besetaltam a nyakig ero vizbe eros hullam lett es egybol felhuztak a piros zaszlot. vegulis ferden usztam neki a partnak, ugy sikerult kijonni, de nem kivanom azt az elmenyt, remegtem(igaz az eletmentok ugyis hamar jottek volna, mar el voltak indulva mindenkit szedtek ki).

Szoval jo nyaralast es figyeljetek erosen mindenetekre, biztos jol fog telni!

16. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Kisvárosi)
2011. ápr. 28. 20:11
Elnéztem... Mea culpa...
2011. ápr. 28. 16:42
Azt javasolnám, hogy keress itt a hoxán kint élőket - tudom, van néhány. Talán válaszolnának őszintén.
14. kisvárosi (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2011. ápr. 28. 16:26
Mi nem Erdélybe készülünk,-akkor nem volnának kicsit rossz előérzeteim-hanem a tengerpartra.
13. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Kisvárosi)
2011. ápr. 28. 16:07

Többször voltam Erdélyben: lehet, hogy nem kimondottan luxuskörülmények vannak (4-5*)- nálunk is van sok ilyen -, de az erdélyiek kedvessége, vendégszeretete, a jellegzetes ételek, a táj szépsége mindent feledtet.

Bármikor eltöltenék ott néhány hetet.

12. kisvárosi (válaszként erre: 11. - Csiszas)
2011. ápr. 28. 15:47
Már én is leelőlegeztem az utat.A szervezőtől azt a tájékoztatást kaptam,hogy kempingben van a szállás 4 szobás faházakban,a terület le van keritve,kizárólag a csoport részére.Teljes ellátás van,reggeli,ebéd vacsora.A személyzet valószinűleg erdélyi.Ezt csak kikövetkeztettem,mert még részletes megbeszélés nem volt,csak telefonon értekeztünk.A csaj aki szervezi viszont megbizható,ismerem is.Tornatanár az egyik iskolában.A gyerekeimet tanitotta.Csak hát a romániai körülmények, amik kezdettől fogva kicsit nyugtalitanak.
2011. ápr. 28. 15:23

Costinesti a fiatalok helye, mamaia pont nektek-nekunk valo:) tenyleg ez a legjobb partszakasz, a legjobb homokkal es lassan melyulo tengerrel itthon.

csak a roman tengerpartal van bajom, ahhoz kepest, hogy mit nyujt nagyon draga. nezzetek szet mashol is, en mindig azt mondtam nem megyek belfoldre nyaralni, mert nincs penzem ra. tenyleg olcsobb gorogorszag, bulgaria, stb.

Sot, sok irodanal ha aprilis 30ig kifizeted, meg 20% kedvezmeny is van(mi is igy megyunk, januarban kineztuk mar es a mult heten kifizettem).

10. kisvárosi (válaszként erre: 9. - Csiszas)
2011. ápr. 28. 15:13
Mi már nem vagyunk annyira fiatalok és nem is a buli kedvéért mennénk.A helyi ujságban volt meghirdetve ez az ut és úgy gondoltam nézzük meg milyen.Hát végül is nem tudom.Az egyik rokon lány is volt a barátjával,őt is kikérdezem majd de addig is igyekszem tájékozódni,hogy nagyjából mire lehet számitani.Nem kergettek az asztal körül ha nem a Hiltonban szálltam meg,de azért nagyon tré helyre sem szeretnék menni.
2011. ápr. 28. 14:55

Costinesti mindig is a fiatalok szorakozohelye volt! ott van a legtobb buli. illetve ott a legrosszabb a part is(hamar melyul, mamaian lassan melyul, legpuhabb homok van). Costinestien ha fekszel a homokban utanna feher maradsz, apro por rakodik rad(ez kulonben siznte mindehol a roman tengerparton). annyian vannak, mint a fene. Ha kiberelunk 2 napozoszeket 1 napra, abbol szallasunk+reggelink+2 napozoszekunk van szinten egy napra bulgariaban, ami 100 kmrel tobb.

itt mindenki uvolteti a sajat zenejet, a romanok erosen igenytelen, szemetelok, lopnak, stb. en imadom a tengert, de inkabb a 2 gyerekemnek utlevelet csinaltataok 100-100 euroert fejenkent es megyek 100kmrel tobbet bulgariaba. igy utelvelestol kerul kb ugyanannyiba a nyaralas, de legalabb csendben, tisztasagban vagyunk, igaz a legolcsobbra futja csak.

2011. ápr. 28. 14:51
Mi még sosem voltunk a román tengerparton,igy nem ismerem az ottani viszonyokat.A neten különböző forumokon olvastam ilyet is,olyat is.Ezt a nyaralást itt, a városunkban szervezik.Maga az út nem kerül sokba,de az ottani árakat nem ismerem.A gyerekem sokat jár Erdélybe,ő azt mondja nem drága semmi sem és el van ragadtatva mindentől.Persze ők más körülmények között szállnak meg és hát Erdély az egészen más.
2011. ápr. 28. 14:49
Tavaly hugomek costinesti-en voltak, szallodaban voltak de ok kerestek amikor odaertek, ok meg voltak elegedve, de dragasag van kaja teren es a szallas teren is, viszont nagy bulik vannak arra. Buszjarat van minden varosba, tehat lehet mozogni mindenfele.
6. birogaby (válaszként erre: 4. - Bobe2)
2011. ápr. 28. 14:45

Ezzel sajnos egyet kell értenem,ezt mi is tapasztaltuk.

Erdély bármely szegletét nyugodt szívvel merem ajánlani,de aki tengerpartra vágyik az inkább válasszon más tengerpartot a nyaralásra.

2011. ápr. 28. 14:42

Szia!

en erdelybol irok, mi bulgariaba jarunk. tapasztalat, hogy kb feleannyiba kerul raadasul tisztabb is.

A roman tengerparton hatarozottan mamaia a legszebb, legjobb parttal.

4. bobe2 (válaszként erre: 1. - Kisvárosi)
2011. ápr. 28. 14:40

Szia.

Én csak azt mondom amit hallottam.A tavaly voltak a bátyámék és nagyon rossz élményel tértek haza.Nem campingbe hanem szállodába voltak,de azt mondták nagyon koszos volt a szálloda is meg az egész part is.

3. kisvárosi (válaszként erre: 2. - Sibetti)
2011. ápr. 28. 14:37

Helló!

Végül is tudom.Ha megvan majd megírom.

2011. ápr. 28. 14:28

Szia!

Esetleg nem tudod kideríteni a kemping nevét? Mi is gondolkoduk Románián! Köszi!

2011. ápr. 28. 13:57

Sziasztok!

A nyáron Romániába készülünk,Mamaiába egy kempingbe,faházas elhelyezéssel.Sajnos nem tudom mi a kemping neve,pontosan hol helyezkedik el.Ennek ellenére szeretném,hogy aki járt már ott és hasonló körülmények között szállt meg megirná mit tapasztalt,mire számithatunk.

A nyaralás magán szervezés,több éve fut már és akik voltak azok elégedettek,sőt vissza is járnak,de szeretném mások véleményét is tudni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook