Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkantnyugdíj fórum

Rokkantnyugdíj (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
338. bubinana (válaszként erre: 336. - Rozália)
2011. dec. 27. 12:10
A rehabilitációs ellátásokat és a rokkantsági ellátásokat a NYUFIG folyósítja.
2011. dec. 27. 12:07

Forrás:


[link]

2011. dec. 27. 10:46
Nem, bár engem is érdekelne.
2011. dec. 27. 09:15
Azt tudja Valaki,hogy a rokkantsági ellátást honnan és mikor fogják utalni januártól?
334. sky55
2011. dec. 21. 11:19
A kérdésem a következő: Májusban töltöm be az 57. évemet, 2001 óta vagyok rokkantnyugdíjas. Legutóbbi felülvizsgálatomra 2011. julius 25.én kaptam egy határozatot, mely szerint III. csoportú rokkant vagyok, rehabilitációm nem javasolt, és további felülvizsálatom nem szükséges. Az új törvény szerint viszont abba a kategóriába tartozom, amelyik érintett a visszahívásra, mégpedig az elsők között. Ha valaki jobban ismeri az ide vonatkozó dolgokat, kérem írja meg, hogy mire számíthatok, bár van egy olyan sejtésem, hogy semmi jóra. Előre is köszönöm. Üdv.
333. Mibis
2011. dec. 14. 18:37
Most olvasgatom a kommenteket!! Érdemes végig olvasni!!!!
2011. dec. 14. 18:34
A tényekben is benne volt:-( ...
331. Mibis
2011. dec. 14. 18:28

Most olvason a Népszava internetes újságban, hogy egy rokkant nyugdíjas sziven szúrta magát mert megvonták a rokkant nyugdíját! :((((

Hány ilyen eset lesz még??????? Jaj!!!!!

330. Dudi5
2011. dec. 13. 13:05
Mi lesz azokkal akiket véglegesítettek,de még nem érték el a tényleges nyugdíj idejét? Akik 54-ben születtek?Elvileg 63 és félévesen jogosultak öregséginyugdíjra.És csökkentik az amúgy se nagy ellátást? a híradásokban sincs szó a véglegesített emberekről ,vagy én nem hallottam talán?
329. Pandnóra (válaszként erre: 327. - Marika156)
2011. dec. 13. 12:19
Ne adjunk már ötleteket! Meghallják aztán mi meszívjuk:))
328. Rozália (válaszként erre: 327. - Marika156)
2011. dec. 13. 08:19
Nem is volt ilyesmiről szó.
2011. dec. 12. 22:13
Ezen a fórumon is megkérdezem,hátha tudjátok,hogy a rokkantnyugdíj helyébe lépő rokkantsági ellátás adóköteles lesz?
326. manka10
2011. dec. 11. 13:57

[link]



Olvasgassátok,érdemes!!

325. bubinana (válaszként erre: 322. - Mibis)
2011. dec. 7. 15:56

Szia!!

nagyon egüttérzek veled.

CSAK SAJNOS EZ NEM ÉR SEMMIT.

Akik ide benézünk szinte mindőnk megjártuk a magunk kálváriáját...reménykedjünk...

324. bubinana (válaszként erre: 323. - Bubinana)
2011. dec. 7. 15:52

Ujjabb vélemény...ez már rövid..


A tv. tervezet még a parl. előtt van dec.18-án lesz a zárószavazás! ergo ilyen infot nem adhat ki senki!

2011. dec. 7. 14:44

Most kaptam...

Közzé-teszem..Ész megáll....


Ma felhívtam reggel a zöld számot,amit a köztévében az M1-en napokig mondogattak,hogy minkaidőben hívható zöld szám hétköznap 8-16-ig:


Tel: 06- 80- 205 236


A hölgy nagyon készséges volt,mindenre válaszolt,amire tudott.


Határeset vagyok: 1954.01.07.-én születtem.Rögtön mondta,hogy rám a 63,5 év vonatkozik,sajnos nagyon peches vagyok a 7 nap miatt! Mondtam ez nem számít,mert akár jan-01-én is születhettem volna ugyanez a szitu,mert egyébként meg 1953.jkarácsonyára volt az anyám szülési dátuma meghatározva.

Mondta,hogy akkor elég szerencsétlen vagyok,mert ,hogy átcsúsztam a 7 nappal az 1954.01.07-es születéssel,így bizony nagyon rosszul járok!


A felülvizsgálandók között vagyok,bizony!? nagyon szigorú lesz a felülvizsgálat.Kérdeztem ,hogy bírják ezt az előzetes tájékoztatások szerint még 2012.12.31-ig elvégezni? azt mondta,hogy az fals infó,mert 3 éven keresztül lesznek ezek,tehát 2012-2014 között! Ez idő alatt kell a rokkantakon megspórolni a 190 milliárdot! tehát igaz ,amit év eleje óta írogatott a SZÉLL KÁLMÁN terv és még nem fújta el a szél! Tehát,ha 300 milliárd a rokkantnyugdíjak kifizetése a költségvetésbe és ezt akarják 2014 év végéig lefaragni,akkor bizony itt ,ha elvonják tőlünk azt a 190 milliárdot az 2/3-ad rész,így csak 1/3-ada marad az eddigi juttatásoknak! itt vagy nagyon sok embert felaprítanak és szélnek eresztenek a Széll kálmán tervvel,vagy annyira lesegélyesítik az ellátást,hogy majdnem mindegy ,hogy milyen járadékot kapsz,vagy segélyt,mert,ha számolni tudsz,akkor ez bizony 20-30 ezer ft/fő/hó lesz kedves Sorstársaim koponyánként!Abból az életmentő gyógyszert ,a pelenkát se bírod megvenni!!!? Hát,erről ennyit! és egyedül akarsz eljutni Stasbourgig! Hol élsz Te?! Hamarabb kijutsz a hullaházba,mint vége lenne a magányos strasbourgi perednek! na,erről beszéltem én Spicivas,nem pedig a pártpolitikáról! ha egyszer az összes párt közül egyedül az MSZP ajánlotta fel a segítséget,akkor élni kell vele! mert,ha csak 5 ember kéri ,akkor nem fognak Stasbourgig menetelni,de,ha 100 ezren,akkor igen!Világos,mint a Nap!Te talán kifizetsz egy lakás árát egy egyéni ügyvédnek?! Vársz 8 évet,azért,hogy elbukdd a pénzed is?! Miközben itt egy ingyenes lehetőség,csak írnod kéne az MSZP-nek,hogy igényled a segítségüket! Ha mások ajánlották volna fel,tőlük is elfogadtam volna! de,mivel rajtuk kívül senkisem ajánlotta fel,így elfogadom tőlük,igenis! Inkább azon izguljunk,hogy komolyan gondolták-e?!

322. Mibis (válaszként erre: 320. - Bubinana)
2011. dec. 7. 08:29

"A kormány ebből a körből próbálja meg kiszűrni az indokolatlanul leszázalékoltakat"

Valahol olvastam vagy hallottam, hogy több ezer már felülvizsgáltból alig találtak 5-10 embert akit indokolatlanul százalékoltak volna le. Ezért a pár emberért feláldozni ennyit!!!! És tényleg,hol fognak, fogunk majd dolgozni???? Miért nem a nagy nyugdíjakat vonják meg? Van aki 400 ezret is kap,azt se tudja hogy flancoljon, de a feléből is vigan megnélne. De mit lehet kezdeni a 28 ezer forinttal???????

Ha azt látná az ember, hogy aki ezeket az intézkedéseket hozza az is ennyiből él, vagy odaadja a vagyonát az országért akkor azt mondom, hogy igen! De igy????

Én nagyon szivesen nem lettem volna rokkant nyugdíjas! De sajnos beteg lettem amiről én igazán nem tehetek. Hiába mentem orvoshoz, legyintettek amikor elmondtam a panaszaimat. És mentem és mentem Klinikákra, magán orvoshoz, mondenhova. Hiába kértem UH vizsgálatot, azt mondták, hogy nem szükséges, igy is meg lehet állapítani, hogy nincs komoly baj. A végén az SZTK-ban találtam egy orvost aki végre elküldött. De akkor már nagyon nagy volt a baj. Szóval aki irigyli tőlem a rokkant nyugdíjamat szivesen átadom neki az egészségért cserébe.

Ha nem lettem volna beteg, jövőre már meglett volna a 40 évem, mehettem volna nyugdíjba és élhettem volna nyugodtan. Nem beszélve erről a több mint 10 évről amit a családom, az akkor még kis gyerekem meg megszenvedett. Most pedig rettegnem kell, hogy mi lesz igy velünk?


A másik pedig az, hogy ha akkor hisznek nekem az orvosok, akkor egy sima műtéttel megúsztam volna, nem kellett volna rokkantosítani, de a többi 3 műtétet is megúszhattam volna :(((( Sajnálták az UH vizsgálatot ami nem tudom, hogy mennyibe került, de az utána való kezelések, kórházi ápolás az tizezerszeresébe az biztos.

Szóval ha ott fenn döntenek, jó lenne az ezeket a dolgokat is alaposan átgoldolnák.

Bocs, de nagyon neki vagyok keseredve! :(

321. Pandnóra (válaszként erre: 320. - Bubinana)
2011. dec. 6. 17:17

Csak arról nem szól a fáma, ami a lényeg,- hogy hol a fészkes fenében lesznek ezek a munkahelyek, ahol a többnyire lerobbant egészségű emberek fognak dolgozni??


Évek óta nem sikerült megoldani, az ilyen jellegű munkahelyek fennmaradását inkább megszüntek, mint alakultak. (Nálunk is volt 2- ma már egy sincs)!

Én még így is szeretnék dolgozni, betegen megalázottan, több szakmával, mert valahogy arra neveltek, hogy dolgozni kell (kellene)- hát várjuk az okosok döntését de akinek a feneke bársonyszékbe pottyan, elfelejt józan paraszti ésszel gondolkodni. Sajnos...

2011. dec. 6. 14:59

Bukja a pénzt, aki nem megy önként ellenőrzésre


A kormány terve a 313 ezer korhatár alatti rokkantnyugdíjas kétharmadát érinti, azokat, akik a jelenlegi besorolás szerint a 3. kategóriába tartoznak, vagyis a legkevésbé súlyos károsodással élnek, és 57 évnél fiatalabbak, tehát elvileg még legalább öt évig dolgozhatnának. Soltész Miklós szociális ügyekért felelős államtitkár korábban azt mondta: ők ma 110 ezren vannak, és további 84 ezerre tehető az úgynevezett rendszeres vagy átmeneti járadékban részesülők száma, akiket szintén érintenek a változások.


A kormány ebből a körből próbálja meg kiszűrni az indokolatlanul leszázalékoltakat, illetve azokat, akik még valóban képesek dolgozni. A törvényjavaslat szerint ezek az emberek jövő januárban kapnak egy levelet, amelyben értesítik őket a változásokról és felszólítják őket, hogy március 31-ig kérelmezzék felülvizsgálatukat egy megfelelő formanyomtatvány kitöltésével.


2011. december 5.

2011. dec. 5. 18:59

Olvasgassatok...:(

[link]

318. Mibis (válaszként erre: 316. - Bubinana)
2011. dec. 5. 18:43

Köszönöm szépen!

Ha eddig nem kaptam szívinfarktust, akkor most biztos, hogy beszerzek egyet! Végig olvastam és nagyon el vagyok keseredve! Mi lesz velünk ha a 68000 Ft-os nyugdíjam helyett 28000 e Ft-ot kapok! Esélyem sincs az elhelyezkedésre, a férjem is nyugdíjas,(kevés nyugdíjjal, mert az állam bácsi megengedte, hogy az embereket min. bérre jelentsék be a munkahelyek! Az akkori 10.500,- Ft-os minimálbér visszüt, de nehogy valaki azt higgye, hogy zsebbe kapta a többit :((( ) A "gyerek" pedig még tanul egy pár évig!

Szóval szép új világ vár ránk! :((((

2011. dec. 5. 18:27

Sziasztok!

Ez az. . szept. -ben kaptam meg az 52%-ot 2 évre. . akkor kapok papírt, vagy nem?

De a legrosszabb, ha nem kapok, akkor ha a postán keveredett el, és májusban esek (esetleg) pofára, mert az, hogy kérem, én nem kaptam meg, nem lesz elfogadva.

Az esetleges szándékosságról ne is beszéljünk-persze, nem csak magamról beszélek. Mindenképpen bizonytalan.

Szerintetek túl pesszimista vagyok?

Ja, még a határozatom se jött meg, a pénzről ne is beszéljünk.Okt. közepe óta nem tudják kiszámolni a rny. összegét,pedig csak annyi a bűnöm,hogy 2 év rehab járadékos voltam

Ildi

316. bubinana (válaszként erre: 315. - Mibis)
2011. dec. 5. 17:47

Szia!!

Nem akarlak riasztani..de ezt most olvasom....és csak "tervezet"...

A felülvizsgálatot azoknál kezdik, akik a legközelebb vannak a védett korhoz, vagyis, akik most 55-56 évesek, és akár hónapokon belül betöltik az 57. évüket - mondta az [origo]-nak egy, az eljárás menetét jól ismerő forrás. A védettséget ugyanis a felülvizsgálatnál állapítják meg, ekkor szűrik ki azokat, akiknek már csak öt évük van a nyugdíjig.

315. Mibis
2011. dec. 5. 15:14

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! 10 éve vagyok leszázalékolva. Először II. csop. 100 % aztán a törvény változásával II. csop. 80 %. Az utolsó felülvizsgálaton levettek 61 %-ra, de úgy, hogy az orvos a 200-as vérnyomásomat nem is írta be a papírra. :((( Jövő év szeptemberében kellene újabb felülvizsgálatra mennem. Fel vagyok rá készülve, hogy talán elküldenek dolgozni, na de hova???? Mit tudok én 4 műtét és sok-sok kezelés után dolgozni. Valamennyit talán, de hogy 8 órában azt biztos, hogy nem!:((( Jövő májusában töltöm be az 56. évemet. Úgy tudom, hogy 57 éves kortól már nem piszkálják az embert. Ha az eredeti felülvizsgálat szerint kellene mennem (szeptember) akkor 56,5 éves leszek.

Szerintetek engem is visszaküldhetnek még dolgozni????

314. bubinana (válaszként erre: 313. - Pandnóra)
2011. dec. 4. 20:19

Szia!

Nem ..engem is érdekelne...állítólag 23-án dől el,hogy mi jön be a tervezetből..

Egy kis ünnepi hangulatot akarnak nekünk?? :(

313. Pandnóra (válaszként erre: 312. - Bubinana)
2011. dec. 4. 19:40

Engem az összegszerűség érdekelne az osztályba soroltaknál, vajon mit vesznek figyelembe? Ledolgozott évek, jövedelmek, hasonló lesz, vagy egy fix összeg, mint az RSZJ.-esetében?

Erről nem találtál valamit?

2011. dec. 4. 14:40

Mai parlamenti előterjesztés (Fidesz)


Miért van szükség az átalakításra?

Főbb változások


jelenlegi átláthatatlan és fenntarthatatlan rendszer sok visszaélésre ad lehetőséget.

Nem ösztönöz munkavállalásra akkor sem, ha az egészségi állapot azt lehetővé tenné.

A javaslat a megváltozott munkaképességü emberek egységes rendszerét hozza létre, hogy megteremtse a feltételeket a megmaradt, fejleszthető képességekre épülő - foglalkoztatás központú - rehabilitációjának, társadalmi integrációjának, és foglalkoztatásának elősegítésére.


Az új rendszer szintén társadalombiztosítási alapú lesz, azonban a nyugdíjrendszerű helyett egészségbiztosítási alapú ellátás kerül bevezetésre.

A megmaradt munkaképesség minősítése során teljesen új minőségi rendszer kidolgozására, és új kategóriák bevezetésére kerül sor.

Rehabilitációs ellátásban részesül majd a foglalkozási rehabilitációs ellástásra javasolt személyek köre.

Rokkantsági ellátást kapnak a foglalkozási rehabilitációra nem javasolt egészségkárosodott személyek


Kiket nem érint a változás?


Az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött személyeket (384.000 főt) – ők az ellátásukat rendes öregségi (és nem rokkantnyugdíjként) változatlan összegben kapják.

I-II. korcsoportban részesülő rokkantsági nyugdíjban részesülőket 65.000 főt. Ők rokkantsági ellátást kapnak változatlan összegben.


3. Az irányadó nyugdíjkorhatár betöltése előtt 5 évvel álló III. korcsoportban részesülő rokkantsági nyugdíjban részesülőket 161.000 főt. Ők is rokkantsági ellátást kapnak változatlan összegben.


Összesen: az ellátottak mintegy ¾-ét nem érintik a bevezetésre kerülő változások.


Kiket érint?


Az irányadó nyugdíjkorhatár betöltése előtt több mint 5 évvel álló III. csoportos rokkantnyugdíjasokat, akik 111.000-en vannak.

Rendszeres szociális járadékban részesülő személyeket, aki az irányadó öregségi nyugdíjkorhatár előtt több mint 5 évvel állnak.


Az Ő esetükben három dolgok történhet:

A). Amennyiben nem kéri állapota felülvizsgálatát az érintett, akkor ellátása 2012. május 1-vel megszűnik.


B.) Ha kéri, és a vizsgálat alapján nem foglalkoztatható, rehabilitációra nem javasolt akkor rokkantsági ellátást kap változatlan összegben.


C.) Ha vizsgálat alapján foglalkoztathatónak, rehabilitálhatónak minősül, akkor rehabilitációs ellátásban fog részesülni.


Az érintettek 2012 januárjában értesítést fognak kapni.

Akik kérik az állapotuk felülvizsgálatát, azt 2012. március 31.-ig kezdeményezhetik.


Főbb változások II.


Az új orvosi vizsgálatnak leglényegesebb változása a szemléletváltás. Ami a korábbi elvesztett egészségi állapot helyett a megmaradt egészségi állapotból fog kiindulni.


Az új minősítési kategóriák a következők lesznek:


1. A – akik 60 % feletti a megmaradt egészségi állapot – vagyis 40 % alatt rokkantak.

Ők rehabilitálhatóak – ebben az esetben nem jár támogatás.


2. B – 50-60 % közötti a megmaradt egészségi állapot – vagyis 50-40 % közötti rokkantak.

a. B1 – a foglalkoztathatóság rehabilitációval helyreállítható.

b. B2 – a foglalkoztathatóság rehabilitációval helyreállítható, azonban egészségi állapotuk miatt nem javasolt.


3. C – 30-50 % - közötti megmaradt egészségi állapottal rendelkezők – vagyis 50-70 %-ban rokkantak.

a. C1 – a foglalkoztathatóság rehabilitációval helyreállítható

b. C2 – a foglalkoztathatóság rehabilitációval helyreállítható, azonban egészségi állapotuk miatt nem javasolt.


4. D – 30 %-nál kevesebb a megmaradt egészségi állapot (vagyis 70 % feletti rokkantak).

a. Ők azok, akik önellátásra képesek, de csak folyamatos támogatással foglalkoztathatóak


5. E – az egészségkárosodás jelentős, önellátásra részben, vagy egyáltalán nem képes.

311. Pandnóra (válaszként erre: 308. - Geranna7)
2011. nov. 29. 12:21
Tudom, hogy agymenése van, csak azt nem értem miért itt élvezkedik, szánalmas.
310. Pandnóra (válaszként erre: 309. - 706217a8a2)
2011. nov. 29. 12:18
Olyan uncsi már a kötözködésed, a Te inged hol van? Jó lenne, ha begombolkoznál és a szádra is behúznád a zipzárat!
309. 706217a8a2 (válaszként erre: 307. - Pandnóra)
2011. nov. 28. 18:14

Nem én gyártottam a viccet.

Én is olvastam.

A szerzőt nem ismerem.A "jogdíj" az övé,nem az enyém.

Akinek nem inge ,ne vegye magára.!

A vicc az vicc.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook