Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz az, hogy jövőre a rokkantnyugdíjasok nem vállalhatnak munkát? fórum

Igaz az, hogy jövőre a rokkantnyugdíjasok nem vállalhatnak munkát? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 9. 05:14

vállalhatunk - e munkát nem tudom.. Ezt találtam. Privátbankár.hun

" A tervek szerint a rokkantsági ellátásokat a jövőben a táppénz módjára ebből az alapból finanszírozzák. Az ellátottak a nyugdíjkorhatár elérése után sem nyugdíjat, hanem ezt a járadékot kapják."

2011. okt. 6. 17:40

Csak 1kérdés!

Én csökkentett munkaképességű vagyok,hirdetnek állást,jelentkezek és közlik,minimum 50% kell.

Csak nem értem,hogy 50%-ra kapnak pénzt,illetve rehab járadék mellett nem lehet dogozni,(50-79%),de aki rokkant nyugdíjas még dolgozhat,tehát80% felett.

Kérdem én,Egy 80%-os rokkantnyugdíjas,mi olyat tud megcsinálni,amit egy 43%os nem?

2011. okt. 6. 14:04
Hol lehet ennek pontosan utánanézni, vagy kérdezni?
2011. okt. 6. 11:43

Egyszeri nyugdíj-kiegészítés novemberben

Egyszeri, 6 százalékos kiegészítést kapnak novemberi ellátásuk folyósításával egy időben a nyugellátásban

és baleseti járadékban részesülők

18. Ncilány (válaszként erre: 17. - B25f783933)
2011. okt. 5. 10:42

Naggyából értem.

Azt viszont nem : hogy akarnak akkor visszavezetni a munka világába?

Hogy a megmaradt képességünket hasznosítsuk?

Hasznosítsuk?

( kizsigereljenek, ne érjük meg még a nyugdíjkorhatárt se . méghogy tovább élünk majd? mese habbal ).

2011. okt. 5. 10:21
ar.nyugdijas jövőre egészs.károsodási ellátott lesz,mely táppénzszerü ellátásnak minősül....ez van a ktsgv.-tervezetben, de ,hogy konkrétan mit takar még nem "bontották" ki...... ,ha táppénzszerü akkor nem vállalhat ,mert táppénz annak jár aki munkaképtelen. szóval teljes a káosz.... és ( a bizonytalanság. a kérdést végülis nem tudom megválaszolni,csak leirtam ami eddig "lejött" a kommunikációból,médiákból
16. Ncilány (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2011. okt. 4. 21:23

Nem akarok " undok lenni ".

Mert az 50 % ra kapnak államtól támogatást, bér egyéb költség..

Nem rólunk szól ez az egész.. A pénzről...

Nem is írok mást, mert a végén baj lesz..

15. 4c1528a08d (válaszként erre: 12. - Bubinana)
2011. okt. 4. 19:52
Szerintem úgy undorító ez az egész kormányintézkedés ahogyan van. Arra megy az egész, hogy a hétköznapi problémáinkkal legyünk elfoglalva, vagy egymásnak ugrassza az embereket akiknek amúgy is gond a megélhetés. Itt nem az a hibás aki beteg és/vagy dolgozni próbál és boldogulni. Ha a rokkantakat felülvizsgálják és piszkálják, akkor kérdem én- mi a helyzet a kettős jogállásúakkal, akiket a kormány már két éve le akart építeni, mivel két vagy több fizetést vesznek fel a plusz juttatásokkal, elfoglalva a helyet a munkanélküliektől pl.!?
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Ncilány)
2011. okt. 4. 18:49

Varrodát itt is akartak,több csoportban,több napig volt a próbavarrás.

Azt mondták 2-3hét múlva jelentkeznek,erre az újságból tudtam meg,hogy lesz varroda,csak épp 30km-el arrébb,Igaz azóta arról sem halottam semmit.

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - SZUCSIMARY)
2011. okt. 4. 18:45

Itt az van,hogy rehab járadék,és akik 40-49%között vannak,nem dolgozhatnak,nekik meg kell élni abból a kicsiből!Akik többet kapnak dolgozhatnak.

Én 43%ot kaptam,dolgozni én sem tudok,és nem azért,mert nem akarok.Voltam néhány állásinterjún,oda kimondottan csökkentett munkaképességűt kerestek,de mint utóbb mindenhol kiderült,50%kell minimum,hogy felvegyenek valakit.

nem értem én sem,miért ez van és miért így,de kiváncsi leszek mi fog történni.

12. bubinana (válaszként erre: 5. - SZUCSIMARY)
2011. okt. 4. 18:39
hasonló a véleményem...
11. bubinana (válaszként erre: 10. - Mh07)
2011. okt. 4. 18:38
Nem tudom honnan szeded..de a Szabolcsiakat is felülvizsgálják..sőt építik is lefelé...csökkentenek..:(
10. mh07 (válaszként erre: 5. - SZUCSIMARY)
2011. okt. 4. 18:16

Feján találtad a szöget. Számtalan vállalkozó ismerősünk van leszázalékolva. Persze kutya baja, azon kívül, hogy nem tudja hová tenni a pénzét.

A másik réteg Szabolcs, Borsod ott nincs felül-vizsgálat.

Rendet kellene már tenni végre! Aki beteg az ne dolgozzon, viszont kapjon tisztes ellátmányt. Ha ennek ellenére dolgozik és elkapják, akkor vigyenek mindent!

2011. okt. 4. 18:03
sziasztók,hózzászólás,sajnós a sók,csalás,miat a kibeteg az,jár,róószúl.}halótam,sók,dókit,letartóztatak.
2011. okt. 4. 17:46

Nyáron voltam felülvizsgálaton.

Megkérdezték : Milyen munka lenne amit elvállalnák?

Azt mondtam : Amit a leendő üzemdoki aláír, hogy csinálhatom.

Lehet nagy hiba volt " így megnyilvánulnom" ?

Ez azért rohadt érdekes.. 31.500 ft amit kézhez kapok. Abból még falun se tudnék megélni..

De valóban akkor mi volt az a nagy " mizéria ", hogy a megmaradt " képességünkkel " melót vállalhassunk?

És még valami! Nálunk most keresnek varrónőket... Gondolom nem 2 havi megrendelésük van!?.

2011. okt. 4. 17:29
Most is felénk aki dolgozik,azt dobálják ki a rokkantságból,meg vissza rakják egy fokozattal.Aki beteg az nem bír dolgozni.Felénk is van aki vállalkozást visz,mert véglegesítették és nem kellett felülvizsgálatra járnia.Aki pedig a bizottságnál lebukott,dokinéni,az úgy hajigálta ki a betegeket.Lássák,hogy Ő milyen szigorú,közben pedig városi szinten beszélték,hogy nála mennyi a tarifa.De nagyon elhallgattak mostanában róla.
6. Nika35 (válaszként erre: 5. - SZUCSIMARY)
2011. okt. 4. 17:21
Ez is egy szempont,de akkor ne kötelezzék már a vállalkozókat,cégeket,hogy 20 fő felett kötelesek rokkantnyugdíjast foglalkoztatni.Mert ha nem foglalkoztat akkor 963000 ft Rehab.büntit fizet.
2011. okt. 4. 17:13
Valahol ezt is megértem..............aki tényleg beteg "az"nem is tud dolgozni..........ha meg tud dolgozni,akkor ne vegye fel a rokkantnyugdijat.Én már 17éve szenvedek minden nyavajával,és mégis 46%-on vagyok havi 27000ft-ért.Nem tudok dolgozni..........nem azért ,mert nem akarok........de ha tudnék,és rokkantnyugdijas lennék,akkor nem venném fel a plussz pénzt. ( rokkantnyugdijat )
2011. okt. 4. 16:53

Akkor,hogy is van ez???

Mindenkit tereljünk vissza a munka világába??Vagy mégsem????

2011. okt. 4. 16:52

Ez komoly?

Aki nem tud elhelyezkedni az éhenhal, másrészt az állam elveszi minden vagyonát, hiszen az alapvető fenntartási költségeket sem tudja fizetni, a rokkantnyugdíjas ezek szerint meg követi!?

Mi lesz még itt? Hová fejlődünk???

2011. okt. 4. 16:31
Igaz!
2011. okt. 4. 16:29
Igaz az, hogy jövőre a rokkantnyugdíjasok nem vállalhatnak munkát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook